Πότε παρουσιάζομαι στο στρατό (2014-2018)

Απαντήσεις σε όλες τις απορίες των νεοσυλλέκτων για την κατάταξή τους
Κλειδωμένο
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Άβαταρ μέλους
spyrdoe
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 3
Εγγραφή: Κυρ Φεβ 12, 2017 9:15 pm
Επικοινωνία:

Πότε παρουσιάζομαι στο στρατό (2014-2018)

Δημοσίευση από spyrdoe »

Για Β ΕΣΣΟ 2017 έχει ενημερωθεί ήδη από την Παρασκευή.
Άβαταρ μέλους
Apostanton
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 13
Εγγραφή: Τετ Φεβ 08, 2017 6:29 pm
Επικοινωνία:

Πότε παρουσιάζομαι στο στρατό (2014-2018)

Δημοσίευση από Apostanton »

Καλησπέρα τηλεφώνησα στην στρατολογία σήμερα διότι δεν μου γράφει κατάταξη σε κεν και μου είπα ότι με είχαν προγραμματίσει για την α εσσο του 17 και ότι πρέπει να πάω να ξανακάνω αίτηση εθελοντη τι γίνεται ; Ενώ με είχαν ενημερώσει ότι αν δεν μπω Ιανουάριο θα μπω Μάρτιο σίγουρα και τώρα πάλι από την αρχη; !
gr_ar

Πότε παρουσιάζομαι στο στρατό (2014-2018)

Δημοσίευση από gr_ar »

Apostanton έγραψε:Καλησπέρα τηλεφώνησα στην στρατολογία σήμερα διότι δεν μου γράφει κατάταξη σε κεν και μου είπα ότι με είχαν προγραμματίσει για την α εσσο του 17 και ότι πρέπει να πάω να ξανακάνω αίτηση εθελοντη τι γίνεται ; Ενώ με είχαν ενημερώσει ότι αν δεν μπω Ιανουάριο θα μπω Μάρτιο σίγουρα και τώρα πάλι από την αρχη;


Πρέπει να κάνεις πάλι αίτηση για να μπεις τον Μάρτιο, με τους εθελοντές είναι διαφορετικά τα πράγματα, σε κάθε ΕΣΣΟ παίρνουν συγκεκριμένο αριθμό.

yoba87
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας
Δημοσιεύσεις: 25
Εγγραφή: Παρ Ιαν 20, 2017 11:45 pm
Επικοινωνία:

Πότε παρουσιάζομαι στο στρατό (2014-2018)

Δημοσίευση από yoba87 »

Και εγώ έχω θέλω να μάθω και εγώ έχω ζητήσει να μπω σαν εθελοντής.

Υπάρχει περίπτωση παιδιά το Site απλά να μην έχει ενημερωθεί 100% ακόμα και να το μάθουμε αργότερα;
Άβαταρ μέλους
Apostanton
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 13
Εγγραφή: Τετ Φεβ 08, 2017 6:29 pm
Επικοινωνία:

Πότε παρουσιάζομαι στο στρατό (2014-2018)

Δημοσίευση από Apostanton »

Apostanton έγραψε:Καλησπέρα τηλεφώνησα στην στρατολογία σήμερα διότι δεν μου γράφει κατάταξη σε κεν και μου είπα ότι με είχαν προγραμματίσει για την α εσσο του 17 και ότι πρέπει να πάω να ξανακάνω αίτηση εθελοντη τι γίνεται ; Ενώ με είχαν ενημερώσει ότι αν δεν μπω Ιανουάριο θα μπω Μάρτιο σίγουρα και τώρα πάλι από την αρχη;
αν υπάρχει κάποιος που να γνωρίζει επί του θέματος ας απαντήσει λαρακαλω! Επίσης ξέχασα να αναφέρω ότι μου είπαν από την στρατολογία ότι με είχαν βάλει με την Α εσσο ενώ από εκεί οι ίδιοι μου είχαν πει ότι 100% θα μπω τώρα δηλαδή τι γίνεται κοροϊδεύουν τον κόσμο
yoba87
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας
Δημοσιεύσεις: 25
Εγγραφή: Παρ Ιαν 20, 2017 11:45 pm
Επικοινωνία:

Πότε παρουσιάζομαι στο στρατό (2014-2018)

Δημοσίευση από yoba87 »

Φαντάζομαι ο καλύτερος να σου απαντήσει είναι η στρατολογία.

Τι περιμένεις από ένα φορουμ; Αλλά έχω διαβάσει γενικα ότι όποτε δηλώνεις εθελοντής και δεν σε παίρνουν τότε πρέπει να ξανα κάνει αίτηση για την επόμενη ΕΣΣΟ.

Αλλά δεν ξέρω κατά πόσο ισχύει για αυτό σου λέω ρώτα την στρατολογία.

Αλλά αυτό που λες ότι μας κοροιδεύουν έχεις δίκαιο.

Οι μισοί παίρνουν τρελοχαρτο οι άλλο μισοί αναβολές μέχρι τα βαθια γεραματα και εμείς που θέλουμε εθελοντικα να μπουμε για να τελειώνουμε μας βγάζουν την πίστη.
Άβαταρ μέλους
Apostanton
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 13
Εγγραφή: Τετ Φεβ 08, 2017 6:29 pm
Επικοινωνία:

Πότε παρουσιάζομαι στο στρατό (2014-2018)

Δημοσίευση από Apostanton »

Εχεις απόλυτο δίκιο αύριο θα μεταβώ στην στρατολογία για απαντήσεις και φυσικά να ζητήσω τον λόγο που με τράβηξαν έτσι αδικα! Για ότι νεότερο και χρήσιμο μάθω περί αυτού του θέματος θα ενημερώσω εδώ στο θέμα αυριο!
yoba87
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας
Δημοσιεύσεις: 25
Εγγραφή: Παρ Ιαν 20, 2017 11:45 pm
Επικοινωνία:

Πότε παρουσιάζομαι στο στρατό (2014-2018)

Δημοσίευση από yoba87 »

Σε παρακαλώ να μας ενημερώσεις για ότι μάθεις.

Θα πάρω και εγώ ένα τηλέφωνο αύριο μπας και βγάλω άκρη και θα ενημερώσω εδώ ότι μου πουν.

Άβαταρ μέλους
Apostanton
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 13
Εγγραφή: Τετ Φεβ 08, 2017 6:29 pm
Επικοινωνία:

Πότε παρουσιάζομαι στο στρατό (2014-2018)

Δημοσίευση από Apostanton »

Καλημέρα στο φορουμ! Λοιπόν μόλις ξεμπερδεψα από στρατολογία το συμπέρασμα είναι ότι εκεί μέσα δεν ξέρουν τι τους γινετε! Μου είχαν βάλει ότι θα μπω με την Α ΕΣΣΟ και φυσικά δεν θα έμπαινα γιατί πρέπει να προηγηθεί μήνας με την αίτηση οπότε έκανα άλλη μία αίτηση για Μάιο την κοίταξα καλά να δω ότι τα γράφει όλα σωστά ! Η συμβουλή μου είναι όσοι θέλετε εθελοντική κατάταξη κάντε μία αίτηση και μία βδομάδα μετά καλέστε την στρατολογία και ρωτήστε για το πότε είστε προγραμματισμένοι να μπείτε για να μάθετε αν η αίτηση σας δείχνει σωστα όπως θα κάνω και εγω! Οποτε περιμένουμε για Γ ΕΣΣΟ Ειδικές δυναμεις! Καλή θητεία στην Β ΕΣΣΟ
yoba87
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας
Δημοσιεύσεις: 25
Εγγραφή: Παρ Ιαν 20, 2017 11:45 pm
Επικοινωνία:

Πότε παρουσιάζομαι στο στρατό (2014-2018)

Δημοσίευση από yoba87 »

Βγήκε και η επίσημη πρόσκληση και ακόμα το Site μου βγάζει "Δεν έχετε προγραμματιστει για καταταξη μπλα μπλα μπλα"

Να φανταστώ συμπληρώθηκε η ΕΣΣΟ Μαρτιου και να μην περιμένω άδικα σωστά;

Όπως και να έχει καλή τύχη σε όσους πάνε, εγώ το εγκαταλείπω το θέμα προς το παρών και θα ασχοληθώ με σοβαρά πράγματα στην ζωή μου και μετά ίσως παω προς τρελόχαρτο μεριά.

Όχι να παρακαλάμε τον Ε. Σ να μας πάρει να χάσουμε 9 μήνες από την ζωή μας και να μας γράφει πάει πολύ.

Καλή θητεία σε όλους.
gr_ar

Πότε παρουσιάζομαι στο στρατό (2014-2018)

Δημοσίευση από gr_ar »

yoba87 έγραψε:Βγήκε και η επίσημη πρόσκληση και ακόμα το Site μου βγάζει "Δεν έχετε προγραμματιστει για καταταξη μπλα μπλα μπλα"

Να φανταστώ συμπληρώθηκε η ΕΣΣΟ Μαρτιου και να μην περιμένω άδικα σωστά;

Όπως και να έχει καλή τύχη σε όσους πάνε, εγώ το εγκαταλείπω το θέμα προς το παρών και θα ασχοληθώ με σοβαρά πράγματα στην ζωή μου και μετά ίσως παω προς τρελόχαρτο μεριά.

Όχι να παρακαλάμε τον Ε. Σ να μας πάρει να χάσουμε 9 μήνες από την ζωή μας και να μας γράφει πάει πολύ.

Καλή θητεία σε όλους.


Μετά θα τον παρακαλάς 4-5 χρόνια για πάρεις απαλλαγή για ψυχολογικούς λόγους.

Άβαταρ μέλους
Apostanton
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 13
Εγγραφή: Τετ Φεβ 08, 2017 6:29 pm
Επικοινωνία:

Πότε παρουσιάζομαι στο στρατό (2014-2018)

Δημοσίευση από Apostanton »

Καλησπέρα στο φόρουμ θα ήθελα να κάνω μία ερώτηση σχετικά με την κατάταξη προτακτου! Είχα κάνει δήλωση στην ΣΥ που ανήκω για Γ ΕΣΣΟ αυτό όμως που με προβληματίζει είναι αν θα έχω επιλεχθεί ποτε περιπου μπορώ να μάθω αν επιλεχθηκα και αν δεν επιλεχθηκα αν προλαβαίνω να ξανακάνω αίτηση για Γ ΕΣΣΟ αν κάποιος γνωρίζει επί του θέματος ας απαντήσει Ευχαριστώ προκαταβολικά
Άβαταρ μέλους
JohnTehGreek
Λοχαγός
Λοχαγός
Δημοσιεύσεις: 445
Εγγραφή: Σάβ Δεκ 05, 2015 2:27 pm
Επικοινωνία:

Πότε παρουσιάζομαι στο στρατό (2014-2018)

Δημοσίευση από JohnTehGreek »

Apostanton έγραψε:Καλησπέρα στο φόρουμ θα ήθελα να κάνω μία ερώτηση σχετικά με την κατάταξη προτακτου! Είχα κάνει δήλωση στην ΣΥ που ανήκω για Γ ΕΣΣΟ αυτό όμως που με προβληματίζει είναι αν θα έχω επιλεχθεί ποτε περιπου μπορώ να μάθω αν επιλεχθηκα και αν δεν επιλεχθηκα αν προλαβαίνω να ξανακάνω αίτηση για Γ ΕΣΣΟ αν κάποιος γνωρίζει επί του θέματος ας απαντήσει Ευχαριστώ προκαταβολικά


Κοίτα είναι νωρίς ακόμα προλαβαίνεις να κάνεις ξανά αίτηση και να σε πάρουν αλλά από την στιγμή που έχεις κάνει ήδη δήλωση δεν βλέπω το λόγο να ξανακάνεις.

Περίμενε περίπου τις 10 του μήνα όπου και θα γίνουν οι πρώτες ανανεώσεις του συστήματος της Stratologia.gr για να δεις αν μπήκες.

Άβαταρ μέλους
Apostanton
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 13
Εγγραφή: Τετ Φεβ 08, 2017 6:29 pm
Επικοινωνία:

Πότε παρουσιάζομαι στο στρατό (2014-2018)

Δημοσίευση από Apostanton »

Καλησπέρα και πάλι, διάβασα την απάντηση σας βγήκε σήμερα η απόφαση για κατάταξη της Γ ΕΣΣΟ αλλά λογικά από δευτέρα θα γίνουν οι ανανεώσεις στο συστημα σωστά ;
Άβαταρ μέλους
JohnTehGreek
Λοχαγός
Λοχαγός
Δημοσιεύσεις: 445
Εγγραφή: Σάβ Δεκ 05, 2015 2:27 pm
Επικοινωνία:

Πότε παρουσιάζομαι στο στρατό (2014-2018)

Δημοσίευση από JohnTehGreek »

Έχουν ανανεωθεί ήδη τα συστήματα φίλε.

Σε έναν φίλο μου του έβγαλε σήμερα που θα καταταγεί.

Αλλά μην σε φοβίζει, θα γίνει και άλλη ανανέωση από όσο γνωρίζω για την επόμενη φουρνιά του Μαιου (το πότε δε το ξέρω).

Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Κλειδωμένο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης