Πότε παρουσιάζομαι στο στρατό (2014-2018)

Απαντήσεις σε όλες τις απορίες των νεοσυλλέκτων για την κατάταξή τους
Κλειδωμένο
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Narrator
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: Πέμ Μάιος 12, 2016 11:58 am
Επικοινωνία:

Πότε παρουσιάζομαι στο στρατό (2014-2018)

Δημοσίευση από Narrator »

Παίρνοντας τηλέφωνο για ακόμη μια φορά στην στρατολογια αθηνων μου είπαν πως έχουν φτάσει τα χαρτιά και πως απλα επειδη γινεται χαμός με τις αιτήσεις δεν εχουν περαστεί στο πρωτόκολλο, οταν ρώτησα αν χρειάζεται να παρουσιαστώ την δευτέρα μου απάντησαν πως όχι. Από την στιγμή όμως που δεν έχω κάποιο χαρτί ισχύει όντως αυτό; Και σε περίπτωση που δεν πάω και μετά όμως δημιουργηθεί θέμα τί κανω;
Νικος7
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 6
Εγγραφή: Σάβ Νοέμ 29, 2014 7:30 pm
Επικοινωνία:

Πότε παρουσιάζομαι στο στρατό (2014-2018)

Δημοσίευση από Νικος7 »

Εχω αναβολη για λογους υγειας μεχρι 8-9-2016. Το χαρτι καταταξης θα ερθει για σεπτεμβριο η νοεμβριο.
George

Πότε παρουσιάζομαι στο στρατό (2014-2018)

Δημοσίευση από George »

Νοεμβριο.
Εδω ειναι το επισημο εγγραφο απο την Στρατολογια που τα αναφερει:
http://www.stratologia.gr/pdf/%CE%A0%CE%9B%CE%97%CE%A1%CE%9F%CE%A6%CE%9F%CE%A1%CE%99%CE%91%CE%9A%CE%9F%20%CE%95%CE%9D%CE%A4%CE%A5%CE%A0%CE%9F%20%CE%93%CE%99%CE%91%20%CE%91%CE%9D%CE%91%CE%92%CE%9F%CE%9B%CE%95%CE%A3%20%CE%A5%CE%93%CE%95%CE%99%CE%91%CE%A3.pdf
manouSOSmanousakis
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 5
Εγγραφή: Παρ Σεπ 09, 2016 12:22 am
Επικοινωνία:

Πότε παρουσιάζομαι στο στρατό (2014-2018)

Δημοσίευση από manouSOSmanousakis »

Εχω γεννηθεί τέλη Φεβρουαρίου.Αν δεν πάω σε κάποια σχολή/ΙΕΚ/ΤΕΙ πότε περίπου θα με καλέσουν;

GRARMY_
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 16
Εγγραφή: Σάβ Νοέμ 05, 2016 4:33 pm
Τοποθεσία: ΝΟΜΙΚΟΣ ΣΥΜΒΟΥΛ
Επικοινωνία:

Πότε παρουσιάζομαι στο στρατό (2014-2018)

Δημοσίευση από GRARMY_ »

manouSOSmanousakis έγραψε:Εχω γεννηθεί τέλη Φεβρουαρίου.Αν δεν πάω σε κάποια σχολή/ΙΕΚ/ΤΕΙ πότε περίπου θα με καλέσουν;

Η ημερομηνία πρόσκλησης εξαρτάται από την ηλικία και από τον Δήμο εγγραφής στα Μητρώα Αρρένων.
Βασίλης

Πότε παρουσιάζομαι στο στρατό (2014-2018)

Δημοσίευση από Βασίλης »

Είχα την ίδια αναβολή και ακόμα να μου έρθει το χαρτί της κατάταξης. Έβγαλες τελικά άκρη; Μπαίνε με την ΕΣΣΟ του Ιανουαρίου ή την επόμενη ΕΣΣΟ;
Βασίλης

Πότε παρουσιάζομαι στο στρατό (2014-2018)

Δημοσίευση από Βασίλης »

Καλησπέρα παιδιά, έληξε η αναβολή μου 31/12/16 και ενώ μου ήρθε το χαρτί για τη λήξη της αναβολή ακόμα να μου έρθει το χαρτί της κατάταξης. Θα περίμενα να μπω με την ΕΣΣΟ του Ιανουαρίου αλλά απ'ότι φαίνεται δεν προλαβαίνω την προθεσμία. Βρίσκεται κανείς στην ίδια θέση;

@mmike σου ήρθε κάτι εσένα;

Άβαταρ μέλους
gimitrop
Ανθυπασπιστής
Ανθυπασπιστής
Δημοσιεύσεις: 205
Εγγραφή: Κυρ Φεβ 21, 2016 1:43 pm
Επικοινωνία:

Πότε παρουσιάζομαι στο στρατό (2014-2018)

Δημοσίευση από gimitrop »

Βασίλης έγραψε:Καλησπέρα παιδιά, έληξε η αναβολή μου 31/12/16 και ενώ μου ήρθε το χαρτί για τη λήξη της αναβολή ακόμα να μου έρθει το χαρτί της κατάταξης. Θα περίμενα να μπω με την ΕΣΣΟ του Ιανουαρίου αλλά απ'ότι φαίνεται δεν προλαβαίνω την προθεσμία. Βρίσκεται κανείς στην ίδια θέση;

@mmike σου ήρθε κάτι εσένα;



Κατά πάσα πιθανότητα θα μπεις με την ΕΣΣΟ του Μαρτίου όπως μπήκα εγώ που είχε λήξει η αναβολή μου στις 31/12/15. Πάντως, να ξέρεις ότι το χαρτί της κατάταξης μπορεί να σου έρθει και λίγες μέρες πριν μπεις. Μπες στο σάιτ της στρατολογίας, βάλε τα στοιχεία σου και δες. Αλλιώς, τηλεφωνάκι για να είσαι σίγουρος.

Στρ (ΠΖ) Τ/Φ 2016 Β´ ΕΣΣΟ 343 Καλαμάτα --> Καστελλόριζο --> Πύργος
Βασίλης

Πότε παρουσιάζομαι στο στρατό (2014-2018)

Δημοσίευση από Βασίλης »

gimitrop έγραψε:
Βασίλης έγραψε:Καλησπέρα παιδιά, έληξε η αναβολή μου 31/12/16 και ενώ μου ήρθε το χαρτί για τη λήξη της αναβολή ακόμα να μου έρθει το χαρτί της κατάταξης. Θα περίμενα να μπω με την ΕΣΣΟ του Ιανουαρίου αλλά απ'ότι φαίνεται δεν προλαβαίνω την προθεσμία. Βρίσκεται κανείς στην ίδια θέση;

@mmike σου ήρθε κάτι εσένα;



Κατά πάσα πιθανότητα θα μπεις με την ΕΣΣΟ του Μαρτίου όπως μπήκα εγώ που είχε λήξει η αναβολή μου στις 31/12/15. Πάντως, να ξέρεις ότι το χαρτί της κατάταξης μπορεί να σου έρθει και λίγες μέρες πριν μπεις. Μπες στο σάιτ της στρατολογίας, βάλε τα στοιχεία σου και δες. Αλλιώς, τηλεφωνάκι για να είσαι σίγουρος.



Μπήκα στη σελίδα της στρατολογίας και δε μου εμφανίζει αποτελέσματα, φαντάζομαι είναι άλλη μία ένδειξη ότι δεν πρόκειται να μπω με αυτή την ΕΣΣΟ. Παρόλαυτα έχω φίλους που επίσης έληξε η αναβολή τους 31/12/16 και μπήκαν τώρα με την ΕΣΣΟ του Ιανουαρίου. Θα πάρω τηλέφωνο κι ελπίζω να βγάλω άκρη.

Ευχαριστώ

Gr_Ar

Πότε παρουσιάζομαι στο στρατό (2014-2018)

Δημοσίευση από Gr_Ar »

Βασίλης έγραψε:Καλησπέρα παιδιά, έληξε η αναβολή μου 31/12/16 και ενώ μου ήρθε το χαρτί για τη λήξη της αναβολή ακόμα να μου έρθει το χαρτί της κατάταξης. Θα περίμενα να μπω με την ΕΣΣΟ του Ιανουαρίου αλλά απ'ότι φαίνεται δεν προλαβαίνω την προθεσμία. Βρίσκεται κανείς στην ίδια θέση;

@mmike σου ήρθε κάτι εσένα;



Μάρτιο μπαίνεις αρχηγέ, για να έμπαινες Ιανουάριο θα έπρεπε να μεριμνήσεις να κάνεις διακοπή αναβολής.

Λιακος

Πότε παρουσιάζομαι στο στρατό (2014-2018)

Δημοσίευση από Λιακος »

Μπαινω Μαρτιο 2017 ποτε θα βγει στο ιντερνετ σε οπιο στρατοπεδο παρουσιαζομαι ;
Άβαταρ μέλους
gimitrop
Ανθυπασπιστής
Ανθυπασπιστής
Δημοσιεύσεις: 205
Εγγραφή: Κυρ Φεβ 21, 2016 1:43 pm
Επικοινωνία:

Πότε παρουσιάζομαι στο στρατό (2014-2018)

Δημοσίευση από gimitrop »

Λιακος έγραψε:Μπαινω Μαρτιο 2017 ποτε θα βγει στο ιντερνετ σε οπιο στρατοπεδο παρουσιαζομαι ;


Μετά τις 20 Φλεβάρη μπες στο σαιτ της στρατολογιας και δες. Λογικά, θα ξέρεις. Το χαρτί έρχεται λίγες μέρες πριν μπεις.

Στρ (ΠΖ) Τ/Φ 2016 Β´ ΕΣΣΟ 343 Καλαμάτα --> Καστελλόριζο --> Πύργος
Άβαταρ μέλους
Apostanton
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 13
Εγγραφή: Τετ Φεβ 08, 2017 6:29 pm
Επικοινωνία:

Πότε παρουσιάζομαι στο στρατό (2014-2018)

Δημοσίευση από Apostanton »

Καλησπέρα θα ήθελα να ρωτήσω έκανα αίτηση κατάταξης ως προτακτος στρατό ξηράς για ειδικές δυναμεις στην ΣΥ στις 12 Δεκεμβρίου αλλά δεν πρόλαβα την α εσσο ήθελα να ρωτήσω έχω πιθανότητες για κατάταξη με την εσσο του Μαρτίου; Αν καλέσω την ΣΥ μπορώ να ενημερωθώ πιο πριν αν έχω επιλεχθεί; Οι απαντήσεις σας θα είναι πολύ χρήσιμες !
yoba87
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας
Δημοσιεύσεις: 25
Εγγραφή: Παρ Ιαν 20, 2017 11:45 pm
Επικοινωνία:

Πότε παρουσιάζομαι στο στρατό (2014-2018)

Δημοσίευση από yoba87 »

Apostanton έγραψε:Καλησπέρα θα ήθελα να ρωτήσω έκανα αίτηση κατάταξης ως προτακτος στρατό ξηράς για ειδικές δυναμεις στην ΣΥ στις 12 Δεκεμβρίου αλλά δεν πρόλαβα την α εσσο ήθελα να ρωτήσω έχω πιθανότητες για κατάταξη με την εσσο του Μαρτίου; Αν καλέσω την ΣΥ μπορώ να ενημερωθώ πιο πριν αν έχω επιλεχθεί; Οι απαντήσεις σας θα είναι πολύ χρήσιμες !


Κοίτα εγώ πήγα προχθες για να δηλώσω και εγώ να μπω σαν προτακτος και μου είπαν ότι αν δεν μπω τον Μαρτιο τωρα σε λιγο θα μπω 100% τον Μαιο άρα λογικά και με εσένα κάτι τέτοιο θα ισχύει.

Αφού δηλαδή δεν σε πήρανε τον Ιανουάριο (Α ΕΣΣΟ) θα σε πάρουν τον Μάρτιο.

Μην μπεις στον κόπο να πάρεις τηλέφωνο τζάμπα θα πάρεις και εγώ πήρα και μου απάντησαν με το τρομερό "Ούτε εμείς ξέρουμε"

Λογικά ο στρατός περιμένει να παρατήσουμε τις ζωές μας όταν θα έρθει το χαρτί για να τρέξουμε να καταταχθούμε...
Άβαταρ μέλους
Apostanton
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 13
Εγγραφή: Τετ Φεβ 08, 2017 6:29 pm
Επικοινωνία:

Πότε παρουσιάζομαι στο στρατό (2014-2018)

Δημοσίευση από Apostanton »

Καλησπέρα τα σάιτ στρατολογιας,army.gr περίπου πότε θα είναι ενημερωμένα για την κατάταξη β εσσο στρατού ξηράς;
Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Κλειδωμένο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες