Παραίτηση Συνοριοφύλακα

Αστυνομία, ειδικοί φρουροί, ΕΚΑΜ, λιμενικό, πυροσβέστες κ.λπ
Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Private
Δεκανέας - ΕΠΟΠ
Δεκανέας - ΕΠΟΠ
Δημοσιεύσεις: 63
Εγγραφή: Δευ Φεβ 25, 2019 3:25 pm
Επικοινωνία:

Παραίτηση Συνοριοφύλακα

Δημοσίευση από Private »

Λοιπον παιδια το θεμα ειναι οτι μετα τα 5 χρονια που λετε αμα εχουμε καμια κυβερνηση συριζα θα τα κοψει ολα αφου δε γουσταρουν τα σωματα ασφαλειας, και το αλλο ειναι οτι εχω συναντησει στη σχολη συνοριο φυλακων κατι ατομα που δεν ειναι για τιποτα, αχρηστα κορμια που λεμε και δν ειναι δικαιο να βολευτουν και να το παιζουν εξουσια μετα εξω, θα μου πεις τι ειναι δικαιο σε αυτη τη χωρα, εγω ημουν συν φυλακας και εφυγα στο 1 μηνα γιατι με ειχαν σε καμπ και ειχα παθει ορθοστασια απο τη σκοπια
Άβαταρ μέλους
Diasostis31
Στρατοπεδάρχης
Στρατοπεδάρχης
Δημοσιεύσεις: 3253
Εγγραφή: Πέμ Ιαν 08, 2015 7:41 pm
Επικοινωνία:

Παραίτηση Συνοριοφύλακα

Δημοσίευση από Diasostis31 »

Χώθηκαν στα γραφεία τα ρουσφέτια του χρυσοχοιδη ήδη.
Κομοτηνή

Παραίτηση Συνοριοφύλακα

Δημοσίευση από Κομοτηνή »

Παριστάνει και τον απογοητευμένο ο αποστολέας. Δε θα κατάφερε να χωθεί πουθενά και κλαίει Εικόνα

Άβαταρ μέλους
Wolf93
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 288
Εγγραφή: Τρί Σεπ 08, 2020 12:09 pm
Επικοινωνία:

Παραίτηση Συνοριοφύλακα

Δημοσίευση από Wolf93 »

Private παραιτηθηκες 1 μηνα μετα αφοτου ειχες υπογραψει ετησια συμβαση; Και αν ναι τι κυρωσεις ειχες; Προστιμο κλπ;

Private
Δεκανέας - ΕΠΟΠ
Δεκανέας - ΕΠΟΠ
Δημοσιεύσεις: 63
Εγγραφή: Δευ Φεβ 25, 2019 3:25 pm
Επικοινωνία:

Παραίτηση Συνοριοφύλακα

Δημοσίευση από Private »

Ναι μου ειπαν οτι θα φαω προστιμο κανα 1000αρικο, αλλα ρωτησα δικηγορο κ ειπε οτι μη σε νοιαζει και τοσο αυτο, τωρα απο καθηκοντα με ειχαν στη δευτερη πυλη του καμπ να ελεγχω εγγραφα μεταναστων για την εισοδο και εξοδο και γενικα πυλη σκοπια χωρις οπλο, απο της 6 η 7 το πρωι μεχρι τις 1 και 2 μεσημερι, νυχτερινα εκανα 2 την εβδομαδα. Καποια αλλα παιδια που ειμασταν μαζι τα πηγαν σε αστυνομικα τμηματα σε 3 χωρια και καποιους αλλους πανω στο δρομο σε μπλοκα να ελεγχουν αμαξια. τωρα με την καραντινα κραταω επαφες με 2 παιδια που ειναι ακομα σφ και μου λενε οτι κανουν ελεγχο και στην πολη για μασκες και αποστασεις και αν εχουν στειλει οι πολιτες σμς για μετακινηση. Οπλα πηρανε προσφατα και χρηματα στα 730 πανω κατω

Private
Δεκανέας - ΕΠΟΠ
Δεκανέας - ΕΠΟΠ
Δημοσιεύσεις: 63
Εγγραφή: Δευ Φεβ 25, 2019 3:25 pm
Επικοινωνία:

Παραίτηση Συνοριοφύλακα

Δημοσίευση από Private »

Private έγραψε:Ναι μου ειπαν οτι θα φαω προστιμο κανα 1000αρικο, αλλα ρωτησα δικηγορο κ ειπε οτι μη σε νοιαζει και τοσο αυτο, τωρα απο καθηκοντα με ειχαν στη δευτερη πυλη του καμπ να ελεγχω εγγραφα μεταναστων για την εισοδο και εξοδο και γενικα πυλη σκοπια χωρις οπλο, απο της 6 η 7 το πρωι μεχρι τις 1 και 2 μεσημερι, νυχτερινα εκανα 2 την εβδομαδα. Καποια αλλα παιδια που ειμασταν μαζι τα πηγαν σε αστυνομικα τμηματα σε 3 χωρια και καποιους αλλους πανω στο δρομο σε μπλοκα να ελεγχουν αμαξια.τωρα με την καραντινα κραταω επαφες με 2 παιδια που ειναι ακομα σφ και μου λενε οτι κανουν ελεγχο και στην πολη για μασκες και αποστασεις και αν εχουν στειλει οι πολιτες σμς για μετακινηση. Οπλα πηρανε προσφατα και χρηματα στα 730 πανω κατω



επισης εγω ηθελα ε. Φ αλλα με κοψαν για 1εκ και με περασε γνωστος στην προκ σφ. Οπως και κατι αλλους υπερβαρους και με τατουαζ γιατι τα πκε αθληματα γιναν εδω στον τοπο μου

DimitrisN61
Αρχιλοχίας
Αρχιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 143
Εγγραφή: Τρί Νοέμ 24, 2020 1:50 pm
Τοποθεσία: Hellenic Navy
Επικοινωνία:

Παραίτηση Συνοριοφύλακα

Δημοσίευση από DimitrisN61 »

Private έγραψε:
Private έγραψε:Ναι μου ειπαν οτι θα φαω προστιμο κανα 1000αρικο, αλλα ρωτησα δικηγορο κ ειπε οτι μη σε νοιαζει και τοσο αυτο, τωρα απο καθηκοντα με ειχαν στη δευτερη πυλη του καμπ να ελεγχω εγγραφα μεταναστων για την εισοδο και εξοδο και γενικα πυλη σκοπια χωρις οπλο, απο της 6 η 7 το πρωι μεχρι τις 1 και 2 μεσημερι, νυχτερινα εκανα 2 την εβδομαδα. Καποια αλλα παιδια που ειμασταν μαζι τα πηγαν σε αστυνομικα τμηματα σε 3 χωρια και καποιους αλλους πανω στο δρομο σε μπλοκα να ελεγχουν αμαξια.τωρα με την καραντινα κραταω επαφες με 2 παιδια που ειναι ακομα σφ και μου λενε οτι κανουν ελεγχο και στην πολη για μασκες και αποστασεις και αν εχουν στειλει οι πολιτες σμς για μετακινηση. Οπλα πηρανε προσφατα και χρηματα στα 730 πανω κατω



επισης εγω ηθελα ε. Φ αλλα με κοψαν για 1εκ και με περασε γνωστος στην προκ σφ. Οπως και κατι αλλους υπερβαρους και με τατουαζ γιατι τα πκε αθληματα γιναν εδω στον τοπο μου



Τα τατουάζ φαίνονταν από τη θερινή στολή; Θυμάσαι;

Άβαταρ μέλους
Wolf93
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 288
Εγγραφή: Τρί Σεπ 08, 2020 12:09 pm
Επικοινωνία:

Παραίτηση Συνοριοφύλακα

Δημοσίευση από Wolf93 »

Δηλαδη εφυγες χωρις καμια κυρωση; Ουτε πληρωσες ουτε τπτ;

Σε προκηρυξη ΕΦ μπορεις να ξανασυμμετεχεις αμα βγει ή οχι;

Άβαταρ μέλους
Diasostis31
Στρατοπεδάρχης
Στρατοπεδάρχης
Δημοσιεύσεις: 3253
Εγγραφή: Πέμ Ιαν 08, 2015 7:41 pm
Επικοινωνία:

Παραίτηση Συνοριοφύλακα

Δημοσίευση από Diasostis31 »

Και πρόστιμο να σου ζητήσουν γλεντα τους, που έχουν βάλει παράνομα ΣΦ να ελέγχουν για μάσκες και SMS. Και τους έχουν χώσει σε γραφεία. Πρέπει να περάσει μια βόλτα το εσωτερικών, απ τα νησιά.

Άβαταρ μέλους
BilD
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 1332
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 19, 2020 3:08 pm
Επικοινωνία:

Παραίτηση Συνοριοφύλακα

Δημοσίευση από BilD »

Ε πάνε για μονιμοποίηση άμα είναι και στα τμήματα κιόλας!
Private
Δεκανέας - ΕΠΟΠ
Δεκανέας - ΕΠΟΠ
Δημοσιεύσεις: 63
Εγγραφή: Δευ Φεβ 25, 2019 3:25 pm
Επικοινωνία:

Παραίτηση Συνοριοφύλακα

Δημοσίευση από Private »

DimitrisN61 έγραψε:Τα τατουάζ φαίνονταν από τη θερινή στολή; Θυμάσαι;


φιλε ολοκληρο μανικι τατουαζ ειχε ο τυπος και τον εβλεπες το καλοκαιρι με μακριμανικο να σταζει για να μη φαινεται το χερι του

Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Nassos την Κυρ Δεκ 06, 2020 1:16 pm, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Private
Δεκανέας - ΕΠΟΠ
Δεκανέας - ΕΠΟΠ
Δημοσιεύσεις: 63
Εγγραφή: Δευ Φεβ 25, 2019 3:25 pm
Επικοινωνία:

Παραίτηση Συνοριοφύλακα

Δημοσίευση από Private »

Wolf93 έγραψε:Δηλαδη εφυγες χωρις καμια κυρωση;Ουτε πληρωσες ουτε τπτ;

Σε προκηρυξη ΕΦ μπορεις να ξανασυμμετεχεις αμα βγει ή οχι;



δε πληρωσα κατι προς το παρον

για προκυρυξη ΕΦ δεν μεενδιαφερει γτ εκλεισα τα 28

Άβαταρ μέλους
Guardian
Αντισυνταγματάρχης
Αντισυνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 925
Εγγραφή: Τετ Ιούλ 08, 2020 11:04 am
Επικοινωνία:

Παραίτηση Συνοριοφύλακα

Δημοσίευση από Guardian »

Private σε αφησαν ετσι απλα να φυγεις; Τι κυρωσεις σου ειπαν οτι θα εχεις; Σε βγαζουν ακαταλληλο για ψυχολογικους λογους κλπ;
UberDooze1
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 6
Εγγραφή: Πέμ Νοέμ 26, 2020 1:40 pm
Επικοινωνία:

Παραίτηση Συνοριοφύλακα

Δημοσίευση από UberDooze1 »

Συνοριοφυλακα93. Και προς τους υπόλοιπους... Σε περίπτωση που κάποιος υπογράψει σύμβαση 1 έτους και θέλει να φύγει ενδιάμεσα πληρώνει πρόστιμο τι γίνεται;

Ευχαριστώ!

Βμκδ
Ταγματάρχης
Ταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 701
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 05, 2020 1:17 pm
Επικοινωνία:

Παραίτηση Συνοριοφύλακα

Δημοσίευση από Βμκδ »

UberDooze1 έγραψε:Συνοριοφυλακα93. Και προς τους υπόλοιπους... Σε περίπτωση που κάποιος υπογράψει σύμβαση 1 έτους και θέλει να φύγει ενδιάμεσα πληρώνει πρόστιμο τι γίνεται;

Ευχαριστώ!



Αδερφέ αν διαβάσεις την προκήρυξη λέει εφόσον υπογράψεις δεσμεύεται για 1 χρόνο και δεν μπορείς να φύγεις μόνο να σε διώξουν και για να γίνει κάτι τέτοιο πρέπει να κανείς κάτι πολύ χοντρό. Τα λέει αναλυτικά στο ΦΕΚ της προκ. Όποτε δεν μπορείς να παραιτηθεις ... Ίσως τα παιδιά π ήταν σχολή να ξέρουν περισοτερα εγώ λεω στο τ λέει το ΦΕΚ.

Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 5 επισκέπτες