Προκήρυξη ΕΠΟΠ στο Πολεμικό Ναυτικό (2021)

Κλειδωμένο
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Navy
Ταγματάρχης
Ταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 528
Εγγραφή: Δευ Αύγ 03, 2020 10:54 pm
Επικοινωνία:

Προκήρυξη ΕΠΟΠ στο Πολεμικό Ναυτικό (2021)

Δημοσίευση από Navy »

Όχι πρωην ΟΒΑ αλλά εν ενεργεία από 28 ετών σε 31.
DimitrisN61
Αρχιλοχίας
Αρχιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 143
Εγγραφή: Τρί Νοέμ 24, 2020 1:50 pm
Τοποθεσία: Hellenic Navy
Επικοινωνία:

Προκήρυξη ΕΠΟΠ στο Πολεμικό Ναυτικό (2021)

Δημοσίευση από DimitrisN61 »

Ελεανα7 έγραψε:Εγω έχω πτυχίο ψυχολογίας ωστόσο δεν υπάρχει κατι αντίστοιχο και θα δηλώσω με το απολυτήριο. Πιστεύετε οτι δεν θα υπάρχει μεγάλη συμμετοχή ΠΕ;


Πλέον λόγω οικονομικής κατάστασης και συνθηκών στον ιδιωτικό, ακόμα και στο ΠΝ θα γίνει σφαγή.

DimitrisN61
Αρχιλοχίας
Αρχιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 143
Εγγραφή: Τρί Νοέμ 24, 2020 1:50 pm
Τοποθεσία: Hellenic Navy
Επικοινωνία:

Προκήρυξη ΕΠΟΠ στο Πολεμικό Ναυτικό (2021)

Δημοσίευση από DimitrisN61 »

vania έγραψε:δεν εχω όμως ECDL αλλα το πτυχιο από επαλ που μας ειχαν πει ότι αναγνωρίζεται σε προκυρηξειςστις ειδικοτητες που ζητανε από επαλ στον τομεα πληροφορικης θελουν και πτυχιο αγγλικων που δεν εχω!

αρα εν ολιγεις για πολεμικο ναυτικο δεν μπορω να δηλωσω;


Αναλόγως την ειδικότητα που θες να επιλέξεις. Το B2 στην αγγλική γλώσσα δεν είναι απαραίτητο σε όλες τις ειδικότητες. Αν είναι απαραίτητο το αναγράφει. Σε όσες είναι δεν παίρνεις μόρια από αυτό, σε όσες δεν είναι μπορείς να δηλώσεις και χωρίς, αλλά αν έχεις σου δίνει μόρια. Αν η ειδικότητα που θες να δηλώσεις δεν αναγράφει ΤΕΙ ή ΑΕΙ, το ECDL δεν είναι απαραίτητο.

Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Nassos την Παρ Νοέμ 27, 2020 5:02 am, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Άβαταρ μέλους
Pyr
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 1031
Εγγραφή: Τρί Φεβ 18, 2020 11:01 am
Επικοινωνία:

Προκήρυξη ΕΠΟΠ στο Πολεμικό Ναυτικό (2021)

Δημοσίευση από Pyr »

vania έγραψε:
DimitrisN61 έγραψε:
Ελεανα7 έγραψε:Εγω έχω πτυχίο ψυχολογίας ωστόσο δεν υπάρχει κατι αντίστοιχο και θα δηλώσω με το απολυτήριο. Πιστεύετε οτι δεν θα υπάρχει μεγάλη συμμετοχή ΠΕ;


Πλέον λόγω οικονομικής κατάστασης και συνθηκών στον ιδιωτικό, ακόμα και στο ΠΝ θα γίνει σφαγή.



ποσοι θα την κοπανησουν όμως! Πρεπει να σου αρεσειη θαλασσα για να την ακολουθησεις



Κακία αυτές οι γυναίκες... ΕικόναΕικόνα

DimitrisN61
Αρχιλοχίας
Αρχιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 143
Εγγραφή: Τρί Νοέμ 24, 2020 1:50 pm
Τοποθεσία: Hellenic Navy
Επικοινωνία:

Προκήρυξη ΕΠΟΠ στο Πολεμικό Ναυτικό (2021)

Δημοσίευση από DimitrisN61 »

vania έγραψε:ποσοι θα την κοπανησουν όμως! Πρεπει να σου αρεσειη θαλασσα για να την ακολουθησεις


Όποιος μπει Ναυτικό με σκοπό να λύσει το οικονομικό του πρόβλημα και να έχει μια σίγουρη δουλειά, κάηκε. Γενικότερα ΕΠΟΠ δεν μπαίνεις για να λυθεί η ανεργία (δυστυχώς έτσι το βλέπουν οι περισσότεροι), αλλά επειδή το αγαπάς. Μην ξεχνάμε πως θα είμαστε τα κατώτερα στελέχη και θα μας κάνουν ότι θέλουν απόφοιτοι παραγωγικών 21 χρονών.

Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Nassos την Παρ Νοέμ 27, 2020 5:01 am, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
DimitrisN61
Αρχιλοχίας
Αρχιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 143
Εγγραφή: Τρί Νοέμ 24, 2020 1:50 pm
Τοποθεσία: Hellenic Navy
Επικοινωνία:

Προκήρυξη ΕΠΟΠ στο Πολεμικό Ναυτικό (2021)

Δημοσίευση από DimitrisN61 »

vania έγραψε:στις περισσοτερες είναι απαραιτητο το B2

αν ειχα απολυτηριο από γενικο λυκειο θα μπορουσα να δηλωσω οπουδήποτε ενώ με το επαλ με περιοριζει;


Όχι οπουδήποτε, μόνο σε ειδικότητες που αναγράφεται και απολυτήριο Γενικού Λυκείου.

Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Nassos την Παρ Νοέμ 27, 2020 5:01 am, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
DimitrisN61
Αρχιλοχίας
Αρχιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 143
Εγγραφή: Τρί Νοέμ 24, 2020 1:50 pm
Τοποθεσία: Hellenic Navy
Επικοινωνία:

Προκήρυξη ΕΠΟΠ στο Πολεμικό Ναυτικό (2021)

Δημοσίευση από DimitrisN61 »

Το ακριβώς αντίθετο ισχύει, είναι πολύ λιγότερες οι ειδικότητες που μπορεί να δηλώσει κάποιος με απλό ΓΕΛ. https://www.armyvoice.gr/wp-content/uploads/2020/10/epop-pn.pdf Ρίξε μία ματιά στις ειδικότητες, στο πλαίσιο αναγράφεται τι κατεύθυνση ΕΠΑΛ πρέπει να έχεις ώστε να δηλώσεις την ειδικότητα. Λογικά για ΕΕ σε κόβω

DimitrisN61
Αρχιλοχίας
Αρχιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 143
Εγγραφή: Τρί Νοέμ 24, 2020 1:50 pm
Τοποθεσία: Hellenic Navy
Επικοινωνία:

Προκήρυξη ΕΠΟΠ στο Πολεμικό Ναυτικό (2021)

Δημοσίευση από DimitrisN61 »

vania έγραψε:
DimitrisN61 έγραψε:Το ακριβώς αντίθετο ισχύει, είναι πολύ λιγότερες οι ειδικότητες που μπορεί να δηλώσει κάποιος με απλό ΓΕΛ. https://www.armyvoice.gr/wp-content/uploads/2020/10/epop-pn.pdf Ρίξε μία ματιά στις ειδικότητες, στο πλαίσιο αναγράφεται τι κατεύθυνση ΕΠΑΛ πρέπει να έχεις ώστε να δηλώσεις την ειδικότητα. Λογικά για ΕΕ σε κόβω



ναι αλλα εγω δεν εχω lower που το ζητατε στις ειδικοτητες ΕΕ



Έχεις δίκιο, ξεχάστηκα. Δυστυχώς δεν μπορείς να δηλώσεις σε κάποια ειδικότητα απ'ότι βλέπω. Θα σου πρότεινα να τρέξεις να βγάλεις ένα B2 μέχρι την επόμενη προκήρυξη.

GregorFoam
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 3
Εγγραφή: Πέμ Νοέμ 26, 2020 9:59 pm
Επικοινωνία:

Προκήρυξη ΕΠΟΠ στο Πολεμικό Ναυτικό (2021)

Δημοσίευση από GregorFoam »

ΕΓω εχω τελειώσει Επαλ ΜΗχανολογιας και εχω δουλεψει 3 χρονια σωληνουργος σε ναυπηγείο, μετράει σαν προυπηρεσία;
DimitrisN61
Αρχιλοχίας
Αρχιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 143
Εγγραφή: Τρί Νοέμ 24, 2020 1:50 pm
Τοποθεσία: Hellenic Navy
Επικοινωνία:

Προκήρυξη ΕΠΟΠ στο Πολεμικό Ναυτικό (2021)

Δημοσίευση από DimitrisN61 »

GregorFoam έγραψε:ΕΓω εχω τελειώσει Επαλ ΜΗχανολογιας και εχω δουλεψει 3 χρονια σωληνουργος σε ναυπηγείο, μετράει σαν προυπηρεσία;


Η Τ/ΣΥΝ ΣΩΛ δεν ζητάει προϋπηρεσία οπότε όχι. Αν έχεις και ECDL κάνεις τα χαρτιά σου για ΣΩΛ (εφόσον ζητηθεί αυτή η ειδικότητα) και καλή επιτυχία!

GregorFoam
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 3
Εγγραφή: Πέμ Νοέμ 26, 2020 9:59 pm
Επικοινωνία:

Προκήρυξη ΕΠΟΠ στο Πολεμικό Ναυτικό (2021)

Δημοσίευση από GregorFoam »

eCDL γιατί; Δεν το λέει στην ειδικότητα
DimitrisN61
Αρχιλοχίας
Αρχιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 143
Εγγραφή: Τρί Νοέμ 24, 2020 1:50 pm
Τοποθεσία: Hellenic Navy
Επικοινωνία:

Προκήρυξη ΕΠΟΠ στο Πολεμικό Ναυτικό (2021)

Δημοσίευση από DimitrisN61 »

Για όλες τις ειδικότητες/εξειδικεύσεις στις οποίες προβλέπεται ως ανώτερος τίτλος σπουδών πτυχίο Πανεπιστημίου ή Τ. Ε. Ι., απαιτείται για όλες τις εκπαιδευτικές βαθμίδες η γνώση χειρισμού Η/Υ στα αντικείμενα:(α) επεξεργασίας κειμένων,(β) υπολογιστικών φύλλων,(γ) υπηρεσιών διαδικτύου.

Η Τ/ΣΥΝ ΣΩΛ έχει ως ανώτερο τίτλο σπουδών ΤΕΙ.

GregorFoam
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 3
Εγγραφή: Πέμ Νοέμ 26, 2020 9:59 pm
Επικοινωνία:

Προκήρυξη ΕΠΟΠ στο Πολεμικό Ναυτικό (2021)

Δημοσίευση από GregorFoam »

Πω ότι θυμούνται χαιρονται EcDL για να φτιαχνω σωλήνες;
Navy
Ταγματάρχης
Ταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 528
Εγγραφή: Δευ Αύγ 03, 2020 10:54 pm
Επικοινωνία:

Προκήρυξη ΕΠΟΠ στο Πολεμικό Ναυτικό (2021)

Δημοσίευση από Navy »

DimitrisN61 έγραψε: Για όλες τις ειδικότητες/εξειδικεύσεις στις οποίες προβλέπεται ως ανώτερος τίτλος σπουδών πτυχίο Πανεπιστημίου ή Τ. Ε. Ι., απαιτείται για όλες τις εκπαιδευτικές βαθμίδες η γνώση χειρισμού Η/Υ στα αντικείμενα:(α) επεξεργασίας κειμένων,(β) υπολογιστικών φύλλων,(γ) υπηρεσιών διαδικτύου.

Η Τ/ΣΥΝ ΣΩΛ έχει ως ανώτερο τίτλο σπουδών ΤΕΙ.

Νομίζω, φίλε μου ότι στις ειδικότητες που χρειάζεται ζητείται το ECDL όπως και τ Αγγλικα
DimitrisN61
Αρχιλοχίας
Αρχιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 143
Εγγραφή: Τρί Νοέμ 24, 2020 1:50 pm
Τοποθεσία: Hellenic Navy
Επικοινωνία:

Προκήρυξη ΕΠΟΠ στο Πολεμικό Ναυτικό (2021)

Δημοσίευση από DimitrisN61 »

Αν σε κάποια ειδικότητα δεν αναγράφεται ως απαραίτητο προσόν τα αγγλικά, τότε παίρνεις μόρια εάν έχεις. Εάν αναγράφονται ως απαραίτητα, δεν παίρνεις μόρια και αν δεν έχεις δεν μπορείς να δηλώσεις την ειδικότητα. Για το ECDL, στο τέλος του ΦΕΚ λέει πως είναι απαραίτητο εάν η ειδικότητα έχει ως ανώτερο τίτλο σπουδών ΑΕΙ ή ΤΕΙ, που σημαίνει πως αν δεν έχεις ECDL δεν μπορείς να δηλώσεις σε τέτοιες ειδικότητες.
Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Κλειδωμένο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες