Προκήρυξη ΕΠΟΠ στο Πολεμικό Ναυτικό (2021)

Κλειδωμένο
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Anonymous1994
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας
Δημοσιεύσεις: 22
Εγγραφή: Σάβ Ιούλ 03, 2021 1:27 am
Επικοινωνία:

Προκήρυξη ΕΠΟΠ στο Πολεμικό Ναυτικό (2021)

Δημοσίευση από Anonymous1994 »

Το καλό είναι ότι οι επιλαχόντες και οι επιτυχόντες του Πολεμικού Ναυτικού θα χωριστούν σε 4 ειδικότητες (αν όχι όλοι, οι περισσότεροι) και κάποιοι ακόμα και σε άλλα σώματα (Στράτος Ξηράς, πολεμική αεροπορία). Θέλω να πω ότι οι υποψήφιοι αυτοί την στιγμή υπάρχουν πολλές φορές και γι'αυτό πιάνουν και πολλές θέσεις ταυτόχρονα. Αυτό είναι θετικό για τους επιλαχόντες αυτού του σώματος επειδή θα ανέβουν πολλές θέσεις πάνω με την οριστικοποίηση των πινάκων.
Μαριαντι_Λκ
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 42
Εγγραφή: Τετ Ιαν 06, 2021 4:55 pm
Επικοινωνία:

Προκήρυξη ΕΠΟΠ στο Πολεμικό Ναυτικό (2021)

Δημοσίευση από Μαριαντι_Λκ »

Ναι και ποσα ατομα δεν προσηλθαν να το λαβουμε και αυτο υποψιν.
Anonymous1994
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας
Δημοσιεύσεις: 22
Εγγραφή: Σάβ Ιούλ 03, 2021 1:27 am
Επικοινωνία:

Προκήρυξη ΕΠΟΠ στο Πολεμικό Ναυτικό (2021)

Δημοσίευση από Anonymous1994 »

Μαριαντι_Λκ έγραψε:Ναι και ποσα ατομα δεν προσηλθαν να το λαβουμε και αυτο υποψιν.


Ακριβώς Μαριάντι. Επίσης κόπηκαν και αρκετοί στις ΠΚΕ. Νομίζω ότι αρκετοί εδώ μέσα πρέπει να αρχίσουν να πανηγυρίζουν.:)

Μαριαντι_Λκ
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 42
Εγγραφή: Τετ Ιαν 06, 2021 4:55 pm
Επικοινωνία:

Προκήρυξη ΕΠΟΠ στο Πολεμικό Ναυτικό (2021)

Δημοσίευση από Μαριαντι_Λκ »

Μακαρι ολοι να μεινουμε ικαμοποιημενοι απο το αποτελεσμα! 🙏 Ο θεος να βαλει το χερι του.
Άβαταρ μέλους
andreas2021
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 55
Εγγραφή: Τετ Απρ 07, 2021 1:11 pm
Τοποθεσία: ΕΠΟΠ ΠΝ
Επικοινωνία:

Προκήρυξη ΕΠΟΠ στο Πολεμικό Ναυτικό (2021)

Δημοσίευση από andreas2021 »

Anonymous1994 έγραψε:Ποιος είναι επιλαχών από δω;


Εγώ (μέχρι ώρας) είμαι επιτυχόν

Anonymous1994
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας
Δημοσιεύσεις: 22
Εγγραφή: Σάβ Ιούλ 03, 2021 1:27 am
Επικοινωνία:

Προκήρυξη ΕΠΟΠ στο Πολεμικό Ναυτικό (2021)

Δημοσίευση από Anonymous1994 »

Εε αν είσαι από την αρχή θα παραμείνεις εκεί φίλε μου, οπότε μην ανησυχεις :) Σε ποια ειδικότητα/τες;

Άβαταρ μέλους
andreas2021
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 55
Εγγραφή: Τετ Απρ 07, 2021 1:11 pm
Τοποθεσία: ΕΠΟΠ ΠΝ
Επικοινωνία:

Προκήρυξη ΕΠΟΠ στο Πολεμικό Ναυτικό (2021)

Δημοσίευση από andreas2021 »

Anonymous1994 έγραψε:Εε αν είσαι από την αρχή θα παραμείνεις εκεί φίλε μου, οπότε μην ανησυχεις :) Σε ποια ειδικότητα/τες;



Θα δούμε ανάλογα με αιτήσεις θεραπείας και βύσματα από άλλους : Ρ είμαι Τ/ΣΥΝ ΧΗΜΙΚΟΣ ΝΑΥΤΙΛΙΑΣ και είμαι πρώτος στα μόρια μέχρι ώρας αλλά παίρνουν μόνο ένα άτομο και έχουμε κάνει 5 άτομα για τη θέση τα χαρτιά μας απ ότι φαίνεται στο TaxisNet.

Eσύ; Δεν πιστεύω να είμαστε στην ίδια; Εικόνα
Yiannis12345
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 42
Εγγραφή: Τετ Ιουν 23, 2021 4:34 pm
Επικοινωνία:

Προκήρυξη ΕΠΟΠ στο Πολεμικό Ναυτικό (2021)

Δημοσίευση από Yiannis12345 »

andreas2021 έγραψε:
Anonymous1994 έγραψε:Εε αν είσαι από την αρχή θα παραμείνεις εκεί φίλε μου, οπότε μην ανησυχεις :) Σε ποια ειδικότητα/τες;



Θα δούμε ανάλογα με αιτήσεις θεραπείας και βύσματα από άλλους : Ρ είμαι Τ/ΣΥΝ ΧΗΜΙΚΟΣ ΝΑΥΤΙΛΙΑΣ και είμαι πρώτος στα μόρια μέχρι ώρας αλλά παίρνουν μόνο ένα άτομο και έχουμε κάνει 5 άτομα για τη θέση τα χαρτιά μας απ ότι φαίνεται στο TaxisNet.

Eσύ; Δεν πιστεύω να είμαστε στην ίδια;Εικόνα


Να σε ρωτήσω κάτι μιας και βλέπω πως τα εχεις καταλάβει λίγο καλύτερα απο εμένα. Οταν δηλαδή μου εμφανίζει στο taxis θέση 50/410 σημαίνει οτι έχουν δηλώσει ενδιαφέρον 410 άτομα για αυτήν την θέση και εγω βάσει μορίων ειμαι πεντηκοστός ;

Επίσης παίρνει μόνο δέκα ατομα οποτε δεν ξέρω αν έχω ελπίδες ! Διαχ - λογ

Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Yiannis12345 την Τετ Ιούλ 07, 2021 12:04 pm, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Άβαταρ μέλους
andreas2021
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 55
Εγγραφή: Τετ Απρ 07, 2021 1:11 pm
Τοποθεσία: ΕΠΟΠ ΠΝ
Επικοινωνία:

Προκήρυξη ΕΠΟΠ στο Πολεμικό Ναυτικό (2021)

Δημοσίευση από andreas2021 »

Yiannis12345 έγραψε:Να σε ρωτήσω κάτι μιας και βλέπω πως τα εχεις καταλάβει λίγο καλύτερα απο εμένα. Οταν δηλαδή μου εμφανίζει στο taxis θέση 50/410 σημαίνει οτι έχουν δηλώσει ενδιαφέρον 410 άτομα για αυτήν την θέση και εγω βάσει μορίων ειμαι πεντηκοστός ;

Επίσης παίρνει μόνο δέκα ατομα οποτε δεν ξέρω αν έχω ελπίδες ! Διαχ - λογ


Βασικά εσένα σε έχω δει και στα υπόλοιπα νήματα που σχολιάζεις. Γενικά επειδή η θέση η δική σου είναι πιο ευέλικτη από Γραμματικές Γνώσεις είναι δεδομένο ότι αυτοί που είναι πάνω από εσένα θα είναι κοινή υποψήφιοι με ΠΑ και ΣΞ που θα υπάρχουν αντίστοιχες ειδικότητες.

Θεωρώ ότι έχεις κάποιες πιθανότητες να σε καλέσουν τώρα (λιγότερο από 50% βέβαια) αλλά και να μην σε καλέσουν τώρα, μπορεί να σε καλέσουν στο μέλλον καθότι πολλοί που δεν θα τους αρέσει το ναυτικό θα φύγουν. Έτσι γίνεται και σε άλλα σώματα (Λιμενικό π. Χ. Έχω ακούσει) καλούν επιλαχόντες από 6 μήνες μέχρι και χρόνια μετά την προκύρηξη.

Απλά εσένα σε έχει πιάσει απ ότι καταλαβαίνω μια απελπισία στο να φύγεις και περιμένεις τη θέση αυτή ως σανίδα σωτηρίας και πρέπει να το μετριάσεις αυτό με το να σκεφτείς ότι ίσως τελικά και να σε καλέσουν να μην σου αρέσει εκεί που θα πας οπότε τζάμπα τόση αγωνία.

Και κάτι τελευταίο για τον χωρισμό που έχεις γράψει σε άλλο νήμα,
χωρισμός από μακροχρόνια σχέση ότι καλύτερο μπορεί να συμβεί για την ανάπτυξη του χαρακτήρα μας, για άνδρες σαν εμάς ηλικίες 20-30 ετών, πιθανόν να το καταλάβεις στην πορεία.

Φιλικά, Ανδρέας
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Nassos την Τετ Ιούλ 07, 2021 5:47 pm, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Άβαταρ μέλους
nikos521
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 1279
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 01, 2020 2:30 pm
Επικοινωνία:

Προκήρυξη ΕΠΟΠ στο Πολεμικό Ναυτικό (2021)

Δημοσίευση από nikos521 »

Ανδρεα στο τελευταιο θα συμφωνησω απολυτα !
Yiannis12345
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 42
Εγγραφή: Τετ Ιουν 23, 2021 4:34 pm
Επικοινωνία:

Προκήρυξη ΕΠΟΠ στο Πολεμικό Ναυτικό (2021)

Δημοσίευση από Yiannis12345 »

andreas2021 έγραψε:

Βασικά εσένα σε έχω δει και στα υπόλοιπα νήματα που σχολιάζεις. Γενικά επειδή η θέση η δική σου είναι πιο ευέλικτη από Γραμματικές Γνώσεις είναι δεδομένο ότι αυτοί που είναι πάνω από εσένα θα είναι κοινή υποψήφιοι με ΠΑ και ΣΞ που θα υπάρχουν αντίστοιχες ειδικότητες.

Θεωρώ ότι έχεις κάποιες πιθανότητες να σε καλέσουν τώρα (λιγότερο από 50% βέβαια) αλλά και να μην σε καλέσουν τώρα, μπορεί να σε καλέσουν στο μέλλον καθότι πολλοί που δεν θα τους αρέσει το ναυτικό θα φύγουν. Έτσι γίνεται και σε άλλα σώματα (Λιμενικό π. Χ. Έχω ακούσει) καλούν επιλαχόντες από 6 μήνες μέχρι και χρόνια μετά την προκύρηξη.

Απλά εσένα σε έχει πιάσει απ ότι καταλαβαίνω μια απελπισία στο να φύγεις και περιμένεις τη θέση αυτή ως σανίδα σωτηρίας και πρέπει να το μετριάσεις αυτό με το να σκεφτείς ότι ίσως τελικά και να σε καλέσουν να μην σου αρέσει εκεί που θα πας οπότε τζάμπα τόση αγωνία.

Και κάτι τελευταίο για τον χωρισμό που έχεις γράψει σε άλλο νήμα,
χωρισμός από μακροχρόνια σχέση ότι καλύτερο μπορεί να συμβεί για την ανάπτυξη του χαρακτήρα μας, για άνδρες σαν εμάς ηλικίες 20-30 ετών, πιθανόν να το καταλάβεις στην πορεία.

Φιλικά, Ανδρέας


Σε ευχαριστώ πολύ φίλε μου για την απάντηση σου. Εδώ και δύο χρονια εργάζομαι σε μια αρκετά μεγάλη εταιρεία επάνω στο αντικείμενο μου και με καλα λεφτά. Ο χωρισμός είναι αλήθεια ότι με κατέβαλε αρκετά αλλα εχουν περασει 3 μήνες και είμαι πολύ καλύτερα από ότι περίμενα. Εχω ξεκινήσει παλι τα χόμπι μου γυμναστήριο κτλ. Το ναυτικό ήταν κάτι που το κυνήγησα από το λύκειο αλλα δεν μου έκατσε (οπότε τελείωσα τα τει Λογιστικής) και θα ήταν για εμένα μεγάλη ευκαιρία να μπω έστω τώρα μιας και ειμαι 27χρ. Οπότε όταν ειδα ότι ειμαι κατάλληλος και πήγα να δώσω τα αθλήματα για το ΠΝ θεώρησα ότι ήταν για εμενα μια τελευταία ευκαιρία να κυνηγήσω πάλι το «όνειρο» μου. Βέβαια μιας κι συν έπεσε με τον χωρισμό μου θα ήταν για εμενα το ιδανικό να ξεφύγω από την ρουτίνα μου και όλα αυτά που μου θυμίζουν πράγματα. Οποτε για αυτό ίσως έχω γίνει λίγο πρήχτης και κουραστικός γιαυτό και σας ζητάω συγγνώμη!

Τελευταία επεξεργασία από το μέλος D.Y.K την Τετ Ιούλ 07, 2021 1:42 pm, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
D.Y.K
Α/ΓΕΝ
Α/ΓΕΝ
Δημοσιεύσεις: 11314
Εγγραφή: Τρί Φεβ 03, 2009 11:02 pm
Επικοινωνία:

Προκήρυξη ΕΠΟΠ στο Πολεμικό Ναυτικό (2021)

Δημοσίευση από D.Y.K »

Yiannis12345 ,

Η μη προσέλευση υποψηφίων, η αποτυχία στις ΠΚΕ και οι "διαρροές" υποψηφίων σε άλλους κλάδους, αυξάνουν τις πιθανότητές σου σημαντικά.

Σύντομα θα γνωρίζετε. Λίγο υπομονή ακόμα.

Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Κλειδωμένο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 10 επισκέπτες