Αναβολή - απαλλαγή στο Φρουραρχείο (2019)

Κλειδωμένο
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Kapoios

Αναβολή - απαλλαγή στο Φρουραρχείο (2019)

Δημοσίευση από Kapoios »

Παιδιά, εννοείται ότι θα ρωτήσω και στρατολογία, αλλά ρωτάω και εδώ. Πέρυσι διέκοψα την αναβολή που είχα πάρει για σπουδές, υπηρέτησα για κάποιο διάστημα, αλλά μετά πήρα αναβολή μονοετή για λόγους υγείας. Έχω δικαίωμα να πάρω άλλη αναβολή για διδακτορικό; Ή πρέπει υποχρεωτικά να πάω, μόλις λήξει η τωρινή; Προφανώς, δεν γίνεται να πάρεις αναβολή στην αναβολή, αλλά εννοώ μήπως γίνεται να πάρω καινούργια, αφού λήξει η τωρινή ή λίγες μέρες πριν. Αν γνωρίζετε κάτι σχετικό, σας παρακαλώ να μου γράψετε ένα σχόλιο.
cfm

Αναβολή - απαλλαγή στο Φρουραρχείο (2019)

Δημοσίευση από cfm »

Καλησπερα, ηθελα να ρωτησω για την διαδικασια απαλλαγης.εχω παρει 2 ετησιες αναβολες (απο φρουραρχειο, με χαρτι ιδιωτη ψυχιατρου κτλ) και τωρα θελω απαλλαγη.

Μπορει καποιος να μου εξηγησει την διαδικασια ή καποιος που να εχει αντιστοιχη εμπειρια;

grk

Αναβολή - απαλλαγή στο Φρουραρχείο (2019)

Δημοσίευση από grk »

Καποιος να εχει κανει προσφατα την ολη διαδικασια για οριστικη απαλλαγη μετα απο διετη αναβολη;
cfm

Αναβολή - απαλλαγή στο Φρουραρχείο (2019)

Δημοσίευση από cfm »

Επισης, παρουσιαζομαι την ερχομενη Τριτη 8 του μηνος, σκεφτομαι να κανω αυριο Παρασκευη την διαδικασια μεσω Φρουραρχειου μιας και ετσι εκανα και για τις. Δυο ετησιες αναβολες. Θα εχω χαρτι απο ιδιωτη ψυχιατρο, μαζι με τα φαρμακα που μου δινει.Να υποθεσω ειναι πιο δυσκολο να πετυχεις την οριστικη απαλλαγη μεσω Φρουραρχειου;(γι αυτο ειπα να το κανω αυριο, ωστε σε περιπτωση που κατι παει στραβα, να παω την τριτη μεσω στρατοπεδου).

Απλα δεν γνωριζω την διαδικασια μεσω στρατοπεδου καθολου, ουτε ποσο θα μου παρει, ουτε αν πρεπει να μεινω εκει η να πηγαινοερθω Θηβα.

Παρακαλω οποιαδηποτε βοηθεια-συμβουλη και πληροφορια θα μου ηταν ιδιαιτερη χρησιμη!

Παρασκευάς Αϊδάρης

Αναβολή - απαλλαγή στο Φρουραρχείο (2019)

Δημοσίευση από Παρασκευάς Αϊδάρης »

Καλησπέρα σας.. στης 15 οκτωμβριου παρουσιαζομαι συ ο Κιλκίς, θελω να ζητήσω αναβολή λόγου οικονομικών και λόγου υγείας οσο αφορα την μητέρα μου εδω και 2δυομιση χρόνια παίρνει ψυχοφάρμακα (εχω χαρτια κτλ οσο αφορα με την μητέρα μου).. Ειμαι ο πιο μεγάλος της οικογένειας και πρωσπαθώ να συντηρω εγω την οικογένεια μου.. υπαρχει αλλο ενας λογος.. ο οποίος είναι οτι εχω ψυχικό άγχος και εγω ο ιδιος όσο αφορά την θητεία μου.. Θέλω 6μηνη η 1χρονο αναβολή και δεν ξέρω αν την δικαιούμαι..
Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Κλειδωμένο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες