Αναβολή - απαλλαγή στο Φρουραρχείο (2018)

Κλειδωμένο
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Αλέξανδρος

Αναβολή - απαλλαγή στο Φρουραρχείο (2018)

Δημοσίευση από Αλέξανδρος »

Δε με βλέπει κάποιος γιατρός τώρα. Έπαιρνα φάρμακα όσο νοσηλευόμουν και για κάμποσους μήνες άφου με αφήναν. Χαρτία δεν έχω κρατησεί. Μπορεί να έχουν κρατησεί οι γονεις μου κάποια και μπορώ να εποικηνωνήσω με τα νοσοκομεία που είχα νοσηλευτεί. Θα δεχτουν όμως έγγραφα περασμένων χρόνων; Τα περιστατικά είχαν συμβει τη περίοδο που φοιτούσα 2011-'15
Άβαταρ μέλους
kostas888
Δεκανέας - ΕΠΟΠ
Δεκανέας - ΕΠΟΠ
Δημοσιεύσεις: 62
Εγγραφή: Σάβ Οκτ 20, 2018 11:28 am
Επικοινωνία:

Αναβολή - απαλλαγή στο Φρουραρχείο (2018)

Δημοσίευση από kostas888 »

Ναι όντως έχει περάσει καιρός από τότε που είχες το πρόβλημα και δεν ξέρω αν τα δεχτούν. Ειλικρινα δεν ξέρω τι άλλο μπορώ να σου πω με βάση και την δικιά μου εμπειρία καθώς εγώ είχα το πρόβλημα και την περίοδο που έπρεπε να παρουσιαστώ(ήπια σχιζοφρενεια με ψυχοσωματικα)με παρακολουθούσε ψυχίατρος με φαρμακευτική αγωγή και η προοπτική της στράτευσης επιδεινωνε την κατάσταση μου(κατάθλιψη με κακές σκέψεις)Σορυ που ρωτάω αλλά εσύ θεωρείς πως μπορείς να ολοκληρώσεις την θητεία σου;
Άβαταρ μέλους
kostas888
Δεκανέας - ΕΠΟΠ
Δεκανέας - ΕΠΟΠ
Δημοσιεύσεις: 62
Εγγραφή: Σάβ Οκτ 20, 2018 11:28 am
Επικοινωνία:

Αναβολή - απαλλαγή στο Φρουραρχείο (2018)

Δημοσίευση από kostas888 »

Το άλλο θέμα με την όραση σου Οφθαλμιατρος δεν ειμαι και δεν ξέρω πόσο σοβαρό είναι και αν σε πιάνουν οι διατάξεις του ΦΕΚ για απαλλαγή.
Αλέξανδρος

Αναβολή - απαλλαγή στο Φρουραρχείο (2018)

Δημοσίευση από Αλέξανδρος »

Εγω νιωθω πως θα με πιάσει κατάθλιψη λόγο του θέματος του ύπνου μου. Μόνο η σκέψη ότι θα κοιμάμε στο ίδιο δωμάτιο με άλλα άτομα που θα με ακούνε για 9 μήνες με φοβίζει. Εδω είχα φάει δούλεμα οταν κοιμόμουν στο ίδιο δωμάτιο με την αδελφή μου, αργότερα στην εστία που έμενα οταν φοιτούσα συμφοιτητές άρχισαν να αναφέρουν Προσωπικά θέματα που δεν είχα αναφέρει σε κανέναν. Είχα φρικάρει. Δε μπορούσα να καταλάβω τι γινόταν. Και τέλος για μερικούς μήνες που κοιμόμουν στο υπνωτήριο αστέγων με άλλα 15 άτομα άρχισαν να που πετάνε σπόντες ότι είμαι ομοφιλόφιλος. Όλα αύτα επειδή δε μπορώ να ελέγχω τον ύπνο μου.
Jay27
Λοχίας - Έφεδρος
Λοχίας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 77
Εγγραφή: Σάβ Οκτ 20, 2018 2:55 pm
Επικοινωνία:

Αναβολή - απαλλαγή στο Φρουραρχείο (2018)

Δημοσίευση από Jay27 »

Για να κάνω την διαδικασία του Φρουραρχείου πρέπει να έχω μαζί μου το σημείωμα κατάταξης; Αυτό που με ανησυχεί είναι από ότι ακούω κιόλας ότι το σημείωμα κατάταξης καθυστερεί αρκετά και μήπως δεν προλάβω την διαδικασία. Μόνο με τον Στρατιωτικό μου Αριθμό γνωρίζοντάς τον δεν μπορώ να κινήσω την διαδικασία; Εικόνα
Jay27
Λοχίας - Έφεδρος
Λοχίας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 77
Εγγραφή: Σάβ Οκτ 20, 2018 2:55 pm
Επικοινωνία:

Αναβολή - απαλλαγή στο Φρουραρχείο (2018)

Δημοσίευση από Jay27 »

Θα παρουσιαστώ με την Β ΕΣΣΟ του Μαρτίου 2019. Πότε να περιμένω το Σημείωμα Κατάταξης;
Άβαταρ μέλους
kostas888
Δεκανέας - ΕΠΟΠ
Δεκανέας - ΕΠΟΠ
Δημοσιεύσεις: 62
Εγγραφή: Σάβ Οκτ 20, 2018 11:28 am
Επικοινωνία:

Αναβολή - απαλλαγή στο Φρουραρχείο (2018)

Δημοσίευση από kostas888 »

Αλέξανδρε σε καταλαβαίνω απόλυτα και αν υπάρχει πρόβλημα με τον ύπνο ειδικά στο στρατό είναι πολύ δύσκολα τα πραγματα. Δεν ξέρω τι άλλο να σου πω. Την προοπτική να πας να σε δει ψυχίατρος την έχεις σκεφτεί; Εμένα π. χ. με παρακολουθεί ψυχίατρος στο Κέντρο Ψυχικής Υγείας της περιοχής μου χωρίς να πληρώνω τίποτα. Να ξέρεις η Επιτροπή θέλει χαρτί ψυχιάτρου και όχι ψυχολόγου. Οτι άλλο χαρτί μπορείς να βρεις π. χ της νοσηλείας σου καλό είναι να τα έχεις.
Άβαταρ μέλους
kostas888
Δεκανέας - ΕΠΟΠ
Δεκανέας - ΕΠΟΠ
Δημοσιεύσεις: 62
Εγγραφή: Σάβ Οκτ 20, 2018 11:28 am
Επικοινωνία:

Αναβολή - απαλλαγή στο Φρουραρχείο (2018)

Δημοσίευση από kostas888 »

Ναι Jay27 πρέπει να έχεις στα χέρια σου το χαρτί κατάταξης. Να σου διευκρινίσω εδώ ότι όταν λέει ότι η διαδικασία μέσω Φρουραρχείου πρέπει να γίνει πέντε μέρες πριν την κατάταξη σου αυτό σημαίνει ότι μπορείς να πας στο Φρουραρχείο οποία μερα θέλεις από αυτές τις πέντε. Μπορεις ακόμη να πας και την ημέρα που παρουσιάζεται να κάνεις την διαδικασία καθώς και αυτή πιάνεται ως μια απο τις πέντε μέρες της διαδικασίας αν και δεν στο συστήνω. Οποτε μην αγχώνεσαι για το χαρτί κατάταξης. Σου προτείνω πάντως μια εβδομάδα πριν την ημέρα κατάταξης σου να πάρεις τηλ στο αστυνομικό τμήμα που υπαγεσαι γιατί μπορεί να τα έχουν στείλει εκεί και αυτοί να σε ειδοποιήσουν καμία δύο μέρες μετά γιατί μπορούν.
σακης

Αναβολή - απαλλαγή στο Φρουραρχείο (2018)

Δημοσίευση από σακης »

Καλησπερα. Η κλειστοφοβια και οι κρισεις πανικου ειναι λογος απαλαγης; Ευχαριστω. Η εσσο γενάρι ποτε περιπου θα μ, πει για να ξερω τη διαδικασια.
σακης

Αναβολή - απαλλαγή στο Φρουραρχείο (2018)

Δημοσίευση από σακης »

Καλησπερα. Το χαρτι γιατρου που θα χρησιμοποιησουμε στο φροθραρχειο αν εινα 3 μηνες πριν κανει; Μεχρι ποσους μηνες μπορουμε να ο χρησιμοποιηησουμε> Γιατι ογιατρος μου λειπει σε αδεια. Παρακαλω απαντηστε γρηγορα γιατι πρεπει ν κανω τις διαδικασιες αμεσα. Ευχαριστω πολυ για το χρονο σας.
σακης

Αναβολή - απαλλαγή στο Φρουραρχείο (2018)

Δημοσίευση από σακης »

Παιδια καμια βοηθεια;
νικολας

Αναβολή - απαλλαγή στο Φρουραρχείο (2018)

Δημοσίευση από νικολας »

Καλημερα σας. Παω για απαλαγη μετα Απο 2 χρονια αναβολων μεσο φρουραρχειου. Παρουσιαζομε τελος γεναρη. Το χαρτι γιατρου μου εχει ημερομηνια 1 δεκεμβρη. Υπαρχει καπιοι προβλημα; Που ειναι 1μισι μηνα πριν; Ευχαριστω
σακης

Αναβολή - απαλλαγή στο Φρουραρχείο (2018)

Δημοσίευση από σακης »

Παιδια αμα παρουσιαζεσε 30 μπορεις να πας φρουραρχειο 28 29 η 30; Ευχαριστω γιατι δεν εχω καταλαβει αν πρεπει να πας 5 μερες πριν η και μεχρι 5 μερες πριν
Mparmpas
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δημοσιεύσεις: 191
Εγγραφή: Δευ Δεκ 04, 2017 3:24 pm
Επικοινωνία:

Αναβολή - απαλλαγή στο Φρουραρχείο (2018)

Δημοσίευση από Mparmpas »

5 εργασιμες πιο πριν μεχρι και την ημερα καταταξης.
Άβαταρ μέλους
death4glory
Λοχίας - Έφεδρος
Λοχίας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 77
Εγγραφή: Δευ Μαρ 30, 2015 5:03 pm
Επικοινωνία:

Αναβολή - απαλλαγή στο Φρουραρχείο (2018)

Δημοσίευση από death4glory »

Από 24 και μετά μπορείς να πας
Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Κλειδωμένο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες