Αναβολή - απαλλαγή στο Φρουραρχείο (2018)

Κλειδωμένο
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Άβαταρ μέλους
kostas888
Δεκανέας - ΕΠΟΠ
Δεκανέας - ΕΠΟΠ
Δημοσιεύσεις: 62
Εγγραφή: Σάβ Οκτ 20, 2018 11:28 am
Επικοινωνία:

Αναβολή - απαλλαγή στο Φρουραρχείο (2018)

Δημοσίευση από kostas888 »

Δεν χρειάζεται να παρουσιαστεις στο στρατόπεδο από την στιγμή που επιλέγεις να κάνεις την διαδικασία μέσω Φρουραρχείου. Μπορεις να πας στο φρουραρχείο 9 Νοεμβρίου.
Άβαταρ μέλους
kostas888
Δεκανέας - ΕΠΟΠ
Δεκανέας - ΕΠΟΠ
Δημοσιεύσεις: 62
Εγγραφή: Σάβ Οκτ 20, 2018 11:28 am
Επικοινωνία:

Αναβολή - απαλλαγή στο Φρουραρχείο (2018)

Δημοσίευση από kostas888 »

Η παραπάνω απάντηση είναι για τον MTG.

MTG

Αναβολή - απαλλαγή στο Φρουραρχείο (2018)

Δημοσίευση από MTG »

Ευχαριστώ πάρα πολύ για τη γρήγορη απάντηση.
paulCx
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 8
Εγγραφή: Τρί Οκτ 23, 2018 9:08 pm
Επικοινωνία:

Αναβολή - απαλλαγή στο Φρουραρχείο (2018)

Δημοσίευση από paulCx »

ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΜΕ ΔΙΑΦΩΤΙΣΕΙ.Παρουσιάζομαι Θήβα και μέσω στρατοπέδου θα ζητήσω απαλλαγή λογω ψυχολογικων καθώς έχω ολοκληρώσει 2 έτη αναβολών με τα σχετικά χαρτιά φυσικα.. Ποια ακριβώς είναι η διαδικασία; Θα μου δώσουν παραπεμπτικό για 414 την επόμενη μερα και εκεί θα με εξέτασει γιατρός και θα προτείνει απαλλαγη και μετά θα περάσω και από Επιτροπή; Όλη αυτή η διαδικασία μπορεί να γίνει και στο στρατόπεδο την ίδια μέρα που παρουσιάζομαι;

Άβαταρ μέλους
death4glory
Λοχίας - Έφεδρος
Λοχίας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 77
Εγγραφή: Δευ Μαρ 30, 2015 5:03 pm
Επικοινωνία:

Αναβολή - απαλλαγή στο Φρουραρχείο (2018)

Δημοσίευση από death4glory »

MTG μπροεις να πας και Παρασκευή 9 του μηνός, αφού οι 5 μέρες που μετράνε είναι εργάσιμες. Ένα τηλέφωνο στο φρουραρχειο θα σου λύσει την απορία
Άβαταρ μέλους
death4glory
Λοχίας - Έφεδρος
Λοχίας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 77
Εγγραφή: Δευ Μαρ 30, 2015 5:03 pm
Επικοινωνία:

Αναβολή - απαλλαγή στο Φρουραρχείο (2018)

Δημοσίευση από death4glory »

Η διαδικασία μέσω φρουραρχειου είναι η εξής, πηγαίνετε στο φρουραρχειο με μια φωτοτυπία της ταυτότητας και μια φωτοτυπία του σημειώματος κατάταξης καθως και ότι αποδεικτικά έχετε από γιατρό πολιτικό ή νοσοκομείο. Από εκεί σας εξετάζει ο γιατρός του φρουραρχειου, σας το σφραγίζει ο φρουραρχος και μετά πηγαίνετε στρατολογια για να δώσετε τα χαρτιά και να τελειώσει το πανηγύρι. Όλα γίνονται αυθημερόν
Jay27
Λοχίας - Έφεδρος
Λοχίας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 77
Εγγραφή: Σάβ Οκτ 20, 2018 2:55 pm
Επικοινωνία:

Αναβολή - απαλλαγή στο Φρουραρχείο (2018)

Δημοσίευση από Jay27 »

Μια χαρά. Άρα η διαδικασία έχει απλοποιηθεί και δεν χρειάζεται παραπεμπτικό για να τρέχεις σε νοσοκομείο εκτός φρουραρχείου, αφού υπάρχει γιατρός εκεί. Εικόνα
Άβαταρ μέλους
death4glory
Λοχίας - Έφεδρος
Λοχίας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 77
Εγγραφή: Δευ Μαρ 30, 2015 5:03 pm
Επικοινωνία:

Αναβολή - απαλλαγή στο Φρουραρχείο (2018)

Δημοσίευση από death4glory »

Άμα δεν έχεις χαρτί από γιατρό θα σε στείλει για εξετάσεις διότι δεν μπορεί το φρουραρχειο να έχει όλες τις ειδικότητες γιατρών
Silvestro

Αναβολή - απαλλαγή στο Φρουραρχείο (2018)

Δημοσίευση από Silvestro »



; Γεια σας!
Μέχρι; το Πάσχα έμενα στο Πειρεα (λόγο σπουδών), όμως αναγκάστηκα να φύγω και να εγκατασταθώ στην Σκιάθο (από εκεί είμαι).
; ;Στον βόλο αυτό το διάστημα με παρακολουθούσε ένας ψυχίατρος και μου έδωσε ένα χαρτί ώστε να πάρω αναβολή. Το χαρτί πάνω γραφή κάτοικος Σκιάθου.
; ;Το πρόβλημα είναι πως με κάλεσε η αστυνομία χθες από το τμήμα τους Πειρεα (είχα ξεχάσει να αλλάξω την διεύθυνση), και το χαρτί που πείρα γράφει πάνω ''διαμένει: πειραιως-Ν. Πειραιως και την παλιά μου οδό. Βεβαία, είμαι γραμμένος στο μητρώα αρρένων του πειραια (είχα γεννηθεί στην αθηνα).
Λέτε να υπαρξει καποιο προβλημα και να μην μου δεχτουν το χαρτι;

νικολας

Αναβολή - απαλλαγή στο Φρουραρχείο (2018)

Δημοσίευση από νικολας »

Καλημερα σας. Εχω συμπληρωση 2 χρονια αναβολων. Η απαλαγη αμα δε δοθει απο ο φροθραρχειο μετα με ποια εσσο μπενουμε; Και επισης αμα φαω ακυρο μετα μπορω να ξανακανω τη διαδικασια μεσω φρουραρχειου; Η πρεπι ν τρεξω τη διαδικασια μεσψ στρατοπεδου; Ευχαριστω επισης η εσσο γεναρη ποτε περιπου μπαινει?
νικολας

Αναβολή - απαλλαγή στο Φρουραρχείο (2018)

Δημοσίευση από νικολας »

Καμια απαντηση?
Τενεκές

Αναβολή - απαλλαγή στο Φρουραρχείο (2018)

Δημοσίευση από Τενεκές »

Φίλε Νικόλα,

Για το πρώτο σκέλος της ερώτησής σου, δεν ξέρω να σου απαντήσω. Τώρα στην περίπτωση που φας άκυρο, το καλύτερο είναι (από όσα έχω διαβάσει) να πας στο στρατόπεδο με συνοδό και να ξεμπερδεύεις από εκεί. Γενικά, αν είσαι εντάξει και χωρίς υπερβολές, δεν έχεις να φοβηθείς και πολλά. Και βασικά, ίσως είναι καλύτερα να πας κατευθείαν μέσω στρατοπέδου για την απαλλαγή σου.

Τώρα κάτι για όσους θα κινήσουν διαδικασίες για αναβολή μέσω φρουραρχείου (Αθήνας) αυτές τις μέρες για ψυχολογικούς λόγους. Επειδή τα πέρασα πριν λίγες μέρες για την δεύτερη αναβολή μου, απλά να αναφέρω ότι έχουν στήσει στα προκάτ μέσα στο φρουραρχείο πρόχειρα ένα γραφειάκι με ψυχιάτρο κλπ, και δεν χρειάζεται να τρέχεις όπως πέρυσι στο 414 και να χάνεις όλη την μέρα σου. Ελπίζω να μην αλλάξει για τους επόμενους.

Άβαταρ μέλους
kostas888
Δεκανέας - ΕΠΟΠ
Δεκανέας - ΕΠΟΠ
Δημοσιεύσεις: 62
Εγγραφή: Σάβ Οκτ 20, 2018 11:28 am
Επικοινωνία:

Αναβολή - απαλλαγή στο Φρουραρχείο (2018)

Δημοσίευση από kostas888 »

Για απαλλαγές το καλύτερο είναι να πας με γονέα στο στρατόπεδο που παρουσιάζεσαι. Περνας από γιατρό του στρατοπέδου και σε παραπέμπει για επιτροπή απαλλαγών. Φευγεις την ίδια μέρα από το στρατόπεδο με τον γονέα και την επόμενη μέρα πας πρωι πρωι και περνας από επιτροπή απαλλαγών και τελείωσες. Την άλλη μέρα πας πάλι στο στρατόπεδο και παίρνεις την απαλλαγή σου αν φυσικά η επιτροπή σου έχει εγκρίνει την απαλλαγή.
Άβαταρ μέλους
kostas888
Δεκανέας - ΕΠΟΠ
Δεκανέας - ΕΠΟΠ
Δημοσιεύσεις: 62
Εγγραφή: Σάβ Οκτ 20, 2018 11:28 am
Επικοινωνία:

Αναβολή - απαλλαγή στο Φρουραρχείο (2018)

Δημοσίευση από kostas888 »

ΜΕΤΡΑΕΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΝΑ ΕΧΕΤΕ ΚΑΙ ΓΝΩΜΑΤΕΥΣΗ ΑΠΟ ΓΙΑΤΡΟ ΠΟΥ ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΕΙ.
νικολας

Αναβολή - απαλλαγή στο Φρουραρχείο (2018)

Δημοσίευση από νικολας »

Ευχαριστω που μπορω να μαθω αν αποριφτει η απαλαγή αν μπορω να ξανακανω μεσω φρουρχειου; Δε θελω να παω στο στρατοπεδο καθολου
Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Κλειδωμένο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης