Αύξηση ορίου ηλικίας σε Σώματα Ασφαλείας

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Busterakos
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 46
Εγγραφή: Τετ Ιούλ 12, 2023 4:51 pm
Επικοινωνία:

Re: Αύξηση ορίου ηλικίας σε Σώματα Ασφαλείας

Δημοσίευση από Busterakos »

niasimas έγραψε: Τετ Ιουν 14, 2023 6:14 am
Edwwww έγραψε: Τετ Ιουν 14, 2023 5:00 am
zoupis87 έγραψε: Τετ Ιουν 14, 2023 1:12 am Παιδιά να ρωτήσω σχετικά με την πυροσβεστική που λένε να βγει σε κάτι άρθρα αυτό με την ηλικία που λέει δεν πρέπει να περάσει 35 χρονών μέχρι 31 Δεκέμβρη του έτους πού θα γίνει ο διαγωνισμός. Αυτό τι εννοεί γενικά δηλαδή εγώ που είμαι του 87, περνάω αλλά πρέπει προκήρυξη να βγει μέχρι 31 Δεκέμβρη... ; Δηλαδή 1η Ιανουαρίου του 24 κόβεσαι;
Ελπίζω να μην θεωρηθεί σπαμ.
https://koliris.gr/portal/%ce%b4%ce%b9% ... %87%ce%b5/
Άρα η επιβολή ανώτατου ορίου ηλικίας σε οποιοδήποτε είδους επάγγελμα, θεωρείται αντισυνταγματικό και εναντίον των ευρωπαικών κανόνων, ειδικά όταν δεν εξυπηρετεί και τον στόχο για τον οποίο γίνεται η επιβολή. Μας λένε ότι θέλουν να μειώσουν τον μέσο όρο του εκάστοτε προσωπικού, όταν αυτό μπορεί να επιτευχθεί και με μεγαλύτερα όρια ηλικίας. Υπάρχει διάκριση εναντίον συγκεκριμένου ηλικιακού πληθυσμού. Ο σκοπός της ανανέωσης του προσωπικού, αν αυτός είναι ο στόχος, μπορεί να γίνει και με 35αρηδες, ίσως και παραπάνω, ειδικά αφού υπάρχουν και τα αθλήματα, που σε κάποιες περιπτώσεις δείχνουν ότι δεν υπάρχει αντιστοιχία μεταξύ ηλικίας και φυσικής κατάστασης. Με λίγα λόγια, μπορεί ένας 25αρης να μην μπορεί σωματικά και ένας 35αρης, να το έχει καλύτερα. Υπάρχει γραμμένο σε κανένα ιατρικό βιβλίο, ότι αυτά που μπορεί να κάνει ο 28αρης, δεν μπορεί να τα κάνει ο 40αρης;
Όχι δεν υπάρχει απλά είναι η αθάνατη ελληνική λογική που κρατάει την κοινωνία πίσω…ότι δηλαδή στην Αμερική και Ευρώπη δεν ξέρουν και εμείς εδώ ξέρουμε καλύτερα.
niasimas
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 1002
Εγγραφή: Πέμ Απρ 14, 2022 10:08 pm
Επικοινωνία:

Re: Αύξηση ορίου ηλικίας σε Σώματα Ασφαλείας

Δημοσίευση από niasimas »

Αυτό λέω και εγώ. Οι δικοί μας πολιτικοί καταρίπτουν και τους κανόνες της Ιατρικής! Στα σοβαρά, είναι αντισυνταγματικό, αλλά πρέπει να γίνουν μαζικές προσφυγές για να αλλάξει κάτι, αν αλλάξει.
Konstantinos24

Re: Αύξηση ορίου ηλικίας σε Σώματα Ασφαλείας

Δημοσίευση από Konstantinos24 »

Παιδιά αφήστε την Αμερική και πηγαίνετε με τα ευρωπαϊκά δεδομένα. Το όριο για τα σώματα ασφαλείας στην Ευρώπη εάν δεν κάνω λάθος γιατί το κοιτούσα παλιότερα είναι τα 35 έτη. Στην Κύπρο είναι και εκεί τα 35 έτη. Μόνο εδώ στην Ελλάδα κρατάνε το όριο ηλικίας τόσο χαμηλά και παλιότερα ο Χρυσοχοΐδης είχε πει πως το όριο δεν ανεβαίνει λόγο της συνταξιοδότησης και ότι χρειάζονται μάχιμα άτομα και νέους σε ηλικία. Μεσο όρο 25 περίπου.
Εξάλλου αυτός ήτανε κιόλας που κατέβασε τα όρια ηλικίας και έπαιζε με αυτά και από τότε δεν τα έχει αλλάξει κανένας.
Κανονικά πρέπει να γίνει δικαστήριο για την αλλαγή του ορίου αλλά το θέμα είναι ποιοι θα συμφωνήσουν. Θα συμφωνήσει ο Μπαλασκας, ο ΓΕΕΘΑ κλπ; Δεν νομίζω. Απλα έβαλαν αυτά τα όρια και πάνε με αυτά.
Για να γίνει κάτι τέτοιο πρέπει να πας πολύ ψηλά για να αλλάξει. Με αρχηγούς, συνδικαλιστές κλπ δεν γίνεται τπτ.
Edwwww

Re: Αύξηση ορίου ηλικίας σε Σώματα Ασφαλείας

Δημοσίευση από Edwwww »

Υπάρχουν περιπτώσεις ανθρώπων που κινήθηκαν νομικά όπως η κοπέλα με το ύψος στην αστυνομία και δικαιώθηκε! Όπως η κοπέλα από τους εποπ που είχε χάσει το όριο ηλικίας για 3 μήνες ή τα παιδιά με τα τατουάζ... Εσείς με το να αναλύετε το σκεπτικό σας σε ένα φόρουμ κανένας δεν θα σας πάρει στα σοβαρά.
niasimas
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 1002
Εγγραφή: Πέμ Απρ 14, 2022 10:08 pm
Επικοινωνία:

Re: Αύξηση ορίου ηλικίας σε Σώματα Ασφαλείας

Δημοσίευση από niasimas »

Μόνο νομικά μπορεί κάποιος να πιέσει, αρκεί να είναι μαζικές προσφυγές. Ίσως και κάποιος τοπικός βουλευτής, που να του δίνουν σημασία αυτοί που αποφασίζουν.
Busterakos
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 46
Εγγραφή: Τετ Ιούλ 12, 2023 4:51 pm
Επικοινωνία:

Re: Αύξηση ορίου ηλικίας σε Σώματα Ασφαλείας

Δημοσίευση από Busterakos »

niasimas έγραψε: Δευ Ιούλ 17, 2023 2:36 pm Μόνο νομικά μπορεί κάποιος να πιέσει, αρκεί να είναι μαζικές προσφυγές. Ίσως και κάποιος τοπικός βουλευτής, που να του δίνουν σημασία αυτοί που αποφασίζουν.
Δεν νομίζω ότι είναι πολλοί, αλλά ένας που αποφασίζει δυστυχώς.
Busterakos
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 46
Εγγραφή: Τετ Ιούλ 12, 2023 4:51 pm
Επικοινωνία:

Re: Αύξηση ορίου ηλικίας σε Σώματα Ασφαλείας

Δημοσίευση από Busterakos »

Konstantinos24 έγραψε: Δευ Ιούλ 17, 2023 11:37 am Παιδιά αφήστε την Αμερική και πηγαίνετε με τα ευρωπαϊκά δεδομένα. Το όριο για τα σώματα ασφαλείας στην Ευρώπη εάν δεν κάνω λάθος γιατί το κοιτούσα παλιότερα είναι τα 35 έτη. Στην Κύπρο είναι και εκεί τα 35 έτη. Μόνο εδώ στην Ελλάδα κρατάνε το όριο ηλικίας τόσο χαμηλά και παλιότερα ο Χρυσοχοΐδης είχε πει πως το όριο δεν ανεβαίνει λόγο της συνταξιοδότησης και ότι χρειάζονται μάχιμα άτομα και νέους σε ηλικία. Μεσο όρο 25 περίπου.
Εξάλλου αυτός ήτανε κιόλας που κατέβασε τα όρια ηλικίας και έπαιζε με αυτά και από τότε δεν τα έχει αλλάξει κανένας.
Κανονικά πρέπει να γίνει δικαστήριο για την αλλαγή του ορίου αλλά το θέμα είναι ποιοι θα συμφωνήσουν. Θα συμφωνήσει ο Μπαλασκας, ο ΓΕΕΘΑ κλπ; Δεν νομίζω. Απλα έβαλαν αυτά τα όρια και πάνε με αυτά.
Για να γίνει κάτι τέτοιο πρέπει να πας πολύ ψηλά για να αλλάξει. Με αρχηγούς, συνδικαλιστές κλπ δεν γίνεται τπτ.
Αν κρίνω από κάποιους (όχι όλους) μάχιμους που έχω δει, πάει είμαστε χαμένοι.
niasimas
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 1002
Εγγραφή: Πέμ Απρ 14, 2022 10:08 pm
Επικοινωνία:

Re: Αύξηση ορίου ηλικίας σε Σώματα Ασφαλείας

Δημοσίευση από niasimas »

Όσο έχουμε αυτό το συνταξιοδοτικό, ς'αυτούς τους κλάδους, δύσκολα θα αλλάξει κάτι. Δεν βλέπω να υπάρχει και η πρόθεση. Κατά τα άλλα, θέλουμε να λεγόμαστε και η Ευρώπη! Όπως και όπου μας συμφέρει, φυσικά.
niasimas
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 1002
Εγγραφή: Πέμ Απρ 14, 2022 10:08 pm
Επικοινωνία:

Re: Αύξηση ορίου ηλικίας σε Σώματα Ασφαλείας

Δημοσίευση από niasimas »

Έβλεπα μία σειρά, με αστυνομικούς στην Βόρεια Ιρλανδία. Έψαξα λοιπόν, στο επίσημο σαιτ τους, τι παίζει ηλικιακά. Όριο τα 57 έτη! Για αστυφύλακας! Γιατί έχει και για άλλο προσωπικό, που δεν υπάρχει ανώτατο όριο. Αυτό, για να βλέπουμε πόσο πίσω είμαστε και εκεί θα μείνουμε!https://www.joinpsni.co.uk/police-officer/can-i-join
Επισκέπτης

Re: Αύξηση ορίου ηλικίας σε Σώματα Ασφαλείας

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

Πρεπει να πιεσουμε ολοι για την αυξηση του οριου ηλικιας
Επισκέπτης

Re: Αύξηση ορίου ηλικίας σε Σώματα Ασφαλείας

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

Επισκέπτης έγραψε: Τετ Δεκ 20, 2023 12:05 pm Πρεπει να πιεσουμε ολοι για την αυξηση του οριου ηλικιας
Τώρα είναι η ώρα για πίεση αν δεν ανέβει τώρα δε θα ανέβει ποτέ... Ο συνήγορος του Πολίτη πρέπει να πιέσει... Ο Χρυσοχοΐδης θέλει να το κάνει λίγο σπρώξιμο χρειάζεται... Ξέρω τι λέω
niasimas
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 1002
Εγγραφή: Πέμ Απρ 14, 2022 10:08 pm
Επικοινωνία:

Re: Αύξηση ορίου ηλικίας σε Σώματα Ασφαλείας

Δημοσίευση από niasimas »

Επισκέπτης έγραψε: Κυρ Ιαν 28, 2024 12:11 am
Επισκέπτης έγραψε: Τετ Δεκ 20, 2023 12:05 pm Πρεπει να πιεσουμε ολοι για την αυξηση του οριου ηλικιας
Τώρα είναι η ώρα για πίεση αν δεν ανέβει τώρα δε θα ανέβει ποτέ... Ο συνήγορος του Πολίτη πρέπει να πιέσει... Ο Χρυσοχοΐδης θέλει να το κάνει λίγο σπρώξιμο χρειάζεται... Ξέρω τι λέω
Ο συνήγορος πίεζει, αλλά αν από τα υπουργεία του λένε, ότι θέλουμε σε 10 χρόνια να είναι ακμαίοι, για να κυνηγάνε τον κλέφτη και ότι ο 40αρης, δεν μπορεί όπως ο 25αρης και άλλα σχετικά, τότε μην περιμένεις πολλά. Αν πάει 30, σε δέκα θα είναι 40 και θα σκάσει! Θα μου πεις τι διαφορά έχει, το 28 με το 30; Άντε ρώτα τους! Και όλα αυτά σε μία χώρα, με υπογεννητικότητα, με γερασμένο πληθυσμό και με αυξημένο προσδώκιμο ζωής! Όπως ισχύει και στον υπόλοιπο κόσμο φυσικά, όπου παίζουν με ανώτερα όρια. Εδώ η Κύπρος παίζει με 34, σε αστυνομικούς και πυροσβέστες, σε προκηρύξεις για πολίτες.
Επισκέπτης

Re: Αύξηση ορίου ηλικίας σε Σώματα Ασφαλείας

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

niasimas έγραψε: Κυρ Ιαν 28, 2024 2:08 am
Επισκέπτης έγραψε: Κυρ Ιαν 28, 2024 12:11 am
Επισκέπτης έγραψε: Τετ Δεκ 20, 2023 12:05 pm Πρεπει να πιεσουμε ολοι για την αυξηση του οριου ηλικιας
Τώρα είναι η ώρα για πίεση αν δεν ανέβει τώρα δε θα ανέβει ποτέ... Ο συνήγορος του Πολίτη πρέπει να πιέσει... Ο Χρυσοχοΐδης θέλει να το κάνει λίγο σπρώξιμο χρειάζεται... Ξέρω τι λέω
Ο συνήγορος πίεζει, αλλά αν από τα υπουργεία του λένε, ότι θέλουμε σε 10 χρόνια να είναι ακμαίοι, για να κυνηγάνε τον κλέφτη και ότι ο 40αρης, δεν μπορεί όπως ο 25αρης και άλλα σχετικά, τότε μην περιμένεις πολλά. Αν πάει 30, σε δέκα θα είναι 40 και θα σκάσει! Θα μου πεις τι διαφορά έχει, το 28 με το 30; Άντε ρώτα τους! Και όλα αυτά σε μία χώρα, με υπογεννητικότητα, με γερασμένο πληθυσμό και με αυξημένο προσδώκιμο ζωής! Όπως ισχύει και στον υπόλοιπο κόσμο φυσικά, όπου παίζουν με ανώτερα όρια. Εδώ η Κύπρος παίζει με 34, σε αστυνομικούς και πυροσβέστες, σε προκηρύξεις για πολίτες.
η μεγαλη απορια δεν ειναι τι διαφορα εχει το 28 με το 30... Η μεγαλη απορια ειναι τι σε νοιαζει αφουν δεν μπορεις να τους κρατησεις πρωτα απο ολα... Με καποιο μαγικο τροπο εξαφανιζονται η παραιτουνται η κλεβουν οπλα και ναρκωτικα και τα πουλανε η βγαινουν σε διαθεσιμοτητα για αστυνομικη βια... Τα ψυχοτεχνικα αποτυγχανουν παταγοδως... Το γηρασμενο θα ηταν το τελευταιο προβλημα σε 10 χρονια αν συνεχισουμε ετσι δεν θα υπαρχει το σωμα! Αλλα το ακομα πιο βασιμο επιχειρημα ειναι οτι αν ανεβασεις το οριο και το κανεις πχ 35 και παρεις λεμε 1500 αυτοι που θα καταφερουν να μπουν πανω απο 30 θα ειναι το ανωτατο 100 ατομα που το θελουν πραγματικα πολυ! Ενα ελαχιστο ποσοστο δηλαδη! Σκεψου οτι στην οππι μπηκε γνωστος μου που ηταν στη σειρα 8000+ δηλαδη εφτασαν να ψαχνουν στις 10000 αιτησεις μεχρι τον πατο! Το προβλημα ειναι πολυ βαθυτερο απο το γηρασμενο αυτο θελω να πω!
niasimas
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 1002
Εγγραφή: Πέμ Απρ 14, 2022 10:08 pm
Επικοινωνία:

Re: Αύξηση ορίου ηλικίας σε Σώματα Ασφαλείας

Δημοσίευση από niasimas »

Επισκέπτης έγραψε: Κυρ Ιαν 28, 2024 2:19 am
niasimas έγραψε: Κυρ Ιαν 28, 2024 2:08 am
Επισκέπτης έγραψε: Κυρ Ιαν 28, 2024 12:11 am

Τώρα είναι η ώρα για πίεση αν δεν ανέβει τώρα δε θα ανέβει ποτέ... Ο συνήγορος του Πολίτη πρέπει να πιέσει... Ο Χρυσοχοΐδης θέλει να το κάνει λίγο σπρώξιμο χρειάζεται... Ξέρω τι λέω
Ο συνήγορος πίεζει, αλλά αν από τα υπουργεία του λένε, ότι θέλουμε σε 10 χρόνια να είναι ακμαίοι, για να κυνηγάνε τον κλέφτη και ότι ο 40αρης, δεν μπορεί όπως ο 25αρης και άλλα σχετικά, τότε μην περιμένεις πολλά. Αν πάει 30, σε δέκα θα είναι 40 και θα σκάσει! Θα μου πεις τι διαφορά έχει, το 28 με το 30; Άντε ρώτα τους! Και όλα αυτά σε μία χώρα, με υπογεννητικότητα, με γερασμένο πληθυσμό και με αυξημένο προσδώκιμο ζωής! Όπως ισχύει και στον υπόλοιπο κόσμο φυσικά, όπου παίζουν με ανώτερα όρια. Εδώ η Κύπρος παίζει με 34, σε αστυνομικούς και πυροσβέστες, σε προκηρύξεις για πολίτες.
η μεγαλη απορια δεν ειναι τι διαφορα εχει το 28 με το 30... Η μεγαλη απορια ειναι τι σε νοιαζει αφουν δεν μπορεις να τους κρατησεις πρωτα απο ολα... Με καποιο μαγικο τροπο εξαφανιζονται η παραιτουνται η κλεβουν οπλα και ναρκωτικα και τα πουλανε η βγαινουν σε διαθεσιμοτητα για αστυνομικη βια... Τα ψυχοτεχνικα αποτυγχανουν παταγοδως... Το γηρασμενο θα ηταν το τελευταιο προβλημα σε 10 χρονια αν συνεχισουμε ετσι δεν θα υπαρχει το σωμα! Αλλα το ακομα πιο βασιμο επιχειρημα ειναι οτι αν ανεβασεις το οριο και το κανεις πχ 35 και παρεις λεμε 1500 αυτοι που θα καταφερουν να μπουν πανω απο 30 θα ειναι το ανωτατο 100 ατομα που το θελουν πραγματικα πολυ! Ενα ελαχιστο ποσοστο δηλαδη! Σκεψου οτι στην οππι μπηκε γνωστος μου που ηταν στη σειρα 8000+ δηλαδη εφτασαν να ψαχνουν στις 10000 αιτησεις μεχρι τον πατο! Το προβλημα ειναι πολυ βαθυτερο απο το γηρασμενο αυτο θελω να πω!
Όταν μπάινεις μικρός, λες το κάνω για χαβαλέ! Όπλα, στολή, εξουσία, να γουστάρουν και οι γκόμενες! Θα φουσκώσω και λίγο γυμναστήριο, να το πάιζω ΕΚΑΜιτης. Όταν όμως πέσουν στην πρώτη εμπλοκή και κινδυνέψουν, τότε λένε όπα φίλε! Να πάρω το βύσμα μου, τον θείο στρατηγό, να με βάλει σε γραφείο! Ο λίγο μεγαλύτερος, θα πάει πιο συνηδητοποιημένος, για το τι θα βρει. Άσε που θα έχει ζήσει και περισσότερα πράγματα, στην ζωή και θα σκέφτεται διαφορετικά, από κάποιον 20 ή 23. Άντε να τα εξηγήσεις αυτά, σε αυτούς που αποφασίζουν! Αν είναι να το αυξήσουν, θα το κάνουν για δικό τους όφελος, γιατί έχουν κάτι ανίψια, που παίζουν στο 30με 30+!
Επισκέπτης

Re: Αύξηση ορίου ηλικίας σε Σώματα Ασφαλείας

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

niasimas έγραψε: Κυρ Ιαν 28, 2024 2:30 am
Επισκέπτης έγραψε: Κυρ Ιαν 28, 2024 2:19 am
niasimas έγραψε: Κυρ Ιαν 28, 2024 2:08 am

Ο συνήγορος πίεζει, αλλά αν από τα υπουργεία του λένε, ότι θέλουμε σε 10 χρόνια να είναι ακμαίοι, για να κυνηγάνε τον κλέφτη και ότι ο 40αρης, δεν μπορεί όπως ο 25αρης και άλλα σχετικά, τότε μην περιμένεις πολλά. Αν πάει 30, σε δέκα θα είναι 40 και θα σκάσει! Θα μου πεις τι διαφορά έχει, το 28 με το 30; Άντε ρώτα τους! Και όλα αυτά σε μία χώρα, με υπογεννητικότητα, με γερασμένο πληθυσμό και με αυξημένο προσδώκιμο ζωής! Όπως ισχύει και στον υπόλοιπο κόσμο φυσικά, όπου παίζουν με ανώτερα όρια. Εδώ η Κύπρος παίζει με 34, σε αστυνομικούς και πυροσβέστες, σε προκηρύξεις για πολίτες.
η μεγαλη απορια δεν ειναι τι διαφορα εχει το 28 με το 30... Η μεγαλη απορια ειναι τι σε νοιαζει αφουν δεν μπορεις να τους κρατησεις πρωτα απο ολα... Με καποιο μαγικο τροπο εξαφανιζονται η παραιτουνται η κλεβουν οπλα και ναρκωτικα και τα πουλανε η βγαινουν σε διαθεσιμοτητα για αστυνομικη βια... Τα ψυχοτεχνικα αποτυγχανουν παταγοδως... Το γηρασμενο θα ηταν το τελευταιο προβλημα σε 10 χρονια αν συνεχισουμε ετσι δεν θα υπαρχει το σωμα! Αλλα το ακομα πιο βασιμο επιχειρημα ειναι οτι αν ανεβασεις το οριο και το κανεις πχ 35 και παρεις λεμε 1500 αυτοι που θα καταφερουν να μπουν πανω απο 30 θα ειναι το ανωτατο 100 ατομα που το θελουν πραγματικα πολυ! Ενα ελαχιστο ποσοστο δηλαδη! Σκεψου οτι στην οππι μπηκε γνωστος μου που ηταν στη σειρα 8000+ δηλαδη εφτασαν να ψαχνουν στις 10000 αιτησεις μεχρι τον πατο! Το προβλημα ειναι πολυ βαθυτερο απο το γηρασμενο αυτο θελω να πω!
Όταν μπάινεις μικρός, λες το κάνω για χαβαλέ! Όπλα, στολή, εξουσία, να γουστάρουν και οι γκόμενες! Θα φουσκώσω και λίγο γυμναστήριο, να το πάιζω ΕΚΑΜιτης. Όταν όμως πέσουν στην πρώτη εμπλοκή και κινδυνέψουν, τότε λένε όπα φίλε! Να πάρω το βύσμα μου, τον θείο στρατηγό, να με βάλει σε γραφείο! Ο λίγο μεγαλύτερος, θα πάει πιο συνηδητοποιημένος, για το τι θα βρει. Άσε που θα έχει ζήσει και περισσότερα πράγματα, στην ζωή και θα σκέφτεται διαφορετικά, από κάποιον 20 ή 23. Άντε να τα εξηγήσεις αυτά, σε αυτούς που αποφασίζουν! Αν είναι να το αυξήσουν, θα το κάνουν για δικό τους όφελος, γιατί έχουν κάτι ανίψια, που παίζουν στο 30με 30+!
σε αυτο νομιζω οτι εχει απολυτο δικιο αν το κανουν θα το κανουν για τα παιδια και τα ανηψια τους 30+ δηλαδη ακομα και το σωστο θα το κανουν για λαθος λογους! Τραγικο μεν... Αλλα ας το κανουν εστω κι ετσι!
Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 40 επισκέπτες