Αθλητικές δοκιμασίες ΕΠΟΠ (2020)

Κλειδωμένο
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Dimitris99
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 54
Εγγραφή: Τρί Νοέμ 24, 2020 8:28 pm
Επικοινωνία:

Αθλητικές δοκιμασίες ΕΠΟΠ (2020)

Δημοσίευση από Dimitris99 »

Για μένα ναι οκ, λίγο προπόνηση κ μόνος κ όλα καλα, αλλά πχ η αδερφή Μ η οποία ενδιαφέρεται για οπλα έχει κ ελξεις οι οποίες είναι δυσκολες, θέλει βοήθεια προπονητή, αν είναι κλειστά πως θα προπονηθεί; Όπως κ όλος ο κόσμος
Mark26
Ταγματάρχης
Ταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 685
Εγγραφή: Παρ Οκτ 30, 2020 5:33 pm
Επικοινωνία:

Αθλητικές δοκιμασίες ΕΠΟΠ (2020)

Δημοσίευση από Mark26 »

Dimitris και εγώ έχω γνωστές μου που θέλουν. Αλλά δεν γίνεται να κάνουν προπόνηση. Τώρα είναι ο ιός όλα κλειστά, αλλά και μετά αν έχουν ούτε 2 μήνες περιθώριο πως θα βγάλουν ελξεις; Είναι παλούκι τα αθληματα για όσους/ες δεν έχουν γυμναστει
Άβαταρ μέλους
TRK
Λοχίας - Έφεδρος
Λοχίας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 73
Εγγραφή: Δευ Απρ 27, 2020 6:02 pm
Τοποθεσία: 12
Επικοινωνία:

Αθλητικές δοκιμασίες ΕΠΟΠ (2020)

Δημοσίευση από TRK »

Καλά αν το πάνε αξιοκρατικά στα αθλήματα θα κοπεί κοσμάκης και κοσμάκης
Άβαταρ μέλους
Wolf93
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 288
Εγγραφή: Τρί Σεπ 08, 2020 12:09 pm
Επικοινωνία:

Αθλητικές δοκιμασίες ΕΠΟΠ (2020)

Δημοσίευση από Wolf93 »

Συγγνωμη ρε παιδια αλλα τωρα περιμενουν να κανουν πρωτη φορα ελξεις; Αρα δεν ασχολουνταν με τη γυμναστικη. Οποιος το ειχε στοχο να συμμετασχει σε προκηρυξεις επρεπε να αθλειται συστηματικα και τωρα στο λοκνταουν βγαινεις και κανεις στο δρομο τρεξιμο και στο σπιτι κοιλιακους πουσαψ.Δε ξερω αν λεω κατι παραλογο.

Dimitris99
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 54
Εγγραφή: Τρί Νοέμ 24, 2020 8:28 pm
Επικοινωνία:

Αθλητικές δοκιμασίες ΕΠΟΠ (2020)

Δημοσίευση από Dimitris99 »

Από τη στιγμή που είπε ο Μητσοτάκης για τις προσλήψεις τότε ασχοληθηκαμε με τα αθλήματα, εγώ προσωπικά δεν πίστευα καν ότι θ ξαναβγαλουν για ΕΠΟΠ
Άβαταρ μέλους
George_Trls
Ταγματάρχης
Ταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 606
Εγγραφή: Σάβ Αύγ 08, 2020 2:30 pm
Επικοινωνία:

Αθλητικές δοκιμασίες ΕΠΟΠ (2020)

Δημοσίευση από George_Trls »

Τα αθλήματα μην το δενετε κομπο οτι θα μείνουν τα ιδια ακόμα και στο πεζικό. Μακάρι να αυξηθούν παντού οι επεπαναλήψεις μπας και μπει στον ισιο δρόμο σιγα σιγα ο στρατός. Οσο για τις ελξεις κτλ, παράγγειλε ενα μονόζυγο 10? σπιτι σου και τελειώνει το θέμα αν θες να προπονηθείς τόσο πολύ. Τρέξιμο κάνεις ακομα και στο δρόμο. Πουσαπς και κοιλιακούς σπίτι με μονόζυγο και ολα. Μην βλέπετε δυσκολίες εκεί που δεν υπάρχουν λογω ιου
Mark26
Ταγματάρχης
Ταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 685
Εγγραφή: Παρ Οκτ 30, 2020 5:33 pm
Επικοινωνία:

Αθλητικές δοκιμασίες ΕΠΟΠ (2020)

Δημοσίευση από Mark26 »

Αυτά George γίνονται και σπίτι αλλά οι ελξεις είναι δύσκολες. Είναι όμως και τα αθληματα μήκος κλπ που οκ δεν είναι λογικά έτσι δύσκολα, αλλά άνετα μπορείς να τραυματιστείς αν τα κάνεις πρώτη φορά όταν πας να δώσεις. Τώρα λόγω ιού δεν γίνονται και προπονήσεις. Αλλά ναι ελξεις, μονόζυγο, τρεξιμο προπονείσαι και μονος
Άβαταρ μέλους
TRK
Λοχίας - Έφεδρος
Λοχίας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 73
Εγγραφή: Δευ Απρ 27, 2020 6:02 pm
Τοποθεσία: 12
Επικοινωνία:

Αθλητικές δοκιμασίες ΕΠΟΠ (2020)

Δημοσίευση από TRK »

Συμφωννω με Wolf93ΕικόναΕικόνα
Άβαταρ μέλους
Wolf93
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 288
Εγγραφή: Τρί Σεπ 08, 2020 12:09 pm
Επικοινωνία:

Αθλητικές δοκιμασίες ΕΠΟΠ (2020)

Δημοσίευση από Wolf93 »

Χωρις παρεξηγηση αλλα εγω τα βλεπω ως δικαιολογιες!Πρωσοπικα φροντιζω εδω και χρονια να ειμαι σε καλη φυσικη κατασταση και επειδη μ αρεσει και για να ειμαι ετοιμος οποτε χρειαστει σε προκηρυξεις που ενδιαφερομαι! Αλοιμονο να θελει καποιος να μπει στρατο και να μη μπορει να τρεξει 1 μιλι κατω απο 7 λεπτα ή να κανει 3 πουσαψ, εστω και πεζικαριος να θελει να παει!

Καποιος που δεν ασχολιοταν καθολου και δεν εκανε ουτε πουσαψ και το ειχε αφησει γενικα, δε προκειται να βγαλει 10 ελξεις θελει πολυ καιρο!

Άβαταρ μέλους
George_Trls
Ταγματάρχης
Ταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 606
Εγγραφή: Σάβ Αύγ 08, 2020 2:30 pm
Επικοινωνία:

Αθλητικές δοκιμασίες ΕΠΟΠ (2020)

Δημοσίευση από George_Trls »

Μια χαρα τα βγάζουν ολα αν βιαστουν. Τις έλξεις και τα πουσαπς θα χρειαστούν ζόρι παραπάνω, αλλα το τρέξιμο μια χαρα θα βγει. Εγω ειχα να τρεξω απο το σχολείο και δόξα τω θεώ τωρα βγαζω τα 1600 σε 7.30 με προπόνηση 2 εβδομάδων. Που οταν ξεκίνησα δεν τα ολοκληρωνα καν. Θέληση να υπάρχει
Mark26
Ταγματάρχης
Ταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 685
Εγγραφή: Παρ Οκτ 30, 2020 5:33 pm
Επικοινωνία:

Αθλητικές δοκιμασίες ΕΠΟΠ (2020)

Δημοσίευση από Mark26 »

George δίκιο έχεις. Εδώ εντελώς αγυμναστοι και σε 2 μήνες ήταν κομπλέ. Απλά για ειδικές δυνάμεις είναι πιο δύσκολο. Για ειδικές δυνάμεις σιγουρά βοηθάει το να γυμνάζεσαι ήδη, αλλά γενικότερα δεν το έχουν όλοι στο νου τους. Δηλαδή οκ πολλοί γυμναζονται αλλά δεν πλακώνονται στο τρέξιμο, ούτε κάνουν όλο push ups και ελξεις μην τυχόν έβγαινε προκηρυξη.

Από κει και έπειτα προσοχή θέλουν τα άλμα εις μήκος κλπ που κανεις δεν έχει προπονηθει (εκτος από τίποτα αθλητές στίβου) γιατί άνετα τραυματίζεται κάποιος. Πόσο μάλλον αν δεν το δοκιμάσει και πάει απευθείας έτσι να δώσει.

Άβαταρ μέλους
George_Trls
Ταγματάρχης
Ταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 606
Εγγραφή: Σάβ Αύγ 08, 2020 2:30 pm
Επικοινωνία:

Αθλητικές δοκιμασίες ΕΠΟΠ (2020)

Δημοσίευση από George_Trls »

Mark26 έγραψε:George δίκιο έχεις. Εδώ εντελώς αγυμναστοι και σε 2 μήνες ήταν κομπλέ.Απλά για ειδικές δυνάμεις είναι πιο δύσκολο. Για ειδικές δυνάμεις σιγουρά βοηθάει το να γυμνάζεσαι ήδη, αλλά γενικότερα δεν το έχουν όλοι στο νου τους. Δηλαδή οκ πολλοί γυμναζονται αλλά δεν πλακώνονται στο τρέξιμο, ούτε κάνουν όλο push ups και ελξεις μην τυχόν έβγαινε προκηρυξη.

Από κει και έπειτα προσοχή θέλουν τα άλμα εις μήκος κλπ που κανεις δεν έχει προπονηθει (εκτος από τίποτα αθλητές στίβου) γιατί άνετα τραυματίζεται κάποιος. Πόσο μάλλον αν δεν το δοκιμάσει και πάει απευθείας έτσι να δώσει.

Τα τελευταια τωρα τι να σου πω. Θελει κανονικα 2-3 φορες ετσι να τα δοκιμασεις αλλα ο αδερφος μου μπηκε τωρα Συνοριοφυλακας μου λεει δεν ειναι κατι.
Τωρα στα δικα μας επειδη ξανα βλεπω τα αθληματα εδ, δεν ειναι καν 40 πουσαπς. Ειναι 30 σε 2' (!), δηλαδη αν καποιος κουραστει στα 15 θα εχει χρονο να ξεκουραστει 20 δευτερα. Ε αν δεν τα αλλαξουν και κοπουν και σε αυτα, ημαρτον

Άβαταρ μέλους
George_Trls
Ταγματάρχης
Ταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 606
Εγγραφή: Σάβ Αύγ 08, 2020 2:30 pm
Επικοινωνία:

Αθλητικές δοκιμασίες ΕΠΟΠ (2020)

Δημοσίευση από George_Trls »

Για να εχετε μια βοηθεια, στο playstore εχει μια εφαρμογη που λεγεται ''Push ups Workout'' (κιτρινο εξωφυλλλο με εναν που κανει πουσαπς). Ειναι πολυ καλη γιατι σου βγαζει προγραμμα συμφωνα με τις μεγιστες επαναληψεις που βγαζεις. Οποτε καθε βδομαδα αλλαζεις το προγραμμα και πας σε πιο δυσκολο αν θες. Θα δειτε τρομερη βοηθεια
Άβαταρ μέλους
Mpell13
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 276
Εγγραφή: Δευ Μαρ 30, 2020 1:08 am
Επικοινωνία:

Αθλητικές δοκιμασίες ΕΠΟΠ (2020)

Δημοσίευση από Mpell13 »

Μιλάτε για έλξεις σε πλην ειδικών δυνάμεων αν κατάλαβα καλά;
«Είς Οίωνὸ ς Άριστος Αμύνεσθαι περὶ πάτρης.»
Άβαταρ μέλους
George_Trls
Ταγματάρχης
Ταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 606
Εγγραφή: Σάβ Αύγ 08, 2020 2:30 pm
Επικοινωνία:

Αθλητικές δοκιμασίες ΕΠΟΠ (2020)

Δημοσίευση από George_Trls »

Τι εννοεις; Για ολα μιλάμε
Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Κλειδωμένο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες