Μεταθέσεις στο στρατό (2015)

Κλειδωμένο
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
cuervo

Μεταθέσεις στο στρατό (2015)

Δημοσίευση από cuervo »

Γιατί δικαιούσαι μετάθεση;
Biblakos

Μεταθέσεις στο στρατό (2015)

Δημοσίευση από Biblakos »

Δεν δικαιουμαι μεταθεση, ειμαι 9μηνης θητειας κατα συνεπεια ειμαι αμεταθετος! "Δικαιουμαι" μεταθεση για τους γνωστους λογους (βυσμα).
Κωτσος

Μεταθέσεις στο στρατό (2015)

Δημοσίευση από Κωτσος »

Υποτιθεται ειναι ξεχωριστος λοχος η ΔΥΒ αλλα στην ουσια ανηκει στον λοχο στρατηγειου, εκει κοιμουνται οι της ΔΥΒ. Το βυσμα του βυσματος πεφτει εκει μεσα,140 ατομα δυναμη ΛΧ 40 μονο για υπηρεσιες. Οι υπολοιποι φαντασματα. Παντα εν γνωσει των Ανωτερων.
cuervo

Μεταθέσεις στο στρατό (2015)

Δημοσίευση από cuervo »

Biblakos έγραψε:Δεν δικαιουμαι μεταθεση, ειμαι 9μηνης θητειας κατα συνεπεια ειμαι αμεταθετος! "Δικαιουμαι" μεταθεση για τους γνωστους λογους (βυσμα).
Τότε από αυτά που έγραψες στο προηγούμενο μήνυμα τίποτα δεν ισχύει, δεν περιμένεις να ανακοινωθούν οι μεταθέσεις καμίας ΕΣΣΟ και φυσικά αν τηλεφωνήσεις στην στρατολογία και περιγράψεις την κατάσταση θα γελάνε 10 ημέρες, μεγάλε σε δουλεύει το υποτιθέμενο βύσμα και δεν το έχεις πάρει χαμπάρι.
ziaba
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 260
Εγγραφή: Σάβ Νοέμ 22, 2014 4:30 pm
Τοποθεσία: Παντού
Επάγγελμα: Βοηθός χειριστή πριονοκορδέλας
Επικοινωνία:

Μεταθέσεις στο στρατό (2015)

Δημοσίευση από ziaba »

freebil έγραψε:Παιδια εχουν βγει οι μεταθεσεις για την γ εσσο 2015 στρατου ξηρας; Μας ειπαν οτι θα ανακοινωθουν 10 Ιουνιου το πρωι στο κεν.


αντε ψαρια καλως να μας ερθετε Να κανετε κ καμια υπηρεσια, τουαλετα... Εικόνα

Πολίτης !!!336 !!!
Biblakos

Μεταθέσεις στο στρατό (2015)

Δημοσίευση από Biblakos »

cuervo έγραψε:
Biblakos έγραψε:Δεν δικαιουμαι μεταθεση, ειμαι 9μηνης θητειας κατα συνεπεια ειμαι αμεταθετος! "Δικαιουμαι" μεταθεση για τους γνωστους λογους (βυσμα).
Τότε από αυτά που έγραψες στο προηγούμενο μήνυμα τίποτα δεν ισχύει, δεν περιμένεις να ανακοινωθούν οι μεταθέσεις καμίας ΕΣΣΟ και φυσικά αν τηλεφωνήσεις στην στρατολογία και περιγράψεις την κατάσταση θα γελάνε 10 ημέρες, μεγάλε σε δουλεύει το υποτιθέμενο βύσμα και δεν το έχεις πάρει χαμπάρι.
Όλα αυτά τα λες ορμώμενος απο κάπου; Κάποια προσωπική εμπειρία ας πούμε; Η απλα θεωρείς ότι έτσι γίνεται... Παρακαλώ αν κάποιος γνωρίζει κατι παραπάνω ας δώσει τα φώτα του. Ευχαριστώ.
ziaba
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 260
Εγγραφή: Σάβ Νοέμ 22, 2014 4:30 pm
Τοποθεσία: Παντού
Επάγγελμα: Βοηθός χειριστή πριονοκορδέλας
Επικοινωνία:

Μεταθέσεις στο στρατό (2015)

Δημοσίευση από ziaba »

Biblakos έγραψε:
cuervo έγραψε:
Biblakos έγραψε:Δεν δικαιουμαι μεταθεση, ειμαι 9μηνης θητειας κατα συνεπεια ειμαι αμεταθετος! "Δικαιουμαι" μεταθεση για τους γνωστους λογους (βυσμα).
Τότε από αυτά που έγραψες στο προηγούμενο μήνυμα τίποτα δεν ισχύει, δεν περιμένεις να ανακοινωθούν οι μεταθέσεις καμίας ΕΣΣΟ και φυσικά αν τηλεφωνήσεις στην στρατολογία και περιγράψεις την κατάσταση θα γελάνε 10 ημέρες, μεγάλε σε δουλεύει το υποτιθέμενο βύσμα και δεν το έχεις πάρει χαμπάρι.
Όλα αυτά τα λες ορμώμενος απο κάπου; Κάποια προσωπική εμπειρία ας πούμε; Η απλα θεωρείς ότι έτσι γίνεται... Παρακαλώ αν κάποιος γνωρίζει κατι παραπάνω ας δώσει τα φώτα του. Ευχαριστώ.


ρωτα το βυσμα σου το ποτε θα παρεις μεταθεση εμεις που να ξερουμε... Εικόνα

Πολίτης !!!336 !!!
cuervo

Μεταθέσεις στο στρατό (2015)

Δημοσίευση από cuervo »

Biblakos έγραψε:Όλα αυτά τα λες ορμώμενος απο κάπου; Κάποια προσωπική εμπειρία ας πούμε; Η απλα θεωρείς ότι έτσι γίνεται... Παρακαλώ αν κάποιος γνωρίζει κατι παραπάνω ας δώσει τα φώτα του. Ευχαριστώ.
Φίλε οι βυσμστικες μεταθέσεις δεν έχουν χρονοδιάγραμματα.
Dr. House
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 16
Εγγραφή: Σάβ Απρ 18, 2015 2:14 am
Επικοινωνία:

Μεταθέσεις στο στρατό (2015)

Δημοσίευση από Dr. House »

Η μητερα ενος φιλου μου... Επειδη ειχε γινει ενα μπερδεμα με τη μεταθεση του γιου της... Ειχε παρει τηλ στο γες. Και μιλησε με καποιον. Και της ειπε οτι μπορουσε να ειχε μαθει τη μεταθεση του γιου της. Πριν την ανακοινωσουν στον ιδιο στο κεν... Τωρα αυτο ομως κατα ποσο ισχυει δε ξερω...
cuervo

Μεταθέσεις στο στρατό (2015)

Δημοσίευση από cuervo »

Δεν ισχυει ;) Θα είχε την κλασσική γνωριμία.
ziaba
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 260
Εγγραφή: Σάβ Νοέμ 22, 2014 4:30 pm
Τοποθεσία: Παντού
Επάγγελμα: Βοηθός χειριστή πριονοκορδέλας
Επικοινωνία:

Μεταθέσεις στο στρατό (2015)

Δημοσίευση από ziaba »

Dr.House έγραψε: Η μητερα ενος φιλου μου... Επειδη ειχε γινει ενα μπερδεμα με τη μεταθεση του γιου της... Ειχε παρει τηλ στο γες. Και μιλησε με καποιον. Και της ειπε οτι μπορουσε να ειχε μαθει τη μεταθεση του γιου της. Πριν την ανακοινωσουν στον ιδιο στο κεν... Τωρα αυτο ομως κατα ποσο ισχυει δε ξερω...
Σιγά τι έγινε που θα μάθει την μετάθεση πιο μπροστά ο σκοπός ειναι να πάει εκεί που θέλει... Τεσπα όλοι οι νέοι στην αρχή πηγαίνουν στα νησιά και εύρο εκτός αν ειναι τίποτα τενεθ , προεδρική και τέτοια περίεργα... Μετά αν δικαιούνται ή βάλουν βύσμα θα πάρουν μετάθεση κοντά στο σπίτι τους αλλιώς θα πιξουν στην παραμεθόριο... !
Πολίτης !!!336 !!!
Άβαταρ μέλους
mark18
Πολίτης
Πολίτης
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: Πέμ Ιουν 11, 2015 11:21 am
Επικοινωνία:

Μεταθέσεις στο στρατό (2015)

Δημοσίευση από mark18 »

Καλημέραο αδερφός μου παρουσιάστηκε Μεγάλο Πεύκο, υπηρετεί 8μηνο ως 3τεκνος προστάτης και μετά την ορκωμοσία τοποθετήθηκε στην 1 Μ. Α. Λ.(Μάλεμε Χανιών). Θα ήθελα να ρωτήσω καταρχάς σχετικά με τις άδειες κατά τη διάρκεια της εκπαίδευσης. Οι αλεξιπτωτιστές έχουν άδειες κατά τη διάρκεια των Π. Ε. Ν. Και αν όχι, μετά από πόσο καιρό δικαιούνται άδεια (έστω έξοδο αν όχι διανυκτέρευση). Και επίσης, συνήθως ακολουθεί και άλλη μετάθεση (π. Χ. Ασπρόπυργο) ή ολοκληρώνει τη θητεία του στη μονάδα που είναι τώρα; Δηλαδή η εκπαίδευση ειδικότητας, οι πτώσεις κλπ θα γίνουν όλα στο Μάλεμε;

Σας ευχαριστώ.

Άβαταρ μέλους
_KOURSAROS_
Αντισυνταγματάρχης
Αντισυνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 982
Εγγραφή: Τρί Μάιος 04, 2010 2:23 am
Επικοινωνία:

Μεταθέσεις στο στρατό (2015)

Δημοσίευση από _KOURSAROS_ »

mark18 έγραψε:Καλημέραο αδερφός μου παρουσιάστηκε Μεγάλο Πεύκο, υπηρετεί 8μηνο ως 3τεκνος προστάτης και μετά την ορκωμοσία τοποθετήθηκε στην 1 Μ. Α. Λ.(Μάλεμε Χανιών). Θα ήθελα να ρωτήσω καταρχάς σχετικά με τις άδειες κατά τη διάρκεια της εκπαίδευσης. Οι αλεξιπτωτιστές έχουν άδειες κατά τη διάρκεια των Π. Ε. Ν. Και αν όχι, μετά από πόσο καιρό δικαιούνται άδεια (έστω έξοδο αν όχι διανυκτέρευση). Και επίσης, συνήθως ακολουθεί και άλλη μετάθεση (π. Χ. Ασπρόπυργο) ή ολοκληρώνει τη θητεία του στη μονάδα που είναι τώρα; Δηλαδή η εκπαίδευση ειδικότητας, οι πτώσεις κλπ θα γίνουν όλα στο Μάλεμε;

Σας ευχαριστώ.



Κατά την διάρκεια της ΠΕΝ δεν υπάρχουν άδειες, μόνο υπηρεσιακά δίνονται και εκείνα σε έκτακτες περιπτώσεις, πχ αν έρθει η μάνα σου, ο πατέρας σου να σε δει από μακριά κλπ... Και αυτό όμως παίζετε, μπορεί να πουν πηγαίνετε στο ΚΨΜ... Με το που τελειώσει η ΠΕΝ δίνετε συνήθως τιμητική άδεια από τον διοικητή της μονάδας, η διάρκεια της δεν είναι κάτι σίγουρο εμάς μας έδωσαν 2 μέρες... Μετά πρεπε να πάει στον Ασπρόπυργο για την Σχ. Αλ. Όταν τελειώσει και από εκεί λογικά επιστρέφει στην μονάδα για την ειδικότητα. Βέβαια πρέπει να ξέρεις ότι η ειδικότητα που θα έχει παίζει ρόλο ως προς το αν θα πάει πρώτα στην Σχ. Αλ. Ή όχι.
Είς οιωνός άριστος αμύνεσθαι περί πάτρης.
ziaba
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 260
Εγγραφή: Σάβ Νοέμ 22, 2014 4:30 pm
Τοποθεσία: Παντού
Επάγγελμα: Βοηθός χειριστή πριονοκορδέλας
Επικοινωνία:

Μεταθέσεις στο στρατό (2015)

Δημοσίευση από ziaba »

Ειδικές δυνάμεις και 8 μηνός γίνετε;
Πολίτης !!!336 !!!
Άβαταρ μέλους
Soap
Ανθυπασπιστής
Ανθυπασπιστής
Δημοσιεύσεις: 239
Εγγραφή: Δευ Μάιος 11, 2015 3:53 am
Επικοινωνία:

Μεταθέσεις στο στρατό (2015)

Δημοσίευση από Soap »

Γίνεται! Ποπο κλάμα που ρίχναμε όταν απολύονταν τα 9μηνα Εικόνα. Τι μου θύμισες...
Πάλι με Φάνη Πετραλιά, πάλι δικια μας θα'ναι...
Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Κλειδωμένο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες