Μεταθέσεις στο στρατό (2016)

Κλειδωμένο
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Άβαταρ μέλους
kolegas
Αρχιλοχίας
Αρχιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 129
Εγγραφή: Τρί Αύγ 11, 2015 12:45 pm
Επικοινωνία:

Μεταθέσεις στο στρατό (2016)

Δημοσίευση από kolegas »

Εγω που ειμαι καστελλοριζο με την συμπληρωση του 6μηνο θητειας θα δικαιουμαι μεταθεση στον τοπο διαμονης μου?
dn24
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 3013
Εγγραφή: Δευ Νοέμ 15, 2010 7:01 pm
Τοποθεσία: Εμπ. Ναυτικό
Ενδιαφέροντα: Μηχανολογία, Alfa Romeo, Παναθηναϊκός
Επάγγελμα: Μηχανικός Εμπορικού Ναυτικού
Επικοινωνία:

Μεταθέσεις στο στρατό (2016)

Δημοσίευση από dn24 »

kolegas έγραψε: Εγω που ειμαι καστελλοριζο με την συμπληρωση του 6μηνο θητειας θα δικαιουμαι μεταθεση στον τοπο διαμονης μου;
Οπουδήποτε πιο κοντά προβλέπει το όπλο ή σώμα που υπηρετείς.
Μηχανικός Εμπορικού Ναυτικού
Άβαταρ μέλους
kolegas
Αρχιλοχίας
Αρχιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 129
Εγγραφή: Τρί Αύγ 11, 2015 12:45 pm
Επικοινωνία:

Μεταθέσεις στο στρατό (2016)

Δημοσίευση από kolegas »

dn24 έγραψε:
kolegas έγραψε: Εγω που ειμαι καστελλοριζο με την συμπληρωση του 6μηνο θητειας θα δικαιουμαι μεταθεση στον τοπο διαμονης μου;
Οπουδήποτε πιο κοντά προβλέπει το όπλο ή σώμα που υπηρετείς.
αμα δηλωσω αθηνα δικαιουμαι να παω και σε στρατοπεδο κοντα στο σπιτι μου; Η πχ μενω περιστερι και θα με στειλουν αγ. Ανδρεα;

ευχαριστω!

dn24
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 3013
Εγγραφή: Δευ Νοέμ 15, 2010 7:01 pm
Τοποθεσία: Εμπ. Ναυτικό
Ενδιαφέροντα: Μηχανολογία, Alfa Romeo, Παναθηναϊκός
Επάγγελμα: Μηχανικός Εμπορικού Ναυτικού
Επικοινωνία:

Μεταθέσεις στο στρατό (2016)

Δημοσίευση από dn24 »

kolegas έγραψε: αμα δηλωσω αθηνα δικαιουμαι να παω και σε στρατοπεδο κοντα στο σπιτι μου; Η πχ μενω περιστερι και θα με στειλουν αγ. Ανδρεα; Ευχαριστω!
Σπάνια έως καθόλου λαμβάνουν υπόψιν τις προτιμήσεις της φρουράς συμφερόντων που θα δηλώσεις. Συνήθως θα σε στείλουν οπου θέλουν αυτοί, μην αποκλείεις να σε στειλουν και καμιά Αυλώνα σαν μετάθεση, καθότι κι εκεί πχ, κάπως πρέπει να βγούν οι υπηρεσίες. Σαφέστατα θα είναι πιο χαλαρά, δεν θα είναι η νοοτροπία του κέντρου. Υποθετικά βεβαίως όλα αυτά, αλλά έχε υπόψιν σου ότι δεν πάνε και όλοι στο ΓΕΣ.
Μηχανικός Εμπορικού Ναυτικού
Άβαταρ μέλους
kolegas
Αρχιλοχίας
Αρχιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 129
Εγγραφή: Τρί Αύγ 11, 2015 12:45 pm
Επικοινωνία:

Μεταθέσεις στο στρατό (2016)

Δημοσίευση από kolegas »

Να δηλωσω γενικα αθηνα και να μην με στειλουν δεν γινεται ομως ετσι δεν ειναι; Ηδη εχω 200 μορια απο την μεταθεση στο καστελοριζο αρκουν για να παω στον νομο απο που καταγομαι ε;

ευχαριστω πολυ εκ των προτερων

dn24
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 3013
Εγγραφή: Δευ Νοέμ 15, 2010 7:01 pm
Τοποθεσία: Εμπ. Ναυτικό
Ενδιαφέροντα: Μηχανολογία, Alfa Romeo, Παναθηναϊκός
Επάγγελμα: Μηχανικός Εμπορικού Ναυτικού
Επικοινωνία:

Μεταθέσεις στο στρατό (2016)

Δημοσίευση από dn24 »

kolegas έγραψε: Να δηλωσω γενικα αθηνα και να μην με στειλουν δεν γινεται ομως ετσι δεν ειναι; Ηδη εχω 200 μορια απο την μεταθεση στο καστελοριζο αρκουν για να παω στον νομο απο που καταγομαι ε;

ευχαριστω πολυ εκ των προτερων

Εμείς σε ευχαριστούμε, που εμπιστεύθηκες το φορουμ. Δες εδώ
Μηχανικός Εμπορικού Ναυτικού
ziaba
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 260
Εγγραφή: Σάβ Νοέμ 22, 2014 4:30 pm
Τοποθεσία: Παντού
Επάγγελμα: Βοηθός χειριστή πριονοκορδέλας
Επικοινωνία:

Μεταθέσεις στο στρατό (2016)

Δημοσίευση από ziaba »

Μονο οι 8μηνοι πανε στον τοπο τους χωρις βυσμα οι υπολοιποι σταζουν στην παραμεθοριο.
Πανος

Μεταθέσεις στο στρατό (2016)

Δημοσίευση από Πανος »

Χρειαζομαι και εγω αυτη τη βεβαιωση. Εμαθες κατι;
Άβαταρ μέλους
Alexiss
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 9
Εγγραφή: Σάβ Ιαν 16, 2016 10:29 pm
Επικοινωνία:

Μεταθέσεις στο στρατό (2016)

Δημοσίευση από Alexiss »

Καλησπέρα παιδιά ηθελα να ρωτήσω σε σχέση με την μετάθεση για παραμεθωριο ανάμεσα σε κόνιτσα ιωαννίνων και φιλιάτες τι γνώμη έχετε γα αυτα τα στρατόπεδα;

Ευχαριστώ

dn24
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 3013
Εγγραφή: Δευ Νοέμ 15, 2010 7:01 pm
Τοποθεσία: Εμπ. Ναυτικό
Ενδιαφέροντα: Μηχανολογία, Alfa Romeo, Παναθηναϊκός
Επάγγελμα: Μηχανικός Εμπορικού Ναυτικού
Επικοινωνία:

Μεταθέσεις στο στρατό (2016)

Δημοσίευση από dn24 »

Alexiss έγραψε:Καλησπέρα παιδιά ηθελα να ρωτήσω σε σχέση με την μετάθεση για παραμεθωριο ανάμεσα σε κόνιτσα ιωαννίνων και φιλιάτες τι γνώμη έχετε γα αυτα τα στρατόπεδα;

Ευχαριστώ



Το στρατόπεδο της Κόνιτσας, το 583, είναι τάγμα/μονάδα προκαλύψεως. Όπερ σημαίνει, φυλάκια, και λίγη εκπαίδευση. Θα λιώσεις σε φυλάκια εκεί στα Ελληνοαλβανικά σύνορα, καλό και κακό, λόγω του επικύνδυνου της περιοχής.

Το στρατόπεδο στις Φιλιάτες, είναι το 628 ΤΠ, είναι ενα κλασσικό στρατόπεδο, με ασκήσεις, βολές, περισσότερες αγγαρείες λόγω ότι θα διαμένεις εντός στρατοπέδου, σε σχέση με τα φυλάκια που αναφέρθηκα παραπάνω. Κατ'εμέ, να προτιμήσεις την Κόνιτσα, όμως στο λέω με επιφύλαξη, θα ήθελα την γνώμη κάποιου, ο οποιος έχει υπηρετήσει πρόσφατα σε κάποιο απο τα στρατόπεδα αυτά.

Μηχανικός Εμπορικού Ναυτικού
Άβαταρ μέλους
Alexiss
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 9
Εγγραφή: Σάβ Ιαν 16, 2016 10:29 pm
Επικοινωνία:

Μεταθέσεις στο στρατό (2016)

Δημοσίευση από Alexiss »

Ευχαριστώ πολύ αδερφέ για της πληροφορίες σου οποιος αλλος ξερει σας παρακαλω ας απαντήση
Άβαταρ μέλους
ferrari
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 19
Εγγραφή: Κυρ Φεβ 07, 2016 4:39 pm
Επικοινωνία:

Μεταθέσεις στο στρατό (2016)

Δημοσίευση από ferrari »

Καλησπερα. καλη θητεια να εχουμε με υπερηφανεια να παμε να υπηρετησουμε την πατριδα μας. ξερεις κανενας στα σιγουρα τι παιζει με τις μεταθεσεις; Πας οπου δηλωσεις η περνας και απο παραμεθωριο αναγκαστικα; Και αν ναι για ποσο καιρο?2 μηνες το πολυ και μετα στον τοπο σου?
dn24
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 3013
Εγγραφή: Δευ Νοέμ 15, 2010 7:01 pm
Τοποθεσία: Εμπ. Ναυτικό
Ενδιαφέροντα: Μηχανολογία, Alfa Romeo, Παναθηναϊκός
Επάγγελμα: Μηχανικός Εμπορικού Ναυτικού
Επικοινωνία:

Μεταθέσεις στο στρατό (2016)

Δημοσίευση από dn24 »

ferrari έγραψε:Καλησπερα. Καλη θητεια να εχουμε με υπερηφανεια να παμε να υπηρετησουμε την πατριδα μας. Ξερεις κανενας στα σιγουρα τι παιζει με τις μεταθεσεις; Πας οπου δηλωσεις η περνας και απο παραμεθωριο αναγκαστικα; Και αν ναι για ποσο καιρο?2 μηνες το πολυ και μετα στον τοπο σου;


Καλησπέρα και σε εσένα. Είναι απαντημένες στις προηγούμενες σελίδες οι απορίες σου φίλε μου, όπως για παράδειγμα εδώ .

Μηχανικός Εμπορικού Ναυτικού
στρατιωτης

Μεταθέσεις στο στρατό (2016)

Δημοσίευση από στρατιωτης »

Καλησπερα. Μολις την παρασκευη ορκιστηκα και θελω να μαθω για που ειναι η μεταθεση μου. Για το λογο του οτι πειραμε 9 μερες αδεια αντι για 4 θα μαθουμε στις 22 του μηνος που θα παμε. Γνωριζει κανενας αν μπορω να μαθω απο τωρα με καποιο τροπο;
dn24
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 3013
Εγγραφή: Δευ Νοέμ 15, 2010 7:01 pm
Τοποθεσία: Εμπ. Ναυτικό
Ενδιαφέροντα: Μηχανολογία, Alfa Romeo, Παναθηναϊκός
Επάγγελμα: Μηχανικός Εμπορικού Ναυτικού
Επικοινωνία:

Μεταθέσεις στο στρατό (2016)

Δημοσίευση από dn24 »

στρατιωτης έγραψε:Καλησπερα. Μολις την παρασκευη ορκιστηκα και θελω να μαθω για που ειναι η μεταθεση μου. Για το λογο του οτι πειραμε 9 μερες αδεια αντι για 4 θα μαθουμε στις 22 του μηνος που θα παμε. Γνωριζει κανενας αν μπορω να μαθω απο τωρα με καποιο τροπο;


Καλησπέρα και σε εσένα φίλε μου. Μόνο με βίσμα μπορείς να πάρεις τέτοια πληροφόρηση. Ειδάλλως θα περιμμένεις μέχρι να σας ανακοινωθούν στα κέντρα. Ευχαριστώ.

Μηχανικός Εμπορικού Ναυτικού
Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Κλειδωμένο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες