Προσλήψεις Εποχικών Πυροσβεστών (2021)

Κλειδωμένο
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Predator
Ταγματάρχης
Ταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 550
Εγγραφή: Πέμ Ιαν 07, 2021 12:40 am
Επικοινωνία:

Προσλήψεις Εποχικών Πυροσβεστών (2021)

Δημοσίευση από Predator »

Αυτό ακριβώς .. Αν μπουν έστω 1000 εποχικοί μόνιμοι ή ειδικοί πυροσβέστες δν ξέρω και τι στα κομμάτια θα γίνει το πιο πιθανό είναι να πάρει από λίστες .. Οπότε πολλοί από δω μέσα που είμαστε κοντά έχουμε τρελες ελπίδες..
Άβαταρ μέλους
jioseftsavi
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δημοσιεύσεις: 155
Εγγραφή: Κυρ Μαρ 10, 2019 11:25 pm
Επικοινωνία:

Προσλήψεις Εποχικών Πυροσβεστών (2021)

Δημοσίευση από jioseftsavi »

KΑλησπερα. Χλωμο να μπουν μονο 1000 εποχικοι στην προκυρηξη των μονιμων...1500++ μπορει και παραπανω. Σιγα μην καλυψει τοσα ατομα απο πινακες επιλαχοντων για να συμπληρωσει παλι 2500 εποχικους. Δεν υπαρχει τετοια περιπτωση. Οι περισσοτεροι εδω μεσα επιλαχοντες ειμαστε αλλα μην παραμυθιαζομαστε. Αυτα δεν γινονται.
baltas
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 12
Εγγραφή: Παρ Ιουν 04, 2021 1:21 pm
Επικοινωνία:

Προσλήψεις Εποχικών Πυροσβεστών (2021)

Δημοσίευση από baltas »

Ποιος ο λογος να μπει καποιος εποχικος πυροσβεστης αν δεν υπαρχει η προοπτικη της εμμεσης μονιμοποιησης;
Άβαταρ μέλους
jioseftsavi
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δημοσιεύσεις: 155
Εγγραφή: Κυρ Μαρ 10, 2019 11:25 pm
Επικοινωνία:

Προσλήψεις Εποχικών Πυροσβεστών (2021)

Δημοσίευση από jioseftsavi »

Για τον καθεναν μας οι λογοι και ο τροπος σκεψης ειναι διαφορετικα. ΠΧ εγω εχω δικη μου επιχειρηση ας το πουμε και ετσι (ελευθερος επαγγελματιας) Δεν εχω στανταρ μισθο. Σημερα εχω, αυριο δεν εχω δουλεια... Θα με βολευε 6 μηνες να εχω ενσημο απο δημοσιο φορεα και να πληρωνομαι. Και τους υπολοιπους 6 μηνες να κανω την δουλεια που κανω και τωρα. Και αν υπαρξει στο μελλον προοπτικη μονιμοποιησης γιατι οχι. Αλλωστε οι περισσοτεροι σκεφτονται οτι δεν εχει διωξει ποτε κανεναν εποχικο. Αντιθετως καποια στιγμη θα τους απορροφησει με τον εναν η τον αλλο τροπο. Εσυ νομιζεις οτι ο εποχικος που δεν θα μπορεσει να περασει στην προκυρηξη των μονιμων οταν βγει με το καλο... Θα πει δεν εγινα μονιμος παραιτουμαι; ΟΧΙ! ΘΑ (Τσουλωξει), που λεμε και στο χωριο μου. Και οτι γινει!
Nick greek
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 253
Εγγραφή: Πέμ Ιούλ 08, 2021 10:24 pm
Επικοινωνία:

Προσλήψεις Εποχικών Πυροσβεστών (2021)

Δημοσίευση από Nick greek »

Ρε παιδιά γιατί μερικοί έχετε αντίρρηση να μπουν και νέα παιδιά που δεν ήταν εποχικοί στην προκήρυξη για μόνιμους της π πυροσβεστικής ; Δηλαδή ο άλλος που είναι 35-40 χρόνων εποχικός να μπει σε μόνιμη προκήρυξη των σωμάτων ασφαλείας που όλες έχουν όριο τα 28 και μερικές ειδικές πχ φυλακές τα 31-32 ; Ε ;
Άβαταρ μέλους
jioseftsavi
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δημοσιεύσεις: 155
Εγγραφή: Κυρ Μαρ 10, 2019 11:25 pm
Επικοινωνία:

Προσλήψεις Εποχικών Πυροσβεστών (2021)

Δημοσίευση από jioseftsavi »

Εγω προσωπικα δεν εχω κανενα προβλημα. Ο ηλιος βγαινει για ολο τον κοσμο. Φυσικα να μπουνε και νεα παιδια. Αλλα και οι συμβασιουχοι να γινουν μονιμοι καποια στιγμη. Το αξιζουν.
Άβαταρ μέλους
Xanthos
Αντιστράτηγος
Αντιστράτηγος
Δημοσιεύσεις: 2574
Εγγραφή: Δευ Μάιος 20, 2019 8:00 pm
Επικοινωνία:

Προσλήψεις Εποχικών Πυροσβεστών (2021)

Δημοσίευση από Xanthos »

Νά μπούνε και νεα παιδια φυσικα αλλα και πι παλιοί. Γιατι τι ειδικο εχουν οι φυλακές και ειναι το οριο 32 για πες μου; Κ βγαλε αυτη την καραμελά απο το στομα σου που εχει φαει η μιση ελλαδα για τα ορια ηλικιας. Ο 28 29 λικενικο 32 φυλακες κομπλε. Ο 35 γερός. Αρε να ηξερες πόσοι 35άριδες σε πατανε και δεν ξανα σηκώνεσαι. Τεσπα δεν θα το α αναλύσω ουτε υα δώσω βαση αλλα αρκετα εδω μεσα με τις καραμέλες... Να λετε τα πιστευω σας κ οχι τα πιστεύω ολου του κόσμου λες και τα ξερετε κ τα είδατε... Καλη συνέχεια

Ο. Π. Κ. Ε
D.Y.K
Α/ΓΕΝ
Α/ΓΕΝ
Δημοσιεύσεις: 11314
Εγγραφή: Τρί Φεβ 03, 2009 11:02 pm
Επικοινωνία:

Προσλήψεις Εποχικών Πυροσβεστών (2021)

Δημοσίευση από D.Y.K »

Υπάρχουν περιοχές όπως πχ η Χίος, που δεν υπάρχει μεγάλη λίστα επιλαχόντων όπως για παράδειγμα σε άλλες περιοχές. Σε περίπτωση μεγάλου αριθμού απορρόφησης εποχικών ως ΠΠΥ ή Πυροσβέστες επταετούς υποχρέωσης, σε ορισμένες περιοχές δεν υφίσταται η δυνατότητα κάλυψης των κενών με επιλαχόντες. Θα πρέπει να βγάλει νέα προκήρυξη. Επίσης, υφίσταται μεγάλο θέμα στα πεζοπόρα τμήματα. Θα δείξει. Προσωπική άποψη, πριν την πενταετή ισχύ της λίστας (το λιγότερο), ανεξάρτητα από την έκβαση της επερχόμενης προκήρυξης ή μη, δεν πιστεύω ότι θα υπάρξουν εξελίξεις γύρω απ'τους εποχικούς.
Nikandros
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας
Δημοσιεύσεις: 23
Εγγραφή: Κυρ Απρ 18, 2021 1:46 pm
Επικοινωνία:

Προσλήψεις Εποχικών Πυροσβεστών (2021)

Δημοσίευση από Nikandros »

D.Y.K έγραψε:Υπάρχουν περιοχές όπως πχ η Χίος, που δεν υπάρχει μεγάλη λίστα επιλαχόντων όπως για παράδειγμα σε άλλες περιοχές. Σε περίπτωση μεγάλου αριθμού απορρόφησης εποχικών ως ΠΠΥ ή Πυροσβέστες επταετούς υποχρέωσης, σε ορισμένες περιοχές δεν υφίσταται η δυνατότητα κάλυψης των κενών με επιλαχόντες. Θα πρέπει να βγάλει νέα προκήρυξη. Επίσης, υφίσταται μεγάλο θέμα στα πεζοπόρα τμήματα. Θα δείξει. Προσωπική άποψη, πριν την πενταετή ισχύ της λίστας (το λιγότερο), ανεξάρτητα από την έκβαση της επερχόμενης προκήρυξης ή μη, δεν πιστεύω ότι θα υπάρξουν εξελίξεις γύρω απ'τους εποχικούς.
Αγαπητέ D. Υ. Κ Θα κάνω μια παρέμβαση στο θέμα που εθεσες! Με τους επιλαχοντες που καλεσε τώρα σε κάποιες περιοχές έχει τελειώσει η λίστα επιλαχόντων και δεν υπάρχουν αλλοι για να καλύψουν καινουρια κενά αν προκύψουν (που θα προκύψουν), μπορεί λοιπόν να καλεσει απο αλλες περιοχές οπως έκανε το 2019, ή να βγάλει καινούργια προκυρηξη μονο για αυτες τις περιοχες (ετσι μπηκα εγω το 2008).

D.Y.K
Α/ΓΕΝ
Α/ΓΕΝ
Δημοσιεύσεις: 11314
Εγγραφή: Τρί Φεβ 03, 2009 11:02 pm
Επικοινωνία:

Προσλήψεις Εποχικών Πυροσβεστών (2021)

Δημοσίευση από D.Y.K »

Υπάρχει πάντα και το ενδεχόμενο του να μην καλύψει καθόλου τυχόν νέα κενά που μπορεί να προκύψουν σε ορισμένες περιοχές.
Predator
Ταγματάρχης
Ταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 550
Εγγραφή: Πέμ Ιαν 07, 2021 12:40 am
Επικοινωνία:

Προσλήψεις Εποχικών Πυροσβεστών (2021)

Δημοσίευση από Predator »

Μας συμφέρει να βγάλει νέα προκήρυξη για εποχικούς ! Μακάρι να βγει του χρόνου που λέγανε .. Απλά θα έχουμε εικόνα όταν βγει φεκ για τους ειδικούς
Pyr0
Ανθυπασπιστής
Ανθυπασπιστής
Δημοσιεύσεις: 204
Εγγραφή: Παρ Ιαν 08, 2021 3:22 pm
Επικοινωνία:

Προσλήψεις Εποχικών Πυροσβεστών (2021)

Δημοσίευση από Pyr0 »

Πιστεύω όλα καλά θα πάνε υπομονή θέλει παιδιά και τύχη και θα μπούμε.
Άβαταρ μέλους
Ε'ΜΚ
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δημοσιεύσεις: 162
Εγγραφή: Κυρ Φεβ 07, 2021 5:11 pm
Επικοινωνία:

Προσλήψεις Εποχικών Πυροσβεστών (2021)

Δημοσίευση από Ε'ΜΚ »

Δεν θα πάρει εποχικούς πριν το πέρας της πενταετίας το λιγότερο. Εγγυημένα 100% μέσα από το αρχηγείο η πληροφορία. Δυστυχώς για εμάς.
DEA22
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 3
Εγγραφή: Σάβ Ιούλ 10, 2021 5:10 pm
Επικοινωνία:

Προσλήψεις Εποχικών Πυροσβεστών (2021)

Δημοσίευση από DEA22 »

Ποιος τα λεει αυτα οτι δεν υπαρχει λιστα με επιλαχόντες εγω ειμαι 6ος επιλαχων και δεν με εχουν παρει... Υπαρχουν πολλοι επιλαχοντες και περιμενουν μην λετε οτι θελετε.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος D.Y.K την Σάβ Ιούλ 10, 2021 6:04 pm, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Κλειδωμένο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 10 επισκέπτες