Αναβολή - απαλλαγή με την κατάταξη (στρατόπεδο)

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Haris

Αναβολή - απαλλαγή με την κατάταξη (στρατόπεδο)

Δημοσίευση από Haris »

Καλησπέρα παιδιά!

Θα ήθελα να ρωτήσω αν στο ΚΕΠΒ στη Θήβα, γνωρίζει καποιος στην προηγούμενη ΕΣΣΟ αν είχε γιατρούς και επιτροπή ή αν και σε αυτή την ΕΣΣΟ θα έχει, δηλαδή αν γίνεται η όλη διαδικασία εκεί ή αν σε στέλνουν Αθήνα 414 και τα λοιπά.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

xristos1925
Ανθυπασπιστής
Ανθυπασπιστής
Δημοσιεύσεις: 208
Εγγραφή: Παρ Μαρ 16, 2018 6:42 am
Επικοινωνία:

Αναβολή - απαλλαγή με την κατάταξη (στρατόπεδο)

Δημοσίευση από xristos1925 »

Haris έγραψε:Καλησπέρα παιδιά!

Θα ήθελα να ρωτήσω αν στο ΚΕΠΒ στη Θήβα, γνωρίζει καποιος στην προηγούμενη ΕΣΣΟ αν είχε γιατρούς και επιτροπή ή αν και σε αυτή την ΕΣΣΟ θα έχει, δηλαδή αν γίνεται η όλη διαδικασία εκεί ή αν σε στέλνουν Αθήνα 414 και τα λοιπά.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!



Στην ΕΣΣΟ του Σεπτεμβριου στην Θηβα ειχε Επιτροπη Απαλλαγων μεσα στο στρατοπεδο. Τωρα για γιατρους δεν ξερω τι ακριβως γιατρους εχει, αλλα αν θες αναβολη/απαλλαγη για ψυχολογικους λογους εχει ψυχιατρο ο οποιος σου προτεινει την αναβολη/απαλλαγη.

Haris

Αναβολή - απαλλαγή με την κατάταξη (στρατόπεδο)

Δημοσίευση από Haris »

Ναι για ψυχολογικούς λόγους με ενδιαφέρει. Οπότε εντάξει!

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ! Σε περίπτωση που πας με σύνοδο ξέρεις μέχρι τι ώρα έχει τελειώσει η διαδικασία το απόγευμα; Ευχαριστώ και πάλι!

xristos1925
Ανθυπασπιστής
Ανθυπασπιστής
Δημοσιεύσεις: 208
Εγγραφή: Παρ Μαρ 16, 2018 6:42 am
Επικοινωνία:

Αναβολή - απαλλαγή με την κατάταξη (στρατόπεδο)

Δημοσίευση από xristos1925 »

Haris έγραψε:Ναι για ψυχολογικούς λόγους με ενδιαφέρει. Οπότε εντάξει!

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ! Σε περίπτωση που πας με σύνοδο ξέρεις μέχρι τι ώρα έχει τελειώσει η διαδικασία το απόγευμα; Ευχαριστώ και πάλι!



Καλο ειναι να εισαι εκει νωρις το πρωι π. Χ.8 το πρωι να εισαι εκει αν μπορεις. Τωρα το ποτε θα τελειωσει η διαδικασια δεν ξερω, οσο πιο νωρις πας τοσο πιο γρηγορα θα τελειωσεις φανταζομαι. Αλλα αλλο ειναι αν πας 10-11 και αλλο αν πας στις 8. Αλλα οσο πιο νωρις τοσο το καλυτερο. Αν εισαι εκει νωρις μπορει να εχεις τελειωσει μεχρι τις 2-3 το μεσημερι αναλογα και τα ατομα που θα εχει...

Liapunov13
Αρχιλοχίας
Αρχιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 146
Εγγραφή: Πέμ Μάιος 07, 2020 4:08 pm
Επικοινωνία:

Αναβολή - απαλλαγή με την κατάταξη (στρατόπεδο)

Δημοσίευση από Liapunov13 »

Haris έγραψε:Ναι για ψυχολογικούς λόγους με ενδιαφέρει. Οπότε εντάξει!

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ! Σε περίπτωση που πας με σύνοδο ξέρεις μέχρι τι ώρα έχει τελειώσει η διαδικασία το απόγευμα; Ευχαριστώ και πάλι!



πρωτα δινουν σε αυτους που δεν εχουν συνοδο και ειναι μεσα στο στρατοπεδο, και μολις τελειωσουν ολοι αυτοι, τοτε πανε στην πυλη και μοιραζουν σε αυτους με συνοδο. Περυσι τον Σεπτεμβρη οι πρωτοι ηταν κατα τις 17.30, και οι δευτεροι κατα τις 19.00

Βεβαια περυσι ειχανε βαλει ολους μαζι (απο αναβολη υγειας και "κανονικους") τις ιδιες μερες, οποτε ειχε πολυ κοσμο που εμπαινε. Τωρα στην ΣΤ ΕΣΣΟ απ οτι ειδα θα πανε οι υγειας πρωτα, κ την επομενοι εβδομαδα οι "κανονικοι", οποτε λογικα θα ξεμπερδεψουμε γρηγοροτερα.

Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Liapunov13 την Δευ Νοέμ 01, 2021 1:13 am, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Haris

Αναβολή - απαλλαγή με την κατάταξη (στρατόπεδο)

Δημοσίευση από Haris »

Ευχαριστώ πάρα πολύ παιδιά!
Άβαταρ μέλους
nikos9922
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 10
Εγγραφή: Παρ Οκτ 22, 2021 3:50 pm
Επικοινωνία:

Αναβολή - απαλλαγή με την κατάταξη (στρατόπεδο)

Δημοσίευση από nikos9922 »

Δηλαδή εγώ που είμαι χωρίς συνοδό την άλλη εβδομάδα Θήβα πιστεύετε βράδυ θα είμαι πίσω Αθήνα; Δεν οδηγώ οπότε θέλω να προλάβω προαστιακό ή ΚΤΕΛ ευχαριστώ
xristos1925
Ανθυπασπιστής
Ανθυπασπιστής
Δημοσιεύσεις: 208
Εγγραφή: Παρ Μαρ 16, 2018 6:42 am
Επικοινωνία:

Αναβολή - απαλλαγή με την κατάταξη (στρατόπεδο)

Δημοσίευση από xristos1925 »

nikos9922 έγραψε:Δηλαδή εγώ που είμαι χωρίς συνοδό την άλλη εβδομάδα Θήβα πιστεύετε βράδυ θα είμαι πίσω Αθήνα; Δεν οδηγώ οπότε θέλω να προλάβω προαστιακό ή ΚΤΕΛ ευχαριστώ


Αν τους πιεσεις λιγο και πεις θελω να προλαβω το ΚΤΕΛ δεν εχω χρονο πρεπει να φυγω βγαλτε μου το χαρτι γρηγορα τοτε ισως τελειωσεις εγκαιρα και να προλαβεις να γυρισεις με το ΚΤΕΛ

Άβαταρ μέλους
nikos9922
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 10
Εγγραφή: Παρ Οκτ 22, 2021 3:50 pm
Επικοινωνία:

Αναβολή - απαλλαγή με την κατάταξη (στρατόπεδο)

Δημοσίευση από nikos9922 »

Ευχαριστώ για την απάντηση είδα ότι έχει και προαστιακό μέχρι αργά οπότε εντάξει ευελπιστώ μέχρι βραδυ να έχει λήξει η διαδικασία.
Liapunov13
Αρχιλοχίας
Αρχιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 146
Εγγραφή: Πέμ Μάιος 07, 2020 4:08 pm
Επικοινωνία:

Αναβολή - απαλλαγή με την κατάταξη (στρατόπεδο)

Δημοσίευση από Liapunov13 »

nikos9922 έγραψε:Δηλαδή εγώ που είμαι χωρίς συνοδό την άλλη εβδομάδα Θήβα πιστεύετε βράδυ θα είμαι πίσω Αθήνα; Δεν οδηγώ οπότε θέλω να προλάβω προαστιακό ή ΚΤΕΛ ευχαριστώ


ακριβως ετσι ημουν κ εγω περυσι στην Δ ΕΣΣΟ Σεπτεμβριου 2020. Εφτασα με το κτελ στο στρατοπεδο στις 08.00 χωρις συνοδο (τις μερες καταταξηε το κτελ κανει σταση στο στρατοπεδο, να το πεις στον οδηγο). Περασα επιτροπη κατα τις 11.00 και 17.30 μου δωσανε την αναβολη Κ μετα επιστροφη αθηνα με κτελ. Και να φανταστεις περυσι ηταν ο χαμος γιατι ηταν ολοι τις ιδιες ημερομηνιες (οι "κανονικοι" και οι εξ αναβολης υγειας). Φετος οι εξ αναβολης υγειας ειναι μια εβδομαδα πριν τους "κανονικους" (οι "κανονικοι" μπαινουν την εβδοαμδα 15-18 Νοεμβριου) οποτε θα καθαρισουμε ακομα πιο νωρις πιστευω.

οσοι ειχαν συνοδο περιμενανε εξω απο την πυλη του στρατοπεδου, κ πηρανε τις αναβολες/απαλλαγες ακομα πιο μετα απο εμας που ειμασταν μεσα, κατα τις 18.30

Αν καποιος παρουσιαζεται Θηβα στις 11 Νοεμβρη, να μου στειλει ενα πμ να παμε παρεα στο στρατοπεδο.

Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Liapunov13 την Τρί Νοέμ 02, 2021 11:06 am, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Σωτήρης

Αναβολή - απαλλαγή με την κατάταξη (στρατόπεδο)

Δημοσίευση από Σωτήρης »

Γεια σας παιδιά, την επόμενη εβδομάδα πάω για οριστική απαλλαγή, έχω απλά δύο ερωτήματα

1) Στη τελική γνωμάτευση του ψυχιάτρου μου, αναγράφεται αρκετά αναλυτικά το ότι λαμβάνω φαρμακευτική αγωγή και η πάθηση μου εννοείται, απλά δεν έγραψε ότι η κατάσταση μου σε σχέση με τη πέρσινη γνωμάτευση αναβολής, έχει χειροτερέψει οπότε δε μπορώ να υπηρετήσω, λέτε να έχω πρόβλημα;

2) πέρσι έκανα τη διαδικασία μέσω Φρουραρχείου, φέτος μέσω στρατοπέδου για πιο γρήγορο αποτέλεσμα, λέτε να τους κάνει εντύπωση ή πρόκειται κυριολεκτικά για λεπτομερεία;

Πάω για τελική απαλλαγή οπότε καταλαβαίνετε έχω αγχώθει και δε μπορώ πραγματικά να υπηρετήσω.

Ευχαριστώ πολυ

Sotiris

Αναβολή - απαλλαγή με την κατάταξη (στρατόπεδο)

Δημοσίευση από Sotiris »

Το θέμα είναι φέτος στο στρατόπεδο που είναι πρώτα οι αναβολής υγείας θα έχει επιτροπή κάθε μέρα μέσα ή θα τους δεχτούν όλους την ίδια μέρα?
Liapunov13
Αρχιλοχίας
Αρχιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 146
Εγγραφή: Πέμ Μάιος 07, 2020 4:08 pm
Επικοινωνία:

Αναβολή - απαλλαγή με την κατάταξη (στρατόπεδο)

Δημοσίευση από Liapunov13 »

Sotiris έγραψε:Το θέμα είναι φέτος στο στρατόπεδο που είναι πρώτα οι αναβολής υγείας θα έχει επιτροπή κάθε μέρα μέσα ή θα τους δεχτούν όλους την ίδια μέρα;

1) ισα ισα, που τις μερες που περιμενουν κοσμο απο αναβολες υγειας θα εχει 100%, γιατι ειναι ολοι για να δουνε την επιτροπη.

2) μπορεις να καλεσεις στο στρατοπεδο της Θηβας να ρωητησεις αν θα εχει 100%, ετσι ειχα κανει περυσι και μου ειχαν πει οτι "παντα εχει επιτροπη απαλλαγων στο στρατοπεδο της θηβας, μιας κ εδω ερχονται ολαοι για αναβολη υγειας"

3) Ενας φιλος επισης μπαινει πρωτη μερα 8 Νεομβρη, θα ενημερωσω εδω στο φορουμ για σιγουρια ολων.

Μην αγχωνεσαι.

Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Liapunov13 την Τρί Νοέμ 02, 2021 5:20 pm, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Liapunov13
Αρχιλοχίας
Αρχιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 146
Εγγραφή: Πέμ Μάιος 07, 2020 4:08 pm
Επικοινωνία:

Αναβολή - απαλλαγή με την κατάταξη (στρατόπεδο)

Δημοσίευση από Liapunov13 »

Σωτήρης έγραψε:Γεια σας παιδιά, την επόμενη εβδομάδα πάω για οριστική απαλλαγή, έχω απλά δύο ερωτήματα

1) Στη τελική γνωμάτευση του ψυχιάτρου μου, αναγράφεται αρκετά αναλυτικά το ότι λαμβάνω φαρμακευτική αγωγή και η πάθηση μου εννοείται, απλά δεν έγραψε ότι η κατάσταση μου σε σχέση με τη πέρσινη γνωμάτευση αναβολής, έχει χειροτερέψει οπότε δε μπορώ να υπηρετήσω, λέτε να έχω πρόβλημα;

2) πέρσι έκανα τη διαδικασία μέσω Φρουραρχείου, φέτος μέσω στρατοπέδου για πιο γρήγορο αποτέλεσμα, λέτε να τους κάνει εντύπωση ή πρόκειται κυριολεκτικά για λεπτομερεία;

Πάω για τελική απαλλαγή οπότε καταλαβαίνετε έχω αγχώθει και δε μπορώ πραγματικά να υπηρετήσω.

Ευχαριστώ πολυ



1) δε θα εχεις προβλημα, η φαρμακευτικη αγωγη ειναι το πιο βασικο

2) ειναι καλυτερα απο στρατοπεδο, απο προσωπικη εμπειρια και των 2 δρομων αυτο εχω καταλαβει. Στο φρουραρχειο ηταν too much obvious το πραμα απο ατομα που δεν προσπαθουν καν να βοηθησουν τους αξιωματικους/γιατρους να παρουν την αναβολη/απαλλαγη - τσακωμοι και τσαμπουκαδες. Στο στρατοπεδο ηταν πιο ηρεμα και επαγγελματικα τα πραματα, και ολα τα παιδια που ηταν για αναβολη ηταν οκ με τα χαρτια τους και χωρις τσαμπουκαδες.

Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Liapunov13 την Πέμ Νοέμ 04, 2021 9:57 am, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Σωτηρης

Αναβολή - απαλλαγή με την κατάταξη (στρατόπεδο)

Δημοσίευση από Σωτηρης »

Καλησπέρα πήρα και ρώτησα στο στρατόπεδο Θήβας για την επιτροπή απαλλαγών και μου είπαν ότι είναι προγραμματισμένη για την ημέρα που κατατασσομαι (8/11) , δε γνωρίζουν απλά αν κάτι αλλάξει καθώς έρχονται από Αθήνα, αν δηλαδή προκύψει τελευταια στιγμή αλλά σε γενικές γραμμές είναι προγραμματισμένη για τις μέρες αυτές (ευχομαι να μην αλλάξει καθώς Δε θα ήθελα να διανυκτερεύσω)
Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες