Γνωμάτευση Ιατρού για αναβολή θητείας

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Ν. Ι.
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: Πέμ Μάιος 07, 2020 4:46 pm
Επικοινωνία:

Γνωμάτευση Ιατρού για αναβολή θητείας

Δημοσίευση από Ν. Ι. »

Καλησπέρα! Ήθελα να ρωτήσω αν τη γνωμάτευση από νοσοκομείο ή ιδιώτη γιατρό πρέπει να την πάρω 5 μέρες πριν την ημερομηνία κατάταξης ή αν μπορώ να την πάρω και νωρίτερα, για να πάω με αυτήν στο Φρουραρχείο. Επίσης, θέλω να ρωτήσω εάν μια γνωμάτευση από ορθοπεδικό (έχω σοβαρό θέμα στα πόδια) υπάρχει περίπτωση να με βοηθήσει να πάρω αναβολή 1 χρόνου και αν μπορώ να πάρω την γνωμάτευση πριν πάω στο Φρουραρχείο και να μου την δεχτούν, ή αν πρέπει να πάω πρώτα Φρουραρχείο και μετά σε γιατρό για την γνωμάτευση. Ευχαριστώ!
Liapunov13
Αρχιλοχίας
Αρχιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 146
Εγγραφή: Πέμ Μάιος 07, 2020 4:08 pm
Επικοινωνία:

Γνωμάτευση Ιατρού για αναβολή θητείας

Δημοσίευση από Liapunov13 »

Η γνωματευση γιατρου για αναβολη υγειας πρεπει να ειναι εντος 2 μηνων προσφατη!Παρε την να την εχεις αρκετα νωρις, μην περιμενεις τελευταια στιγμη.

Για ορθοπεδικο θεμα (παθολογικο) που αναφερεις θα πας στο Φρουραρχειο της πολης σου 5 μερες πριν τη μερα καταταξης με το χαρτι

του γιατρου σου και το σημειωμα καταξης και θα σε παραπεμψουν αυτη σε δικο τους γιατρο που απλα θα αντιγραψει την παθηση σου.

Μετα θα περασεις απο επιτροπη απαλλαγων που θα σου δωσει την αναβολη 6 μηνες,12 μηνες ή και 24 μηνες αναλογα πως θα κρινουν.

Μην αγχωνεσαι καθολου, θα παρεις την αναβολη με χαρτι γιατρου και σοβαρη παθηση.

Ν. Ι.
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: Πέμ Μάιος 07, 2020 4:46 pm
Επικοινωνία:

Γνωμάτευση Ιατρού για αναβολή θητείας

Δημοσίευση από Ν. Ι. »

Όταν λες σοβαρή πάθηση; Έτσι να το γράψει ο γιατρός μου στη γνωμάτευσή του ή έτσι θα το γράψουν οι γιατροί του Φρουραρχείου
χρηστος23

Γνωμάτευση Ιατρού για αναβολή θητείας

Δημοσίευση από χρηστος23 »

Καλησπέρα παιδιά μπήκα μάρτιο φανταρος κεεδ ορκιστηκα και πήρα εξαμηνη αναβολή για δικους μου οικογενειακούς λόγους με την αιτια της ψυχολογικής πίεσης, ξέρει κανεις αν οταν μπω που θα με στειλουν ; Και αν επίσης μπορώ να συνεχίσω ειδικές δυνάμεις ή ΔΕΑΠ. Ευχαριστώ.

Liapunov13
Αρχιλοχίας
Αρχιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 146
Εγγραφή: Πέμ Μάιος 07, 2020 4:08 pm
Επικοινωνία:

Γνωμάτευση Ιατρού για αναβολή θητείας

Δημοσίευση από Liapunov13 »

Ν. Ι. έγραψε:Όταν λες σοβαρή πάθηση; Έτσι να το γράψει ο γιατρός μου στη γνωμάτευσή του ή έτσι θα το γράψουν οι γιατροί του Φρουραρχείου


Ο προσωπικους σου γιατρος θα γραψει την παθηση που εχεις. Στο φρουραρχειο απλα θα την αντιγραψουν και θα εισηγηθουν 6μηνη,12μηνη ή 24μηνη. Την 6μηνη την εισηγουνται ευκολα, πολλες φορες και χωρις χαρτι γιατρου. Η τελικη αποφαση ειναι απο την επιτροπη απαλλαγων (που συνιθως εγκρινει την αποφαση του Φρουραρχειου).

[Κατσε και διαβασε τα υπολοιπα θεματα του φορουμ, ολα αυτα εχουν εξηγηθει αναλυτικα 100δες φορες.]

Cobani
Πολίτης
Πολίτης
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: Παρ Μάιος 01, 2020 12:07 am
Επικοινωνία:

Γνωμάτευση Ιατρού για αναβολή θητείας

Δημοσίευση από Cobani »

Γεια σας θέλω την βοήθεια σας Είμαι 28 χρονών, είμαι μόνιμος κάτοικος εξωτερικού Και σκέφτομαι να γυρίσω στην Ελλάδα. Ο πατέρας μου είναι με αναπηρία 67% . Είμαι ο μεγαλύτερος γιος και εχω αδερφό ανήλικο.. Εχω πρόβλημα ακοής απο το ενα αυτί Μπορείτε να μου πείτε πόσους μήνες κάνω ή πως μπορώ να απαλαγώ απο τον στρατό με αυτα τα προβλήματα που εχω ;
Πολιτης

Γνωμάτευση Ιατρού για αναβολή θητείας

Δημοσίευση από Πολιτης »

Καλησπέρα σας,

Έχω διαγνωστεί με 65-66% ακοή και είμαι ανυπότακτος κάτοικος εξωτερικού τα τελευταία κοντά 5 χρόνια. Μπορώ να βγω ι5;

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης