Σχολή Αστυφυλάκων - Υποψήφιοι 2020

Κλειδωμένο
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
TZITZIKAKOS
Λοχαγός
Λοχαγός
Δημοσιεύσεις: 415
Εγγραφή: Δευ Σεπ 10, 2012 11:07 pm
Επικοινωνία:

Σχολή Αστυφυλάκων - Υποψήφιοι 2020

Δημοσίευση από TZITZIKAKOS »

BillG έγραψε:
Βμκδ έγραψε:Καλησπέρα παιδιά να σας κάνω μια ερώτηση γνωρίζεται ποτέ θα πάτε σχολή ;


Καλησπερα, αρχες-μεσα Δεκεμβριου μας ειπαν οτι θα μπουμε. Δεν υπαρχει ακριβης ημερομηνια ομως.

Μόλις φύγουν οι συνοριοφύλακες από τις σχολές έρχονται οι δόκιμοι. Αυτό θα γίνει μέχρι τέλους Νοεμβρίου 20
Άβαταρ μέλους
BillG
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δημοσιεύσεις: 36
Εγγραφή: Κυρ Μαρ 31, 2019 8:57 pm
Επικοινωνία:

Σχολή Αστυφυλάκων - Υποψήφιοι 2020

Δημοσίευση από BillG »

TZITZIKAKOS έγραψε:Μόλις φύγουν οι συνοριοφύλακες από τις σχολές έρχονται οι δόκιμοι. Αυτό θα γίνει μέχρι τέλους Νοεμβρίου 20

Εξετασε καλυτερα τις πηγες σου, φιλε μου. Ακομα μεσα ειναι οι ΣΦ και εμεις 11/12 παρουσιαζομαστε στα ΤΔΑ. Μακαρι να ηταν τελος Νοεμβριου!Εικόνα

Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Nassos την Τρί Δεκ 08, 2020 4:47 am, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Άβαταρ μέλους
Gianniskara1234
Πολίτης
Πολίτης
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: Τρί Δεκ 08, 2020 12:45 am
Επικοινωνία:

Σχολή Αστυφυλάκων - Υποψήφιοι 2020

Δημοσίευση από Gianniskara1234 »

Καλησπέρα είμαι 18 και τώρα τελειώνω το σχολείο θα δώσω πανελλήνιες και θα προσπαθήσω να περάσω αστυφυλάκων αλλά μου έχουν πει ότι δεν κάνεις στρατό αν πας για αστυνομία αλλά εγώ θέλω να πάω στρατό και ειδικές δυνάμεις μάλιστα. Αν περάσω αστυφυλάκων μπορώ να πάρω αναβολή για να πάω πρώτα στρατό; Ευχαριστώ εκ των προτέρων
Άβαταρ μέλους
BillG
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δημοσιεύσεις: 36
Εγγραφή: Κυρ Μαρ 31, 2019 8:57 pm
Επικοινωνία:

Σχολή Αστυφυλάκων - Υποψήφιοι 2020

Δημοσίευση από BillG »

Gianniskara1234 έγραψε:Καλησπέρα είμαι 18 και τώρα τελειώνω το σχολείο θα δώσω πανελλήνιες και θα προσπαθήσω να περάσω αστυφυλάκων αλλά μου έχουν πει ότι δεν κάνεις στρατό αν πας για αστυνομία αλλά εγώ θέλω να πάω στρατό και ειδικές δυνάμεις μάλιστα. Αν περάσω αστυφυλάκων μπορώ να πάρω αναβολή για να πάω πρώτα στρατό; Ευχαριστώ εκ των προτέρων


Δεν μπορεις να παρεις αναβολη απο την καταταξη στη σχολη αστυφυλακων. Αν δεν παρουσιαστεις στη σχολή, η θεση σου πηγαινει σε καποιον απο τους επιλαχοντες. Αν θες να πας στρατο, πρεπει αν αφησεις τις πανελλαδικες για αργοτερα, αφου ολοκληρωσεις την θητεια σου.

Άβαταρ μέλους
As Ks
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: Δευ Δεκ 21, 2020 4:18 pm
Επικοινωνία:

Σχολή Αστυφυλάκων - Υποψήφιοι 2020

Δημοσίευση από As Ks »

Καλησπέρα σας, είμαι μαθητής της Β λυκείου και ενδιαφέρομαι για την Αστυφυλάκων. Αρχικά θα ήθελα να ρωτήσω, ο αστυφύλακας στα 6 εξάμηνα που φοιτεί στην σχολή παίρνει κάποιο μισθό; Αφότου τελειώσει η φοίτηση ποιος είναι ο βασικός του μισθός; Εσύ διαλέγεις το σώμα που θα πας; Έχω ακούσει ότι για να μπει κάποιος στην ΟΠΚΕ χρειάζεται να έχει περάσει τις ειδικές δυνάμεις, αληθεύει; Τέλος, γίνεται να πας στην ΕΥΠ μέσω της Αστυφυλάκων;Ευχαριστώ πολύ !

Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Nassos την Δευ Δεκ 21, 2020 5:11 pm, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Κλειδωμένο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες