Προκήρυξη για ΕΠΟΠ (2018)

Κλειδωμένο
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
batz81
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 3
Εγγραφή: Παρ Ιούλ 21, 2017 10:21 pm
Επάγγελμα: ΠΟΛΙΤΗΣ
Επικοινωνία:

Προκήρυξη για ΕΠΟΠ (2018)

Δημοσίευση από batz81 »

Καλησπερα σε ολη την παρεα! Ηθελα να ρωτησω!!! Ειμουνα στο Πολεμικο Ναυτικο 5 χρονια 3η Σειρα ΕΠΟΠ! Στα 5 χρονια λοιπον δηλωσα αιτηση παραιτησης το 2007! Τελη λοιπον του 2007 βγηκε η απολυση! Ηθελα να ρωτησω αν μπορω να ξαναμπω ειτε με δικηγορο ειτε διαφορετικα. Φυσικα εχουν περασει πολλα χρονια!!! Και αν γινεται αν θα μπω με τον βαθμο της σειρας μου; Αν μπορει καποιος να μου δωσει μια απαντηση!!! Ευχαριστω πολυ!!!
D.Y.K
Α/ΓΕΝ
Α/ΓΕΝ
Δημοσιεύσεις: 11314
Εγγραφή: Τρί Φεβ 03, 2009 11:02 pm
Επικοινωνία:

Προκήρυξη για ΕΠΟΠ (2018)

Δημοσίευση από D.Y.K »

Δυστυχώς δε γίνεται όχι.
Στεφανος

Προκήρυξη για ΕΠΟΠ (2018)

Δημοσίευση από Στεφανος »

Καλημέρα ειμαι φαντάρος (ειδικότητα ΧΕΓΚ) στην αεροπορία και αφού τελειώσω τη θητεία μου θα ήθελα να μπω ΕΠ. ΟΠ στις ΕΔ και πιω συγκεκριμένα να γίνω βατραχάνθρωπος. Απο οτι έψαξα τα κριτήρια και τω μέσον να με σπρώξει τα εχω , μπορεί κάποιος να με συμβουλέψει ή να με πληροφορήσει σχετικά με το όνειρο μου να μπω ΟΥΚ.
andrkyri
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 50
Εγγραφή: Σάβ Δεκ 30, 2017 8:39 pm
Επικοινωνία:

Προκήρυξη για ΕΠΟΠ (2018)

Δημοσίευση από andrkyri »

Καλησπέρα, σύμφωνα με το άρθρο στην εφημερίδα ""Φιλελεύθερος", αναφέρθηκε σε αύξηση της στρατιωτικής θητείας αλλα και για 4000 θέσεις ΕΠΟΠ. Γνωριζουμε αν ισχύει κάτι τέτοιο; Υπάρχει κάποια ομιλία η βίντεο που να εχει μιλήσει κάποιος πολιτικός η αξιωματικός η είναι φήμες;
Άβαταρ μέλους
Theo1993
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 3
Εγγραφή: Δευ Μαρ 26, 2018 12:42 am
Τοποθεσία: Πολίτης
Επικοινωνία:

Προκήρυξη για ΕΠΟΠ (2018)

Δημοσίευση από Theo1993 »

Βασικα σημερα στην εφημεριδα τα νεα αναφερονται σκεψεις για προκυρηξεις εποπ επισης... Μακαρι φετος να ειναι η τυχερη μας χρονια!
2012 Β ΕΣΣΟ
Coast Guard

Προκήρυξη για ΕΠΟΠ (2018)

Δημοσίευση από Coast Guard »

Εγω πάντως παιδιά δεν πιστεύω να υπάρχει κάτι για φέτος όλα όσα ακούγονται είναι σχέδια που κάνουν τώρα για το μέλλον. Σκέφτονται να κάνουν Πρόσληψη και οβα και εποπ ε άμα κάνουν για εποπ ποιος θα θέληση να πάει οβα για 3 χρόνια αφού για εποπ πάει για μόνιμος
andrkyri
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 50
Εγγραφή: Σάβ Δεκ 30, 2017 8:39 pm
Επικοινωνία:

Προκήρυξη για ΕΠΟΠ (2018)

Δημοσίευση από andrkyri »

http://www.newsbomb.gr/ellada/ethnika/story/875576/ayxisi-thiteias-proslipseis-ep-op-kai-ethelontiki-strateysi-gynaikon Υπάρχει ενδεχόμενο να βγει σύντομα η προκυρηξη η σε προεκλογική περίοδο λέτε να γίνει η απόπειρα έκδοσης της ;
TheTruth

Προκήρυξη για ΕΠΟΠ (2018)

Δημοσίευση από TheTruth »

Στην παρούσα φάση η πολιτική ηγεσία του υπουργείου Εθνικής, δεν προτίθεται να προχωρήσει σε αύξηση της στρατιωτικής θητείας ούτε και σε προσλήψεις επαγγελματιών οπλιτών (ΕΠΟΠ), πράγμα που επιτείνει τον προβληματισμό στα ανώτατα στρατιωτικά κλιμάκια, μολονότι αυτός δεν εκδηλώνεται ανοιχτά.

Δηνητρης

Προκήρυξη για ΕΠΟΠ (2018)

Δημοσίευση από Δηνητρης »

Ξερετε φετος αν θα βγει καμια προκυρυξει για εποπ;
Κώστας93

Προκήρυξη για ΕΠΟΠ (2018)

Δημοσίευση από Κώστας93 »

Καλησπέρα θέλω να κάνω μια ερώτηση.Πείτε πως γίνεται εποπ και καταφέρνω και μπαίνω στο πεζικό. Γίνεται μετά να ζητήσω να πάω στις ειδικές δυνάμεις; Φυσικά εννοείται να περάσω από δοκιμασίες κτλ.

Απλά ρωτάω εάν γίνεται αυτή η αλλαγή δηλ να μπω πεζικό και πχ μετά από 5 μήνες να πάω ειδικές δυνάμεις.

D.Y.K
Α/ΓΕΝ
Α/ΓΕΝ
Δημοσιεύσεις: 11314
Εγγραφή: Τρί Φεβ 03, 2009 11:02 pm
Επικοινωνία:

Προκήρυξη για ΕΠΟΠ (2018)

Δημοσίευση από D.Y.K »

Ναι γίνεται. Ωστόσο, θα πρέπει να έρθει διαταγή από το επιτελείο για επιλογή προσωπικού από την ΔΕΔ. Οι υποψήφιοι ΕΠΟΠ για τις Ειδικές Δυνάμεις δίνουν αθλήματα και περνάνε και από γιατρούς.
Κώστας93

Προκήρυξη για ΕΠΟΠ (2018)

Δημοσίευση από Κώστας93 »

Α ωραία πολύ καλα Ευχαριστώ.

Ανδρέας

Προκήρυξη για ΕΠΟΠ (2018)

Δημοσίευση από Ανδρέας »

Γειά σας.Μπορεί κάποιος να απαντήσει υπεύθυνα αν θα βγει προκήρυξη για εποπ

Κώστας93

Προκήρυξη για ΕΠΟΠ (2018)

Δημοσίευση από Κώστας93 »


Καλημέρα
Θέλω να πάω για μόνιμος μέσα από Εποπ ή οβα (όταν και αν βγουν) στις ειδικές δυνάμεις.
Φαντάρος δεν έχω πάει ακόμα.
Συγκεκριμένα για αλεξίπτωτα θέλω.
Το πρόβλημα που έχω είναι ότι έχω 4 μυωπία στο ένα μάτι και 3.75 στο αλλο. Γενινα φοράω μόνο φακούς επαφής όποτε δεν έχω θέμα.
Υπόλοιπα ιατρικά θέματα δεν έχω κανένα, σωμα, ασκησεις και λοιπά όλα κομπλέ.(χρόνια μπασκετ).
Η ερώτηση είναι η εξής
1 με παίρνουν για τα αλεξίπτωτα;
2 Εαν όχι υπάρχει περίπτωση να γλυτώσω την εξετάση στα μάτια και ν μπω (κατι ακουγεται οτι γινεται στη θητεια).
3 Εαν το κομμάτι αλεξίπτωτα κλείνει τα υπόλοιπα σώματα των ειδικών δυνάμεων δέχονται άτομο με 4 μυωπία όπως εγώ;
Ευχαριστώ

Σημείωση διαχείρισης: Σε παρακαλούμε πολύ να μην γράφεις το ίδιο μήνυμα παντού και να μην ανοίγεις νέα θέματα, εφόσον υπάρχουν ήδη αντίστοιχα. Ευχαριστούμε πολύ.

Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Κλειδωμένο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 8 επισκέπτες