Προκαταρκτικές Εξετάσεις (ΠΚΕ) - 2017

Κλειδωμένο
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
anaktas
Ανθυπολοχαγός
Ανθυπολοχαγός
Δημοσιεύσεις: 313
Εγγραφή: Παρ Μάιος 31, 2013 10:58 pm
Επικοινωνία:

Προκαταρκτικές Εξετάσεις (ΠΚΕ) - 2017

Δημοσίευση από anaktas »

Δημητριος έγραψε:Καλησπερα. Να ρωτησω, οταν μας ζητήσουν να ζωγραφίσουμε ανθρωπακια θελουν απλα με γραμμες μονοδιάστατα ή θελουν και σωμα και τετοια ;Ευχαριστω εκ των προτέρων.



Θα σου ζητηθει να σχεδιάσεις μία γυναίκα και ένα άνδρα και αν θυμαμαι καλά θα σου πουν να γράψεις και τι επάγγελμα νομίζεις ότι κάνουν αυτοί που σχεδίασες... Εννοείται πως θα τους σχεδιάσεις αρτιμελείς και όχι όπως κάναμε τα ανθρωπάκια στο νηπιαγωγείο! Όσες περισότερες λεπτομέρειες έχει το σχέδιό σου, είναι βοηθητικό (ζώνες, παπούτσια κλπ). Φρόντισε το σχέδιό σου να μην ξεφεύγει και πολύ από ένα νορμάλ άνθρωπο (εννοώ να σχεδιάσεις τίποτα άτομα με περιέργα ρούχα ή μαλλια... ) και θά σαι κομπλέ... Όσο για τα υπόλοιπα τέστ φρόντισε να μην χάνεις ευκαιρία να μιλήσεις και να γράφεις λογικά πραγματα και αυτά που πιστεύεις
Ελπίζω να βοήθησα!Εικόνα
Amat victoria curam
anaktas
Ανθυπολοχαγός
Ανθυπολοχαγός
Δημοσιεύσεις: 313
Εγγραφή: Παρ Μάιος 31, 2013 10:58 pm
Επικοινωνία:

Προκαταρκτικές Εξετάσεις (ΠΚΕ) - 2017

Δημοσίευση από anaktas »

spyros-haf έγραψε:Καλησπέρα, αύριο δίνω ψυχομετρικα 1Να ρωτήσω.

Σε περίπτωση που για κάποιο λόγο. Επειδή γνωρίζω τα πολύ αυστηρά κριτήρια της σχολής Ικάρων ιπτάμενοι. Με κόψουν στα υγειονομικά. Θα το γνωρίζω εκείνη τη στιγμή; Ή ακόμα και στα αθλήματα. Θα γνωρίζω αν έχω περάσει ή όχι;



Εκτός από τις κλασικές εξετάσεις οι ίκαροι ιπτάμενοι κάνουν επιπλέον εξετάσεις στο καβούρι Αττικής... Οι περισσότεροι κόβονται εκεί λόγω θέματος με την όραση και τα μάτια... Αν είσαι κομπλέ με τα μάτια μην πολυ φοβάσαι... Αν κοπείς ως ιπτάμενος δεν κόβεσαι και απο τις άλλες σχολές...
Amat victoria curam
spyros-haf
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας
Δημοσιεύσεις: 27
Εγγραφή: Τρί Μάιος 09, 2017 3:18 pm
Επικοινωνία:

Προκαταρκτικές Εξετάσεις (ΠΚΕ) - 2017

Δημοσίευση από spyros-haf »

Έγινε παιδιά ευχάριστω για τις απαντήσεις αλλά ήρθαν μόλις είχα ήδη δώσει εξετάσεις...
anaktas
Ανθυπολοχαγός
Ανθυπολοχαγός
Δημοσιεύσεις: 313
Εγγραφή: Παρ Μάιος 31, 2013 10:58 pm
Επικοινωνία:

Προκαταρκτικές Εξετάσεις (ΠΚΕ) - 2017

Δημοσίευση από anaktas »

spyros-haf έγραψε:Έγινε παιδιά ευχάριστω για τις απαντήσεις αλλά ήρθαν μόλις είχα ήδη δώσει εξετάσεις...


Καλή επιτυχία!

Amat victoria curam
Dimitra2
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 3
Εγγραφή: Τετ Δεκ 20, 2017 3:13 pm
Επικοινωνία:

Προκαταρκτικές Εξετάσεις (ΠΚΕ) - 2017

Δημοσίευση από Dimitra2 »

Καλησπέρα! Έχω αρχίσει να σκέφτομαι σιγά σιγά τι θέλω να ακολουθήσω και είμαι ανάμεσα σε σμυν και σνδ. Αυτό για το οποίο ανησυχώ είναι το ότι δεν έχω καλή φυσική κατάσταση... Μήπως, αν γνωρίζει κανείς, μπορεί να μου πει τι χρειάζεται για να προετιμαστω για τα τεστ όσο το δυνατόν καλύτερα;
Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Κλειδωμένο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες