Έχει σχέση η προσωπική μας ζωή με τη δουλειά μας;

Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
TiTou24
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας
Δημοσιεύσεις: 29
Εγγραφή: Παρ Μαρ 31, 2017 1:07 am
Τοποθεσία: Επιλοχιας
Επικοινωνία:

Έχει σχέση η προσωπική μας ζωή με τη δουλειά μας;

Δημοσίευση από TiTou24 »

Εχω κανει τρομερες καφριλιες τωρα τελευταια μονο και μονο για να παω κοντρα στην κοντρα...Σκουλαρικι στην μυτη εκει που εβγαινε πλεον δεν βγαινει καθολου! Το σκουλαρικι στον κροταφο, στο λαιμο, και του αυχενα που φαινονται δεν τ βγαζω πλεον. Εκει! Επειδη μου την εδωσαν ασχημα! Δεν μου λενε κατι ομως... εκτος και αν μου τα πουν καμια μερα μαζεμενα :)

Η ζωη δεν θελει ερωτα... τρελα θελει ;)
Terminator
Α/ΓΕΑ
Α/ΓΕΑ
Δημοσιεύσεις: 1857
Εγγραφή: Δευ Ιούλ 11, 2011 3:04 am
Επικοινωνία:

Έχει σχέση η προσωπική μας ζωή με τη δουλειά μας;

Δημοσίευση από Terminator »

TiTou24 έγραψε:Εχω κανει τρομερες καφριλιες τωρα τελευταια μονο και μονο για να παω κοντρα στην κοντρα... Σκουλαρικι στην μυτη εκει που εβγαινε πλεον δεν βγαινει καθολου! Το σκουλαρικι στον κροταφο, στο λαιμο, και του αυχενα που φαινονται δεν τ βγαζω πλεον. Εκει! Επειδη μου την εδωσαν ασχημα! Δεν μου λενε κατι ομως... Εκτος και αν μου τα πουν καμια μερα μαζεμενα :)



Η αντιδραστικότητα σου δεν κάνει για το επάγγελμα που διάλεξες κάποτε θα τα μαζέψεις ολα μαζί σκούπα.
TiTou24
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας
Δημοσιεύσεις: 29
Εγγραφή: Παρ Μαρ 31, 2017 1:07 am
Τοποθεσία: Επιλοχιας
Επικοινωνία:

Έχει σχέση η προσωπική μας ζωή με τη δουλειά μας;

Δημοσίευση από TiTou24 »

Δεν ημουν ετσι εγω... απλα βλεπωντας και ζωντας καποια πραγματα... και τα τραγικοτερα οτι.. εκαναν καψονια σε ατομα και εμεις σαν "κοπελες" τους επρεπε να λεμε και μπραβο... με σαλταρισαν! Και ναι αφου ειδα και παρα ειδα και βιωσα τι "ψυχολογικα" τραβαν οι περισσοτεροι, σηκωθηκα εγω ενα πρωι ωραιο και ειπα "οριστε το επιβλιτικο ψευτικο κατεστημενο σας" ειχαν μεινει ολοι καπως ετσιΕικόναΕικόναΕικόναΕικόναΕικόναΕικόνα !!!
Η ζωη δεν θελει ερωτα... τρελα θελει ;)
D.Y.K
Α/ΓΕΝ
Α/ΓΕΝ
Δημοσιεύσεις: 11314
Εγγραφή: Τρί Φεβ 03, 2009 11:02 pm
Επικοινωνία:

Έχει σχέση η προσωπική μας ζωή με τη δουλειά μας;

Δημοσίευση από D.Y.K »

Το ότι το παρόν νήμα ανοίχθηκε την πρωταπριλιά θα έπρεπε να μας βάζει όλους σε σκέψεις, αλλά δε βαριέσαι. Σε κουβέντα να βρισκόμαστε.

ΥΓ: Δεν το βλέπω να... Μακροημερεύει πάντως. Εγώ απλά κάνω μια πρόβλεψη κύριοι Εικόνα

TiTou24
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας
Δημοσιεύσεις: 29
Εγγραφή: Παρ Μαρ 31, 2017 1:07 am
Τοποθεσία: Επιλοχιας
Επικοινωνία:

Έχει σχέση η προσωπική μας ζωή με τη δουλειά μας;

Δημοσίευση από TiTou24 »

Εεε οχι και πρωταπριλιατικο αστειο χρυσε μου!!!

Εχουν γινει και ποιο παρατραβηγμενα απο τα δικα μου!

Η ζωη δεν θελει ερωτα... τρελα θελει ;)
Terminator
Α/ΓΕΑ
Α/ΓΕΑ
Δημοσιεύσεις: 1857
Εγγραφή: Δευ Ιούλ 11, 2011 3:04 am
Επικοινωνία:

Έχει σχέση η προσωπική μας ζωή με τη δουλειά μας;

Δημοσίευση από Terminator »

Δεν μπορώ να γνωρίζω τι συνέβει μέσα στην σχολή σου αλλά ή αντιδραστικότητα σου πραγματικά δεν κάνει για το επάγγελμα σου αν νοιώθεις οτι καταπιέζεσαι. Πως επιβάλλεις στον έφεδρο οπλίτη πειθαρχία όταν δεν έχεις η ίδια πειθαρχία; Εχει τύχη να ακούω Άτομα στο μετρό πιθανότατα φαντάροι σε άδεια ήταν να λένε οτι είχαν στο στρατόπεδο τους μιας 23χρονη ανθυπολοχαγό έτρεμε η φωνή της να μιλήσεις στους φαντάρους αυτή η κοπέλα τι εκπαίδευση να κάνει σε φαντάρους;
Άβαταρ μέλους
Soap
Ανθυπασπιστής
Ανθυπασπιστής
Δημοσιεύσεις: 239
Εγγραφή: Δευ Μάιος 11, 2015 3:53 am
Επικοινωνία:

Έχει σχέση η προσωπική μας ζωή με τη δουλειά μας;

Δημοσίευση από Soap »

Ο στρατος σιγουρα δεν ειναι για ολους, ειναι μια πολυ ιδιαιτερη κατασταση και ενα παραξενο βιωμα. Πρεπει να σου πηγαινει, στην φιλη μας ισως και να μην πηγαινει.

Οσο για το νημα ειναι απο τα πιο ενδιαφεροντα που εχουνε ανοιξει.

ΥΓ. ΔΥΚ λες οτνως να μας τρολαρει Σαββαταιτικα;

Πάλι με Φάνη Πετραλιά, πάλι δικια μας θα'ναι...
TiTou24
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας
Δημοσιεύσεις: 29
Εγγραφή: Παρ Μαρ 31, 2017 1:07 am
Τοποθεσία: Επιλοχιας
Επικοινωνία:

Έχει σχέση η προσωπική μας ζωή με τη δουλειά μας;

Δημοσίευση από TiTou24 »

Μακαρι να σας τρολαρα... τουλαχιστον θα ελεγα κανω τρολ...

Το θεμα ειναι οτι δεν κανω... απλα δεν μπορω να ξεμπλοκαρω με τιποτα, καλυτερα με αγνωστους παρα με γνωστους που θα μιλησουν!

Η ζωη δεν θελει ερωτα... τρελα θελει ;)
Terminator
Α/ΓΕΑ
Α/ΓΕΑ
Δημοσιεύσεις: 1857
Εγγραφή: Δευ Ιούλ 11, 2011 3:04 am
Επικοινωνία:

Έχει σχέση η προσωπική μας ζωή με τη δουλειά μας;

Δημοσίευση από Terminator »

Το όλο ερώτημα σου ποιο είναι για να καταλάβω; Εχεις αναφέρει ενα περιστατικό με προκλητικές φωτογραφίες με μπικίνι και σορτς που τραβήχτηκε φώτο απο όλους όσοι ήταν εκεί πέρα και ξαφνικά μας λες και για περιστατικά Με καψώνια σε σπουδαστές της ΣΜΥ.
TiTou24
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας
Δημοσιεύσεις: 29
Εγγραφή: Παρ Μαρ 31, 2017 1:07 am
Τοποθεσία: Επιλοχιας
Επικοινωνία:

Έχει σχέση η προσωπική μας ζωή με τη δουλειά μας;

Δημοσίευση από TiTou24 »

Ολα αναμεταξυ τους... εχουν την ροη τους! Γτ οπως προαναφερα ο στρατος ειναι η μεγαλυτερη κουτσομπολα...

Ηξερα θαρρεις εγω οτι θα ερθω εδω... για να μου κοπανησουν στα ξαφνικα περιστατικα του τοτε?! ! ! Ενω ας πουμε εγω... τα εκλεισα πισω μου?! ! Φυσικα επεσα πανω στα ατομα που γνωριζομασταν "ανωτεροι" μου!

Αλλα με ποιο δικαιωμα... τσιγκλαν τον αλλον με πραγματα της προσωπικης του ζωης.. Και γτ τα φερνουν ξανα μπροστα?! ! Απο που και ως που?!

Η ζωη δεν θελει ερωτα... τρελα θελει ;)
Terminator
Α/ΓΕΑ
Α/ΓΕΑ
Δημοσιεύσεις: 1857
Εγγραφή: Δευ Ιούλ 11, 2011 3:04 am
Επικοινωνία:

Έχει σχέση η προσωπική μας ζωή με τη δουλειά μας;

Δημοσίευση από Terminator »

Απο την στιγμή που σε τράβηξαν φώτο και οι άλλοι λογικό είναι οτι αυτά κυκλοφόρησαν μέσα στο στράτευμα και πιθανότατα και στο ίντερνετ. Αλλη φορά να είσαι προσεκτική αυτά θα σε κυνηγάνε παντού και όπως προείπα θα επηρεάσουν και την μελλοντική σου προαγωγή σε ανώτερο βαθμό αν φτάσουν και μέχρι τα αυτιά του ΓΕΣ.
TiTou24
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας
Δημοσιεύσεις: 29
Εγγραφή: Παρ Μαρ 31, 2017 1:07 am
Τοποθεσία: Επιλοχιας
Επικοινωνία:

Έχει σχέση η προσωπική μας ζωή με τη δουλειά μας;

Δημοσίευση από TiTou24 »

Εχω κανει πολλες μλκς μεσα στην σχολη και επειτα... δεν ημουν και απο τα καλυτερα κοριτσια και τα δυο χρονια σχολης το μονο που σκεφτομουν ηταν πως θα κατσω στα καλα γτ εβλεπα πως καθοταν οι υπολοιπες στα σκατα! .Και ειπαμε τα λεμε ανοιχτα γτ ειμαστε αγνωστοι οποτε... δν υπαρχει θεμα κατακρισης!

Η ζωη δεν θελει ερωτα... τρελα θελει ;)
Terminator
Α/ΓΕΑ
Α/ΓΕΑ
Δημοσιεύσεις: 1857
Εγγραφή: Δευ Ιούλ 11, 2011 3:04 am
Επικοινωνία:

Έχει σχέση η προσωπική μας ζωή με τη δουλειά μας;

Δημοσίευση από Terminator »

Το site δεν μπορεί να σε βοηθήσει σε τίποτα απο αυτά το πρόβλημα γνώμη εκφέρουν τα μέλη απο εκεί και πέρα ας πρόσεχες δεν σου φταίει κανένας
TiTou24
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας
Δημοσιεύσεις: 29
Εγγραφή: Παρ Μαρ 31, 2017 1:07 am
Τοποθεσία: Επιλοχιας
Επικοινωνία:

Έχει σχέση η προσωπική μας ζωή με τη δουλειά μας;

Δημοσίευση από TiTou24 »

Ας προσεχα... μεγαλη κουβεντα! Σοφες και οι γνωμες!

Η ζωη δεν θελει ερωτα... τρελα θελει ;)
D.Y.K
Α/ΓΕΝ
Α/ΓΕΝ
Δημοσιεύσεις: 11314
Εγγραφή: Τρί Φεβ 03, 2009 11:02 pm
Επικοινωνία:

Έχει σχέση η προσωπική μας ζωή με τη δουλειά μας;

Δημοσίευση από D.Y.K »

Αν δεν τρολάρεις (που είμαι σχεδόν βέβαιος ότι το κάνεις για κάποιο λόγο), τότε θα πρέπει να κάτσεις και να σκεφτείς μόνη σου το που βαδίζεις, που πας, τι ψάχνεις από τη ζωή σου και πως ονειρεύεσαι ή έστω θα ήθελες να δεις / φανταστείς τον εαυτό σου μετά από κάποια χρόνια.

Σίγουρα τα πράγματα με τα χρόνια έχουν χαλαρώσει, ακόμη και στα συντηρητικά ή ας το πούμε "ευαίσθητα" επαγγέλματα που απαιτούν πειθαρχία, οργάνωση και ίσως και συγκεκριμένο τρόπο ζωής, αλλά καταλαβαίνεις ότι σε καμία περίπτωση δεν έχει περάσει και σε επίπεδα... Κωλοχανείου!

Το θέμα λοιπόν εν κατακλείδι είναι να κάτσεις να σκεφτείς εάν συνάδει ο τρόπος ζωής που θέλεις να κάνεις, με την καθημερινότητα και τον τρόπο ζωής που "επιβάλλει" κατά μία έννοια η ιδιότητα ενός / μιας στρατιωτικού για να είσαι εσύ εντάξει με τον εαυτό σου και να μην είσαι αύριο μεθαύριο εσύ δυστυχισμένη!

Και πάνω απ'όλα (επαναλαμβάνω) επειδή οι πράξεις μας ακολουθούν for ever and ever που λένε και οι Εγγλέζοι, θα πρέπει να φροντίζουμε όσο μπορούμε να είμαστε σοβαροί στη δουλειά μας (ακόμη και αν δεν την γουστάρουμε) και να μην δίνουμε αφορμές για αρνητικά σχόλια και "μαύρισμα" της εικόνας μας!

Φιλικά,

Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες