2016 ΣΤ' ΕΣΣΟ - 9ο ΣΠ (Καλαμάτα)

Κλειδωμένο
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Κωσταντινος

2016 ΣΤ' ΕΣΣΟ - 9ο ΣΠ (Καλαμάτα)

Δημοσίευση από Κωσταντινος »

Παιδια οποιος θελει ας με κανει αδδ στο φβ Κωστας Π. Λεγομαι φευγω 7 του μηνα απο θεσσαλονικη αν θελει κανεις να συνενοηθουμε να παμε μαζι
Κωσταντινος

2016 ΣΤ' ΕΣΣΟ - 9ο ΣΠ (Καλαμάτα)

Δημοσίευση από Κωσταντινος »

Φιλε Samar και εγω 7 του μηνος τεχνικο μπαινω... Απο οτι διαβασα θα συντηρουμε εκει τα τανξ τα ελικοπτερα και αλλα τετοια... Εγω βεβαια δεν εχω ιδεα θα δδλωσω βεβαια το διπλωμα και και ενα χαρτι θερμουδραυλικου που εχω
Nassos
Α/ΓΕΣ
Α/ΓΕΣ
Δημοσιεύσεις: 11203
Εγγραφή: Σάβ Νοέμ 12, 2005 1:20 am
Επικοινωνία:

2016 ΣΤ' ΕΣΣΟ - 9ο ΣΠ (Καλαμάτα)

Δημοσίευση από Nassos »

Συνήθως ειδικότητες όπως του υδραυλικού πηγαίνουν στον Λόχο Διοικήσεως για να αναλάβουν επίβλεψη/επισκευή υδραυλικών εγκαταστάσεων, κοινώς θα έχεις τρέξιμο.
GiorgosGatz
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 12
Εγγραφή: Τρί Οκτ 11, 2016 4:40 pm
Επικοινωνία:

2016 ΣΤ' ΕΣΣΟ - 9ο ΣΠ (Καλαμάτα)

Δημοσίευση από GiorgosGatz »

Alkoolikos1 έγραψε:Άδεια ορκωμοσίας θα πάρετε λογικά 10 μέρες , όλες οι προηγούμενες ΕΣΣΟ πήραν 10 και πρέπει να το έχουν αλλάξει γενικά σε 10 μέρες. Όσο για την μεταφορά σας το κέντρο καλύβει την μεταφορά σας απο το σπίτι σας στην μονάδα που πάτε , δεν θα χρειαστεί να ξανακατεβειτε Καλαμάτα , για να γυρίσετε μετα την ορκωμοσία σας απο το κέντρο προς το σπίτι σας θα χρειαστεί να πληρώσετε , εμάς (Ε ΕΣΣΟ 2016) κανόνισε το στρατόπεδο με τα κτελ να έχουμε απευθείας κτελ για Θεσσαλονίκη με 50% έκπτωση,45 ευρω ήταν το εισιτήριο


Αν είναι έτσι βολεύει πολύ το ότι δεν χρειάζεται να γυρίσουμε Καλαμάτα, μια χαρά.

Alkoolikos1

2016 ΣΤ' ΕΣΣΟ - 9ο ΣΠ (Καλαμάτα)

Δημοσίευση από Alkoolikos1 »

Όσο για το τεχνικό μια βλακεία και μισή είναι , εγώ είμαι τώρα Πάτρα για εκπαίδευση στο ΚΕΤΧ λογικά και εσείς εδώ θα έρθετε μετα το κέντρο για να πάρετε ειδικότητα και μετα θα πάτε στην μονάδα σας, δεν θα κάνετε απόλυτος τίποτα παρά μονο θεωρία και φιδιασμα , καθηγητές είναι πολιτικό προσωπικό και δεν τους κεγετε καρφί , δεν προκιτε να μάθετε και τίποτα σοβαρό , ο χρόνος που θα μείνετε Πάτρα για εκπαίδευση αν έρθετε εδώ είναι ανάλογα την ειδικότητα σας δηλαδή απο 2 μέχρι 5 εβδομάδες μετά την εκπαίδευση φεύγετε με άδεια για το σπίτι σας 5 μέρες δίνουν και μετά πάτε στην μονάδα, εξόδους έχουμε 2 μέσα και 1 εξω και να παρρακαλατε να πάτε υπηρεσία στο φυλάκιο ζωαρΑ είναι , τα πράγματα εδώ γενικά είναι χαλαρά μην αγχώνεστε χαβαλέ κάνουν τα στελέχη απλώς θέλουν να κάνετε σωστά την υπηρεσία σας καταλλα μια χαρά είναι
Teo22

2016 ΣΤ' ΕΣΣΟ - 9ο ΣΠ (Καλαμάτα)

Δημοσίευση από Teo22 »

Και μενα Thodoris panidis στο φβ ! Δν ξερω κατα ποσο ισχυει αυτο Με τς 4 μερες άδειας η 10 μετα την ορκομωσία Μακαρι να ειναι 10 και να μας δωσουν τα φύλλα πορείας Μετα την ορκωμοσία ! θα δειξει... Απολαύστε τς τελευταιες μερες μας ως πολίτες παιδια...
Pavlanto
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 7
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 27, 2016 1:35 pm
Επικοινωνία:

2016 ΣΤ' ΕΣΣΟ - 9ο ΣΠ (Καλαμάτα)

Δημοσίευση από Pavlanto »

7 Φεύγεις από Θεσσαλονίκη ή 7 παρουσιάζεσαι?
Samar
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 4
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 03, 2016 9:59 pm
Επικοινωνία:

2016 ΣΤ' ΕΣΣΟ - 9ο ΣΠ (Καλαμάτα)

Δημοσίευση από Samar »

Εγώ λέω να ξεκινήσω 7:30 το πρωί από Αθήνα με ΚΤΕΛ (7/11) ... Μην πληρώνουμε ξενοδοχείο τώρα.
Jason Giovanni
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 16
Εγγραφή: Δευ Αύγ 22, 2016 4:42 pm
Επικοινωνία:

2016 ΣΤ' ΕΣΣΟ - 9ο ΣΠ (Καλαμάτα)

Δημοσίευση από Jason Giovanni »

Πλακα πλακα βγαινει ενα τριωρο απο αθηνα μεχρι καλαματα με κτελ.

στην ουσια το πολυ πολυ κερδιζεις 1 ωρα αν πας με τρενο απο θεσσαλονικη μεχρι αθηνα και μετα με κτελ καλαματα, αντι απευθειας απο θεσσαλονικη με κτελ.

το κακο ειναι οτι εχει δευτερα στις 9:30 κτελ απο θεσσαλονικη και φτανεις 18:30.

και επειδη στην αθηνα γινεται χαμος, δεν ξερω ποσο ευκολο θα ειναι να φτασεις με το τρενο να βρεις που ειναι το κτελ κλπ.

δεν μπορω να βγαλω ακρη με το google.

Στο φρουραρχειο σου δίνουν εισιτήρια με την ωρα που ξεκιναει το μεσο π. Χ η απλα κανενα χαρτι που το δειχνεις για να βγαλεις δικα σου εισιτήρια;
Jason Giovanni
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 16
Εγγραφή: Δευ Αύγ 22, 2016 4:42 pm
Επικοινωνία:

2016 ΣΤ' ΕΣΣΟ - 9ο ΣΠ (Καλαμάτα)

Δημοσίευση από Jason Giovanni »

Ακυρο, ο σταθμος κτελ στην αθηνα που παει προς καλαματα ειναι το κτελ κηφισου.

οποτε, τρενο μεχρι την αθηνα, ταξι προς κηφισου, κτελ προς καλαματα, ταξι προς στρατοπεδο.

Πιθανον το πιο δυσκολο σε αυτον τον μηνα να ειναι η μετακινηση.
Pavlanto
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 7
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 27, 2016 1:35 pm
Επικοινωνία:

2016 ΣΤ' ΕΣΣΟ - 9ο ΣΠ (Καλαμάτα)

Δημοσίευση από Pavlanto »

Samar έγραψε:Εγώ λέω να ξεκινήσω 7:30 το πρωί από Αθήνα με ΚΤΕΛ (7/11) ... Μην πληρώνουμε ξενοδοχείο τώρα.
Έχει δρομολόγια στις 7 κ 30; Μόνο Κυριακή είναι το δρομολόγιο στις 7 κ 30. Έχει στις 6 κ 30 και μετά στις 8. Εγώ είμαι από Θεσσαλονίκη, οπότε θα διανυκτερεύσω Αθήνα και θα πάρω των 6 κ 30 για Καλαμάτα.

πολιτης

2016 ΣΤ' ΕΣΣΟ - 9ο ΣΠ (Καλαμάτα)

Δημοσίευση από πολιτης »

Έχει με το κτελ απο θεσσαλονικη 11και15 νύχτα Κοιμάσαι μέσα φτάνει 5και 15 Αθήνα Κηφισός πίνεις καφέ και ανεβαίνεις για Καλαμάτα με το 6και30 μετά ταξί και τέλος ! Καλή θητεία!
Samar
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 4
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 03, 2016 9:59 pm
Επικοινωνία:

2016 ΣΤ' ΕΣΣΟ - 9ο ΣΠ (Καλαμάτα)

Δημοσίευση από Samar »

Σωστός! Ναι των 6:30 και γω τότε. Ένας φίλος ήταν Καλαμάτα στην προηγούμενη σειρά και μου είπε να πάρουμε ψεκαστικό για κοριούς. Αυτός δεν είχε λέει, αλλά υπήρχαν στο στρατόπεδο γενικά. Επίσης δεν έχει πολύ ζεστό νερό. Αλλά τουλάχιστον μου πε ότι αφήνουν κινητά και sleeping bag. )

Pavlanto
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 7
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 27, 2016 1:35 pm
Επικοινωνία:

2016 ΣΤ' ΕΣΣΟ - 9ο ΣΠ (Καλαμάτα)

Δημοσίευση από Pavlanto »

Samar έγραψε:Σωστός! Ναι των 6:30 και γω τότε.Ένας φίλος ήταν Καλαμάτα στην προηγούμενη σειρά και μου είπε να πάρουμε ψεκαστικό για κοριούς. Αυτός δεν είχε λέει, αλλά υπήρχαν στο στρατόπεδο γενικά. Επίσης δεν έχει πολύ ζεστό νερό. Αλλά τουλάχιστον μου πε ότι αφήνουν κινητά και sleeping bag.)



Έχεις καμία ιδέα πόσο θα κάτσουμε εκεί; Γιατί οι προηγούμενοι λέει κάτσανε 15 μέρες και τώρα ακούω κάτι για 4 εβδομάδες και δεν περνάω τόσο καλά.

Samar
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 4
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 03, 2016 9:59 pm
Επικοινωνία:

2016 ΣΤ' ΕΣΣΟ - 9ο ΣΠ (Καλαμάτα)

Δημοσίευση από Samar »

Pavlanto έγραψε:
Samar έγραψε:Σωστός! Ναι των 6:30 και γω τότε.Ένας φίλος ήταν Καλαμάτα στην προηγούμενη σειρά και μου είπε να πάρουμε ψεκαστικό για κοριούς. Αυτός δεν είχε λέει, αλλά υπήρχαν στο στρατόπεδο γενικά. Επίσης δεν έχει πολύ ζεστό νερό. Αλλά τουλάχιστον μου πε ότι αφήνουν κινητά και sleeping bag.)



Έχεις καμία ιδέα πόσο θα κάτσουμε εκεί; Γιατί οι προηγούμενοι λέει κάτσανε 15 μέρες και τώρα ακούω κάτι για 4 εβδομάδες και δεν περνάω τόσο καλά.



Δεν ξέρω φίλε! Αλλά όπως και να χει τους 9 μήνες θα τους κάνουμε. Οπότε δεν κάνει μεγάλη διαφορά ;)

Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Κλειδωμένο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 3 επισκέπτες