Βάσεις - Μόρια για Εμπορικό Ναυτικό (2016)

Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
αλεξης

Βάσεις - Μόρια για Εμπορικό Ναυτικό (2016)

Δημοσίευση από αλεξης »

Καλησπερα σε ολους! Εβγαλα 10542 απο γενικο (πανελληνιες) και εχω και proficiency! Πιστευετε οτι μπαινω στην αεν; Θελω να γινω πλοιαρχος
Άβαταρ μέλους
ZAFOS123
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δημοσιεύσεις: 30
Εγγραφή: Κυρ Ιούλ 26, 2015 3:38 pm
Επικοινωνία:

Βάσεις - Μόρια για Εμπορικό Ναυτικό (2016)

Δημοσίευση από ZAFOS123 »

Φιλε το τα αγγλικα δεν μετρανε με την διαδικασια των πανρλληνιων μονο με το απολυτηριο σου

Aggelos23

Βάσεις - Μόρια για Εμπορικό Ναυτικό (2016)

Δημοσίευση από Aggelos23 »

ZAFOS123, καλησπερα. Ειμαι υποψηφιος και εγω για τις ΑΕΝ (μονο πλοιαρχοι) και ειμαι απο επαλ. Εγραψα 1756 μορια. Η βαση περσυ ηταν περιπου 1534 (αν κανω λαθος να με διορθωσεται). Πιστευω οτι θα ανεβουν οι βασεις, μιας και δεν μπαινουν απο μια συγκεκριμενη ειδικοτητα οι μαθητες αλλα απο ολες. Στο σχολειο μου συγκεκριμενα,5 παιδια γραψαμε πολυ καλα (απο 1700 και πανω) και ηταν απο αλλες ειδικοτητες (εγω ειμαι απο πληροφορικη). Συμπεριλαμβανομενου το οτι μπορει σε αλλες ειδικοτητες τα ειδικα μαθηματα να ειναι ευκολοτερα απο τα δικα μου και της γενικης παιδιας να ειναι βατα φετος (εγω εγραψα μαθηματικα 18 και εκθεση 16,5) Μπορει να υπαρξει ανοδος των βασεων. Για να μην φλυαρω, Ολα ειναι μεσα στο παιχνιδι. Πιστευω οτι παιρνας διοτι δεν νομιζω οτι μπορουν να ανεβουν πανω απο 1000 μορια... (ειναι απιστευτο)
Άβαταρ μέλους
ZAFOS123
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δημοσιεύσεις: 30
Εγγραφή: Κυρ Ιούλ 26, 2015 3:38 pm
Επικοινωνία:

Βάσεις - Μόρια για Εμπορικό Ναυτικό (2016)

Δημοσίευση από ZAFOS123 »

Συμφωνω απολυτα μαυτα που λες αλλα εχε υποψη σου οτι ειναι παραπανω οι εισακτεοι απο περσυ... Πλοιαρχοι 1539 μηχανικοι 1568. Ειμαστε αρκετα πανω απο την βαση και θεωρω οτι ειναι υπερβολικη μια τετοια ανοδος. Απο το δικο μου σχολειο παντως ο πρωτος καλυτερος ημουν εγω με 1679 μετα πηγενε απο 1529 και κατω...
Ελένη

Βάσεις - Μόρια για Εμπορικό Ναυτικό (2016)

Δημοσίευση από Ελένη »

Γεια σας, με απολυτηριο απο γενικό λύκειο 15,3 και proficiency (+2.500 μορια) αρα συνολικά 17800 μορια υπάρχει πιθανότητα για εισαγωγή στην ΑΕΝ Κρήτης; Εχω κοιτάξει τα μόρια περσινών εισακτέων αλλά οι περισσότεροι με σχετικά χαμηλότερα μόρια από αυτά που συγκεντρώνω εγώ ανήκαν σε κάποια ειδική κατηγορία.
Nikos

Βάσεις - Μόρια για Εμπορικό Ναυτικό (2016)

Δημοσίευση από Nikos »

Εδωσα πανελληνιες το 2014 κ συγκεντρωσα 10.400, εχω πιθανοτητες για ΑΕΝ μηχανικων; Η Βαση περυσι (2015) ηταν 8.860
Nikos

Βάσεις - Μόρια για Εμπορικό Ναυτικό (2016)

Δημοσίευση από Nikos »

Κανείς δεν γνωρίζει;
Άβαταρ μέλους
ZAFOS123
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δημοσιεύσεις: 30
Εγγραφή: Κυρ Ιούλ 26, 2015 3:38 pm
Επικοινωνία:

Βάσεις - Μόρια για Εμπορικό Ναυτικό (2016)

Δημοσίευση από ZAFOS123 »

Καλησπερα με 1697 μορια με πανελληνιες απο επαλ εχω πιθανοτητες ενδιαφερομαι για μηχανηκων. Ευχαριστω
Ζησης

Βάσεις - Μόρια για Εμπορικό Ναυτικό (2016)

Δημοσίευση από Ζησης »

Καλησπερα, ξερουμε πανω κατω που θα κυμανθει η βαση του 10% ;(για Μηχανικους κατα προτιμηση).
D.Y.K
Α/ΓΕΝ
Α/ΓΕΝ
Δημοσιεύσεις: 11314
Εγγραφή: Τρί Φεβ 03, 2009 11:02 pm
Επικοινωνία:

Βάσεις - Μόρια για Εμπορικό Ναυτικό (2016)

Δημοσίευση από D.Y.K »

ZAFOS123 έγραψε:Καλησπερα με 1697 μορια με πανελληνιες απο επαλ εχω πιθανοτητες ενδιαφερομαι για μηχανηκων. Ευχαριστω


Θεωρώ ότι έχεις αρκετές πιθανότητες. Αλλά αυτό είναι καθαρά δική μου εκτίμηση.

ΖΗΣΗΣ

Βάσεις - Μόρια για Εμπορικό Ναυτικό (2016)

Δημοσίευση από ΖΗΣΗΣ »

Για την βάση του 10% δεν γνωριζουμε τιποτα; ΕικόναΕικόναΕικόνα
Anonymous

Βάσεις - Μόρια για Εμπορικό Ναυτικό (2016)

Δημοσίευση από Anonymous »

Όσον αφορά πάντως τη βάση μέσω πανελληνίων για ΓΕΛ υπάρχει διχογνωμία. Έχω ακούσει απο πολλούς οτι θα παραμείνει στα ιδια επίπεδα για πλοιάρχους και μηχανικούς, η οτι θα ανεβεί ελαφρώς μέχρι 200 μόρια, αλλα καποιοι αναφέρονται για αύξηση πάνω απο 1000 μόρια (προσωπικά το θεωρώ ακραίο)! Λέτε να έχουμε εκπλήξεις;
Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Κλειδωμένο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες