Βάσεις - Μόρια για Εμπορικό Ναυτικό (2016)

Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Άβαταρ μέλους
Ελλας ΣΣΕ
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας
Δημοσιεύσεις: 24
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 29, 2015 10:45 pm
Επικοινωνία:

Βάσεις - Μόρια για Εμπορικό Ναυτικό (2016)

Δημοσίευση από Ελλας ΣΣΕ »

Για εμπορικο ναυτικο οι βασεις δεν ανεβαινουν πολυ και αυτο οφειλεται στο γεγονος οτι χρονια τωρα εχουν μεινει σταθερες. οποτε μην περιμενει οτι θα παει πανω απο 10.500
ΒαγγεληςΝτουφεξιαδης

Βάσεις - Μόρια για Εμπορικό Ναυτικό (2016)

Δημοσίευση από ΒαγγεληςΝτουφεξιαδης »

Κατα τη γνωμη μου θα ανεβουν αρκετα γιατι εχουν πεσει ευκολα θεματα σε ολα τα μαθηματα και οι περισσοτεροι τα εχουν παει καλα θα ηθελα να ρωτησω επισης με απολυτηριο 17,5 Και πτυχιο αγγλικων ειμαι οκ ; Γιατι τα ευκολα θεματα με τρομαζουν παρολο που τα εχω παει καλα
D.Y.K
Α/ΓΕΝ
Α/ΓΕΝ
Δημοσιεύσεις: 11314
Εγγραφή: Τρί Φεβ 03, 2009 11:02 pm
Επικοινωνία:

Βάσεις - Μόρια για Εμπορικό Ναυτικό (2016)

Δημοσίευση από D.Y.K »

Αν βγάζεις 17,5 μαζί με το πτυχίο Αγγλικών, τότε με βάση τις τελευταίες χρονιές μέσω απολυτηρίου έχεις ελάχιστες έως μηδαμινές πιθανότητες.

Αν έχεις απολυτήριο 17,5 (σκέτο) και παίρνεις και το 2χίλιαρο από το πτυχίο των Αγγλικών, δηλαδή σύνολο 19500 μόρια, τότε σαφώς και έχεις πολλές πιθανότητες να περάσεις!

nikos

Βάσεις - Μόρια για Εμπορικό Ναυτικό (2016)

Δημοσίευση από nikos »

Απο 12000 και πάνω η βάση φέτος.
repo

Βάσεις - Μόρια για Εμπορικό Ναυτικό (2016)

Δημοσίευση από repo »

Φιλε που το εβγαλες αυτο το συμπερασμα;
Βαγγελης

Βάσεις - Μόρια για Εμπορικό Ναυτικό (2016)

Δημοσίευση από Βαγγελης »

Απο πουθενα δεν το εβγαλε αν δινεις χημεια μην αγχωθεις. Κανεις δεν ξερει που θα ειναι οι βασεις μεχρι Να φτιαχτουν τα μηχανογραφικα... Οτι θα ανεβει το πιστευω και εγω λογω των ευκολων σχετικα θεματων αλλα πολλοι μπορει να κανανε βλακιες οπως εγω ας πουμε που εχασα το 14 στα μαθηματικα και πηγα στο 11 απο δικια μου χαζομαρα
repo

Βάσεις - Μόρια για Εμπορικό Ναυτικό (2016)

Δημοσίευση από repo »

Εγω τελειωσα φιλε ειμαι οικονομικα αλλα δεν πιστευω απο 10.230 που ηταν να παει 12.000 δλδ ελεος τι να πω. Τεσπα καλη επιτυχια περιμενω ακομα την απαντηση του
NickTheGreek

Βάσεις - Μόρια για Εμπορικό Ναυτικό (2016)

Δημοσίευση από NickTheGreek »

Εμενα προσωπικη μου αποψη ειναι οτι δεν θα ανεβουν τοσο πολυ οι βασεις ουτε στους πλοιαρχους ουτε στους μηχανικους. Γιατι το 80-85% στα οικονομικα ειναι κατω απο την βαση στα μαθηματικα επιπλεον δεν μετραει και ο προφορικος βαθμος που σου εδινε +600 μορια οποτε ειναι λιγο δυσκολο να πανε οι βασεις απο 10.000 σε 12.000 ειναι αρκετα δυσκολο... Τι να πω τωρα θα δουμε...
Άβαταρ μέλους
ZAFOS123
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δημοσιεύσεις: 30
Εγγραφή: Κυρ Ιούλ 26, 2015 3:38 pm
Επικοινωνία:

Βάσεις - Μόρια για Εμπορικό Ναυτικό (2016)

Δημοσίευση από ZAFOS123 »

Καλησπερα παιδια θα ηθελα και εγω να σας κανω 2 ερωτησεις.1ον φετος θα παρουν παραπανω ατομα ειναι αυτος ενας παραγωντας για πτωση των βασεων απο επαλ; Εγω υπολογιζω γυρω στα 1630-50 μορια εχω πιθανοτητες να περασω; Ευχαριστω εκ των προταιρων
Terminator
Α/ΓΕΑ
Α/ΓΕΑ
Δημοσιεύσεις: 1857
Εγγραφή: Δευ Ιούλ 11, 2011 3:04 am
Επικοινωνία:

Βάσεις - Μόρια για Εμπορικό Ναυτικό (2016)

Δημοσίευση από Terminator »

Τα ΕΠΑΛ έχουν πολύ ελάχιστες θέσεις σκέψου οτι απο τις 986 θέσεις μόνο το 70% αυτών είναι για τους υποψήφιους πανελληνίων και απο αυτές το ΕΠΑΛ α ομάδα δικαιούνται μόλις το 17,24% επομένως ζήτημα να βγαίνουν 130 θέσεις για υποψήφιους ΕΠΑΛ. Τώρα ενας άλλος παράγοντας είναι οτι τα θέματα των ΕΠΑΛ κατά γενική ομολογία ήταν βατά και απο άποψη έκθεσης και απο άποψη μαθηματικών γενικής και απο άποψη μαθημάτων ειδικότητας. Βατά θέματα στις πανελλήνιες, μειωμένες θέσεις και αυξημενη ζήτηση θα έχουν σαν αποτέλεσμα αύξηση βασεων σε ΑΕΝ.
Άβαταρ μέλους
ZAFOS123
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δημοσιεύσεις: 30
Εγγραφή: Κυρ Ιούλ 26, 2015 3:38 pm
Επικοινωνία:

Βάσεις - Μόρια για Εμπορικό Ναυτικό (2016)

Δημοσίευση από ZAFOS123 »

Ναι το ξερω αλλα εγω αυτο που βλεπω ειναι οτι αρκετα παιδια δεν γραφουν καλα... Και ειναι και λιγα αταμο παραπανω απο περσυ
Terminator
Α/ΓΕΑ
Α/ΓΕΑ
Δημοσιεύσεις: 1857
Εγγραφή: Δευ Ιούλ 11, 2011 3:04 am
Επικοινωνία:

Βάσεις - Μόρια για Εμπορικό Ναυτικό (2016)

Δημοσίευση από Terminator »

Τα ΕΠΑΛ σε γενικές γραμμές τα έχουν πάει καλά σε σχέση με τα ΓΕΛ γι αυτο σου λέω προβλέπεται άνοδο βάσεων
Άβαταρ μέλους
ZAFOS123
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δημοσιεύσεις: 30
Εγγραφή: Κυρ Ιούλ 26, 2015 3:38 pm
Επικοινωνία:

Βάσεις - Μόρια για Εμπορικό Ναυτικό (2016)

Δημοσίευση από ZAFOS123 »

Οι θεσεις ειναι παραπανω απο περσυ ομως... Και περσυ η ανοδος ηταν 79 μορια περιπου απο επαλ... Αν θυμαμαι καλα για τους πλοιαρχους... Τουλαχιστον αν αναιβουν να αναιβουν σε λογικα πλαισια

Terminator
Α/ΓΕΑ
Α/ΓΕΑ
Δημοσιεύσεις: 1857
Εγγραφή: Δευ Ιούλ 11, 2011 3:04 am
Επικοινωνία:

Βάσεις - Μόρια για Εμπορικό Ναυτικό (2016)

Δημοσίευση από Terminator »

Αυτο θα το δούμε αργότερα συμπλήρωσε τα έγγραφα σου και όταν βγούν οι βάσεις βλέπεις τι γίνεται.
Άβαταρ μέλους
ZAFOS123
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δημοσιεύσεις: 30
Εγγραφή: Κυρ Ιούλ 26, 2015 3:38 pm
Επικοινωνία:

Βάσεις - Μόρια για Εμπορικό Ναυτικό (2016)

Δημοσίευση από ZAFOS123 »

Για σας και παλι παιδια ειμαι απο επαλ και εβγαλα 1697 μορια κατα την γνωμη σας πιστευεται να αναιβει παραπανω η βαση?
Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Κλειδωμένο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης