12 ΕΜΑ - Δορίσκος (Έβρος)

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Γιωργος

12 ΕΜΑ - Δορίσκος (Έβρος)

Δημοσίευση από Γιωργος »

Καλησπερα μολις εμαθα οτι θα παρω μεταθεση στη 12η εμα στον εβρο. Γνωριζει κανεις τις τωρινες συνθηκες στο στρατοπεδο για τι απο οτι κοιταξα απο παλαιωτερες ομως αναρτησεις ηταν πολκυ ασχημα.
Κώστας

12 ΕΜΑ - Δορίσκος (Έβρος)

Δημοσίευση από Κώστας »

Καλημέρα φίλε μου. Μόλις έμαθα ότι πήρα μετάθεση για 12 εμά μπορείς να μου περιγράψεις την κατάσταση εκεί?Ευχαριστώ εκ τον προτέρων.

Γιάννης

12 ΕΜΑ - Δορίσκος (Έβρος)

Δημοσίευση από Γιάννης »

Μικρό στρατόπεδο, λίγοι φαντάροι και πολλές υπηρεσίες !
Κωστας

12 ΕΜΑ - Δορίσκος (Έβρος)

Δημοσίευση από Κωστας »

Αν έχεις όρεξη να κάνεις 20 υπηρεσίες το μήνα (8-16)ώρες τη μέρα και να παρακαλας τα στελέχη και τους ΕΠΟΠ καλά είναι. Αλλιώς δεν παλευεται. Μακριά από τη 12 του Πρατικακη.
Κωστας

12 ΕΜΑ - Δορίσκος (Έβρος)

Δημοσίευση από Κωστας »

Καλυτερα βαγδατη παρά στη 12η του Πρατικακη.
γιωργος

12 ΕΜΑ - Δορίσκος (Έβρος)

Δημοσίευση από γιωργος »

κωστα τι περιοδο υπηρετησες στη 12η του πρατικακη; μοναδα για λιγους η 12η αλλα ο κοντος μακραν ο πιο ξηγημενος εκει μεσα
Χρήστος

12 ΕΜΑ - Δορίσκος (Έβρος)

Δημοσίευση από Χρήστος »

Τι παίζει εκεί αυτή τη στιγμή;
Γιώργος

12 ΕΜΑ - Δορίσκος (Έβρος)

Δημοσίευση από Γιώργος »

Πριν 2 χρόνια υπηρέτησα (335) Οι συνθήκες δύσκολες (κλιματικές εννοώ) όπως και οι εγκαταστάσεις παλιές. Αυτά που διάβαζα πριν μπω σε διάφορα Site ήταν όλα μαλακίες, μην τσιτώνετε παιδιά. Εγώ με αυτά που διάβαζα τότε πίστευα ότι πάω στην φωλιά του λύκου. Ο καθένας γράφει ότι θέλει. Γενικά υπήρχε τάξη δεν ήταν ο χαβαλές των άλλων στρατοπέδων, θα έδινα πολλά για να ξαναπάω έστω 2 μήνες πάλι. Απίστευτες μνήμες. Και να κουραστείτε λίγο θα δείτε ότι μόλις φύγετε θα έχει γίνει κομμάτι του εαυτού σας αυτό το στρατόπεδο. Το γράφω αυτό γιατί ήθελα να μην την πατήσουν όπως και εγώ όλα τα παιδιά που ψάχνουν πληροφορίες για την μέταθεσή τους απο Τις μπαρούφες του καθενός που γράφει ότι θέλει στο Internet. Εγώ ήμουν στον 31 ΛΜΧ για τον Π***** που λέτε είχα φάει πεντάρα και λίγες ήταν. Αν και δεν τον είχα διοικητή τα παιδιά απο την 12η μου έλεγαν ότι ήταν πολύ δίκαιος αυτό το πράγμα παρεξηγείται από άτομα που έχουν μάθει να είναι κακομαθημένα. Όποιος πάει διαβιβαστής στον Δορίσκο ένα πράγμα θα πω ΖΩΑΡΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ. Μάγκες ρωτήστε ότι θέλετε...
Ανώνυμος

12 ΕΜΑ - Δορίσκος (Έβρος)

Δημοσίευση από Ανώνυμος »

Τι παίζει εκεί σαν τεθωρακισμενος
Γιώργος

12 ΕΜΑ - Δορίσκος (Έβρος)

Δημοσίευση από Γιώργος »

Γενικά οι τεθωρακισμένοι ασχολούνται όλη την μέρα με τα Leopard και είναι προβλεπόμενοι με ότι συνεπάγεται αυτό. Αλλά απλά αυτό τίποτα λιγότερο τίποτα περισσότερο. Το στρατόπεδο έχει και ΕΠ. ΟΠ μάγειρες οπότε το φαγητό αντικειμενικά είναι πολύ καλό. ΘΩΡΑΚΙΣΤΕΙΤΕ για το κρύο.
Μαυροσκούφης

12 ΕΜΑ - Δορίσκος (Έβρος)

Δημοσίευση από Μαυροσκούφης »

Καλησπέρα!Τι παίζει με τις εξόδους στον Δορίσκο; Είναι συχνές ή υπάρχει εμπλοκή;

Άβαταρ μέλους
kolegas
Αρχιλοχίας
Αρχιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 129
Εγγραφή: Τρί Αύγ 11, 2015 12:45 pm
Επικοινωνία:

12 ΕΜΑ - Δορίσκος (Έβρος)

Δημοσίευση από kolegas »

2-1 φιλε... Εκει σε εστειλαν;12 ατομα εχει
Μαυροσκούφης

12 ΕΜΑ - Δορίσκος (Έβρος)

Δημοσίευση από Μαυροσκούφης »

Ναι, δευτερα μπαινω.Πολυ καλα 2 1.

Αυτά που λένε ότι είναι πολύ δύσκολο στρατοπεδο ισχυουν;

Μάνος

12 ΕΜΑ - Δορίσκος (Έβρος)

Δημοσίευση από Μάνος »

Μην μασάς παλεύετε
Γιώργος

12 ΕΜΑ - Δορίσκος (Έβρος)

Δημοσίευση από Γιώργος »

Όλα τα στρατόπεδα του Έβρου τον Χειμώνα είναι δύσκολα λόγω καιρού και αν είσαι και μηχανικό που θα πηγαίνεις στο φυλάκιο στη γέφυρα των Κήπων εκεί έχει κρύο τρελό. Αλλά ως εκεί. Ούτε μαλακίες ούτε τίποτα, ούτε καμπανάκια ούτε ναρκωτικά ούτε παραμύθια και ότι μαλακία κατεβαίνει στον καθένα για να το παίξει Ράμπο και μπαίνει και το γράφει στα Forum. Με έπαιρναν οι φίλοι μου τηλέφωνο και μου μιλούσαν λες και ήμουν στον πόλεμο.Relaxxx. Στην πλατεία των Φερών Ήταν η Λενιώ, μάγκες θα αρρωστήσετε με τα σουβλάκια και τις πίτες της. Τα στελέχη είναι κομπλέ άτομα, υπάρχει μια πειθαρχία στο στρατόπεδο βέβαια και αυτό είναι όλο. Σας ζηλεύω μάγκες εμπειρίες απίστευτες. Πραγματικά για λύπηση είναι αυτοί που πάνε να υπηρετήσουν κάτω από τα φουστάνια της μάνας τους και να κλαψουρίζουν κάθε μέρα πότε θα πάρουν έξοδο, μην τους ζηλεύετε.
Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 11 επισκέπτες