Δημοψήφισμα 5 Ιουλίου 2015 - Τι θα ψηφίσετε;

Κλειδωμένο

Τι απαντάτε στο δημοψήφισμα;

Το δημοψήφισμα λήγει την Τετ Αύγ 12, 2015 6:41 pm

Ναι
49
24%
Όχι
150
74%
Δεν θα συμμετάσχω
5
2%
 
Σύνολο ψήφων: 204

Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
mm1312
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 6
Εγγραφή: Τρί Ιούλ 07, 2015 3:11 am
Επικοινωνία:

Δημοψήφισμα 5 Ιουλίου 2015 - Τι θα ψηφίσετε;

Δημοσίευση από mm1312 »

Και αν εχουν (αυτοκτονικες τασεις); Ρωταω γιατι υπαρχουν προφυτειες του Αγιου πλεον Παϊσιου και του Αγιου Κοσμα του Αιτωλου.. οτι οι τουρκοι θα μας επιτεθουν εως τα "εξαμιλια"!!
Nassos
Α/ΓΕΣ
Α/ΓΕΣ
Δημοσιεύσεις: 11203
Εγγραφή: Σάβ Νοέμ 12, 2005 1:20 am
Επικοινωνία:

Δημοψήφισμα 5 Ιουλίου 2015 - Τι θα ψηφίσετε;

Δημοσίευση από Nassos »

Στην υφαλοκρυπίδα αναφερόταν ο Κοσμάς ο Αιτωλός, ούτε στα Εξαμιλια Κορινθίας όυτε στα Εξαμίλια που βρίσκονται στην Αλβανία. Το διευκρίνησε μάλιστα χρονια αργότερα ο ίδιος ο Παΐσιος. Μένει να ακουστεί και επίσημα η επέκταση των χωρικών υδάτων.
mm1312
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 6
Εγγραφή: Τρί Ιούλ 07, 2015 3:11 am
Επικοινωνία:

Δημοψήφισμα 5 Ιουλίου 2015 - Τι θα ψηφίσετε;

Δημοσίευση από mm1312 »

Ευχαριστω για τη διευκρινιση!! Η "ανησιχια" μου ηταν επειδη συγγενεις μου μενουν 5 λεπτα με αμαξι μακρυα απο την τουρκια!!
Άβαταρ μέλους
Soap
Ανθυπασπιστής
Ανθυπασπιστής
Δημοσιεύσεις: 239
Εγγραφή: Δευ Μάιος 11, 2015 3:53 am
Επικοινωνία:

Δημοψήφισμα 5 Ιουλίου 2015 - Τι θα ψηφίσετε;

Δημοσίευση από Soap »

Γιατί τόση ανησυχία και καταστορφολογία; Ούτε δημοσιογράφος να σουνα.
Πάλι με Φάνη Πετραλιά, πάλι δικια μας θα'ναι...
Signaller
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 3182
Εγγραφή: Τρί Φεβ 16, 2010 1:35 pm
Επικοινωνία:

Δημοψήφισμα 5 Ιουλίου 2015 - Τι θα ψηφίσετε;

Δημοσίευση από Signaller »

mm1312 έγραψε:Και αν εχουν (αυτοκτονικες τασεις) ; Ρωταω γιατι υπαρχουν προφυτειες του Αγιου πλεον Παϊσιου και του Αγιου Κοσμα του Αιτωλου. Οτι οι τουρκοι θα μας επιτεθουν εως τα "εξαμιλια"!
Ενώ η χώρα καταστρέφεται, ο λαός πέρα βρέχει.

Από αριστερά συνθήματα επανάστασης, μέχρι προφητείες και συνωμοσίες...

Αναρωτιέμαι γιατί να σωθεί αυτή η χώρα και αυτός ο λαός...

Ο πιο ανίκητος εχθρός, είναι λοχία ο καιρός!
mm1312
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 6
Εγγραφή: Τρί Ιούλ 07, 2015 3:11 am
Επικοινωνία:

Δημοψήφισμα 5 Ιουλίου 2015 - Τι θα ψηφίσετε;

Δημοσίευση από mm1312 »

Δεν ειμαι δημοσιογραφος αν αυτο σε εκανα να πιστευεις.
Signaller
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 3182
Εγγραφή: Τρί Φεβ 16, 2010 1:35 pm
Επικοινωνία:

Δημοψήφισμα 5 Ιουλίου 2015 - Τι θα ψηφίσετε;

Δημοσίευση από Signaller »

mm1312 έγραψε:Δεν ειμαι δημοσιογραφος αν αυτο σε εκανα να πιστευεις.
Αν επιτεθούν οι τούρκοι, θα είναι επειδή δεν θα έχεις καύσιμα να κινείς τα άρματά σου και επειδή ο στρατός θα είναι απασχολημένος από τις ταραχές...

Η ιστορία διδάσκει, αλλά οι νεορωμιοί ασχολούνται με προφητείες και τσεγκεβάρες...

Ο πιο ανίκητος εχθρός, είναι λοχία ο καιρός!
Nassos
Α/ΓΕΣ
Α/ΓΕΣ
Δημοσιεύσεις: 11203
Εγγραφή: Σάβ Νοέμ 12, 2005 1:20 am
Επικοινωνία:

Δημοψήφισμα 5 Ιουλίου 2015 - Τι θα ψηφίσετε;

Δημοσίευση από Nassos »

Μ'αρεσει που υπάρχουν άτομα να ανησυχούν για ελληνοτουρκικό πολεμο και έλλειψη καυσίμων. Η πλάκα έιναι οτι παλαιότερα τέτοια άτομα εξέφραζαν επιχειρήματα τύπου "σιγα μη γίνει πόλεμος, θα επέμβουν οι Αμερικανοι" ή "και να γίνει πόλεμος, σε 14 ημέρες Ελλάδα και Τουρκία θα ξεμείνουν από καύσιμα".

Υπάρχουν και πιο προχωρημένα επιχειρήματα τύπου "οι Αμερικανοί με ένα κουμπί απενεργοποιόυν τα ραντάρ και τους πυραύλους των F-16".

Παρεπιπτόντως, είμαστε υποτίθεται συμμαχοι και εταίροι στο ΝΑΤΟ. Ξέρω, ξέρω, θα μας βγάλουν από το ΝΑΤΟ ή θα βγούμε μόνοι μας, άρα ευκαιρία των Τούρκων να επιτεθούν για να πάρουν πόλο το Αιγάιο, την υπόλοιπη Κύπρο, μέρος της Συρίας, και γιατί όχι, να φτάσει μέχρι τη Βίεννη.

Η Ιστορία επίσης διδάσκει ότι μετα από οικονομική εξαθλίωση και κοινωνικα αδίεξοδα, αναβιώνει ο εθνικισμός και ακολουθούν πόλεμοι.
mm1312
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 6
Εγγραφή: Τρί Ιούλ 07, 2015 3:11 am
Επικοινωνία:

Δημοψήφισμα 5 Ιουλίου 2015 - Τι θα ψηφίσετε;

Δημοσίευση από mm1312 »

Βασικα δε πρεπει να πεζουμε με τις προφυτειες... να τις αγνοουμε καθως και να τις βλασφημουμε!! Ειναι ιερα πραγματα!! Μιλαω γενικοτερα! Δε σου κανω κυρηγμα ουτε ειμαι ανωτερος!! Απλα ειμαι απο χριστιανικη οικογενεια και λεω αυτα που θα ελεγε ο πατερας μου αν καποιος του ελεγε οτι δε πρεπει να ασχολουμαστε με τις προφυτειες Αγιων της εκκλησιας μας! Συγνωμη αν παρεξιγησα κατι η αν τα παραλεω!
AtomicYeti
Λοχαγός
Λοχαγός
Δημοσιεύσεις: 471
Εγγραφή: Τετ Ιουν 03, 2015 5:34 pm
Επικοινωνία:

Δημοψήφισμα 5 Ιουλίου 2015 - Τι θα ψηφίσετε;

Δημοσίευση από AtomicYeti »

mm1312 έγραψε:Βασικα δε πρεπει να πεζουμε με τις προφυτειες... Να τις αγνοουμε καθως και να τις βλασφημουμε! Ειναι ιερα πραγματα!


Είναι ιερά πράγματα για ποιούς; Μα για αυτούς που τις εγραψαν. Λυπάμαι φίλε αλλα οι προφητείες δεν είναι τπτ αλλο απο γραπτές εντολές και κληροδοτήματα στους εκκολαπτόμενους ιερουργούς του μέλλοντος. Οδηγίες για το πως να δουλεύεις τους άλλους με λίγα λογια.

Επισης πιο κάτω έγραψες

=MM1312 έγραψε:
Ευχαριστω για τη διευκρινιση! Η "ανησιχια" μου ηταν επειδη συγγενεις μου μενουν 5 λεπτα με αμαξι μακρυα απο την τουρκια!


Αυτό είναι και το πρόβλημα, δηλαδή αν δεν μένανε 5 λεπτά απο τα τουρκικά σύνορα, μια επιθεση της τουρκίας θα σε αφηνε αδιαφορο

ΕΛΛΑΣ== Χώρα ιδιωτών

Αυτά...
Signaller
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 3182
Εγγραφή: Τρί Φεβ 16, 2010 1:35 pm
Επικοινωνία:

Δημοψήφισμα 5 Ιουλίου 2015 - Τι θα ψηφίσετε;

Δημοσίευση από Signaller »

mm1312 έγραψε: Βασικα δε πρεπει να πεζουμε με τις προφυτειες... Να τις αγνοουμε καθως και να τις βλασφημουμε! Ειναι ιερα πραγματα! Μιλαω γενικοτερα! Δε σου κανω κυρηγμα ουτε ειμαι ανωτερος! Απλα ειμαι απο χριστιανικη οικογενεια και λεω αυτα που θα ελεγε ο πατερας μου αν καποιος του ελεγε οτι δε πρεπει να ασχολουμαστε με τις προφυτειες Αγιων της εκκλησιας μας! Συγνωμη αν παρεξιγησα κατι η αν τα παραλεω!
Και εγώ φίλε είμαι από χριστιανική οικογένεια. Τί σημαίνει αυτό ; Αλλά από εκεί και πέρα, να σου θυμίσω ότι όταν ο Μωάμεθ ο Πορθητής ήταν έξω από την ΚΠολη, ο Παλαιολόγος και μερικοί ήθελαν βοήθεια από τη Δύση με κάθε όρο, αλλά ο λαός περίμενε ότι θα μας σσώσει Άγγελος Κυρίου. Καμία σχέση η θρησκεία με προφητείες και δεισιδαιμονίες. Άλλο αν στην Ελλάδα, μόνο έτσι την εκλαμβάνουμε...
Ο πιο ανίκητος εχθρός, είναι λοχία ο καιρός!
Άβαταρ μέλους
yandr
Στρατάρχης
Στρατάρχης
Δημοσιεύσεις: 11238
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 02, 2003 6:55 am
Επικοινωνία:

Δημοψήφισμα 5 Ιουλίου 2015 - Τι θα ψηφίσετε;

Δημοσίευση από yandr »

Nassos έγραψε:Επίθεση στον Έβρο; Θα πρέπει να έχουν αυτοκτονικές τάσεις οι Τούρκοι για να κάνουν επίθεση σε εκείνο το σημείο. Ας είναι καλά κάποιος που σας έφτιαξε και μια τάφρο.


Χαχαχα, μπα σε καλό σου γελάσαμε.

Φαλάγγι θα τους πάρουμε ε; Μήπως να τους πούμε να κάνουν ντου για να τους πατήσουμε και να ξεκινήσει η εθνική ανάταση;

Καλά, ας μην κινδυνολογούμε αλλά προφανώς η Ελλάδα είναι αυτή τη στιγμή στην χειρότερη δυνατή στιγμή της πρόσφατης στρατιωτικής ιστορίας της.

Άβαταρ μέλους
yandr
Στρατάρχης
Στρατάρχης
Δημοσιεύσεις: 11238
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 02, 2003 6:55 am
Επικοινωνία:

Δημοψήφισμα 5 Ιουλίου 2015 - Τι θα ψηφίσετε;

Δημοσίευση από yandr »

mm1312 έγραψε:Ευχαριστω για τη διευκρινιση! Η "ανησιχια" μου ηταν επειδη συγγενεις μου μενουν 5 λεπτα με αμαξι μακρυα απο την τουρκια!


Εντάξει,5 λεπτά με αμάξι είναι τουλάχιστον 20 με άρμα μάχης.

Άμα δουν πολύ σκόνη στα ανατολικά πες τους να αρχίσουν το πακετάρισμα.

Τέλος πάντων, ας αφήσουμε τα στρατιωτικά γιατί κάθε σενάριο είναι εναντίον μας.

Ας το περιορίσουμε στο οικονομικό.
mm1312
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 6
Εγγραφή: Τρί Ιούλ 07, 2015 3:11 am
Επικοινωνία:

Δημοψήφισμα 5 Ιουλίου 2015 - Τι θα ψηφίσετε;

Δημοσίευση από mm1312 »

[QUote]Αυτό είναι και το πρόβλημα, δηλαδή αν δεν μένανε 5 λεπτά απο τα τουρκικά σύνορα, μια επιθεση της τουρκίας θα σε αφηνε αδιαφορο

ΕΛΛΑΣ== Χώρα ιδιωτών

Αυτά...

Οχι φιλε μου! Εδω κανεις λαθος! Σαφως και δε θα με αφηνε αδιαφορο μια επιθεση της τουρκιας! Οχι μονο στον Εβρο! Απο οποιαδηποτε χωρα σε οποιοδηποτε σειμειο της Ελλαδας! Μπορω να πω με απολυτη ειληκρινια οτι για μενα πρωτα η πατριδα και μετα ολα τα αλλα...

Signaller
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 3182
Εγγραφή: Τρί Φεβ 16, 2010 1:35 pm
Επικοινωνία:

Δημοψήφισμα 5 Ιουλίου 2015 - Τι θα ψηφίσετε;

Δημοσίευση από Signaller »

yandr έγραψε:
mm1312 έγραψε:Ευχαριστω για τη διευκρινιση! Η "ανησιχια" μου ηταν επειδη συγγενεις μου μενουν 5 λεπτα με αμαξι μακρυα απο την τουρκια!
Εντάξει,5 λεπτά με αμάξι είναι τουλάχιστον 20 με άρμα μάχης. Άμα δουν πολύ σκόνη στα ανατολικά πες τους να αρχίσουν τοπ ακετάρισμα. Τέλος πάντων, ας αφήσουμε τα στρατιωτικά γιατί κάθε σενάριο είναι εναντίον μας. Ας το περιορίσουμε στο οικονομικό.
Εικόνα Εικόνα
Ο πιο ανίκητος εχθρός, είναι λοχία ο καιρός!
Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Κλειδωμένο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες