Βάσεις - μόρια για Εμπορικό Ναυτικό (2015)

Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Τhomas

Βάσεις - μόρια για Εμπορικό Ναυτικό (2015)

Δημοσίευση από Τhomas »

dn24 έγραψε:
Τhomas έγραψε:'Εβγαλα 10.800 μόρια... Περναω πλοίαρχος;


Στο υπέρτατο όριο είσαι, με τις πιθανότητες να είναι ναι, με το μέρος σου.



Ξέχασα να αναφέρω ότι είμαι και πολύτεκνος. Πιστευετε ότι πιάνω σχολή πλοιάρχων με βάση αυτά τα στοιχεία; Ή να κάνω και τα χαρτιά μου μέσω απολυτηρίου;

D.Y.K
Α/ΓΕΝ
Α/ΓΕΝ
Δημοσιεύσεις: 11314
Εγγραφή: Τρί Φεβ 03, 2009 11:02 pm
Επικοινωνία:

Βάσεις - μόρια για Εμπορικό Ναυτικό (2015)

Δημοσίευση από D.Y.K »

Ζαρ έγραψε:Γεια σας εβγαλα 1430 μορια απο επαλ α ομαδα υπαρχει περιπτωση να πιασω την σχολη;


Άνετα πιστεύω προσωπικά.

dn24
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 3013
Εγγραφή: Δευ Νοέμ 15, 2010 7:01 pm
Τοποθεσία: Εμπ. Ναυτικό
Ενδιαφέροντα: Μηχανολογία, Alfa Romeo, Παναθηναϊκός
Επάγγελμα: Μηχανικός Εμπορικού Ναυτικού
Επικοινωνία:

Βάσεις - μόρια για Εμπορικό Ναυτικό (2015)

Δημοσίευση από dn24 »

Τhomas έγραψε:Ξέχασα να αναφέρω ότι είμαι και πολύτεκνος. Πιστευετε ότι πιάνω σχολή πλοιάρχων με βάση αυτά τα στοιχεία; Ή να κάνω και τα χαρτιά μου μέσω απολυτηρίου;



για εμένα και με την πολυτεκνία, εισάγεσαι. Χωρίς αυτό, είσαι στο μετέχνιο. Στην θέση σου θα τα έκανα και με απολυτήριο.

Μηχανικός Εμπορικού Ναυτικού
θάνος

Βάσεις - μόρια για Εμπορικό Ναυτικό (2015)

Δημοσίευση από θάνος »

Καλησπέρα, θα ΄θελα να ρωτήσω αν με 14.530 από ΕΠΑΛ ομάδα Α έχω ελπίδες να μπω στην ΑΕΝ για μηχανικός.
dn24
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 3013
Εγγραφή: Δευ Νοέμ 15, 2010 7:01 pm
Τοποθεσία: Εμπ. Ναυτικό
Ενδιαφέροντα: Μηχανολογία, Alfa Romeo, Παναθηναϊκός
Επάγγελμα: Μηχανικός Εμπορικού Ναυτικού
Επικοινωνία:

Βάσεις - μόρια για Εμπορικό Ναυτικό (2015)

Δημοσίευση από dn24 »

θάνος έγραψε:Καλησπέρα, θα ΄θελα να ρωτήσω αν με 14.530 από ΕΠΑΛ ομάδα Α έχω ελπίδες να μπω στην ΑΕΝ για μηχανικός.


Θεωρώ πως δεν θα έχεις πρόβλημα.

Μηχανικός Εμπορικού Ναυτικού
Σταυρος

Βάσεις - μόρια για Εμπορικό Ναυτικό (2015)

Δημοσίευση από Σταυρος »

Που μπορω να βρω τις περσινες βασεις για την 2η γενικη κατηγορια;
dn24
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 3013
Εγγραφή: Δευ Νοέμ 15, 2010 7:01 pm
Τοποθεσία: Εμπ. Ναυτικό
Ενδιαφέροντα: Μηχανολογία, Alfa Romeo, Παναθηναϊκός
Επάγγελμα: Μηχανικός Εμπορικού Ναυτικού
Επικοινωνία:

Βάσεις - μόρια για Εμπορικό Ναυτικό (2015)

Δημοσίευση από dn24 »

Σταυρος έγραψε:Που μπορω να βρω τις περσινες βασεις για την 2η γενικη κατηγορια;


Θα googl-άρεις αυτό που ζητάς, πάτα εισακτέοι Α. Ε. Ν 2014-2015 και γράφει τους επιτυχόντες ανα κατηγορία και τύπο απολυτηρίου, και δες στην κατηγορία σου με πόσα μόρια μπήκε ο τελευταίος επιτυχών.

Μηχανικός Εμπορικού Ναυτικού
Γιάννα

Βάσεις - μόρια για Εμπορικό Ναυτικό (2015)

Δημοσίευση από Γιάννα »

Καλησπέρα !! ήθελα να ρώτησω δύο πράγματα , αρχικά ποτέ βγαίνουν τα αποτέλεσματα με απολυτήριο.. Και δεύτερον με 20.100 μόρια συνολικά και τριτεκνια έχω ελπίδες ; Γι πιστεύετε ; Έχω δηλώσει πλοίαρχος καιι. μηχανικός σε όλα τα μέρη.. Ευχαρίστω πολύ εκ των προτέρων
D.Y.K
Α/ΓΕΝ
Α/ΓΕΝ
Δημοσιεύσεις: 11314
Εγγραφή: Τρί Φεβ 03, 2009 11:02 pm
Επικοινωνία:

Βάσεις - μόρια για Εμπορικό Ναυτικό (2015)

Δημοσίευση από D.Y.K »

Γιάννα έγραψε:Καλησπέρα ! Ήθελα να ρώτησω δύο πράγματα, αρχικά ποτέ βγαίνουν τα αποτέλεσματα με απολυτήριο. Και δεύτερον με 20.100 μόρια συνολικά και τριτεκνια έχω ελπίδες ; Γι πιστεύετε ; Έχω δηλώσει πλοίαρχος καιι. Μηχανικός σε όλα τα μέρη. Ευχαρίστω πολύ εκ των προτέρων


- Τα αποτελέσματα μέσω απολυτηρίου να τα περιμένεις περί τα μέσα Σεπτεμβρίου και ίσως και αργότερα.

- Ναι συγκεντρώνεις αρκετές πιθανότητες εισαγωγής με τα μόρια που διαθέτεις κατά την γνώμη μου.

nikolas

Βάσεις - μόρια για Εμπορικό Ναυτικό (2015)

Δημοσίευση από nikolas »

Με 17,700 μόρια και τριτεκνία έχω καμία ελπίδα, δυστυχώς είμαι -200 μόρια απο πέρυσι και με λιγότερες θέσεις φέτος κλαύτα. Μόνο σαν επιλαχών μάλλον;
D.Y.K
Α/ΓΕΝ
Α/ΓΕΝ
Δημοσιεύσεις: 11314
Εγγραφή: Τρί Φεβ 03, 2009 11:02 pm
Επικοινωνία:

Βάσεις - μόρια για Εμπορικό Ναυτικό (2015)

Δημοσίευση από D.Y.K »

Να ξεκαθαρίσουμε κάτι με αφορμή την από πάνω ερώτηση. Καταρχάς ελπίδες έχετε ΟΛΟΙ ασχέτως μορίων μέχρι να βγουν τα αποτελέσματα αλλά και μετά από αυτά δεδομένου του ότι κάθε χρόνο οι Ακαδημίες απορροφούν και έναν σημαντικό αριθμό επιλαχόντων. Από εκεί και πέρα nikolas για να σου απαντήσω ναι μεν είναι αρκετά δύσκολο με βάση την όλη κατάσταση που βιώνουμε και που έχουμε αναλύσει πολλάκις αλλά ποτέ δεν ξέρεις.

Και κάτι τελευταίο παιδιά ξέρω ότι έχω καταντήσει κουραστικός αλλά δεν θα σταματήσω να σας γράφω ότι αν δεν έχετε ΠΟΛΛΑ μόρια που να εξασφαλίζουν όσο το δυνατόν και σε μεγάλο ποσοστό την εισαγωγή σας η μόνη σίγουρη διέξοδος είναι οι πανελλήνιες. Ξέρω ότι δεν είναι εύκολο και συμφωνώ με αυτό αλλά με το απολυτήριο κάθε χρόνο από εδώ και στο εξής τα πράγματα θα είναι πάντα ρευστά. Αυτά.

nikolas

Βάσεις - μόρια για Εμπορικό Ναυτικό (2015)

Δημοσίευση από nikolas »

Κατ' αρχήν ευχαριστώ για την απάντηση και μιας και αναφέρθηκες με τους επιλαχόντες πια είναι η διαδικασία, οι ημερομηνίες και γενικά απο που θα μπορούσα να ενημερωθώ;
D.Y.K
Α/ΓΕΝ
Α/ΓΕΝ
Δημοσιεύσεις: 11314
Εγγραφή: Τρί Φεβ 03, 2009 11:02 pm
Επικοινωνία:

Βάσεις - μόρια για Εμπορικό Ναυτικό (2015)

Δημοσίευση από D.Y.K »

Μπορείς να μπαίνεις και να ενημερώνεσαι από το φόρουμ. Θα υπάρξει άμεση ενημέρωση όταν με το καλό βγουν οι πίνακες.

Αλεξανδρος97
Πολίτης
Πολίτης
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: Τρί Αύγ 25, 2015 11:30 am
Επικοινωνία:

Βάσεις - μόρια για Εμπορικό Ναυτικό (2015)

Δημοσίευση από Αλεξανδρος97 »

Καλημερα! Φετος εδωσα πανελληνιες και δεν τα πηγα τοσο καλα και εβγαλα στο 4ο πεδιο 9.200 μορια, πηγαινω σε γενικο ημερησιο λυκειο, ειμαι πολυτεκνος και δηλωσα τη σχολη των μηχανικων στο εμπορικο ναυτικο. πιστευετε οτι εχω ελπιδες να μπω;
Άβαταρ μέλους
ZAFOS123
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δημοσιεύσεις: 30
Εγγραφή: Κυρ Ιούλ 26, 2015 3:38 pm
Επικοινωνία:

Βάσεις - μόρια για Εμπορικό Ναυτικό (2015)

Δημοσίευση από ZAFOS123 »

Παιδια να ρωτησω κατι εγω εγραψα 1459 απο επαλ και δεν περασα.. Και θα ηθελα ν Ρωτησω με την διαδηκασια των επιλαχωντων εχω ελπιδες. Επισης δεν την γνωριζω καθολου την διαδηκασια αυτη γνωριζει κανεις που θα απευθηνθω; Ευχαριστω
Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Κλειδωμένο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης