Βάσεις - μόρια για Εμπορικό Ναυτικό (2015)

Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
tommy

Βάσεις - μόρια για Εμπορικό Ναυτικό (2015)

Δημοσίευση από tommy »

Παιδιά μετά τα δύσκολα θέματα σε μαθηματικά και φυσικοί π αποτελουν μαθηματα βαρυτητας για τις σχολες αυτες πιστευετε οτι θα πεσουν οι βασεις; Εγω προσωπικα π εδωσα μ φανηκαν τρομερα δυσκολα και οι ειδικοι αναφερουν οτι ειναι επιπεδου πανεπιστημιου... Σαφως και δεν τα πηγα καλα σ αυτα τα μαθηματα. Θτο θετικο ομως ειναι οτι ειμαι πολυτεκνος και υπολογιζω να βγαλω 8500-9500 μόρια... Πιστευετε οτι θα ποιασω τη βαση για πλοιαρχων;
Mike

Βάσεις - μόρια για Εμπορικό Ναυτικό (2015)

Δημοσίευση από Mike »

Θα κανουμε το μηχανογραφικο σε λιγες βδομαδες! Εχω την εξης απορια ομως. Εστω οτι βαζω πρωτη επιλογη ΑΕΝ μηχανικων και απο κατω αλλες σχολες. Αν κοπω απο τους γιατρους αυτοματα θα μπω σε μια απο τις παρακατω σχολες; Η ακυρωνεται ολο το μηχανογραφικο?
D.Y.K
Α/ΓΕΝ
Α/ΓΕΝ
Δημοσιεύσεις: 11314
Εγγραφή: Τρί Φεβ 03, 2009 11:02 pm
Επικοινωνία:

Βάσεις - μόρια για Εμπορικό Ναυτικό (2015)

Δημοσίευση από D.Y.K »

Αν και είσαι εκτός θέματος και ενώ υπάρχει αντίστοιχο νήμα για τις Ιατρικές εξετάσεις και το τι περιλαμβάνουν αυτές αν σε κόψουν οι γιατροί τότε δεν μπορείς να εισαχθείς στις ΑΕΝ γενικώς. Δεν σε εξετάζουν ξεχωριστά για την κάθε Σχολή.

Ξαναλέω για το τι περιλαμβάνουν οι ιατρικές υπάρχει ξεχωριστό θέμα ή αντίστοιχα μπορείς να διαβάσεις την προκήρυξη του 2014.

Mike

Βάσεις - μόρια για Εμπορικό Ναυτικό (2015)

Δημοσίευση από Mike »

Εννοουσα για σχολες εκτος των ΑΕΝ. Αν κοπεις απο γιατρους απλα ακυρωνονται οι ΑΕΝ απο το μηχανογραφικο και μετα ανταγωνιζεσαι μια θεση για τις παρακατω σχολες που εχεις δηλωσει;
D.Y.K
Α/ΓΕΝ
Α/ΓΕΝ
Δημοσιεύσεις: 11314
Εγγραφή: Τρί Φεβ 03, 2009 11:02 pm
Επικοινωνία:

Βάσεις - μόρια για Εμπορικό Ναυτικό (2015)

Δημοσίευση από D.Y.K »

Sorry δεν κατάλαβα αρχικά, τότε ναι εννοείται πως "πέφτεις" στην δεύτερη επιλογή σου (ΑΕΙ / ΤΕΙ / Στρατιωτικές / Αστυνομικές Σχολές). Ελπίζω να σε κάλυψα γιατί ήδη βγήκαμε εκτός θέματος και άλλο μήνυμα εκτός δεν εγκρίνω.
ΑΚΡΙΤΑΣ 20
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 6
Εγγραφή: Σάβ Ιουν 13, 2015 12:06 pm
Επικοινωνία:

Βάσεις - μόρια για Εμπορικό Ναυτικό (2015)

Δημοσίευση από ΑΚΡΙΤΑΣ 20 »

Φώτη δεν ξέρω που θα κυμανθούν οι βάσεις πάντως το μόνο σίγουρο είναι πως τα πράγματα για φέτος τουλάχιστον θα είναι δύσκολα δεδομένου ότι ο αρ των Εισαχθέντων στις ΑΕΝ Θα είναι αρκετά περιωρισμένος Σε σχέση με άλλες χρονιές 701 Σου ευχομαι να περάσεις αν όμως δεν τα καταφέρεις στις πανελλήνιες μπορείς αν έχεις καλό βαθμό απολυτηρίου τουλάχιστον 15-16 και Ένα Lower στα Αγγλικά να το παλέψεις. Αν και Πάλι Δεν τα Καταφέρεις Και το Θέλεις Πραγματικά Να Ακολουθήσεις Μια Καριέρα Στη Θάλασσα θα σου Πρότεινα Να Γραφτής σε Ένα ΕΠΑΛ Ναυτιλιακού Τομέα για δυο χρονια θα Παρακολουθείς Μόνο Τα Μαθήματα Της Ειδικότητας Για να Πάρεις Ένα Καλό Βαθμό ΠΤΥΧΙΟΥ Και στην Συνέχεια μοριοδοτείται. ο Βελτιωμένος βαθμός του Πτυχίου Και Όχι Του Απολυτηρίου και Εγώ Έτσι Θα Κάνω ! ... Στόχος Μου Είναι Ένα 18 -19 να Βγάλω στο Πτυχίο...
Τhomas

Βάσεις - μόρια για Εμπορικό Ναυτικό (2015)

Δημοσίευση από Τhomas »

'Εβγαλα 10.800 μόρια... Περναω πλοίαρχος;
φώτης

Βάσεις - μόρια για Εμπορικό Ναυτικό (2015)

Δημοσίευση από φώτης »

7.600 μορια παει ουτε απεξω δεν περναω
δημητρης

Βάσεις - μόρια για Εμπορικό Ναυτικό (2015)

Δημοσίευση από δημητρης »

Απο την προκυρηξη μου φαινονται ολα μπερδεμενα, τελικα ποια ειναι ολα τα χαρτια που πρεπει να μαζεψουμε;(και ιατρικα)
dn24
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 3013
Εγγραφή: Δευ Νοέμ 15, 2010 7:01 pm
Τοποθεσία: Εμπ. Ναυτικό
Ενδιαφέροντα: Μηχανολογία, Alfa Romeo, Παναθηναϊκός
Επάγγελμα: Μηχανικός Εμπορικού Ναυτικού
Επικοινωνία:

Βάσεις - μόρια για Εμπορικό Ναυτικό (2015)

Δημοσίευση από dn24 »

Τhomas έγραψε:'Εβγαλα 10.800 μόρια... Περναω πλοίαρχος;


Στο υπέρτατο όριο είσαι, με τις πιθανότητες να είναι ναι, με το μέρος σου.

Μηχανικός Εμπορικού Ναυτικού
Άβαταρ μέλους
nassosv
Πολίτης
Πολίτης
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: Πέμ Ιουν 25, 2015 7:40 pm
Επικοινωνία:

Βάσεις - μόρια για Εμπορικό Ναυτικό (2015)

Δημοσίευση από nassosv »

Για σας βγαζω 14.200 με απολυτήριο υπαρχει πιθανότητα για εισαγωγή; Ειμαι στην κατηγορία των τριτεκνων
el_eng

Βάσεις - μόρια για Εμπορικό Ναυτικό (2015)

Δημοσίευση από el_eng »

Εκανα τα χαρτια μου και αυριο τα καταθετω. Ειμαι με το 10% απο τις πανελλαδικες του 13' οποτε και ανηκω στην πρωτη κατηγορια! Με 11695 χιλιαδες μορια εχω πιθανοτητα για μηχανικος;
Κωστας

Βάσεις - μόρια για Εμπορικό Ναυτικό (2015)

Δημοσίευση από Κωστας »

Παιδια εγω πιστευω η βαση θα παρει την κατω βολτα δεν εχετε καταλαβει τι εχει γινει φετος με τα γραπτα και ποσο ασχημα τα εχουν παει ολοι μαλλον
Ζαρ

Βάσεις - μόρια για Εμπορικό Ναυτικό (2015)

Δημοσίευση από Ζαρ »

Γεια σας εβγαλα 1430 μορια απο επαλ α ομαδα υπαρχει περιπτωση να πιασω την σχολη?
ΘΩΜΑΣ

Βάσεις - μόρια για Εμπορικό Ναυτικό (2015)

Δημοσίευση από ΘΩΜΑΣ »

Στην αίτηση για την ΑΕΝ στο πεδίο που λέει Αρ. Μητρώου αρρένων ή δημοτολογίου και Ημ. Έκδοσης: Ποια ημερομηνία εννοεί ακριβώς; Μηπως μπορειτε να με βοηθησετε;
Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Κλειδωμένο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες