Προστασία Υψηλών Προσώπων

Οτιδήποτε δεν ανήκει στις υπόλοιπες συζητήσεις
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Mossad

Προστασία Υψηλών Προσώπων

Δημοσίευση από Mossad »

SkorzenyOtto επειδή με ενδιαφέρει πολύ, μήπως μπορείς να μου πεις αναλυτικά τι πρέπει να κάνω για να πάω σε μια τέτοια σχολή; Θέλω όλες τις λεπτομέρειες (κόστος, εκπαίδευση, πως βρίσκω δουλειά μετά κλπ) ; Ευχαριστώ
Άβαταρ μέλους
SkorzenyOtto
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 7
Εγγραφή: Πέμ Μαρ 03, 2016 9:16 pm
Επικοινωνία:

Προστασία Υψηλών Προσώπων

Δημοσίευση από SkorzenyOtto »

Mossad έγραψε:SkorzenyOtto επειδή με ενδιαφέρει πολύ, μήπως μπορείς να μου πεις αναλυτικά τι πρέπει να κάνω για να πάω σε μια τέτοια σχολή; Θέλω όλες τις λεπτομέρειες (κόστος, εκπαίδευση, πως βρίσκω δουλειά μετά κλπ) ; Ευχαριστώ


Στην συγκεκριμενη σχολη (european security academy) η οποια βρισκετε σε μια πολη της Πολωνιας, η τιμη για το συγκεκριμενο τμημα της προσωποφυλαξης ειναι στα 2300 ευρω για 14 ημερες. Μενεις μεσα και ολα Πληρωμενα (φαει, νερα, υπνος, σνακ κτλ). Απο θεμα εκπαιδευσης οι τυποι ειναι απειρος μπροστα. Οι εκπαιδευτες ειναι πρωην seals και sas, θα ριξεις με καθε λογοις οπλα απο glock 17 μεχρι mp5. Θα κανεις απιστευτη εκπαιδευση επιπεδου ξενων ειδικων δυναμεων. Οπως ειπα και πιο πανω οι συγκεκριμενοι σχολη ειναι σχολειο ιδιωτικων μισθοφωρων που εχει και τετοια τμημα. Με λιγα λογια εκπαιδευει ατομα που θα πανε ιρακ, συρια, αυγανισταν σαν τις εταιριες πρωιν blackwater νυν academi. Για το τι ακριβως θα χρειαστεις πρεπει να ερθεις σε επαφει μαζι τους.Googlare την εταιρια και θα τα βρεις ολα.

Τωρα για το θεμα δουλειας, ειναι σχεδον καθαρα σε εσενα και τις γνωριμιες σου. Και εκει που θα πας σιγουρα θα κανεις καλες. Εμενα μου ειχαν προτειναν απο εκει να παω σε μια ομαδα Ισπανια με απειρως καλα λεφτα (για αρχη ηταν 4.300 ευρω), αλλα λογο οικογενειακων προβληματων δεν το δεχτηκα. Και μην κανεις το λαθος σαν εμενα και ασχοληθεις με το επαγγελμα στην Ελλαδα. Ειναι κοροιδια να ρισκαρεις την ζωη σου για 1000 ευρω ενω την ιδια ωρα αυτος βγαζει εκατομμυρια

Κατεμε η συγκεκριμενη ειναι αντιστοιχη Ισραηλινων σχολων με πολυ πιο προσιτο κοστος
Mossad

Προστασία Υψηλών Προσώπων

Δημοσίευση από Mossad »

Σ'ευχαριστω για την γρηγορη απαντηση φιλε μου, αρα οπως καταλαβαινω οταν βγαλω την σχολη κατα 99% θα προκυψει δουλιτσα σιγουρα ετσι; Εγω βεβαια δεν ενδιαφερομαι να παω ως μισθοφορος να πολεμησω στην μεση ανατολη κλπ. Δεν ξερω αν υπαρχουν τμηματα με επιλογη για το τι ενδιαφερει τον καθεναν; Επισης η εκπαιδευση τι περιλαμβανει; Θα τσεκαρω και στο google
Άβαταρ μέλους
SkorzenyOtto
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 7
Εγγραφή: Πέμ Μαρ 03, 2016 9:16 pm
Επικοινωνία:

Προστασία Υψηλών Προσώπων

Δημοσίευση από SkorzenyOtto »

Mossad έγραψε:Σ'ευχαριστω για την γρηγορη απαντηση φιλε μου, αρα οπως καταλαβαινω οταν βγαλω την σχολη κατα 99% θα προκυψει δουλιτσα σιγουρα ετσι; Εγω βεβαια δεν ενδιαφερομαι να παω ως μισθοφορος να πολεμησω στην μεση ανατολη κλπ. Δεν ξερω αν υπαρχουν τμηματα με επιλογη για το τι ενδιαφερει τον καθεναν; Επισης η εκπαιδευση τι περιλαμβανει; Θα τσεκαρω και στο google


Τσεκαρε την στο google αλλα κανεις δεν σου υποσχεται δουλεια. Απλως η ακαδημια μπορει να σε προτεινει κατι οπως κανει σε ατομα τα οποια εχουν περασει απο εκει. Δεν σου προσφερει δουλεια. Απλως αυξανεις τις πιθανοτητες του να βρεις κατι εξω
Άβαταρ μέλους
tryphon
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δημοσιεύσεις: 38
Εγγραφή: Πέμ Απρ 28, 2011 5:45 pm
Επικοινωνία:

Προστασία Υψηλών Προσώπων

Δημοσίευση από tryphon »

Επιβεβαιωνω αυτα που λεει ο φιλος SkorzenyOtto για την European Security Academy καθως ειχα ανεβει κ εγω Πολωνια το 2013 για 2 βδομαδες. Πολυ υψηλο επιπεδο εκπαιδευσης και γενικα ολα αψογα απο εγκαταστασεις και εκπαιδευτες μεχρι την παραμικρη λεπτομερεια.
Mossad

Προστασία Υψηλών Προσώπων

Δημοσίευση από Mossad »

Δεν βγαζω ακρη στην σελιδα τους. Εγω ποιο course επιλεγω; Επισης αν τους στειλω email απαντανε;
Άβαταρ μέλους
SkorzenyOtto
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 7
Εγγραφή: Πέμ Μαρ 03, 2016 9:16 pm
Επικοινωνία:

Προστασία Υψηλών Προσώπων

Δημοσίευση από SkorzenyOtto »

Mossad έγραψε:Δεν βγαζω ακρη στην σελιδα τους. Εγω ποιο course επιλεγω; Επισης αν τους στειλω email απαντανε;


Στειλε τους email φιλε. Απαντανε και η εκπαιδευση που θες ειναι το close protection
Mossad

Προστασία Υψηλών Προσώπων

Δημοσίευση από Mossad »

SkorzenyOtto έγραψε:

Στειλε τους email φιλε. Απαντανε και η εκπαιδευση που θες ειναι το close protection


Ok φιλε μου ς'ευχαριστω. Εσυ αν επιτρεπεται τωρα δουλευεις στο εξωτερικο; Τι λεει σαν δουλεια; Αν θες πες μας λιγα πραγματα σαν εμπειροτερος.

Mossad

Προστασία Υψηλών Προσώπων

Δημοσίευση από Mossad »

Επισης φιλε μου θελω να σε ρωτησω σε ποιες χωρες ειναι πιθανον να σε στειλουν για δουλεια μετα το close protection, τι μισθοι κυμαινονται και αν το σχολειο το βγαζουν ολοι οι σπουδαστες. Αυτα και ς'ευχαριστω πολυ
Άβαταρ μέλους
SkorzenyOtto
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 7
Εγγραφή: Πέμ Μαρ 03, 2016 9:16 pm
Επικοινωνία:

Προστασία Υψηλών Προσώπων

Δημοσίευση από SkorzenyOtto »

Mossad έγραψε:Επισης φιλε μου θελω να σε ρωτησω σε ποιες χωρες ειναι πιθανον να σε στειλουν για δουλεια μετα το close protection, τι μισθοι κυμαινονται και αν το σχολειο το βγαζουν ολοι οι σπουδαστες. Αυτα και ς'ευχαριστω πολυ


Οπως ειπα και πιο πριν το που και αν βρεις δουλεια ειναι τι γνωριμιες εχεις και ποσο καλος εισαι. Γενικα οι μισθοι στο εξωτερικο παιζουν απο 3.000 και φτανουν μεχρι και 20.000 αμα τυχει να πας σε κανεναν πρωτοκλασατο τραγουδιστη η επιχειρηματια. Γενικα θα παιζουν μεσος ορος γυρω στα 4.000 το μηνα. Αλλα και παλι επαναλαμβανω κανεις δεν σου εγγυατε οτι θα βρεις δουλεια αμα πας. Απλως μπορει να κανεις καλη γνωριμια και σιγουρα εχεις ενα ισχυρο χαρτι στο χερι σου που οταν το βλεπει καποιος μετραει στο ματι. Και το σχολειο ειναι σχετικα ευκολο. Αρκει να ξες καλα αγγλικα και να καταλαβαινεις τι σου λενε.

Άβαταρ μέλους
glock
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 1406
Εγγραφή: Παρ Ιαν 30, 2015 2:22 pm
Επικοινωνία:

Προστασία Υψηλών Προσώπων

Δημοσίευση από glock »

Καλησπερα κυριοι, δεν ξερω αν ειναι το σωστο θεμα αλλα αν εχετε αποψη για καποια σχολεια-εκπαιδευσεις που γινονται εντος της Χωρας, αν εχουν καποια αξια στον Στρατο και στην Αστυνομια. Οχι για μοριοδοτηση αλλα οταν εισαι εντος του σωματος.
European Security ac

Προστασία Υψηλών Προσώπων

Δημοσίευση από European Security ac »

Θα ήθελα να ρωτήσω τον skorzenny otto εαν η συγκεκριμένη σχολή στη πολωνία ή γενικότερα αυτού του είδους οι σχολές ειναι όμοιες με τις σχολές στρατού-αστυνομίας. Παραδειγμα, φορατε χιτώνια και τζόκευ; Έχει αναφορές, παράταξη, υπηρεσίες (σκοπιες) ;
Συγνώμη αν ειναι ειναι χαζή ερώτηση, απλώς το έχω απορία.

Άβαταρ μέλους
Diasostis31
Στρατοπεδάρχης
Στρατοπεδάρχης
Δημοσιεύσεις: 3260
Εγγραφή: Πέμ Ιαν 08, 2015 7:41 pm
Επικοινωνία:

Προστασία Υψηλών Προσώπων

Δημοσίευση από Diasostis31 »

Παιδιά αξίζει καμιά σχολή στην Ελλάδα ; Η κατευθείαν ESA στην Πολωνία ; Μέχρι και τα Κορελκο κάνουν εκπαίδευση ελεύθερου σκοπευτή. Αξίζει να ασχοληθώ με εκπαίδευση στην Ελλάδα;

Άβαταρ μέλους
lokatzis
Αρχιλοχίας
Αρχιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 144
Εγγραφή: Δευ Μαρ 21, 2016 11:12 pm
Επικοινωνία:

Προστασία Υψηλών Προσώπων

Δημοσίευση από lokatzis »

Παιδια θα ήθελα να μάθω τη μαθήματα - ειδίκευσης κάνουν σε αυτές τις σχολες; Μήπως πρέπει να είσαι γυμνασμένος;

Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες