Απαλλαγή για 2ο πτυχίο

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
thanosgr
Πολίτης
Πολίτης
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 02, 2014 10:21 am
Επικοινωνία:

Απαλλαγή για 2ο πτυχίο

Δημοσίευση από thanosgr »

Πέρασα φοιτητής το 2006 και τελείωσα το 2011. Από τότε δουλεύω και δεν θέλω να αφήσω τώρα τη δουλειά μου και γενικά να βγώ από την αγορά εργασίας. Για αυτό θέλω ως το τέλος του 15 που νομίζω λήγει η αναβολή μου, να ξαναπάρω για κάποια χρόνια. Σκεφτόμουν το ενδεχόμενο να ξαναδώσω φέτος πανελλήνιες, να μπω σε μια σχολή - έστω με κάποια λίγα χιλιάδες μόρια - και αφού γραφτώ εκεί, να πάρω για ν+ω/2 αναβολή, άρα άλλα 6 χρόνια. Αυτό γενικά είναι εφικτό; Δηλαδή καταρχάς μπορώ να δώσω πάλι πανελλήνιες ενώ έχω δώσει και περάσει σε σχολή; Επίσης αναγνωρίζεται κανονικά η φοίτηση για δεύτερο πτυχίο για να πάρω επιπλέον αναβολή, ανεξάρτητα αν τελικά δεν τελειώσω;(πόσοι άλλωστε δεν μένουν χωρίς να τελειώσουν τη σχολή τους). Αν έχετε να προτείνετε και κάποια άλλη λύση, μετά χαράς :)
harris1986
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 9
Εγγραφή: Πέμ Φεβ 20, 2014 6:54 pm
Επικοινωνία:

Απαλλαγή για 2ο πτυχίο

Δημοσίευση από harris1986 »

Πανελλαδικές δίνεις όσες φορές θέλεις, όρεξη να 'χεις. Τώρα από εκεί και πέρα αυτό που λες για αναβολή δεν είναι εφικτό...
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Απαλλαγή για 2ο πτυχίο

Δημοσίευση από Greek_Army »

thanosgr έγραψε:Πέρασα φοιτητής το 2006 και τελείωσα το 2011. Από τότε δουλεύω και δεν θέλω να αφήσω τώρα τη δουλειά μου και γενικά να βγώ από την αγορά εργασίας. Για αυτό θέλω ως το τέλος του 15 που νομίζω λήγει η αναβολή μου, να ξαναπάρω για κάποια χρόνια. Σκεφτόμουν το ενδεχόμενο να ξαναδώσω φέτος πανελλήνιες, να μπω σε μια σχολή - έστω με κάποια λίγα χιλιάδες μόρια - και αφού γραφτώ εκεί, να πάρω για ν+ω/2 αναβολή, άρα άλλα 6 χρόνια. Αυτό γενικά είναι εφικτό; Δηλαδή καταρχάς μπορώ να δώσω πάλι πανελλήνιες ενώ έχω δώσει και περάσει σε σχολή; Επίσης αναγνωρίζεται κανονικά η φοίτηση για δεύτερο πτυχίο για να πάρω επιπλέον αναβολή, ανεξάρτητα αν τελικά δεν τελειώσω;(πόσοι άλλωστε δεν μένουν χωρίς να τελειώσουν τη σχολή τους). Αν έχετε να προτείνετε και κάποια άλλη λύση, μετά χαράς :)


Αναβολή για ΑΕΙ/ΤΕΙ δικαιούσαι μόνο μια φορά.

Λύσεις για να μην υπηρετήσεις δεν υπάρχουν τουλάχιστον για τα 6 χρόνια που θέλεις εσύ, γενικά για 2 χρόνια μπορείς να πάρεις
Αναβολή για ψυχολογικούς λόγους .

Το θέμα κλειδώνεται, διάβασε τους κανόνες του φόρουμ Σχετικά με την δομή των δημοσιέυσεων γιατί την επόμενη φορά που θα δημιουργήσεις νέο θέμα δεν θα είμαι τόσο ευγενικός.

Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 5 επισκέπτες