Αντιτρομοκρατική Υπηρεσία (ΔΑΕΕΒ)

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Πολυβολιτής

Αντιτρομοκρατική Υπηρεσία (ΔΑΕΕΒ)

Δημοσίευση από Πολυβολιτής »

Ξέρω ότι ένας πτυχιούχος νομικής μπορεί να προσληφθεί σαν αξιωματικός στο Λιμενικό Σώμα (δεν ξέρω με τι θέσεις και καθήκοντα). Μήπως γνωρίζετε άμα γίνεται το ίδιο για την Αντιτρομοκρατική της ΕΛΑΣ; Δηλαδή κάποιος με πτυχίο ΑΕΙ (πχ Νομικής) να προσληφθεί στην Αστυνομία και μετά να πάει στην Αντιτρομοκρατική;
Άβαταρ μέλους
Dea_Lok
Υπολοχαγός
Υπολοχαγός
Δημοσιεύσεις: 393
Εγγραφή: Πέμ Σεπ 13, 2012 11:13 pm
Επικοινωνία:

Αντιτρομοκρατική Υπηρεσία (ΔΑΕΕΒ)

Δημοσίευση από Dea_Lok »

Σαν πτυχιούχος μπορείς να προσληφθείς ως αξιωματικός ειδικών καθηκόντων. Δε θα έχεις καμία σχέση με τα επιχειρησιακά θέματ. Στην αντιτρομοκρατική υπηρετούν αποκλειστικά αστυνομικό προσωπικό.
Θελω και μπορώ !
oldsoldier
Ανθυπολοχαγός
Ανθυπολοχαγός
Δημοσιεύσεις: 325
Εγγραφή: Τρί Μαρ 17, 2015 10:16 am
Επικοινωνία:

Αντιτρομοκρατική Υπηρεσία (ΔΑΕΕΒ)

Δημοσίευση από oldsoldier »

Πρέπει να έχει και πολιτικό προσωπικό για νομικά θέματα η πολιτικούς αναλυτές και άλλα διάφορα. Το λογικό αυτό είναι!
Άβαταρ μέλους
Semers
Επιλοχίας
Επιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 123
Εγγραφή: Πέμ Αύγ 06, 2015 10:02 pm
Επικοινωνία:

Αντιτρομοκρατική Υπηρεσία (ΔΑΕΕΒ)

Δημοσίευση από Semers »

Καταρχάς για ΔΑΕΕΒ θέλει βυσματαρα για να πας. Νομίζω ότι δεν έχει πολιτικό προσωπικό γιατί είναι πολύ απόρρητη υπηρεσία. Και να έχει δεν πρόκειται να εμπλέκονται σε επιχειρησιακα θέματα
oldsoldier
Ανθυπολοχαγός
Ανθυπολοχαγός
Δημοσιεύσεις: 325
Εγγραφή: Τρί Μαρ 17, 2015 10:16 am
Επικοινωνία:

Αντιτρομοκρατική Υπηρεσία (ΔΑΕΕΒ)

Δημοσίευση από oldsoldier »

Επειδή εκεί ασχολούνται με θέματα πολύ λεπτά όπως είπες, νομίζω ότι πρέπει να έχει και πολιτικό προσωπικό όπως για παράδειγμα πολιτικούς αναλυτές και άλλα σχετικά για να μπορούν να συντάξουν τις απαραίτητες εκθέσεις. Είναι υπηρεσία που υπάγεται απευθείας στον αρχηγό της ΕΛΑΣ. Σύμφωνα με το site της ΕΛΑΣ αποτελείται από πολλά τμήματα και έχει και υποδιεύθυνση στη Θεσσαλονίκη, άρα θα απασχολεί αρκετά άτομα αλλά είναι γνωστό από παλιά ότι θέλει βύσμα. Είναι επίσης γνωστό από άρθρα δημοσιογράφων ότι κάθε φορά που άλλαζε κυβέρνηση γίνονταν πολλές μεταθέσεις από και προς τη συγκεκριμένη υπηρεσία.
Άβαταρ μέλους
johnny13
Λοχαγός
Λοχαγός
Δημοσιεύσεις: 436
Εγγραφή: Σάβ Αύγ 13, 2016 2:14 am
Τοποθεσία: Θεσσαλονικη
Ενδιαφέροντα: Ζωγραφικη,βολτες,γυμναστικη και parkour
Επάγγελμα: Μαθητής
Επικοινωνία:

Αντιτρομοκρατική Υπηρεσία (ΔΑΕΕΒ)

Δημοσίευση από johnny13 »

Για αυτο δεν διαλευκάνετε κανενα μυστηριο στην Ελλαδα
Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες