Υποψήφιοι ΑΣΕΙ - ΑΣΣΥ (2014)

Κλειδωμένο
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
AAAA
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 4
Εγγραφή: Παρ Μαρ 07, 2014 2:53 pm
Επικοινωνία:

Υποψήφιοι ΑΣΕΙ - ΑΣΣΥ (2014)

Δημοσίευση από AAAA »

Καλησπερα. ειμαι αποφοιτος και δινω πανελληνιες φετος. τι διαδικασιες πρεπει να κανω για σμυν. ευχαριστω...
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Υποψήφιοι ΑΣΕΙ - ΑΣΣΥ (2014)

Δημοσίευση από Greek_Army »

Αίτηση - δήλωση συμμετοχής στις πανελλαδικές εξετάσεις έκανες?
AAAA
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 4
Εγγραφή: Παρ Μαρ 07, 2014 2:53 pm
Επικοινωνία:

Υποψήφιοι ΑΣΕΙ - ΑΣΣΥ (2014)

Δημοσίευση από AAAA »

Φυσικα. και εχω δηλωσει και στρατιωτικες σχολες. απο εκει και περα τι κανω;
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Υποψήφιοι ΑΣΕΙ - ΑΣΣΥ (2014)

Δημοσίευση από Greek_Army »

Περιμένεις να βγει η προκήρυξη για να μαζέψεις τα δικαιολογητικά που πρέπει.
AAAA
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 4
Εγγραφή: Παρ Μαρ 07, 2014 2:53 pm
Επικοινωνία:

Υποψήφιοι ΑΣΕΙ - ΑΣΣΥ (2014)

Δημοσίευση από AAAA »

Μαλιστα... κοιταω στο σαιτ της σχολης; και αν ναι περιπου ποτε βγαινουν αυτες οι προκυρηξεις;
D.Y.K
Α/ΓΕΝ
Α/ΓΕΝ
Δημοσιεύσεις: 11314
Εγγραφή: Τρί Φεβ 03, 2009 11:02 pm
Επικοινωνία:

Υποψήφιοι ΑΣΕΙ - ΑΣΣΥ (2014)

Δημοσίευση από D.Y.K »

AAAA έγραψε:Μαλιστα... Κοιταω στο σαιτ της σχολης; Και αν ναι περιπου ποτε βγαινουν αυτες οι προκυρηξεις;


Καταρχήν δεν μας αναφέρεις ποια Σχολή σε ενδιαφέρει, αλλά όπως και να χει μπορεί να σε ενδιαφέρει το συγκεκριμένο blog Εικόνα

AAAA
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 4
Εγγραφή: Παρ Μαρ 07, 2014 2:53 pm
Επικοινωνία:

Υποψήφιοι ΑΣΕΙ - ΑΣΣΥ (2014)

Δημοσίευση από AAAA »

Σας ειπα πιο πανω. ΣΜΥΝ
D.Y.K
Α/ΓΕΝ
Α/ΓΕΝ
Δημοσιεύσεις: 11314
Εγγραφή: Τρί Φεβ 03, 2009 11:02 pm
Επικοινωνία:

Υποψήφιοι ΑΣΕΙ - ΑΣΣΥ (2014)

Δημοσίευση από D.Y.K »

Ωραία, τότε το blog που σου προτείνω θα σε βοηθήσει πολύ. Ανανεώνεται συνεχώς και φυσικά όταν βγει η προκήρυξη για τις Στρατιωτικές Σχολές θα την ανεβάσει κατευθείαν (όπως και εδώ δηλαδή).

Τώρα αν δεν σε καλύπτουν ούτε τα παραπάνω μπορείς να ενημερώνεσαι από την επίσημη ιστοσελίδα της ΣΜΥΝ

Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Υποψήφιοι ΑΣΕΙ - ΑΣΣΥ (2014)

Δημοσίευση από Greek_Army »

AAAA έγραψε:Μαλιστα... Κοιταω στο σαιτ της σχολης; Και αν ναι περιπου ποτε βγαινουν αυτες οι προκυρηξεις;


Τον Απρίλιο.
Ανόνιμη

Υποψήφιοι ΑΣΕΙ - ΑΣΣΥ (2014)

Δημοσίευση από Ανόνιμη »

Δεχονται φετος το 2014 ατομα στη ΣΙΡ;
Άβαταρ μέλους
yandr
Στρατάρχης
Στρατάρχης
Δημοσιεύσεις: 11238
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 02, 2003 6:55 am
Επικοινωνία:

Υποψήφιοι ΑΣΕΙ - ΑΣΣΥ (2014)

Δημοσίευση από yandr »

TΗν προκήρυξη διαγωνισμού για την επιλογή των νέων σπουδαστών, μέσω των Πανελλαδικών εξετάσεων, στις Στρατιωτικές Σχολές εξέδωσε το ΓΕΕΘΑ για το ακαδημαϊκό έτος 2014-15, ενώ ο αριθμός των εισακτέων θα κοινοποιηθεί στους ενδιαφερόμενους το επόμενο διάστημα.

Συμμετοχή στον διαγωνισμό για εισαγωγή στις Στρατιωτικές Σχολές μπορούν να δηλώσουν αγόρια και κορίτσια
Συμμετοχή στον διαγωνισμό για εισαγωγή στις Στρατιωτικές Σχολές μπορούν να δηλώσουν αγόρια και κορίτσια
Οι υποψήφιοι, που τελικά θα κριθούν εισακτέοι από το υπουργείο Παιδείας, υποχρεούνται κατά την ημερομηνία κατατάξεώς τους, ή εντός δέκα (10) ημερολογιακών ημερών από την ημερομηνία αυτή, να προσκομίσουν στην αντίστοιχη σχολή τα δικαιολογητικά τους, από τα οποία θα αποδεικνύεται ότι έχουν τα απαιτούμενα νόμιμα προσόντα κατατάξεως.

Οι υποψήφιοι θα πρέπει να καταθέσουν τα δικαιολογητικά τους έως τις 12 Μαΐου, ενώ όλοι θα πρέπει να έχουν κριθεί κατάλληλοι σε ιδιαίτερες εξετάσεις «Προκαταρκτικές Εξετάσεις (ΠΚΕ) » (Ψυχομετρικές, Υγειονομικές, Αθλητικές) του υπουργείου Εθνικής Αμυνας.

πηγή
Δημήτρης

Υποψήφιοι ΑΣΕΙ - ΑΣΣΥ (2014)

Δημοσίευση από Δημήτρης »

Καλήμερα σε όλο το φόρουμ του Ελληνικού Στρατού. Μόλις στις 14 έληγε η προθεσμία για την υποβολή των αιτήσεω υποψηφίων. Μόλις προχθές έστειλα την αίτηση μου. Δεν είχα ιδέα για την προκύρηξη ότι είχε βγει και παρ'ολο που το Φεβρουάριο είχα δώσει δήλωση στο σχολείο, αφού ζητήθηκε, όπου δήλωνα τον ενδιαφέρον για στρατιωτικές. Τελικά εν αγνοία μου και απορροφημένος στο διάβασμα μου άργησα να μάθω για την προκύρηξη. Ενημέρωση και ενδιαφέρον απο καθηγητές 0. Προσπάθησα να κάνω ότι περνάει από το χέρι μου ν βρω κάποια άκρη, αλλά μάταια. Πήρα τηλέφωνα ρώτησα μου λένε στη ΣΣΑΣ δε θα γίνει δεκτή η αίτηση, δε ξέρουμε αν μπορέσουμε να στην περάσουμε. Υπάρχει και πιθανότητα να περάσει αλλά δεν είναι με το μέρος σου. Γνωρίζει κάτι σχετικό κάποιος βρε παιδιά; Μπορει ν γινει αποδεκτή; Αν υπάρχει τέτοια περίπτωση ν κάτσω ν διαβάσω έχω χάσει όλο μου το ηθικό δε μπορώ ούτε να καθήσω να φάω σαν άνθρωπος με έχει πάρει από κάτω.
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Υποψήφιοι ΑΣΕΙ - ΑΣΣΥ (2014)

Δημοσίευση από Greek_Army »

Πάρα πολύ δύσκολο να γίνει δεκτή η αίτηση σου, το πιθανότερο είναι να περάσει απαρατήρητη, θα έπρεπε η σφραγίδα του ταχυδρομείου να είχε ημερομηνία μέχρι και τις 14/5.
Άβαταρ μέλους
F-16
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 13
Εγγραφή: Τετ Μάιος 21, 2014 6:19 pm
Επικοινωνία:

Υποψήφιοι ΑΣΕΙ - ΑΣΣΥ (2014)

Δημοσίευση από F-16 »

Αρχικά συγνώμη γιατί είχα δημιουργήσει νέο θέμα σχετικά με το μήνυμα μου και προφανώς μεταφέρθηκε εδώ ή κάτι τέτοιο. Δε ξέρω ειλικρινά.:P Εν πάση περιπτώσει η αίτηση μου έγινε δεκτή, όλα έχουν κανονιστεί. Παρ'όλα αυτά, ευχαριστώ για το ενδιαφέρον.
Αστέριος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 18
Εγγραφή: Δευ Απρ 14, 2014 1:07 am
Επικοινωνία:

Υποψήφιοι ΑΣΕΙ - ΑΣΣΥ (2014)

Δημοσίευση από Αστέριος »

Μια ερώτηση θα ήθελα να κάνω. Λέμε τώρα ότι δηλώνω σε μια στρατιωτική σχολή και δεν περνώ τις ιατρικές εξετάσεις ή γενικότερα δεν πληρώ τις προϋποθέσεις τι γίνεται τότε από θέμα σχολής; Δεν θα περάσω πουθενά;
Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Κλειδωμένο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες