9ο ΣΠ (Σύνταγμα Πεζικού) - Καλαμάτα

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Μάκ

9ο ΣΠ (Σύνταγμα Πεζικού) - Καλαμάτα

Δημοσίευση από Μάκ »

Ο 1ος λόχος είναι μαύρος, απο προσωπική εμπειρία μιλάω, με επιβεβαιώνεις και εσύ που ήσουν στον 3ο λόχο, μπορούν να με επιβεβαιώσουν και ατόμα απο τον δικο μου οπως και απο 2ο-4ο λοχο. Μπηκα μαζι με 3 γνωστους μου στην εσσο του σεπτεμβριου, καμψεις-τροχαδην ΠΟΛΛΕΣ φορες για γευμα (πρωινο-απογευματινο) δεν ακουσα να κανει ΚΑΝΕΙΣ. Εδω στο ιδιο στρατοπαιδο που ημασταν μαζι φιλε μου Τοliss κ καναμε αλλα πραγματα.
Αντωνης

9ο ΣΠ (Σύνταγμα Πεζικού) - Καλαμάτα

Δημοσίευση από Αντωνης »

Να ρωτησω κατι μιας και ησασταν προσφατα καλαματα sleeping bag επιτρεπετε να παρουμε μαζι μας η ουτε καν?
Toliss
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 18
Εγγραφή: Πέμ Ιούλ 31, 2014 12:18 pm
Επικοινωνία:

9ο ΣΠ (Σύνταγμα Πεζικού) - Καλαμάτα

Δημοσίευση από Toliss »

Έχεις δίκιο Μακ, έπεσες δυστυχώς σε άσχημο λόχο-λοχαγό-μόνιμη δύναμη... Σου εύχομαι στη μονάδα να τα βρείς καλύτερα!Κώστας, μέχρι το βράδυ μπαίνανε! Στις 10 ! Για καλό κ για κακό, πάρε και ενα τηλέφωνο στο στρατόπεδο να σιγουρευτείς !

Αντώνης, όχι δεν επιτρέπονται τα πολιτικά είδη. Μπορείς να τα περάσεις μέσα, δεν σε λένε τπτ, απλά δεν σε αφήνουνε να τα βάλεις. Ούτε δικιες σου παντόφλες επιτρέπεται να έχεις έξω, μόνο του ΕΣ που σου δίνουνε. Μερικοί βέβαια βάζανε δικές τους μαξιλαροθηκες κ σεντόνια το βράδυ και το πρωί τα ξαναλλάζανε με του ΕΣ. Εγώ προσωπικά δεν ασχολήθηκα να το κάνω αυτο γτ βαριόμουν.

Αντωνης

9ο ΣΠ (Σύνταγμα Πεζικού) - Καλαμάτα

Δημοσίευση από Αντωνης »

Αρα δεν παιρνω μαζι μου μην τα κουβαλαω και τζαμπα και μου πιανει και χωρο στο σακο. Σε ευχαριστω πολυ για την απαντηση Toliss.
gg

9ο ΣΠ (Σύνταγμα Πεζικού) - Καλαμάτα

Δημοσίευση από gg »

Ήμουν 2ο λόχο. Τα πράγματα ήταν σχετικά χαλαρά, κυρίως μετά την πρώτη εβδομάδα. Τις 2 πρώτες ημέρες δεν άφηναν sleeping bag. Από την 3η μέρα όμως τα πράγματα χαλάρωσαν. Στο θάλαμο μου ήμασταν κανονικά με σεντόνια και sleeping bag και δεν μας είπε κανείς τίποτα. Κατά τα άλλα, συμφωνώ με τον Toliss. Μεγάλο μειονέκτημα, ειδικά για 1ο και 2ο λόχο που βρίσκονται χαμηλά, αποτελούν οι ανηφόρες. Πρωί, μεσημέρι, βράδυ για να πας στα μαγειρεία, ακόμα και όταν ήθελες να πας στο ΚΨΜ ή μετά από την εκπαίδευση ήταν βαρετό να τις ανεβαίνεις. Προσωπικά θεώρησα τεράστιο πλεονέκτημα την υπηρεσία του τουαλετοφύλακα που εφαρμόστηκε σε 1ο και 2ο λόχο. Είχαμε πάντα καθαρές τουαλέτες. Αν θέλετε και εσείς το ίδιο μπορείτε να το αναφέρετε στο λοχαγό σας. Φυσικά παίζει μεγάλο ρόλο ο λόχος. Καλή θητέια.
mekos

9ο ΣΠ (Σύνταγμα Πεζικού) - Καλαμάτα

Δημοσίευση από mekos »

Παιδια λοχο πως επιλεγουμε΄; επισης με το ξυρισμα τι παιζει; κααθε μερα κοντρα; ευχαριστω
Signaller
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 3182
Εγγραφή: Τρί Φεβ 16, 2010 1:35 pm
Επικοινωνία:

9ο ΣΠ (Σύνταγμα Πεζικού) - Καλαμάτα

Δημοσίευση από Signaller »

gg έγραψε: Προσωπικά θεώρησα τεράστιο πλεονέκτημα την υπηρεσία του τουαλετοφύλακα που εφαρμόστηκε σε 1ο και 2ο λόχο. Είχαμε πάντα καθαρές τουαλέτες. Αν θέλετε και εσείς το ίδιο μπορείτε να το αναφέρετε στο λοχαγό σας. Φυσικά παίζει μεγάλο ρόλο ο λόχος. Καλή θητέια.
Μπράβο ! Έξυπνη κίνηση !
Ο πιο ανίκητος εχθρός, είναι λοχία ο καιρός!
ΓΙΩΡΓΟΣ94
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 4
Εγγραφή: Τρί Οκτ 28, 2014 8:21 am
Επικοινωνία:

9ο ΣΠ (Σύνταγμα Πεζικού) - Καλαμάτα

Δημοσίευση από ΓΙΩΡΓΟΣ94 »

Καλημέρα κώστα και εγώ καλαμάτα παρουσιαζομαι 11/11 από που είσαι?
mekos

9ο ΣΠ (Σύνταγμα Πεζικού) - Καλαμάτα

Δημοσίευση από mekos »

Παιδια χαρτι καταταξης δεν μου εχει ερθει ακομα αλλα στο site Εχει βγει το ποτε παρουσιαζομαι... ! Παιζει να μην ερθει καθολου?
Nassos
Α/ΓΕΣ
Α/ΓΕΣ
Δημοσιεύσεις: 11203
Εγγραφή: Σάβ Νοέμ 12, 2005 1:20 am
Επικοινωνία:

9ο ΣΠ (Σύνταγμα Πεζικού) - Καλαμάτα

Δημοσίευση από Nassos »

Θα σου τηλεφωνήσουν από το Αστυνομικό Τμήμα, μην ανησυχείς.
KWSTAS

9ο ΣΠ (Σύνταγμα Πεζικού) - Καλαμάτα

Δημοσίευση από KWSTAS »

aΠο θεσσαλονικη ειμαι φιλε
μπουλακος

9ο ΣΠ (Σύνταγμα Πεζικού) - Καλαμάτα

Δημοσίευση από μπουλακος »

Και εγώ Καλαμάτα 10/11/2014
dimakos22
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 3
Εγγραφή: Πέμ Νοέμ 06, 2014 12:59 pm
Επικοινωνία:

9ο ΣΠ (Σύνταγμα Πεζικού) - Καλαμάτα

Δημοσίευση από dimakos22 »

Γεια και απο μένα παιδιά. Εγω παρουσιάζομαι την Τρίτη 11/11. Ποιος άλλος ειναι για τότε; Μηπως βολέψει και φύγουμε παρέα με το τρένο. Απο Θεσσαλονίκη είμαι.
Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 9 επισκέπτες