Βάσεις - μόρια για ΣΜΥ (2013)

Κλειδωμένο
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
anaktas
Ανθυπολοχαγός
Ανθυπολοχαγός
Δημοσιεύσεις: 313
Εγγραφή: Παρ Μάιος 31, 2013 10:58 pm
Επικοινωνία:

Βάσεις - μόρια για ΣΜΥ (2013)

Δημοσίευση από anaktas »

χρηστος έγραψε:
anaktas έγραψε:
χρηστος έγραψε:Ποσο λετε οτι μπορει να φτασει η σμυ οπλα; Το μεγιστο που μπορει να φτασει...


Επειδή έδωσα ΠΚΕ κια είδα ένα αρκετά μεγάλο βαθμολογικό χάλι θα έλεγα ότι, λόγω αυτών που έβαλαν την ΣΜΥ ΟΠΛΑ ως πισινή και τον αριθμό τους που είναι αρκετά μεγάλος, η βάση θα κυμανθεί κοντά στο 14400 με 14800 μέγιστο... Το ξέρω, αρκετά μεγάλη απόκλιση αλλά η κατάσταση φέτος είναι πολύ ρευστή...
μακαρι να ανεβει μονο τοσο λιγο... Ας ελπισουμε οτι ολα θα πανε καλα!


Λιγο ειναι; περυσι η βαση ηταν 13200...

Amat victoria curam
υποψηφιος

Βάσεις - μόρια για ΣΜΥ (2013)

Δημοσίευση από υποψηφιος »

Επανω αναφερεται σε γενικη σειρα, της οποιας η βαση ειναι 14372 (οπλα) ... Η βαση δν νομιζω να παει πανω απο 14800-14900... Υπομονη λιγες μερες εμειναν ακομα! )
χρηστος

Βάσεις - μόρια για ΣΜΥ (2013)

Δημοσίευση από χρηστος »

anaktas έγραψε:
χρηστος έγραψε:
anaktas έγραψε:
χρηστος έγραψε:Ποσο λετε οτι μπορει να φτασει η σμυ οπλα; Το μεγιστο που μπορει να φτασει...


Επειδή έδωσα ΠΚΕ κια είδα ένα αρκετά μεγάλο βαθμολογικό χάλι θα έλεγα ότι, λόγω αυτών που έβαλαν την ΣΜΥ ΟΠΛΑ ως πισινή και τον αριθμό τους που είναι αρκετά μεγάλος, η βάση θα κυμανθεί κοντά στο 14400 με 14800 μέγιστο... Το ξέρω, αρκετά μεγάλη απόκλιση αλλά η κατάσταση φέτος είναι πολύ ρευστή...
μακαρι να ανεβει μονο τοσο λιγο... Ας ελπισουμε οτι ολα θα πανε καλα!


Λιγο ειναι; Περυσι η βαση ηταν 13200...

14300 ηταν...
Άβαταρ μέλους
SPG95
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας
Δημοσιεύσεις: 25
Εγγραφή: Δευ Αύγ 12, 2013 2:54 pm
Τοποθεσία: ΠΟΛΙΤΗΣ
Επικοινωνία:

Βάσεις - μόρια για ΣΜΥ (2013)

Δημοσίευση από SPG95 »

Καλησπέρα σας, έδωσα φέτος πανελλήνιες είμαι επιτυχών στις ΠΚΕ... ! Εχω 15.813 μόρια είμαι τρίτεκνος δεδομένο το οποίο μου δίνει διαφορά (+ 2.461 μόρια από την ειδική κατηγορία τριτέκνων ΣΜΥ/ΟΠΛΑ) Πιστεύετε πως μπαίνω στη Σ. Μ. Υ... ;
'ΑΠΑΝΤΩΝ ΤΙΜΙΩΤΕΡΟΝ ΠΑΤΡΙΣ'
Άβαταρ μέλους
christos78
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 44
Εγγραφή: Σάβ Αύγ 03, 2013 9:46 pm
Επικοινωνία:

Βάσεις - μόρια για ΣΜΥ (2013)

Δημοσίευση από christos78 »

SPG95 έγραψε:Καλησπέρα σας, έδωσα φέτος πανελλήνιες είμαι επιτυχών στις ΠΚΕ... ! Εχω 15.813 μόρια είμαι τρίτεκνος δεδομένο το οποίο μου δίνει διαφορά (+ 2.461 μόρια από την ειδική κατηγορία τριτέκνων ΣΜΥ/ΟΠΛΑ) Πιστεύετε πως μπαίνω στη Σ. Μ. Υ... ;
Κατι τετοια post βλεπω και φοβαμαι Εικόνα. Ρε φιλε 15.813 με ειδικη κατηγορια και ρωτας αν μπενεις ΣΜΥ οπλα; Για σωματα λογικο ειναι να εχεις αγωνια αλλα και για οπλα; Εγω με 800 μορια πανω απο εσενα και χωρις ειδικη κατηγορια κοιταω για ΣΣΕ... Δεν νομιζω να φτασουν εκει οι βασεις... Αντε σε κανα τρελλο σεναριο που η ΣΜΥ εχει παραπανω ζητηση και απο περσυ (πολυ δυσκολο αυτο αλλα πιθανο) να παει 15000 αντε 15100 (γενικη σειρα χωρις την ειδικη κατηγορια). Οι τριτεκνοι δε τα 15.000 τα βλεπουν με κιαλια... Εν'ολιγις πιστευω μεσα εισαι...

Άβαταρ μέλους
SPG95
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας
Δημοσιεύσεις: 25
Εγγραφή: Δευ Αύγ 12, 2013 2:54 pm
Τοποθεσία: ΠΟΛΙΤΗΣ
Επικοινωνία:

Βάσεις - μόρια για ΣΜΥ (2013)

Δημοσίευση από SPG95 »

Τσεκάρετε και το παρακάτω λινκ πιθανώς και να μην έχει πέσει στα μάτια σας.

( http://www.neolaia.gr/2013/08/05/baseis-2013-pinakes-telikes-ektimiseis-pedio-tmhma/#.Ugn97ZJ7Kiw )

'ΑΠΑΝΤΩΝ ΤΙΜΙΩΤΕΡΟΝ ΠΑΤΡΙΣ'
κωστας

Βάσεις - μόρια για ΣΜΥ (2013)

Δημοσίευση από κωστας »

Θα ηθελα να δειυκρινισω οτι το παραπανω λινκ του SPG95 ειναι ακριβης αντιγραφη των αναμενομενων βασεων του σαιτ edu4u (το ειχα αναφερει στην σελιδα 4 επισης) στο οποιο οι υπευθυνοι προτειναν την σμυ (οπλα) 14950... Ειχαν διευκρινισει ομως οτι στην αναμενομενη βαση δεν ειχαν συνυπολογισει τις ενεργες αιτησεις των ΠΚΕ... Αρα λογικα περιμενουμε μια μικρη αποκλιση, περιπου 100-200 μορια, μπορει και παραπανω, προς τα κατω παντα...
ΜΙΧΑΛΗΣ

Βάσεις - μόρια για ΣΜΥ (2013)

Δημοσίευση από ΜΙΧΑΛΗΣ »

Ρε παιδιά μόνο εγώ είμαι απαισίοδοξος; Εχω 15528 στο 4ο και 16765 στο 5ο και ετοιμαζομαι απο τωρα για αστυφυλακων. Την εβαλα τελευταια αλλα δεν θεωρω οτι πιανω σμυ (καλα για σμυν ουτε καν). Αλλα Βλεπω σε ολες τις προβλεψεις και τις 2 κατω απο 15. Ειμαι εγω πολυ απαισιοδοξος η εχουν ολοι παρει στην πλακα την τεραστια μειωση εισακτεων (ειδικα σμυ εγινε σφαγη) ;
κωστας

Βάσεις - μόρια για ΣΜΥ (2013)

Δημοσίευση από κωστας »

Φιλε μου μιχαλη η μειωση ειναι αρκετα μεγαλη, αλλα την μεγαλη ανοδο της βασης την καταστελουν οι μικρες βαθμολογιες και η μικροτερη ζητηση απο περσυ (4000 ατομα λιγοτεροι υποψηφιοι) ... Η βαση της σμυ στην χειροτερη των περιπτωσεων αντε να παει 14900-15000...500-600 μορια δεν ειναι και μικρη αυξηση...
Άβαταρ μέλους
SPG95
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας
Δημοσιεύσεις: 25
Εγγραφή: Δευ Αύγ 12, 2013 2:54 pm
Τοποθεσία: ΠΟΛΙΤΗΣ
Επικοινωνία:

Βάσεις - μόρια για ΣΜΥ (2013)

Δημοσίευση από SPG95 »

κωστας έγραψε:Θα ηθελα να δειυκρινισω οτι το παραπανω λινκ του SPG95 ειναι ακριβης αντιγραφη των αναμενομενων βασεων του σαιτ edu4u (το ειχα αναφερει στην σελιδα 4 επισης) στο οποιο οι υπευθυνοι προτειναν την σμυ (οπλα) 14950... Ειχαν διευκρινισει ομως οτι στην αναμενομενη βαση δεν ειχαν συνυπολογισει τις ενεργες αιτησεις των ΠΚΕ... Αρα λογικα περιμενουμε μια μικρη αποκλιση, περιπου 100-200 μορια, μπορει και παραπανω, προς τα κατω παντα...


Eχεις δίκιο Κώστα. Δεν το πρόσεξα καθόλου το προηγούμενο μήνυμά σου... ! Παρ' όλα αυτά θα μπορούμε να κατατοπιστούμε κάπως με αυτές τις εκτιμήσεις.

'ΑΠΑΝΤΩΝ ΤΙΜΙΩΤΕΡΟΝ ΠΑΤΡΙΣ'
Άβαταρ μέλους
christos78
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 44
Εγγραφή: Σάβ Αύγ 03, 2013 9:46 pm
Επικοινωνία:

Βάσεις - μόρια για ΣΜΥ (2013)

Δημοσίευση από christos78 »

Οι βασεις που postare ο φιλος συνυποψηφιος ειναι οι βασεις του κουτρουμπελη απ'το edu4u.gr. Αυτος ειναι λιγο πιο απαισιοδοξος λεγοντας πως μπορει και μαλλον θα φτασει τα 15000. Αλλοι λενε 14700 κοντα... Θα δειξει λιγες μερες εμειναν.
ΜΙΧΑΛΗΣ

Βάσεις - μόρια για ΣΜΥ (2013)

Δημοσίευση από ΜΙΧΑΛΗΣ »

κωστας έγραψε: Φιλε μου μιχαλη η μειωση ειναι αρκετα μεγαλη, αλλα την μεγαλη ανοδο της βασης την καταστελουν οι μικρες βαθμολογιες και η μικροτερη ζητηση απο περσυ (4000 ατομα λιγοτεροι υποψηφιοι) ... Η βαση της σμυ στην χειροτερη των περιπτωσεων αντε να παει 14900-15000...500-600 μορια δεν ειναι και μικρη αυξηση...
Για τους υποψήφιους δεν ήξερα ότι μείωθηκαν (αυτό που λες είναι επίσημο;). Τι να πω; Μακάρι να είναι έτσι και να τα πετύχω εκεί τελικά γιατί δεν θέλω καθόλου να περιμένω για αστυφυλάκων (αυτή την θεωρώ δεδομένη) 2 χρόνια.
Άβαταρ μέλους
christos78
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 44
Εγγραφή: Σάβ Αύγ 03, 2013 9:46 pm
Επικοινωνία:

Βάσεις - μόρια για ΣΜΥ (2013)

Δημοσίευση από christos78 »

Δυστυχως ειναι επισημο (μπορεις να ανατρεξεις και στην αντιστοιχη προκηρυξη) και μαλιστα η μειωση θεσεων στους υπαξιωματικους ειναι ιδιεταιρα μεγαλη.
ΜΙΧΑΛΗΣ

Βάσεις - μόρια για ΣΜΥ (2013)

Δημοσίευση από ΜΙΧΑΛΗΣ »

christos78 έγραψε: Δυστυχως ειναι επισημο (μπορεις να ανατρεξεις και στην αντιστοιχη προκηρυξη) και μαλιστα η μειωση θεσεων στους υπαξιωματικους ειναι ιδιεταιρα μεγαλη.
Οχι φίλε δεν κατάλαβες, γνωριζω οτι μειωθηκαν οι εισακτεοι σε 120, αυτο που ρωτησα ηταν αν ειναι επισημο οτι μειωθηκαν οι υποψηφιοι που θελουν σμυ κατα 4000 οπως ανεφερε ο φιλος κωστας. Η μεγαλη μειωση εισακτεων ειναι και ο λογος που παρα την μεγαλη διαφορα μου απο την περσινη βαση (1150+) δεν ειμαι σιγουρος και βεβαια για αυτο απορουσα με τις προβλεψεις ολων που την εδιναν 14500-15000.
κωστας

Βάσεις - μόρια για ΣΜΥ (2013)

Δημοσίευση από κωστας »

Παιδια αν ψαξετε μπορειτε να καταμετρησετε ολους τους υποψηφιους των στρατιωτικων σχολων... Αυτο το εκανα εγω και ειδα οτι οι φετινοι υποψηφιοι ειναι 4000 περιπου λιγοτεροι απο περσυ... Επισης κατα την γνωμη μου η σμυ φετος θα παρει ελαχιστους απο αυτους που την δηλωσαν για 1η προτιμηση διοτι αυτοι στοχευαν γυρω στα 15000 και με τα φετινα θεματα θα επεσαν πολυ χαμηλοτερα... Η πλειοψηφια των ατομων που θα πανε φετος στην σμυ θα ειναι υποψηφιοι που ειχαν ως 1η προτιμηση την ευελπιδων οι αλλες σχολες που ειχαν περισσοτερα μορια... Εγω προσωπικα ειχα την σχολη ικαρων και παω σμυ τωρα με 15200... (αν κανω καποιο λαθος διορθωστε με) !
Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Κλειδωμένο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 3 επισκέπτες