ΑΕΝ: Ποια θεωρείται καλύτερη σχολή;

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Κωστας

ΑΕΝ: Ποια θεωρείται καλύτερη σχολή;

Δημοσίευση από Κωστας »

Θελω να μου πειτε ποια ειναι ''καλυτερη'' σχολη γεια φοιτηση αναμεσα στη μηχανιωνα τη χιο και τη κρητη δηλαδη γεια μηχανικως ευχαριστω...
Jasonoulis

ΑΕΝ: Ποια θεωρείται καλύτερη σχολή;

Δημοσίευση από Jasonoulis »

Γεια σας θα ηθελα να κανω μια ερωτηση, φετος σκοπευω να μπω στις ακαδημιες ως πλοιαρχος, μπορει να μου πει κανεις δεδομενου τη σημερινη κατασταστη που επικρατει στις διαφορες σχολες ποια ειναι καλυτερη (οχι καταληψεις, πολλες ωρες μαθημα, αξιολογοι καθηγητες), ανεξαρτητου επιπεδου δυσκολιας, ειμαι κυριως αναμεσα ασπροπυργο, μηχανιωνα πρεβεζα!

D.Y.K
Α/ΓΕΝ
Α/ΓΕΝ
Δημοσιεύσεις: 11314
Εγγραφή: Τρί Φεβ 03, 2009 11:02 pm
Επικοινωνία:

ΑΕΝ: Ποια θεωρείται καλύτερη σχολή;

Δημοσίευση από D.Y.K »

Jasonoulis έγραψε:Γεια σας θα ηθελα να κανω μια ερωτηση, φετος σκοπευω να μπω στις ακαδημιες ως πλοιαρχος, μπορει να μου πει κανεις δεδομενου τη σημερινη κατασταστη που επικρατει στις διαφορες σχολες ποια ειναι καλυτερη (οχι καταληψεις, πολλες ωρες μαθημα, αξιολογοι καθηγητες), ανεξαρτητου επιπεδου δυσκολιας, ειμαι κυριως αναμεσα ασπροπυργο, μηχανιωνα πρεβεζα!



Σου προτείνω την Σχολή της Κρήτης. Διαθέτει τις πιο σύγχρονες εγκαταστάσεις, καλούς καθηγητές και πρόθυμους να σε βοηθήσουν.
Jasonoulis

ΑΕΝ: Ποια θεωρείται καλύτερη σχολή;

Δημοσίευση από Jasonoulis »

Ευχαριστώ για τη συμβουλή, έχω πράγματι ακούσει καλά λόγια για την κρήτη, απλά μένω κέρκυρα και η κρήτη ειναί λίγο μακριά. Η κατάσταση στις άλλες σχολές πως είναι?
D.Y.K
Α/ΓΕΝ
Α/ΓΕΝ
Δημοσιεύσεις: 11314
Εγγραφή: Τρί Φεβ 03, 2009 11:02 pm
Επικοινωνία:

ΑΕΝ: Ποια θεωρείται καλύτερη σχολή;

Δημοσίευση από D.Y.K »

Jasonoulis έγραψε:Ευχαριστώ για τη συμβουλή, έχω πράγματι ακούσει καλά λόγια για την κρήτη, απλά μένω κέρκυρα και η κρήτη ειναί λίγο μακριά. Η κατάσταση στις άλλες σχολές πως είναι;


Στον Ασπρόπυργο υποφερτή. Έχει όμως απαιτητικούς καθηγητές. Τις υπόλοιπες 2 δεν στις προτείνω.
Άβαταρ μέλους
stiv
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας
Δημοσιεύσεις: 20
Εγγραφή: Παρ Δεκ 02, 2011 5:11 pm
Επικοινωνία:

ΑΕΝ: Ποια θεωρείται καλύτερη σχολή;

Δημοσίευση από stiv »

Ρε παιδια ποια πιστευεται οτι ειναι καλυτερη σχολη ΑΕΝ; Και απο αποψη σχολης και απο αποψη καθηγητων;
CAP2011

ΑΕΝ: Ποια θεωρείται καλύτερη σχολή;

Δημοσίευση από CAP2011 »

Παιδιά σχετικά με την ποιότητα των σπουδών και την οργάνωση των Σχολών (καθηγητές, γραμματεία, κλπ) ανεπιφύλαχτα σας προτείνω την AEN ΠΡΕΒΕΖΑΣ... Ακούστε και έναν παλιό... Άμα θες βέβαια απλά να πάρεις ένα πτυχίο για να το κορνιζάρεις, τότε και οι άλλες σχολές καλές είναι... Αν θες να σπουδάσεις πραγματικά το αντικείμενο τοτε η ΑΕΝ ΠΡΕΒΕΖΑΣ είναι η καλύτερη επιλογή.
majestic

ΑΕΝ: Ποια θεωρείται καλύτερη σχολή;

Δημοσίευση από majestic »

Τελικα ρε παιδες ποια θεωρειται καλυτερη σχολη πλοιάρχων... ; Οσο αναφορα τους καθηγητες εξοπλισμο εργαστηριων κλπ... ;
Alekos04
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 8
Εγγραφή: Δευ Οκτ 08, 2012 1:00 am
Επικοινωνία:

ΑΕΝ: Ποια θεωρείται καλύτερη σχολή;

Δημοσίευση από Alekos04 »

Παιδιά εγώ που είμαι από Κομοτηνή και εφόσον έχω 2 και 1,5 μυωπία δεν περνάω πλοιάρχων, που πιστεύετε πως θα ήταν καλύτερα να πάω για μηχανικών;(εσωτερικής φοίτησης μιας και δεν διαθέτω χρήματα για εξωτερική φοίτηση)
Αν δεν σας είναι δύσκολο παρακαλώ να μου απαντήσετε.
Δημητρα

ΑΕΝ: Ποια θεωρείται καλύτερη σχολή;

Δημοσίευση από Δημητρα »

Καταρχην δεν ισχυει αυτο ολα τα πτυχια των ΑΕΝ ειναι ισοτημα. Και εγω που ειμαι στην Κρητη σε πληροφορω εχει αναδειχθει 1η πανελλαδικα απο ολες τις ΑΕΝ σε θεμα μαθηματων εγκαταστασεων και ικανοποιησεις των μαθητων. Εγκαταστασεις δεν εχει και τις καλυτερες η Πρεβεζα ημουν εκει αρχικα και δεν ημουν ευχαριστημενη

Και η Κρητη εχει προσομοιωτη μηχανοστασιοιυ εχουν βαλει το ξερω απο φιλους μου μηχανικους που φοιτουν μαζι μου στη Σχολη και σε εμας απορροφανε πολλα ατομα οι εταιριες και οι πιο μεγαλες χρηματοδοτουν τη Σχολη μας

Τα τελευταια χρονια εχει διακριθει η Κρητη και στις δυο ειδικοτητες (πλοιαρχων και μηχανικων) οι καθηγητες εξαιρετικοι τα μαθηματα τα περνας πιο ευκολα απο οτι στη Μηχανιωνα συγχρονες εγκαταστασεις και μπορεις ανετα να μεινεις μεσα στη Σχολη
Αρτεμις

ΑΕΝ: Ποια θεωρείται καλύτερη σχολή;

Δημοσίευση από Αρτεμις »

Στην Κρητη που ειμαι εγω μενουν ανα 4 ατομα σε σχεση με αλλες σχολες που ειναι περισσοτερα αλλα γενικα ειναι πολυ ωραιες η εστιες στα χανια αρκει να φερεις τιποτα κουβερτες μαζι σου γιατι το χειμωνα καποιες φορες δενε χει θερμανση κι αμα μενεις καμια Αθηνα μια χαρα θα εισαι θα περασεις καλα εδω και θα βλεπεις και τους δικους σου Εικόνα
Στελιος

ΑΕΝ: Ποια θεωρείται καλύτερη σχολή;

Δημοσίευση από Στελιος »

Παιδια ποια ειναι η αποψη σας για Υδρα, Κυμη, Οινουσσες, Συρο, Κεφαλλονια και Ηπειρο; Θα ηθελα λεπτομεριες για την καθε Σχολη; Και γενικα ποια απο ολες αξιζει να παω περα της Κρητης που εχω 1η επιλογη; Εικόνα
dn24
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 3013
Εγγραφή: Δευ Νοέμ 15, 2010 7:01 pm
Τοποθεσία: Εμπ. Ναυτικό
Ενδιαφέροντα: Μηχανολογία, Alfa Romeo, Παναθηναϊκός
Επάγγελμα: Μηχανικός Εμπορικού Ναυτικού
Επικοινωνία:

ΑΕΝ: Ποια θεωρείται καλύτερη σχολή;

Δημοσίευση από dn24 »

Στελιος έγραψε:Παιδια ποια ειναι η αποψη σας για Υδρα, Κυμη, Οινουσσες, Συρο, Κεφαλλονια και Ηπειρο; Θα ηθελα λεπτομεριες για την καθε Σχολη; Και γενικα ποια απο ολες αξιζει να παω περα της Κρητης που εχω 1η επιλογη;Εικόνα


Φίλε μου, εσύ ζητάς πολλά. Αν googl-άρεις, μπορείς να βρεις πολλές πληροφορίες. Επιγραμματικά, σου λέω υπεύθυνα, πως μετά της Κρήτης που επέλεξες, η αμμέσως επόμενη καλύτερη από πολλές απόψεις, είναι αυτή των Ιονίων Νήσων. Και από τις χειρότερες από άποψης κτιριακών υποδομών είναι της Ύδρας και της Ηπείρου.

Μηχανικός Εμπορικού Ναυτικού
Στελιος

ΑΕΝ: Ποια θεωρείται καλύτερη σχολή;

Δημοσίευση από Στελιος »

Κατι ειναι κι αυτο σε ευχαριστω πολυ!Εικόνα
captain phillips

ΑΕΝ: Ποια θεωρείται καλύτερη σχολή;

Δημοσίευση από captain phillips »

Σας προτεινο να πατε σε οποια αεν θελετε εκτος απο Πρεβεζα. Η εγκαταστασεις ειναι μια φρικη μεχρι και ποντικια μπαινουν στους θαλαμους κι ας μην τολμιση καποιος να το διαψευση, μια μπριζα για οχτω ατομα, τουρκικες τουαλετες, εαν Μενεις στον κατω οροφο καλο θα ειναι να φερεις μαζι σου και μια μασκα αεριων η βρωμα απο της τουαλετες το κατουρλιο δεν λεγετε δεν σε παιρνει υπνος.Την εχουν δει στρατιωτικη σχολη με το παραμικρο απουσια, η καθηγητες 90%μειωμενων προσοντων, γενικα κατι σαν αγροτικες φυλακες, Βιβλια δεν εχει παρει κανενας ακομη, το κυλικειο ειναι ενα ερειπιο, και γενικα η ψυχολογικη καταπτωση σε κανει να θελεις να δραπετευσεις. Ισως καποτε πριν 5-10 χρονια ηταν σχολη προτυπο, περασμενα μεγαλεια τωρα ενα διαλημενο σωματειο. Μακρια. Μακρια.

Φανταστητε οτι για να μην κουραζοντε η νερομπατζι εχουν βαλει καποιυς 4 ετης (που βεβαια κλινουν 6 ετος στην σχολη) για επισημους ρουφιανους κανουν ελενχους και εχουν χαση καθε επαφη με το περιβαλλον νομιζουν απο την πολλη ρουφιανια οτι ειναι καθηγητες της σχολης απιστευτο, καλη τυχη παιδια μακρια απο το μπουρδελο πρεβεζα κατι λεγετε οτι μαλλον θα κλειση μακαρι να σωθουμε.

Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης