ΑΕΝ: Εκπαιδευτικά ταξίδια

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
arogeo
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 15
Εγγραφή: Τρί Αύγ 03, 2010 5:55 pm
Επικοινωνία:

ΑΕΝ: Εκπαιδευτικά ταξίδια

Δημοσίευση από arogeo »

Και ειναι καλυτερα να πας εκει παρα στο εξωτερικο;
Άβαταρ μέλους
greko_27
Υποστράτηγος
Υποστράτηγος
Δημοσιεύσεις: 2243
Εγγραφή: Κυρ Φεβ 01, 2009 1:30 am
Τοποθεσία: Schweiz
Επικοινωνία:

ΑΕΝ: Εκπαιδευτικά ταξίδια

Δημοσίευση από greko_27 »

arogeo έγραψε:Και ειναι καλυτερα να πας εκει παρα στο εξωτερικο;


Πρωσοπικη μου γνωμη την πρακτικη σου εκπαιδευση να την κανεις στα ποντοπορα πλοια. Στα ποσταλια-επιβατηγα ολη μερα στη σκουπα και στη μαπα θα σε εχουν
makis

ΑΕΝ: Εκπαιδευτικά ταξίδια

Δημοσίευση από makis »

Γκρεκο μονος μου θα παω σε ναυτιλιακη εταιρια για να κανω το εξα, ηνο η θα μου πουν οι καθηγητες απο τη σχολη;

Άβαταρ μέλους
greko_27
Υποστράτηγος
Υποστράτηγος
Δημοσιεύσεις: 2243
Εγγραφή: Κυρ Φεβ 01, 2009 1:30 am
Τοποθεσία: Schweiz
Επικοινωνία:

ΑΕΝ: Εκπαιδευτικά ταξίδια

Δημοσίευση από greko_27 »

makis έγραψε:Γκρεκο μονος μου θα παω σε ναυτιλιακη εταιρια για να κανω το εξα, ηνο η θα μου πουν οι καθηγητες απο τη σχολη;



Θα πρεπει να ψαξεις Μονος σου να βρεις ναυτιλιακη εταιρεια.
makis

ΑΕΝ: Εκπαιδευτικά ταξίδια

Δημοσίευση από makis »

Γκρεκο μπορεις να μου απαντησεις στην ερωτηση που σου εκανα για τη ναυτιλιακη εταιρια και για τα μαθηματα του εξαμηνου μετα την πρωτη πρακτικη στο καραβι;
Άβαταρ μέλους
greko_27
Υποστράτηγος
Υποστράτηγος
Δημοσιεύσεις: 2243
Εγγραφή: Κυρ Φεβ 01, 2009 1:30 am
Τοποθεσία: Schweiz
Επικοινωνία:

ΑΕΝ: Εκπαιδευτικά ταξίδια

Δημοσίευση από greko_27 »

makis έγραψε:Γκρεκο μπορεις να μου απαντησεις στην ερωτηση που σου εκανα για τη ναυτιλιακη εταιρια και για τα μαθηματα του εξαμηνου μετα την πρωτη πρακτικη στο καραβι;


Makis στις αεν υπαρχει το συστημα των απουσιων. Το οριο που εχεις ειναι οι 65 ή 68 απουσιες συνολικα το εξαμηνο εαν θυμαμαι καλα. Καθε μερα για 5 μερες την εβδομαδα κανεται 6 ωρες μαθημα. Οποτε πρεπει να υπολογισεις και να διαχειριστεις καλα το θεμα των απουσιων... Εαν ξεπερασεις το οριο εστω και για 1 απουσια μενεις και χανεις το εξαμηνο, ακομα και εαν αρρωστησεις βαρια και δεν μπορεις να πας στα μαθηματα. Δικαιολογητικα απο γιατρους δεν δεχονται συμφωνα απο το καταστατικο της σχολης και καμια απουσια δεν δικαιολογειται. Για τις ναυτιλιακες εταιρειες τηλ και οτιδηποτε πληροφοριες βρισκεις εντος της σχολης. Το να βρεις ναυτιλιακη εταιρεια ειναι αποκλειστικα δικη σου ευθυνη, γι' αυτο ξεκινησε απο τον νοεμβριο να ψαχνεις. Εαν δεν βρεις λιγο απιθανο... Μπλεκεις σε μια δυσκολη και επιπονη διαδικασια την οποιαν εχω ξανααναφερει και δεν γινεται να επαναλαμβανω τα ιδια και τα ιδια... Αλλα καλο θα ηταν να ψαχνεις για ναυτιλιακη εταιρεια απο τον νοεμβριο... Εαν το κανεις σιγουρα θα βρεις. Εαν το αφησεις τελευταια στιγμη εσυ θα φταις και κανεις αλλος.
makis

ΑΕΝ: Εκπαιδευτικά ταξίδια

Δημοσίευση από makis »

Μου λες απο το νοεμβριο... Το εξαμηνο το θεωρητικο στη σχολη ποιο μηνα τελειωνει και αρχιζει το πρακτικο;

Άβαταρ μέλους
greko_27
Υποστράτηγος
Υποστράτηγος
Δημοσιεύσεις: 2243
Εγγραφή: Κυρ Φεβ 01, 2009 1:30 am
Τοποθεσία: Schweiz
Επικοινωνία:

ΑΕΝ: Εκπαιδευτικά ταξίδια

Δημοσίευση από greko_27 »

makis έγραψε:Μου λες απο το νοεμβριο... Το εξαμηνο το θεωρητικο στη σχολη ποιο μηνα τελειωνει και αρχιζει το πρακτικο;



Ξεκιναει απο οκτωβριου και τελειωνει μεσα φεβρουαριου... Και μετα εφ' οσον βγουν τα αποτελεσματα μπαρκαρεις απο αρχες μαρτη.
makis

ΑΕΝ: Εκπαιδευτικά ταξίδια

Δημοσίευση από makis »

Να σε ρωτησω... Και αν εγω τελειωσω το εξαμηνο και ειμαι σε αλλη χωρα θα γυρισει το καραβι πισω για εμενα;
Άβαταρ μέλους
greko_27
Υποστράτηγος
Υποστράτηγος
Δημοσιεύσεις: 2243
Εγγραφή: Κυρ Φεβ 01, 2009 1:30 am
Τοποθεσία: Schweiz
Επικοινωνία:

ΑΕΝ: Εκπαιδευτικά ταξίδια

Δημοσίευση από greko_27 »

makis έγραψε:Να σε ρωτησω... Και αν εγω τελειωσω το εξαμηνο και ειμαι σε αλλη χωρα θα γυρισει το καραβι πισω για εμενα;


Η ερωτηση που κανεις εχει ηδη απαντηθει και ξαναερωτηθει... Εαν διαβαζες τα προυγουμενα ποστ δεν θα το ρωτουσες καν αυτο... Εικόνα
makis

ΑΕΝ: Εκπαιδευτικά ταξίδια

Δημοσίευση από makis »

Εχω διαβασει αρκετα αλλα ειναι παρα πολλα... Και ολα αυτα που εγραψες θα μπορουσες να μου εχεις απαντησει. Μπορεις να μου πεις;

Άβαταρ μέλους
greko_27
Υποστράτηγος
Υποστράτηγος
Δημοσιεύσεις: 2243
Εγγραφή: Κυρ Φεβ 01, 2009 1:30 am
Τοποθεσία: Schweiz
Επικοινωνία:

ΑΕΝ: Εκπαιδευτικά ταξίδια

Δημοσίευση από greko_27 »

makis έγραψε:Εχω διαβασει αρκετα αλλα ειναι παρα πολλα... Και ολα αυτα που εγραψες θα μπορουσες να μου εχεις απαντησει. Μπορεις να μου πεις;



Για αυτο και υπαρχουν και τοσες σελιδες για να μπορεις να βρισκεις της πληροφοριες που θελεις... Και επισης οι αεν εδρευουν στην ελλαδα και οχι στο εξωτερικο. Εαν διαβαζες απο την αρχη τα ποστ δεν θα ρωτουσες εαν θα γυρισει στο πλοιο να σε παρει απο το εξωτερικο. Ο τροπος λειτουργιας των αεν, οι μισθοι των δοκιμων στα πλοια οταν κανουν το εκπαιδευτικο τους ταξιδι και αλλα πολλα εχουν απαντηθει... Αρκετες φορες επαναλαμβανονται τα ιδια και ιδια... Οπως για παραδειγμα εχει ερωτηθει παρα πολλλες φορες ποσο ειναι το οριο μυωπιας για να μπορεσει καποιος να εισαχθει στις ΑΕΝ... Και εχει ηδη απαντηθει. Δεν απευθυνομαι μονο σε σενα αλλα και στους υπολοιπους που ψαχνουν πληροφοριες... Δεν ειναι και μεγαλος κοπος να δεις τι γραφουν στα προυγουμενα ποστ... Και εαν οντως εχεις καποια απορια μπορεις να το ρωτησεις και εαν μπορει καποιος θα σε απαντησει.
...
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος greko_27 την Πέμ Αύγ 05, 2010 5:13 pm, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
makis

ΑΕΝ: Εκπαιδευτικά ταξίδια

Δημοσίευση από makis »

Γκρεκο μου λες οτι εδρευουν στην ελλαδα οι αεν και το ξερω αυτο ομως τα καραβια κανουν ταξιδια και στο εξωτερικο και σε ρωταω... Αν ταλειωσω το εξαμηνο και βρισκομαι στη θαλασσα η στο εξωτερικο πως θα γυρισω ση σχολη; Εγινα σαφεις σε παρακαλω δωσε μου μια απαντηση. Σε εχω εκτημισει για αυτο και μιλαω μαζι σου...
Άβαταρ μέλους
greko_27
Υποστράτηγος
Υποστράτηγος
Δημοσιεύσεις: 2243
Εγγραφή: Κυρ Φεβ 01, 2009 1:30 am
Τοποθεσία: Schweiz
Επικοινωνία:

ΑΕΝ: Εκπαιδευτικά ταξίδια

Δημοσίευση από greko_27 »

makis έγραψε:Γκρεκο μου λες οτι εδρευουν στην ελλαδα οι αεν και το ξερω αυτο ομως τα καραβια κανουν ταξιδια και στο εξωτερικο και σε ρωταω... Αν ταλειωσω το εξαμηνο και βρισκομαι στη θαλασσα η στο εξωτερικο πως θα γυρισω ση σχολη; Εγινα σαφεις σε παρακαλω δωσε μου μια απαντηση. Σε εχω εκτημισει για αυτο και μιλαω μαζι σου...


μακη οταν τελειωσεις το εκπαιδευτικο εξαμηνο, με λιγα λογια το μπαρκο σου, θα ξεμπαρκαρεις στο αμεσως κοντινοτερο λιμανι... Εαν το λιμανι αυτο ειναι πχ στην αμερικη θα επιστρεψεις με αεροπλανο με τα εισητηρια πληρωμενα απο την ναυτιλιακη εταιρεια... Ολα αυτα τα εχω ξαναγραψει, οπως και για τις ναυτιλιακες εταιρειες που ρωτησες παραπανω... Απλα εαν επαναλαμβανουμε τα ιδια και τα ιδια θα καντατησουμε κουραστικοι για ολους τους αλλους που εχουν την διαθεση να διαβασουν και τις προυγουμενες σελιδεςΕικόνα
Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης