Όριο ηλικίας στρατιωτικών σχολών (2013)

Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
konstantinosrous
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: Παρ Νοέμ 16, 2012 5:56 pm
Τοποθεσία: φοιτητής
Επικοινωνία:

Όριο ηλικίας στρατιωτικών σχολών (2013)

Δημοσίευση από konstantinosrous »

Καλησπέρα σε όλους,

θα ήθελα να κάνω μιαν ερώτηση.
Σπουδάζω μαθηματικό και τον Ιούλιο θα ορκιστώ. Μπορώ να εισαγχθώ στην Στρατιωτική Ιατρική Σχολή δεδομένου ότι είμαι γεννημένος 6/6/1991 ;

konstantinosrous
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: Παρ Νοέμ 16, 2012 5:56 pm
Τοποθεσία: φοιτητής
Επικοινωνία:

Όριο ηλικίας στρατιωτικών σχολών (2013)

Δημοσίευση από konstantinosrous »

Και για την Σχολή Αξιωματικών Νοσηλευτικής, ισχύει το ίδιο όριο στην ηλικία;

Μάλλον άργησα στο να το σκεφτώ...
Ευχαριστώ πάρα πολύ.
ΑΓΙΑ ΣΟΦΙΑ... θα ρθούμε σύντομα.
αφροδιτη

Όριο ηλικίας στρατιωτικών σχολών (2013)

Δημοσίευση από αφροδιτη »

Δεν θα λέμε τα ίδια, έχει απαντηθεί 10 φορές το συγκεκριμένο.

Greek_Army
iro
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: Πέμ Νοέμ 22, 2012 12:26 pm
Επικοινωνία:

Όριο ηλικίας στρατιωτικών σχολών (2013)

Δημοσίευση από iro »

Παιδιά καλησπέρα! Μόλις τελείωσα μια σχολή πανεπιστημίου και ενδιαφέρομαι να ξαναδώσω για κάποια στρατιωτική η αστυνομική σχολή. Τις αστυνομικές απ ότι ακούγεται θα τις κλείσουν επομένος μου μένουν οι στρατιωτικές. Είμαι γεννημένη Σεπτέμβριο του 1990. Άρα 22 κλειστά! Το τρέχον ακαδημαικό έτος μπορώ να περάσω στην ΣΜΥΝ που με ενδιαφέρει περισσότερο η στην αεροπορία η στην ΣΜΥ; Και αν οχι σε αυτές, υπάρχει κάποιοα που μπορώ να δώσω;// Πάρακαλώ όποιος μπορεί ας με βοηθήσει γιατί δεν κατάφερα να βγάλω άκρη... Ευχαριστώ Εικόνα
Άβαταρ μέλους
panos2171
Λοχαγός
Λοχαγός
Δημοσιεύσεις: 413
Εγγραφή: Τετ Απρ 13, 2011 2:41 pm
Επικοινωνία:

Όριο ηλικίας στρατιωτικών σχολών (2013)

Δημοσίευση από panos2171 »

Για στρατιωτικές σχολές ορίζεται να μην έχεις συμπληρώσει το 21ο έτος της ηλικίας σου οπότε δεν μπορείς.
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Όριο ηλικίας στρατιωτικών σχολών (2013)

Δημοσίευση από Greek_Army »

iro έγραψε:Παιδιά καλησπέρα! Μόλις τελείωσα μια σχολή πανεπιστημίου και ενδιαφέρομαι να ξαναδώσω για κάποια στρατιωτική η αστυνομική σχολή. Τις αστυνομικές απ ότι ακούγεται θα τις κλείσουν επομένος μου μένουν οι στρατιωτικές. Είμαι γεννημένη Σεπτέμβριο του 1990. Άρα 22 κλειστά! Το τρέχον ακαδημαικό έτος μπορώ να περάσω στην ΣΜΥΝ που με ενδιαφέρει περισσότερο η στην αεροπορία η στην ΣΜΥ; Και αν οχι σε αυτές, υπάρχει κάποιοα που μπορώ να δώσω;// Πάρακαλώ όποιος μπορεί ας με βοηθήσει γιατί δεν κατάφερα να βγάλω άκρη... Ευχαριστώ Εικόνα


Αν διάβασες το παρακάτω μήνυμα και δεν κατάφερες να βγάλεις άκρη θα αρχίσω να γίνομαι καχύποπτος με το πως περνάτε και τελειώνετε μερικοί το πανεπιστήμιο.

kallitexnis έγραψε:;Για τις ΑΣΣΥ ισχύει το ίδιο όριο. Κατά το έτος κατάταξης ο σπουδαστής να μην έχει υπερβεί το 21ο έτος της ηλικίας του. Δηλαδή οι υποψήφιοι να είναι γεννημένοι από 1-1-1992 και μετά (93.93 κλπ). Ότι έτος έχουμε προσθέτουμε +20 για να κάνετε εύκολα τον υπολογισμό.


iro
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: Πέμ Νοέμ 22, 2012 12:26 pm
Επικοινωνία:

Όριο ηλικίας στρατιωτικών σχολών (2013)

Δημοσίευση από iro »

Ευχαριστώ για τον χρόνο σου! Πιο πολύ ρώτησα σε περίπτωση που ίσως ξέρετε αν αλλάξει κάτι... ! Να είσαι καλά!
alexakis7
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δημοσιεύσεις: 169
Εγγραφή: Κυρ Ιαν 24, 2010 4:46 pm
Επικοινωνία:

Όριο ηλικίας στρατιωτικών σχολών (2013)

Δημοσίευση από alexakis7 »

Καλησπερα παιδια. Εισαγωγη στη σμυν μεσω πανελληνιων ποιο ειναι το οριο ηλικιας; Γνωριζει κανεις; Εαν ειναι μικρο παιζει καποιο ρολο που εχω τελειωσει το στρατιωτικο μου ή οχι; Ευχαριστω...
~312 λελε~
dn24
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 3013
Εγγραφή: Δευ Νοέμ 15, 2010 7:01 pm
Τοποθεσία: Εμπ. Ναυτικό
Ενδιαφέροντα: Μηχανολογία, Alfa Romeo, Παναθηναϊκός
Επάγγελμα: Μηχανικός Εμπορικού Ναυτικού
Επικοινωνία:

Όριο ηλικίας στρατιωτικών σχολών (2013)

Δημοσίευση από dn24 »

alexakis7 έγραψε:Καλησπερα παιδια. Εισαγωγη στη σμυν μεσω πανελληνιων ποιο ειναι το οριο ηλικιας; Γνωριζει κανεις; Εαν ειναι μικρο παιζει καποιο ρολο που εχω τελειωσει το στρατιωτικο μου ή οχι; Ευχαριστω...


Το όριο είναι το 21ο έτος, δηλαδή πρέπει να μην έχουν υπερβεί το 21ο έτος της ηλικίας τους κατά την 31 Δεκεμβρίου του έτους

συμμετοχής των υποψηφίων στις εξετάσεις. Όχι δεν παίζει κάποιο ρόλο που έχεις τελειώσει το στρατιωτικό σου, αρκεί να μην έχεις θέμα με το όριο ηληκίας που προανέφερα.

Μηχανικός Εμπορικού Ναυτικού
alexakis7
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δημοσιεύσεις: 169
Εγγραφή: Κυρ Ιαν 24, 2010 4:46 pm
Επικοινωνία:

Όριο ηλικίας στρατιωτικών σχολών (2013)

Δημοσίευση από alexakis7 »

Μπα εχω ενα θεματακι γιατι ειμαι 22... Γεννηθηκα το 90'... Οποτε το ξεχναω μαλλον... :(
~312 λελε~
Κατια
Πολίτης
Πολίτης
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: Δευ Ιούλ 22, 2013 7:05 pm
Επικοινωνία:

Όριο ηλικίας στρατιωτικών σχολών (2013)

Δημοσίευση από Κατια »

Παιδια συγνωμη ειμαι καινουρια εδω.. Θα ηθελα να κανω μια ερωτηση: ειμαι γεννημενη 9/04/94 και σπουδαζω στο χημικο.. Θα ηθελα ομως με 10% να μπω ΣΜΥ γιατι δεν θελω να ξαναδωσω πανελλαδικες. Για να μπω αμεσως ευελπιδων.. Οταν τελειωσω με το καλο αυτη τη σχολη θα ειμαι 22 θα μπορω απο κατακτηριες να μπω στην ευελπιδων;
KostasSSE
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δημοσιεύσεις: 162
Εγγραφή: Σάβ Φεβ 27, 2010 4:37 pm
Επικοινωνία:

Όριο ηλικίας στρατιωτικών σχολών (2013)

Δημοσίευση από KostasSSE »

Κατια και γω την ειχα αυτη την απορια!
Απαντηση: Ναι θα μπορεις και ας εχει οριο τα 21 ετη. Φιλος μου που μπηκε περυσι (2012) εχει συμμαθητη παιδι απο ΣΜΥ που ειναι 22
Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Κλειδωμένο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης