Όριο ηλικίας για προκηρύξεις ΕΠΟΠ

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Thalassa
Ανθυπολοχαγός
Ανθυπολοχαγός
Δημοσιεύσεις: 306
Εγγραφή: Σάβ Νοέμ 28, 2020 11:18 am
Επικοινωνία:

Όριο ηλικίας για προκηρύξεις ΕΠΟΠ

Δημοσίευση από Thalassa »

Εννοείται όμως πως ιατρικά δεν έχω κάποιο πρόβλημα και έχω ξεκινήσει και στίβο ώστε στα αγωνίσματα να είμαι εντάξει στα όρια.
Rad.
Ταγματάρχης
Ταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 549
Εγγραφή: Σάβ Ιούλ 20, 2019 3:05 pm
Επικοινωνία:

Όριο ηλικίας για προκηρύξεις ΕΠΟΠ

Δημοσίευση από Rad. »

Να σου ζήσουν.

Εγώ προσωπικά όχι ακόμη, θα περιμένω να δω την επικείμενη προκήρυξη.

Κάποια παιδιά έχουν πάει δικαστικά, θα βρεις πολλές απαντήσεις στο νήμα που σου έστειλα
όπως και ονόματα δικηγόρων που έχουν εμπειρία επί του θέματος, όταν βρεις χρόνο διάβασε το.

Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Rad. την Τετ Δεκ 09, 2020 9:19 pm, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Thalassa
Ανθυπολοχαγός
Ανθυπολοχαγός
Δημοσιεύσεις: 306
Εγγραφή: Σάβ Νοέμ 28, 2020 11:18 am
Επικοινωνία:

Όριο ηλικίας για προκηρύξεις ΕΠΟΠ

Δημοσίευση από Thalassa »

Σε ευχαριστώ! Εσύ είσαι 30;

Το 90;

B. G. L
Λοχίας - Έφεδρος
Λοχίας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 74
Εγγραφή: Τετ Δεκ 09, 2020 5:41 pm
Επικοινωνία:

Όριο ηλικίας για προκηρύξεις ΕΠΟΠ

Δημοσίευση από B. G. L »

Παιδιά καλησπέρα είμαι καινούργιος στο forum θα ήθελα να ρωτήσω αν υπάρχει περίπτωση να αλλάξει το όριο ηλικίας για τους πολίτες στην προκήρυξη εγώ τέλος του χρόνου θα κλείσω τα 30 και θέλω να δω αν μπορώ να συμμετέχω
Politis1994
Ταξίαρχος
Ταξίαρχος
Δημοσιεύσεις: 1809
Εγγραφή: Σάβ Δεκ 12, 2020 5:24 pm
Επικοινωνία:

Όριο ηλικίας για προκηρύξεις ΕΠΟΠ

Δημοσίευση από Politis1994 »

Μάλλον όχι μόνο 28... Μονο για τα λαμογια τους οβα 31 που βάλθηκαν να με μπλοκάρουν πάνω στα φόρουμ επειδή ξυπνάω τους πολίτες. Αρκετά εεε με τους οβα πήγαν με μια αιτισουλα και έγιναν οβα και θα καταντήσουμε να ρωτάμε. Αααα σας παρακαλούμε μπορούμε να δηλώσουμε είμαστε πτυχιούχοι κλπ... Να κινηθειται δικαστικά όσοι είστε πάνω από 28 και δεν σας αφήσουν να δηλώσετε όπως τα λαμογια... Θα βρείτε δίκιο... Θα μπλοκαρεται ακόμα και την προκυρηξη εχεται τη δύναμη... Μη φοβάστε ΚΑΝΕΝΑΣ ΟΒΑ ΔΕ ΜΠΑΊΝΕΙ ΑΠΕΥΘΕΊΑΣ ΕΠΟΠ ΟΙ ΘΈΣΕΙΣ ΕΠΟΠ ΕΊΝΑΙ ΠΡΩΤΑ ΠΡΩΤΑ ΛΙΓΟΤΕΡΕΣ ΑΠΌ ΤΟΥΣ ΟΒΑ. ΕΥΧΑΡΙΣΤΏ
HLEKTROLOGOS
Αντισυνταγματάρχης
Αντισυνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 985
Εγγραφή: Σάβ Φεβ 27, 2010 12:17 am
Τοποθεσία: AΘΗΝΑ
Επικοινωνία:

Όριο ηλικίας για προκηρύξεις ΕΠΟΠ

Δημοσίευση από HLEKTROLOGOS »

Politis1994 έγραψε:Μάλλον όχι μόνο 28... Μονο για τα λαμογια τους οβα 31 που βάλθηκαν να με μπλοκάρουν πάνω στα φόρουμ επειδή ξυπνάω τους πολίτες. Αρκετά εεε με τους οβα πήγαν με μια αιτισουλα και έγιναν οβα και θα καταντήσουμε να ρωτάμε. Αααα σας παρακαλούμε μπορούμε να δηλώσουμε είμαστε πτυχιούχοι κλπ... Να κινηθειται δικαστικά όσοι είστε πάνω από 28 και δεν σας αφήσουν να δηλώσετε όπως τα λαμογια... Θα βρείτε δίκιο... Θα μπλοκαρεται ακόμα και την προκυρηξη εχεται τη δύναμη... Μη φοβάστε ΚΑΝΕΝΑΣ ΟΒΑ ΔΕ ΜΠΑΊΝΕΙ ΑΠΕΥΘΕΊΑΣ ΕΠΟΠ ΟΙ ΘΈΣΕΙΣ ΕΠΟΠ ΕΊΝΑΙ ΠΡΩΤΑ ΠΡΩΤΑ ΛΙΓΟΤΕΡΕΣ ΑΠΌ ΤΟΥΣ ΟΒΑ. ΕΥΧΑΡΙΣΤΏ
1) δε βαλθηκε να σε μπλοκαρει κανενας μονος σου μπλοκαρεις τον εαυτο σου με τον τροπο που εκφραζεσαι.

2) Δεν ειμαι οβα είμαι ΕΠΟΠ 6η Σειρα στο πολεμικο ναυτικο.

B. G. L
Λοχίας - Έφεδρος
Λοχίας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 74
Εγγραφή: Τετ Δεκ 09, 2020 5:41 pm
Επικοινωνία:

Όριο ηλικίας για προκηρύξεις ΕΠΟΠ

Δημοσίευση από B. G. L »

Ναι αλλά γίνεται να υπάρχει εξαίρεση στο όριο ηλικίας μόνο για τους οβα; Εξαίρεση αν δεν κάνω λάθος υπάρχει σίγουρα για τις ειδικές δυνάμεις
Politis1994
Ταξίαρχος
Ταξίαρχος
Δημοσιεύσεις: 1809
Εγγραφή: Σάβ Δεκ 12, 2020 5:24 pm
Επικοινωνία:

Όριο ηλικίας για προκηρύξεις ΕΠΟΠ

Δημοσίευση από Politis1994 »

Να σαι καλά έχεις εμπειρίες θα ξέρεις λοιπόν ότι οι οβα και το γνωστικο τους επίπεδο είναι για το πάτο της θάλασσας... Επίσης ότι είναι παρτακηδες και με επιστολές απαιτήσεων παραλογων αργεί και η έκδοση της προκυρηξης. Επίσης για να υπάρχει προσθήκη δυναμικού στο ναυτικό και παντού πρέπει να μπουν κι άλλοι αλλιώς με αναβάθμιση οβα σε εποπ δεν ανεβαίνει ο αριθμός των στρατευσιμων. Αλλά γίνεται προαγωγή των οβα
B. G. L
Λοχίας - Έφεδρος
Λοχίας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 74
Εγγραφή: Τετ Δεκ 09, 2020 5:41 pm
Επικοινωνία:

Όριο ηλικίας για προκηρύξεις ΕΠΟΠ

Δημοσίευση από B. G. L »

Ναι από όσο γνωρίζω το όριο ηλικίας είναι το ίδιο για όλους και διαφοροποιητε ανάλογα με το είδος όπως για παράδειγμα στην πυροσβεστική που για τους εποχικούς οδηγούς είναι 45 ενώ για τους μαχητές 40 έτσι και στο στρατό ειδική κατηγορία αποτελούν οι ειδικές δυνάμεις που η ηλικία όσων συμμετείχαν ήταν διαφορετικόι από των υπολοίπων
Politis1994
Ταξίαρχος
Ταξίαρχος
Δημοσιεύσεις: 1809
Εγγραφή: Σάβ Δεκ 12, 2020 5:24 pm
Επικοινωνία:

Όριο ηλικίας για προκηρύξεις ΕΠΟΠ

Δημοσίευση από Politis1994 »

Στους οβα πήγε 31 επίτηδες για έχουν δικαίωμα και τα στουρναρια που παίρνουν 830 ευρώ και θέλουν να γίνουν εποπ στους άλλους είναι 28. Αλλα εγώ είμαι 26 και θα τους προσγιωσω εκεί που πρέπει τους οβα
B. G. L
Λοχίας - Έφεδρος
Λοχίας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 74
Εγγραφή: Τετ Δεκ 09, 2020 5:41 pm
Επικοινωνία:

Όριο ηλικίας για προκηρύξεις ΕΠΟΠ

Δημοσίευση από B. G. L »

Ναι προς το παρόν ακόμη δεν έχει αποφασιστεί το όριο ηλικίας μόνο τα μόρια που παίρνουν δημοσιεύθηκαν
HLEKTROLOGOS
Αντισυνταγματάρχης
Αντισυνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 985
Εγγραφή: Σάβ Φεβ 27, 2010 12:17 am
Τοποθεσία: AΘΗΝΑ
Επικοινωνία:

Όριο ηλικίας για προκηρύξεις ΕΠΟΠ

Δημοσίευση από HLEKTROLOGOS »

B.G.L έγραψε:Ναι προς το παρόν ακόμη δεν έχει αποφασιστεί το όριο ηλικίας μόνο τα μόρια που παίρνουν δημοσιεύθηκαν
Γενικοτερα φιλε μου δεν εχει βγει προκυρηξη και ουτε εχει η κυβερνηση κανα μαχαιρι στο λαιμο. Αναγκες υπαρχουν 10 χρονια οχι απλα τωρα...

B. G. L
Λοχίας - Έφεδρος
Λοχίας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 74
Εγγραφή: Τετ Δεκ 09, 2020 5:41 pm
Επικοινωνία:

Όριο ηλικίας για προκηρύξεις ΕΠΟΠ

Δημοσίευση από B. G. L »

Ναι όντως απλά πάνω κάτω είναι κοντά στο να βγει και συνήθως οι ανακοινώσεις που γίνονται στα δελτία τύπου δεν απέχουν πολύ από την πραγματικότητα των απαιτήσεων των προκυρηξεων. Εκείνο που δεν έχει διευκρινήστει στην παρούσα προκήρυξη είναι η πρόθεση της αλλαγής του ορίου ηλικίας αν αφορά τους οβα η αν είναι γενικευμένη
Άβαταρ μέλους
Pyr
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 1031
Εγγραφή: Τρί Φεβ 18, 2020 11:01 am
Επικοινωνία:

Όριο ηλικίας για προκηρύξεις ΕΠΟΠ

Δημοσίευση από Pyr »

Politis1994 έγραψε:Στους οβα πήγε 31 επίτηδες για έχουν δικαίωμα και τα στουρναρια που παίρνουν 830 ευρώ και θέλουν να γίνουν εποπ στους άλλους είναι 28. Αλλα εγώ είμαι 26 και θα τους προσγιωσω εκεί που πρέπει τους οβα


Ούτε ο RAMBO να ήσουνα, έχεις καταλάβει οτι τα έχεις βάλει με εναν ΘΕΣΜΟ;(Ο. Β. Α.)

Τι λογική έχει να τα βάλεις εσύ ένας απλός μελλοντικός υποψήφιος με εναν ΘΕΣΜΟ;(Ο. Β. Α) ;

κ τέλος, όπως εσύ λές τους ΟΒΑ στουρνάρια κάποιος ΟΒΑ μπορεί να πεί τους ιδιώτες ΣΤΟΥΡΝΑΡΙΑ χωρίς επαγγελματική εμπειρία στο στρατό όπως οι ΟΒΑ έχουν... (άλλοι πολύ άλλοι λιγότερο) ανάλογα τι σειρά μπήκανε...

HLEKTROLOGOS
Αντισυνταγματάρχης
Αντισυνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 985
Εγγραφή: Σάβ Φεβ 27, 2010 12:17 am
Τοποθεσία: AΘΗΝΑ
Επικοινωνία:

Όριο ηλικίας για προκηρύξεις ΕΠΟΠ

Δημοσίευση από HLEKTROLOGOS »

B.G.L έγραψε:Ναι όντως απλά πάνω κάτω είναι κοντά στο να βγει και συνήθως οι ανακοινώσεις που γίνονται στα δελτία τύπου δεν απέχουν πολύ από την πραγματικότητα των απαιτήσεων των προκυρηξεων. Εκείνο που δεν έχει διευκρινήστει στην παρούσα προκήρυξη είναι η πρόθεση της αλλαγής του ορίου ηλικίας αν αφορά τους οβα η αν είναι γενικευμένη
Ξερεις ποσες φορες εχουν πει οτι ειναι κοντα να βγει προκυρηξη; Εγω προσωπικα περιμενω 10 χρονια να ερθει καποιος καινουργιος. Αυτο για την ηλικια αλλα και για τα τελικα προσοντα θα τα λεει η προκυρηξη.

Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 6 επισκέπτες