Σχολή Αστυφυλάκων - Σταδιοδρομία

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Ντινος21
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 6
Εγγραφή: Σάβ Αύγ 22, 2009 2:15 am
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Σχολή Αστυφυλάκων - Σταδιοδρομία

Δημοσίευση από Ντινος21 »

Απο την σχολη αστυφυλακων ξερει κανεις ποιοι ειναι οι τομεις εργασιας δηλαδη αμα παω και τελειωσω μετα ποια θα ειναι η δουλεια μου θα με σε γραφειο θα με μπατσος τι απο ολα. Αμα ξερει καποιος νααπαντησει γιατι δεν ξερω τη να κανω
ΑΝΤΖΕΛΑ

Σχολή Αστυφυλάκων - Σταδιοδρομία

Δημοσίευση από ΑΝΤΖΕΛΑ »

Ντινο μετα την πρακτηκη σου σαν δοκιμος θα πας σε καποιο τμημα και θα κανεις υπηρεσιες αναλογα με της αναγκες του τμηματος που θα εισαι!

alexissak
Λοχαγός
Λοχαγός
Δημοσιεύσεις: 456
Εγγραφή: Παρ Μαρ 05, 2010 12:30 am
Επικοινωνία:

Σχολή Αστυφυλάκων - Σταδιοδρομία

Δημοσίευση από alexissak »

Μην ανγχωνεστε. δεν παιρνουν γυναικες στα υατ !
Άβαταρ μέλους
dimitris mak
Ταξίαρχος
Ταξίαρχος
Δημοσιεύσεις: 1562
Εγγραφή: Παρ Αύγ 21, 2009 3:39 pm
Επικοινωνία:

Σχολή Αστυφυλάκων - Σταδιοδρομία

Δημοσίευση από dimitris mak »

Καθε χρονο παιρνει τοσα ατομα; Δλδ ειναι σιγκεκριμενο το νουμερο που παιρνει καθε χρονο. Να σας ρωτησω κυριε σρεκ! Οταν τελειωσεις την σχολη, μπορεις απευθειας να δηλωσεις καποιο σωμα; Πχ ματ, ομαδα διας?
alexissak
Λοχαγός
Λοχαγός
Δημοσιεύσεις: 456
Εγγραφή: Παρ Μαρ 05, 2010 12:30 am
Επικοινωνία:

Σχολή Αστυφυλάκων - Σταδιοδρομία

Δημοσίευση από alexissak »

Οταν τελειωσεις την σχολη τοποθετεισαι σε υπηρεσια α. Τ, τροχαιας, ματ κ σπανια αμεσης δρασης. Παλια μπορει να πηγενες κ ασφαλεια αλλα τωρα δεν τοποθετουν νεους απευθειας απο σχολη.
Άβαταρ μέλους
gregory-90
Αρχιλοχίας
Αρχιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 133
Εγγραφή: Πέμ Φεβ 10, 2011 5:25 pm
Επικοινωνία:

Σχολή Αστυφυλάκων - Σταδιοδρομία

Δημοσίευση από gregory-90 »

Γεια σας ειμαι νεο μελος και θα ηθελα να κανω μια ερωτηση. Φετος δινω πανελληνιες και θα βαλω ως πρωτη επιλογη σχολη αστυφυλακων. Θα ηθελα να μου δωσετε μερικες λεπτομερειες ως πιο εμπειροι (τι ποιοτητα εχει ως σχολη, τι πιθανοτητες εξελιξης εχω). Επιπλεον θα ηθελα να σας ρωτησω επειδη το ονειρο μου ειναι να παω στην ομαδα ΔΙΑΣ θα ηθελα να μου πειτε αν μεσα απο την σχολη αστυφυλακων εχω την δυνατοτητα αυτη. Σας ευχαριστω πολυ για τον χρονο σας.
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Σχολή Αστυφυλάκων - Σταδιοδρομία

Δημοσίευση από Greek_Army »

gregory-90 έγραψε:Γεια σας ειμαι νεο μελος και θα ηθελα να κανω μια ερωτηση. Φετος δινω πανελληνιες και θα βαλω ως πρωτη επιλογη σχολη αστυφυλακων. Θα ηθελα να μου δωσετε μερικες λεπτομερειες ως πιο εμπειροι (τι ποιοτητα εχει ως σχολη, τι πιθανοτητες εξελιξης εχω). Επιπλεον θα ηθελα να σας ρωτησω επειδη το ονειρο μου ειναι να παω στην ομαδα ΔΙΑΣ θα ηθελα να μου πειτε αν μεσα απο την σχολη αστυφυλακων εχω την δυνατοτητα αυτη. Σας ευχαριστω πολυ για τον χρονο σας.


Όταν θα βγεις από την σχολή θα μπορεί να πας
wow

Σχολή Αστυφυλάκων - Σταδιοδρομία

Δημοσίευση από wow »

Παιδιά, γεια σας! Ενδιαφέρομαι πολύ να δώσω του χρόνου Πανελλαδικές (2012) για την αστυνομία... Έχω ήδη ένα πτυχίο ΑΕΙ στον τομέα των υπολογιστών... Γνωρίζει κανείς αν μπορώ να απασχοληθώ στο αντικείμενο αυτο αν τελικά μπω στην αστυνομία ή χρειάζεται να Έχω μπει ως "ειδικών καθηκόντων";

Κ κάτι ακόμα. Επειδή είναι κρίμα να διαβάσω και να μη βγάλει θέσεις: Υπάρχει περίπτωση κάποια χρονιά (του χρόνου δηλαδή) να μην βγάλει καθόλου θέσεις;

Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων!:)
Άβαταρ μέλους
Commander
Δεκανέας - ΕΠΟΠ
Δεκανέας - ΕΠΟΠ
Δημοσιεύσεις: 60
Εγγραφή: Δευ Οκτ 03, 2011 2:16 pm
Επικοινωνία:

Σχολή Αστυφυλάκων - Σταδιοδρομία

Δημοσίευση από Commander »

Γεια σας,ειμαι 16 χρονων και εχω αποφασισει οτι θελω να μπω αστυνομια και μαλλον σχολη αστυφυλακων. Ηθελα να ρωτησω αν οταν τελειωνει η εκπαιδευση υπαρχει δυνατοτητα επιλογης ειδικοτητας. Επισης αν δεν ειναι δυσκολο θα ηθελα να μαθω τις ειδικοτητες που υπαρχουν στο σωμα...

ευχαριστω!

Kostas

Σχολή Αστυφυλάκων - Σταδιοδρομία

Δημοσίευση από Kostas »

Παιδια, οταν βγω απο την σχολη, θα μπορω να παω σε οποια υπηρεσια θελησω; Π. Χ αμα θελω να ειμαι στην αμεση δραση ή οτιδηποτε αλλο?
nickolas2404
Πολίτης
Πολίτης
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: Τετ Ιαν 04, 2012 6:47 pm
Τοποθεσία: Πολιτης
Επικοινωνία:

Σχολή Αστυφυλάκων - Σταδιοδρομία

Δημοσίευση από nickolas2404 »

Γεια σας ειμαι 16 χρονων και ενδιαφερομαι να μπω στην σχολη αστυφυλακων. Θα ηθελα να ρωτησω ποιες ειναι οι ειδικοτητες που μπορω να ακολουθησω σε περιπτωση που μπω στην σχολη;

blademaster
Αρχιλοχίας
Αρχιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 129
Εγγραφή: Δευ Μαρ 07, 2011 2:41 pm
Επικοινωνία:

Σχολή Αστυφυλάκων - Σταδιοδρομία

Δημοσίευση από blademaster »

Η σχολή είναι κοινή για όλους. Μόλις τελειώσεις θα μπείς σε διάφορες υπηρεσίες τις οποίες επιλέγεις πχ
-τμημα
-ασφαλεια
-αμεση δραση
-διμοιριες
-τροχαία

Άβαταρ μέλους
ΜΑΜΗΣΙΟΣ
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δημοσιεύσεις: 30
Εγγραφή: Κυρ Ιαν 08, 2012 7:12 pm
Τοποθεσία: ΑΝΤΙ-ΑΜΕΡΙΚΑΝΟΣ
Ενδιαφέροντα: ΕΛΛΗΝΟΡΩΜΑΪΚΗ ΠΑΛΗ
Επικοινωνία:

Σχολή Αστυφυλάκων - Σταδιοδρομία

Δημοσίευση από ΜΑΜΗΣΙΟΣ »

blademaster έγραψε:Η σχολή είναι κοινή για όλους. Μόλις τελειώσεις θα μπείς σε διάφορες υπηρεσίες τις οποίες επιλέγεις πχ
-τμημα
-ασφαλεια
-αμεση δραση
-διμοιριες
-τροχαία



Εξηγείς τις αρμοδιότητες των παραπάνω. Αλλα νομίζω Ότι χωρίζονται και σε άλλες κατηγορίες.

ΕΙΝΑΙ ΘΛΙΒΕΡΟ ΚΑΙ ΑΔΙΚΟ ΝΑ ΣΚΟΤΩΝΟΝΤΑΙ ΣΤΡΑΤΙΩΤΕΣ ΚΑΙ ΓΥΝΑΙΚΟΠΑΙΔΑ ΕΠΕΙΔΗ 2 "ΗΓΕΤΕΣ" ΔΕΝ ΣΥΜΦΩΝΟΥΝ.
Αλέξης
Ταγματάρχης
Ταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 527
Εγγραφή: Τετ Μάιος 12, 2010 12:51 am
Επικοινωνία:

Σχολή Αστυφυλάκων - Σταδιοδρομία

Δημοσίευση από Αλέξης »

Τμήμα : Υπηρετείς σε κάποιο τοπικό Α. Τ.(περιπολία, σκοπιά κλπ)
Τροχαία : Η γνωστή σε όλους μας
Άμεση Δράση : Το ΄΄100΄΄, είναι περιπολικά και μηχανές ταχείας επέμβασης
Ασφάλεια : Απ όσο γνωρίζω ασχολούνται με εξιχνιάσεις υποθέσεων και κυκλοφορούν συχνά με πολιτικά (αν δεν κάνω λάθος)
Είναι επιπλέον μονάδες, πχ Διας, Εκαμ, Διωξη Ναρκωτικών και διάφορα άλλα. Μια επίσκεψη στο www.astynomia.gr θα σου λύσει αρκετές απορίες.:)
apostolos90
Πολίτης
Πολίτης
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: Δευ Φεβ 06, 2012 4:34 pm
Επικοινωνία:

Σχολή Αστυφυλάκων - Σταδιοδρομία

Δημοσίευση από apostolos90 »

Φίλτατε όταν με το καλό τελειώσεις την σχολή αστυφυλάκων πηγαίνε καλύτερα σε ένα Αστυνομικό τμήμα για αρχή. Να μάθεις τι είναι και πως είναι να είσαι Αστυνομικός.

Μετά από ένα δύο χρόνια στο Α. Τ άρχισε να σκέφτεσαι για άλλες υπηρεσίες. Δυστηχώς το νεαρό της ηλικίας και η έλλειψη εκπέδευσης μπορούν να αποβούν μοιραία σε άλλες υπηρεσίες. Σου το λέω μετά από δέκα χρόνια μικρής εμπειρίας στην Αστυνομία. Δυστηχώς φέτος ήταν απ τις λίγες φορές που η ηγεσία επέλεξε να τοποθετήσει νεοεξερχόμενους Αστυφύλακες σε υπηρεσίες Ασφάλειας. Το τι έχουμε δει δεν λέγεται. Νέος συνάδερφος να βγαίνει βράδυ περιπολία Ασφαλείας με το όπλο στο τσαντάκι που πάει για καφέ με την κοπέλα του. Και αν του πεις και κάτι θα σε βγάλει και τρελό.

Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες