Υποψήφιοι ΑΣΕΙ - ΑΣΣΥ (2013)

Κλειδωμένο
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Μαρία

Υποψήφιοι ΑΣΕΙ - ΑΣΣΥ (2013)

Δημοσίευση από Μαρία »

Φέτος έδωσα παννελήνιες αλλά δεν πήγα στις αθλητικές δοκιμασίες κτλ του στρατού, τώρα θα πρέπει να δώσω ξανά του χρόνου πανελλήνιες και γενικά πάλι όλα απο την αρχή?
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Υποψήφιοι ΑΣΕΙ - ΑΣΣΥ (2013)

Δημοσίευση από Greek_Army »

1. Δίνεις ξανά πανελλήνιες
2. Δίνεις με το 10%
3. Και στις δύο περιπτώσεις τα δίνεις όλα ξανά, υγειονομικά-ψυχοτεχνικά και αθλητικές
4. Είναι λίγο άκυρο το ερώτημα σου Εικόνα
θα

Υποψήφιοι ΑΣΕΙ - ΑΣΣΥ (2013)

Δημοσίευση από θα »

Δίνω Πανελλήνιες του χρόνου. Γνωρίζει κανείς αν θα είναι η ΣΙΡ στο μηχανογραφικό;
Άβαταρ μέλους
GreekSoldier1
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δημοσιεύσεις: 196
Εγγραφή: Πέμ Ιαν 05, 2012 4:27 am
Επικοινωνία:

Υποψήφιοι ΑΣΕΙ - ΑΣΣΥ (2013)

Δημοσίευση από GreekSoldier1 »

Κανείς δεν μπορεί να ξέρει. Θα περιμένεις κανά χρόνο περίπου μέχρι να μάθεις.
ΑΠΑΝΤΩΝ ΤΙΜΙΩΤΕΡΟΝ ΠΑΤΡΙΣ
Άβαταρ μέλους
vasilis1993
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: Δευ Δεκ 31, 2012 2:21 pm
Επικοινωνία:

Υποψήφιοι ΑΣΕΙ - ΑΣΣΥ (2013)

Δημοσίευση από vasilis1993 »

Καλημερα σε ολους και καλη χρονια να εχουμε! Εχω δωσει πανελληνιες 2 φορες και δυστηχως δεν καταφερα να μπω ΣΜΥ ή ΣΣΕ που θελω πολυ! Ευτυχως ομως εχω περασει σε ενα ΤΕΙ στον τοπο μου το οποιο νταξει μ αρεσει αλλα δεν εχει καμια σχεση με τις στρατιωτικες σχολες που ηθελα. Και αυτες τις μερες ομως εχει γεννηθει παλι η επιθυμια να μπω σε καποια στρατιωτικη σχολη διοτι γενικα εχω πολλους ανθρωπους στην οικογενεια μου που ειναι στον στρατο ειτε σε αλλα σωματα ασφαλειας και απο συζητησεις που εχουν στεναχωριεμαι που δεν μπηκα. Το ερωτημα μου που με βασανιζει αυτες τις 2 τελευταιες μερες ειναι οτι εχουμε φτασει προς το τελος των χριστουγεννιατικων διακοπων και μου περασε η ιδεα να ξαναεδεινα με το 90%. Προλαβαινω λετε;
Άβαταρ μέλους
Jonas11
Αρχιλοχίας
Αρχιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 135
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 20, 2011 11:17 pm
Επικοινωνία:

Υποψήφιοι ΑΣΕΙ - ΑΣΣΥ (2013)

Δημοσίευση από Jonas11 »

Βασικα ειναι θεμα προσπαθειας καθαρα νταξει θελει διαβασμα αλλα κυριως επαναληψη... Παντως να ξερεις οι στρατιωτικες σχολες δεν ειναι ετσι οπως φαινονται... Ειμαι σε μια και κρατιεμαι δυσκολα αν και εχω την εμπειρια του στρατου ηδη.
KostasSSE
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δημοσιεύσεις: 162
Εγγραφή: Σάβ Φεβ 27, 2010 4:37 pm
Επικοινωνία:

Υποψήφιοι ΑΣΕΙ - ΑΣΣΥ (2013)

Δημοσίευση από KostasSSE »

Δεν εχει βγει ακομα η προκυρηξη οτι θα παρει ατομα και να δηλωσουμε για τις στρ. Σχολες, ετσι δεν ειναι;
Άβαταρ μέλους
diplomaths
Ανθυπολοχαγός
Ανθυπολοχαγός
Δημοσιεύσεις: 319
Εγγραφή: Σάβ Μαρ 19, 2011 12:57 am
Επικοινωνία:

Υποψήφιοι ΑΣΕΙ - ΑΣΣΥ (2013)

Δημοσίευση από diplomaths »

Όχι, δεν έχει βγει ακόμα η προκήρυξη του 2013-2014Βγαίνει τα τελευταία χρόνια γύρω στον Απρίλιο

Εδώ θα βρείτε όλα τα νέα που αφορούν τις στρατιωτικές σχολές... και για ερωτήσεις, η ομάδα μας στο facebook
Άβαταρ μέλους
vasilis1993
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: Δευ Δεκ 31, 2012 2:21 pm
Επικοινωνία:

Υποψήφιοι ΑΣΕΙ - ΑΣΣΥ (2013)

Δημοσίευση από vasilis1993 »

Jonas τι εννοεις κρατιεσαι δυσκολα; Θελεις να φυγεις δηλαδη;
εμενα το ερωτημα μου εναι αμα προλαβαινω να βγαλω την υλη οπως πρεπει και να γραψω και καλα. Περσυ εβγαλα 13 χιλιαδες μορια. Αλλα με την μειωση του 30% ειναι σχεδον σιγουρο οτι θα ανεβουν οι βασεις γιατι μιλαμε για πολλα ατομα!
Άβαταρ μέλους
Jonas11
Αρχιλοχίας
Αρχιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 135
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 20, 2011 11:17 pm
Επικοινωνία:

Υποψήφιοι ΑΣΕΙ - ΑΣΣΥ (2013)

Δημοσίευση από Jonas11 »

vasilis1993 έγραψε:Jonas τι εννοεις κρατιεσαι δυσκολα; Θελεις να φυγεις δηλαδη;
εμενα το ερωτημα μου εναι αμα προλαβαινω να βγαλω την υλη οπως πρεπει και να γραψω και καλα. Περσυ εβγαλα 13 χιλιαδες μορια. Αλλα με την μειωση του 30% ειναι σχεδον σιγουρο οτι θα ανεβουν οι βασεις γιατι μιλαμε για πολλα ατομα!
ναι ειναι δυσκολη η κατασταση τουλαχιστον ετσι μου φαινεται εμενα... Οχι δν το σκεφτομαι αλλα περναω μια γενικως φρικτη φαση... Αν το θες σκεψου το καλα και προσπαθησε αλλα να ξερεις οτι μεσα στη σχολη θα αναρωτηθεις πολλες φορες αν αξιζε... Για ποια σχολη θες?
Νατάσσα
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: Σάβ Φεβ 02, 2013 6:03 pm
Τοποθεσία: πολίτης
Επικοινωνία:

Υποψήφιοι ΑΣΕΙ - ΑΣΣΥ (2013)

Δημοσίευση από Νατάσσα »

Γεια σας. Είμαι φοιτήτρια του πολυτεχνείου και σκέφτομαι να περάσω φέτος με 10% στη ΣΤΥΑ. Πέρυσι έδωσα για ελεγκτές αεράμυνας και σμα αλλά δεν έπιασα τα μόρια και σκέφτομαι ίσως φέτος να πάω στη στυα, μιας και πέρυσι την απέρριψα καθώς μου έλεγαν όλοι να ξαναδώσω πανελλήνιες κάτι που τελικά δεν έγινε.

Όμως θέλω να ρωτήσω, εάν κάποιος τελειώσει τη στυα πώς μπορεί να περάσει σε ΑΕΙ, λογικά πολυτεχνείο... Μόνο με 10% ή υπάρχει και άλλος τρόπος, γιατί θέλω να σπουδάσω κιόλας και λέγεται ότι θα καταργηθεί το 10%;

Ευχαριστώ!

Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Υποψήφιοι ΑΣΕΙ - ΑΣΣΥ (2013)

Δημοσίευση από Greek_Army »

Ρωτάς πράγματα για τα οποία έχουμε ξεχωριστά θέμα στο φόρουμ, καλό θα είναι πριν γράψεις κάτι να χρησιμοποιείς την φόρμα αναζήτησης, έτσι θα αποφύγεις να ρωτάς πολλά πράγματα μαζί η μπορεί να μην χρειαστεί να μπεις στην διαδικασία να τα ρωτήσεις αφού τα περισσότερα είναι απαντημένα σε παλαιότερες αναρτήσεις.

ΣΤΥΑ - Σταδιοδρομιά μετά τη Σχολή

Ειδική κατηγορία 10% και Στρατιωτικές Σχολές
Νατάσσα
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: Σάβ Φεβ 02, 2013 6:03 pm
Τοποθεσία: πολίτης
Επικοινωνία:

Υποψήφιοι ΑΣΕΙ - ΑΣΣΥ (2013)

Δημοσίευση από Νατάσσα »

Οκ, ευχαριστώ απλά πρώτη φορά μπαίνω στο φόρουμ σας
Άβαταρ μέλους
dimitris mak
Ταξίαρχος
Ταξίαρχος
Δημοσιεύσεις: 1562
Εγγραφή: Παρ Αύγ 21, 2009 3:39 pm
Επικοινωνία:

Υποψήφιοι ΑΣΕΙ - ΑΣΣΥ (2013)

Δημοσίευση από dimitris mak »

Εγω που εχω υπηρετησει την στρατιωτικη μου θυτεια. Αν δωσω πανελληνιες μπορω να μπω σε καποια κατηγορια; Η δεν παιζει ρολο;
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Υποψήφιοι ΑΣΕΙ - ΑΣΣΥ (2013)

Δημοσίευση από Greek_Army »

Όχι δεν παίζει ρόλο.
Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Κλειδωμένο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες