Ερώτηση για κατάταξη

Απαντήσεις σε όλες τις απορίες των νεοσυλλέκτων για την κατάταξή τους
Κλειδωμένο
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
porkos
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: Κυρ Αύγ 19, 2012 10:41 am
Επικοινωνία:

Ερώτηση για κατάταξη

Δημοσίευση από porkos »

Καλημέρα σε όλους! Θα ήθελα να ρωτήσω το εξής. Στα 18 δήλωσα για Ε. Δ. Και τώρα που τελείωσα με πτυχίο και μεταπτυχιακό (πάνε 8 χρόνια) έκοψα την αναβολή στο ΚΕΠ για να μπω με την ΕΣΣΟ Νοεμβρίου. Δεν έχω πλέον την δύναμη να πάω ειδικές δυνάμεις και η ερώτηση μου είναι η εξής:
Α) Υπάρχει πιθανότητα να με πάρουν Ε. Δ. Και αν ναι, μπορώ να κάνω κάτι εγώ για αυτό τώρα που δεν μου έχει έρθει ακόμη το χαρτί;(πχ να πάω από την στρατολογία να δηλώσω πως δεν επιθυμώ ή καποιο τηλέφωνο;) Στα ΚΕΠ δεν ανέφερα στα χαρτιά κάτι μόνο ότι επιθυμω να μπώ τον Νοέμβρη.

Β) Επίσης πότε να περιμένω περίπου να ενημερωθεί το stratologia.gr για να δω που κατατασσόμαι;
Το μόνο που ενημερώθηκε είναι πως δεν έχω πλέον αναβολή.

Ευχαριστώ για όποια απάντηση!
D.Y.K
Α/ΓΕΝ
Α/ΓΕΝ
Δημοσιεύσεις: 11314
Εγγραφή: Τρί Φεβ 03, 2009 11:02 pm
Επικοινωνία:

Ερώτηση για κατάταξη

Δημοσίευση από D.Y.K »

porkos έγραψε:Καλημέρα σε όλους! Θα ήθελα να ρωτήσω το εξής. Στα 18 δήλωσα για Ε. Δ. Και τώρα που τελείωσα με πτυχίο και μεταπτυχιακό (πάνε 8 χρόνια) έκοψα την αναβολή στο ΚΕΠ για να μπω με την ΕΣΣΟ Νοεμβρίου. Δεν έχω πλέον την δύναμη να πάω ειδικές δυνάμεις και η ερώτηση μου είναι η εξής:
Α) Υπάρχει πιθανότητα να με πάρουν Ε. Δ. Και αν ναι, μπορώ να κάνω κάτι εγώ για αυτό τώρα που δεν μου έχει έρθει ακόμη το χαρτί;(πχ να πάω από την στρατολογία να δηλώσω πως δεν επιθυμώ ή καποιο τηλέφωνο;) Στα ΚΕΠ δεν ανέφερα στα χαρτιά κάτι μόνο ότι επιθυμω να μπώ τον Νοέμβρη.

Β) Επίσης πότε να περιμένω περίπου να ενημερωθεί το stratologia.gr για να δω που κατατασσόμαι;
Το μόνο που ενημερώθηκε είναι πως δεν έχω πλέον αναβολή.

Ευχαριστώ για όποια απάντηση!


Θέματα στρατολογίας φίλε μου Εικόνα. Υπάρχουν θέματα και απαντήσεις για όλες τις απορίες σου! Το παρών θέμα κλειδώνεται.

Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Κλειδωμένο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες