Προβλήματα στα μάτια και Ειδικές Δυνάμεις

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Άβαταρ μέλους
Vessty
Ανθυπασπιστής
Ανθυπασπιστής
Δημοσιεύσεις: 211
Εγγραφή: Τρί Μάιος 03, 2011 10:01 pm
Επικοινωνία:

Προβλήματα στα μάτια και Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Vessty »

Korkos έγραψε:Καταρχας καλημερα!Εχω δηλωσει ειδικες δυναμεις και θελω να καταταγω στο σωμα τον αλεξιπτωτηστων!

Εχω μυωπια και στα δυο ματια τρεις βαθμους αυτο θα με εμποδισει;

Ευχαριστω εκ των πρωτερον!

Nαι
unknown

Προβλήματα στα μάτια και Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από unknown »

Καλησπερα, εχω Μυωπεια (βαθμος 1) και στα δυο ματια, μπορω να κατατγω στιε Ειδικες Δυναμεις;

Άβαταρ μέλους
panos2171
Λοχαγός
Λοχαγός
Δημοσιεύσεις: 413
Εγγραφή: Τετ Απρ 13, 2011 2:41 pm
Επικοινωνία:

Προβλήματα στα μάτια και Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από panos2171 »

MΠα γεράκια θέλουν εκεί όπως στην Ικάρων...
Φυσικά και μπορείς είσαι πολύ κατω από το όριο.
Άβαταρ μέλους
christos_ Κ
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 4
Εγγραφή: Σάβ Μάιος 11, 2013 6:03 am
Τοποθεσία: πολίτης
Επικοινωνία:

Προβλήματα στα μάτια και Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από christos_ Κ »

Παιδιά εγώ έχω 1.75 μυωπία και στα δύο μάτια. Μπορεί να με κόψουν ; Κάνουν κάποιο έλεγχο ή αν δεν το πεις δεν σε καταλαβαίνουν ; Αν μπορεί ας μου απαντήσει κάποιος!
anaktas
Ανθυπολοχαγός
Ανθυπολοχαγός
Δημοσιεύσεις: 313
Εγγραφή: Παρ Μάιος 31, 2013 10:58 pm
Επικοινωνία:

Προβλήματα στα μάτια και Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από anaktas »

christos_ Κ έγραψε:Παιδιά εγώ έχω 1.75 μυωπία και στα δύο μάτια. Μπορεί να με κόψουν ; Κάνουν κάποιο έλεγχο ή αν δεν το πεις δεν σε καταλαβαίνουν ; Αν μπορεί ας μου απαντήσει κάποιος!


Εκτός απο ΣΧΑΛ, μπορείς να πας οπου αλλού θες. Μέχρι 4,5 ειναι το όριο

Amat victoria curam
Άβαταρ μέλους
Stelios1996
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: Τετ Ιούλ 16, 2014 8:11 pm
Επικοινωνία:

Προβλήματα στα μάτια και Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Stelios1996 »

Καλησπερα παιδια και καλως σας βρηκα, με μια περιηγηση που εκανα στο φορουμ διαποστωσα οτι υπαρχει μεγαλη ποικιλια απο ερωτησεις και απαντησεις που με βοηθησαν αρκετα. Σιγουρα η ερωτηση που θα κανω εχει ακουστει κι αλλες φορες, απλα θα ηθελα μια συγκεκριμενη απαντηση.
Θα δηλωσω ΛΟΚ και φοραω γυαλια μονο για μακρινες αποστασεις (λιγοτερο απο 4 μυωπια), θα μου επιτρεψουν να τα φοραω η θα με κοψουν για αυτο; Σε ολα τα αλλα ειμαι πειθαρχημενος και γυμνασμενος, οποτε δεν θα ηθελα να με σταματησει αυτο απ'το να υπηρετησω την πατριδα μου!
Ευχαριστω εκ των προτερων!
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Προβλήματα στα μάτια και Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Greek_Army »

Όχι μόνο έχει ειπωθεί αρκετές φορές, αλλά υπάρχει και ακριβώς από πάνω από το μήνυμα που έγραψες, μην περιμένεις να απαντάμε συνέχεια στις ίδιες ρωτήσεις, αν δεν σε κάλυψαν τα προηγούμενα μηνύματα δεν μπορούμε να κάνουμε κάτι.
Στράτος
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 5
Εγγραφή: Δευ Ιούλ 28, 2014 3:35 am
Επικοινωνία:

Προβλήματα στα μάτια και Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Στράτος »

Γειά σας, Έχω επιλέξει να πάω στις Ειδικές Δυνάμεις απλά έχω μυωπία. Έχω στο 1 (ένα) μάτι 2.00 και στο 2 (δεύτερο) 1.75 ! Τι γίνετε με αυτήν την περίπτωση; Με δέχονται ή όχι; Πείτε μου γιατί σε μερικούς μήνες παρουσιάζομαι πρώτα ο θεός!(4 με 5 μήνες)
Nassos
Α/ΓΕΣ
Α/ΓΕΣ
Δημοσιεύσεις: 11203
Εγγραφή: Σάβ Νοέμ 12, 2005 1:20 am
Επικοινωνία:

Προβλήματα στα μάτια και Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Nassos »

anaktas έγραψε:Εκτός απο ΣΧΑΛ, μπορείς να πας οπου αλλού θες. Μέχρι 4,5 ειναι το όριο
Στράτος
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 5
Εγγραφή: Δευ Ιούλ 28, 2014 3:35 am
Επικοινωνία:

Προβλήματα στα μάτια και Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Στράτος »

Ευχαριστώ πολύ φίλε. ΣΧΑΛ ενοείς Αλεξίπτωτα; Και κάτι άλλο. Όταν πέρασα Στρατολογία αυτή μου είπε ότι είχα μόνο να επιλέξω ανάμεσα σε αμφίβεια και αλεξίπτωτα. Εγώ ήθελα Πεζοναύτης ή Καταδρομέας! Άλλα δεν μου τις έδινε ως επιλογές οπότε για να μην χάσω τις Ειδικές Δυνάμεις διάλεξα Αμφίβεια. Μπορώ να το αλλάξω?
D.Y.K
Α/ΓΕΝ
Α/ΓΕΝ
Δημοσιεύσεις: 11314
Εγγραφή: Τρί Φεβ 03, 2009 11:02 pm
Επικοινωνία:

Προβλήματα στα μάτια και Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από D.Y.K »

Στράτος έγραψε:Ευχαριστώ πολύ φίλε. ΣΧΑΛ ενοείς Αλεξίπτωτα; Και κάτι άλλο. Όταν πέρασα Στρατολογία αυτή μου είπε ότι είχα μόνο να επιλέξω ανάμεσα σε αμφίβεια και αλεξίπτωτα. Εγώ ήθελα Πεζοναύτης ή Καταδρομέας! Άλλα δεν μου τις έδινε ως επιλογές οπότε για να μην χάσω τις Ειδικές Δυνάμεις διάλεξα Αμφίβεια. Μπορώ να το αλλάξω;


Σχολή Αλεξιπτωτιστών

Γενικές πληροφορίες για Ειδικές Δυνάμεις

Κατάταξη στις Ειδικές Δυνάμεις

Και πόσα άλλα θέματα σχετικά με αυτά που σε αφορούν. Μην βαριέσαι να ψάξεις και να διαβάσεις. Οι απορίες οι δικές σου έχουν απαντηθεί εκατοντάδες φορές και από άλλα μέλη / χρήστες. Ρίξε μία ματιά Εικόνα

Στράτος
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 5
Εγγραφή: Δευ Ιούλ 28, 2014 3:35 am
Επικοινωνία:

Προβλήματα στα μάτια και Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Στράτος »

Ναι φίλε έχεις δίκιο απλά επειδή περνάει ο καιρός και αγχώνομαι σιγά σιγά θέλω να ξέρω. Ξέρω δεν μπορείς να τα απαντάς σε καθένα ξεχωριστά απλά έψαξα και δεν τα βρίσκω. Οπότε αν έχεις την καλοσύνη απάντησε μου τα και δεν χρειάζεται να έχουν πολλές λεπτομέρειες εάν δεν μπορείς απλά να είναι κατανοητά. Και κάτι ακόμα από Στρατολογία μου είχαν πει ότι μπορώ να μπω στο site και να δω πότε φεύγω και άλλα τέτοια. Γνωρίζεις αυτό το site. Ευχαριστώ εκ των προτέρων.
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Προβλήματα στα μάτια και Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Greek_Army »

Σου έδωσε τα σχετικά θέματα, άμα θέλεις τα διαβάζεις και μαθαίνεις, χάρες δεν κάνουμε σε κανέναν.
Στράτος
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 5
Εγγραφή: Δευ Ιούλ 28, 2014 3:35 am
Επικοινωνία:

Προβλήματα στα μάτια και Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Στράτος »

Ναι απλά νομίζω πως μιλούσα στο άλλο παιδί. Και το ζήτησα με άκρως ευγενικό τρόπο. Οπότε θα περίμενα και μια απάντηση με το ίδιο ύφος.
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Προβλήματα στα μάτια και Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Greek_Army »

Σου απάντησε μια φορά (σε ερώτηση που έχει απαντηθεί πολλές φορές) και σου εξήγεισαι και εσύ αντί να ακολουθήσεις τις οδηγίες Κάθεσαι και λες για καλοσύνες και ιστορίες για αγρίους και στο τέλος σε πείραξε και το ύφος μου, είναι φόρουμ και έχει κανόνες, όπως τους σέβονται και οι υπόλοιποι έτσι θα πρέπει να τους σέβεσαι και εσύ, τέλος με αυτό το θέμα.
Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 14 επισκέπτες