Πανελλήνιες Εξετάσεις (2012)

Οτιδήποτε δεν ανήκει στις υπόλοιπες συζητήσεις
Κλειδωμένο
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Άβαταρ μέλους
karabill
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 264
Εγγραφή: Παρ Μάιος 21, 2010 1:53 am
Επικοινωνία:

Πανελλήνιες Εξετάσεις (2012)

Δημοσίευση από karabill »

Εκτιμήσεις...
~ΑΡΧΕΣΘΑΙ ΜΑΘΩΝ ΑΡΧΕΙΝ ΕΠΙΣΤΗΣΕΙ~ "Αν μάθεις να διοικείσαι θα γνωρίζεις να διοικείς"
Αλέξης
Ταγματάρχης
Ταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 527
Εγγραφή: Τετ Μάιος 12, 2010 12:51 am
Επικοινωνία:

Πανελλήνιες Εξετάσεις (2012)

Δημοσίευση από Αλέξης »

***** μέχρι τα παππούτσα...
Άβαταρ μέλους
Jonas11
Αρχιλοχίας
Αρχιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 135
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 20, 2011 11:17 pm
Επικοινωνία:

Πανελλήνιες Εξετάσεις (2012)

Δημοσίευση από Jonas11 »

Πως ηταν τα θεματα σημερα; Και γενικα πως ειναι φετος οι εξετασεις?
Άβαταρ μέλους
Titis
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δημοσιεύσεις: 188
Εγγραφή: Τετ Μάιος 04, 2011 9:01 pm
Επικοινωνία:

Πανελλήνιες Εξετάσεις (2012)

Δημοσίευση από Titis »

Μας γ#$%#$%ν την μάνα στην φυσική... Εκτός τόπου και χρόνου θέματα. Πανδύσκολα. Εγώ έχω γράψει 18+. Όλοι οι φίλοι μου ΣΚΑΤΑ. Κάτω απ'την βάση. Απελπισία, στενοχώρια και βουρκομένα μάτια για τους περισσότερους. Με τέτοια θέματα στην φυσική που να βρεις κουράγιο να συνεχίσεις?
Illusion never changed into something real!
Νικολέτα
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δημοσιεύσεις: 181
Εγγραφή: Τετ Φεβ 16, 2011 10:47 pm
Επικοινωνία:

Πανελλήνιες Εξετάσεις (2012)

Δημοσίευση από Νικολέτα »

Μέσα σε τόσες ασάφειες μας έστειλαν την πιο κουλή διευκρίνιση!θα ακυρώσουν το Γ4 μάλλον

Διψάς χρυσάφι. Πάρε, ψάξε, μέτρα. Εδώ κοντά σου χρόνια αθάνατος να μένω, ως να μου γίνεις Μοίρα, Θάνατος και Πέτρα
Άβαταρ μέλους
Titis
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δημοσιεύσεις: 188
Εγγραφή: Τετ Μάιος 04, 2011 9:01 pm
Επικοινωνία:

Πανελλήνιες Εξετάσεις (2012)

Δημοσίευση από Titis »

Το ακύρωσαν το Γ4... Το Γ4 ομολογώ πως δεν το έλυσα γιατί όντως προβληματίστικα για το πότε έχει την μέγιστη κινητική ενέργεια αφού κατάλαβα ότι κάνει ανακύκλωση. Και εκεί το έχασα το θέμα, μπερδεύτηκα και το παράτησα. Τουλάχιστον μια ασάφεια δεν μας στέρησε μόρια.
Illusion never changed into something real!
Άβαταρ μέλους
karabill
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 264
Εγγραφή: Παρ Μάιος 21, 2010 1:53 am
Επικοινωνία:

Πανελλήνιες Εξετάσεις (2012)

Δημοσίευση από karabill »



της πορνης εγινε σημερα ελαχιστοι εγραψαν πανω απο 15 μη πω και απο 10
~ΑΡΧΕΣΘΑΙ ΜΑΘΩΝ ΑΡΧΕΙΝ ΕΠΙΣΤΗΣΕΙ~ "Αν μάθεις να διοικείσαι θα γνωρίζεις να διοικείς"
Νικολέτα
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δημοσιεύσεις: 181
Εγγραφή: Τετ Φεβ 16, 2011 10:47 pm
Επικοινωνία:

Πανελλήνιες Εξετάσεις (2012)

Δημοσίευση από Νικολέτα »

Και τι να το κάνουμε που ακύρωσαν μόνο ένα υποερώτημα μέσα σε άλλα τόσα αδιευκρίνιστα;

εγώ πόνταρα στο να λύσω Γ κ Δ Θέμα να πάρω από κει τα πιο πολλά μόρια, έτσι όπως τα έκαναν χαιρετίσματα.

εκεί με την μέγιστη κινητική, διάβασα ότι αυξάνεται επ άπειρον

Διψάς χρυσάφι. Πάρε, ψάξε, μέτρα. Εδώ κοντά σου χρόνια αθάνατος να μένω, ως να μου γίνεις Μοίρα, Θάνατος και Πέτρα
Άβαταρ μέλους
Titis
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δημοσιεύσεις: 188
Εγγραφή: Τετ Μάιος 04, 2011 9:01 pm
Επικοινωνία:

Πανελλήνιες Εξετάσεις (2012)

Δημοσίευση από Titis »

Σε κάθε περιστροφή η Κμαξ αυξάνεται συνεχώς με αποτέλεσμα η έκραση "Όταν γίνεται μέγιστη" να είναι επιστημονικά λανθασμένη καθώς δεν υπάρχει μέγιστη Κμαξ. Αν έλεγαν για την Κμαξ στην πρώτη περιστροφή δεν υπήρχε λάθος.
Illusion never changed into something real!
Άβαταρ μέλους
karabill
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 264
Εγγραφή: Παρ Μάιος 21, 2010 1:53 am
Επικοινωνία:

Πανελλήνιες Εξετάσεις (2012)

Δημοσίευση από karabill »



Τιτις συγχαριτηρια για τον βαθμο σου :-) να εισαι σιγουρος οτι θα πετυχεις εκει που θες γτ εχεις κανει μεγαλη διαφορα σε αχεση με το συνολο! Το μονο σιγουρο ειναι θα πεσουν κ αλλο οι βασεις φετος ειδικα αν φαμε πικρα και στα μαθηματικα κατευθυνσης που πιστευω κ ευχομαι να μην μας γαμησουν κ εκει.
~ΑΡΧΕΣΘΑΙ ΜΑΘΩΝ ΑΡΧΕΙΝ ΕΠΙΣΤΗΣΕΙ~ "Αν μάθεις να διοικείσαι θα γνωρίζεις να διοικείς"
Άβαταρ μέλους
Titis
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δημοσιεύσεις: 188
Εγγραφή: Τετ Μάιος 04, 2011 9:01 pm
Επικοινωνία:

Πανελλήνιες Εξετάσεις (2012)

Δημοσίευση από Titis »

Να σε καλά. Βέβαια ήμουν απ'τα άτομα που πήγαινα για χτυπητό 20άρι αλλά προς Θεού είμαι ευχαριστημένος, εν μέρη βέβαια. Διότι δεν μπορείς να χαρείς όταν όλοι οι φίλοι σου έγραψαν χάλια... Τα μαθηματικά έχουν μια μεγάλη διαφορά με την φυσική. Αν θέλουν να σε ***** σουν, δεν γράφει ΚΑΝΕΙΣ. Υπάρχουν θέματα που δεν μπορείς να τα ακουμπήσεις καν. Αλλά αν είναι αυτός ο σκοπός και ο ρόλος των Πανελληνίων τι μπορούμε να κάνουμε εμείς; Και στα μαθηματικά γενικής ειδικά το 4ο θέμα ήταν τελείως εκτός των πλαισίων. Ότι πιο κουλό μπορούσαν να βάλουν...
Illusion never changed into something real!
Νικολέτα
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δημοσιεύσεις: 181
Εγγραφή: Τετ Φεβ 16, 2011 10:47 pm
Επικοινωνία:

Πανελλήνιες Εξετάσεις (2012)

Δημοσίευση από Νικολέτα »

Κανονικά τώρα θα έπρεπε στα μαθηματικά κατεύθυνσης να βάλουν απλούστερα θέματα αφού την κάνανε την πατάτα στη φυσική. Χλωμό βέβαια

Οσο για τα μαθηματικα γενικής, κάποιος της θεωρητικής που δεν έχει και μαθηματική σκέψη δεν έγραφε με τίποτα.

Διψάς χρυσάφι. Πάρε, ψάξε, μέτρα. Εδώ κοντά σου χρόνια αθάνατος να μένω, ως να μου γίνεις Μοίρα, Θάνατος και Πέτρα
Άβαταρ μέλους
diplomaths
Ανθυπολοχαγός
Ανθυπολοχαγός
Δημοσιεύσεις: 319
Εγγραφή: Σάβ Μαρ 19, 2011 12:57 am
Επικοινωνία:

Πανελλήνιες Εξετάσεις (2012)

Δημοσίευση από diplomaths »

Η αδικία είναι ξεκάθαρη, όσοι αφιερώσανε χρόνο για το Γ4, θα το έπαιρναν σωστό όλο, ενώ θα μπορούσαν στον χρόνο αυτό να λύσουν κάτι άλλο, το οποίο έλυσαν αυτοί που δεν ασχολήθηκαν με το Γ4, και έτσι αδικούνται αυτοί που σπαταλήσανε χρόνο. Πρέπει να μετρήσει σε αυτούς που το γράψανε, και να μοιραστούν οι βαθμοί σε αυτούς που δεν το γράψανε. Το θέμα είναι τώρα τι γίνεται. Το internet είναι πολύ μεγάλο όπλο.
1) Ένα απλό email μιας παραγράφου, να το στείλουνε πολλοί σε υπουργείο παιδείας, και ΜΜΕ (τηλεοράσεις, ραδιόφωνα, εφημερίδες, ιντερνετικές σελίδες), εξηγώντας απλά και κατανοητά σε μια πρόταση όπως εγώ παραπάνω την αδικία αυτή.
2) Την δευτέρα που γράφουμε μαθηματικά κατ, μετά την εξέταση, έχουμε την δυνατότητα να επισημάνουμε την αδικία αυτή στον καθηγητή-σύνδεσμο, που είναι υπεύθυνος για την επικοινωνία εξεταστικού κέντρου-Κεντρική Επιτροπή Εξετάσεων. Για φανταστείτε να τους παίρνουν τηλέφωνα και fax από σχολεία από όλη την Ελλάδα στην ΚΕΕ για να αλλάξουν την αδικία αυτή!
3) Την Δευτέρα στις 10.00 έχουν κανονίσει σύλλογοι γονέων να διαμαρτυρηθούν στο υπουργείο παιδείας στο μαρούσι (δίπλα στο σταθμό νερατζιώτισσα, στο mall) αν μπορεί και ο δικός σου γονιός να πάει, σίγουρα θα βρεθεί λύση.
Εδώ θα βρείτε όλα τα νέα που αφορούν τις στρατιωτικές σχολές... και για ερωτήσεις, η ομάδα μας στο facebook
KostasSSE
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δημοσιεύσεις: 162
Εγγραφή: Σάβ Φεβ 27, 2010 4:37 pm
Επικοινωνία:

Πανελλήνιες Εξετάσεις (2012)

Δημοσίευση από KostasSSE »

Ευχομαι μαθηματικα να βαλουν δυσκολα γιατι αλλιως οι βασεις θα εκτιναχθουν. Με δυσκολα θεματα μαθηματικα κατ η σχολη προβλεπω να πηγαινει γυρω στα +500 μορια παραπανω (15700 εχει τωρα αντε να παει στο 16200-16300). Καλη μας συνεχεια με τα υπολοιπα μαθηματα!
Άβαταρ μέλους
Jonas11
Αρχιλοχίας
Αρχιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 135
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 20, 2011 11:17 pm
Επικοινωνία:

Πανελλήνιες Εξετάσεις (2012)

Δημοσίευση από Jonas11 »

Πως θα εκτιναχθουν ρε παλικαρι εδω δεν εχει γραψει κανεις. Και για την εκθεση περιμενετε να δειτε...
Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Κλειδωμένο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες