Γυμνοί στο στρατό

Απαντήσεις σε όλες τις απορίες των νεοσυλλέκτων για την κατάταξή τους
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Άβαταρ μέλους
kappa
Ανθυπασπιστής
Ανθυπασπιστής
Δημοσιεύσεις: 223
Εγγραφή: Πέμ Ιούλ 12, 2012 12:16 am
Επικοινωνία:

Γυμνοί στο στρατό

Δημοσίευση από kappa »

Σιγα μωρε, χαζομαρες. Πενταημερη η ξερω γω διακοπες με φιλους δεν εχεις παει ποτε ; Εξαρταται βεβαια και απο την ηλικια. Στην τελικη δεν σε υποχρεωνει και κανεις να ξεβρακωνεσαι μπροστα τους. Νομιζω, τυπικα, απαγορευεται κιολας
Pavlos K.
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δημοσιεύσεις: 169
Εγγραφή: Δευ Δεκ 05, 2011 8:48 pm
Επικοινωνία:

Γυμνοί στο στρατό

Δημοσίευση από Pavlos K. »

Alek έγραψε:
Pavlos K. έγραψε:Όπως λέω στον εαυτό μου κάθε φορά που ξεχνιέμαι και αλλάζω με ανοιχτώ μπατζούρι : Χαλάρωσε, δεν έχεις τίποτα να κρύψεις xD

Σοβαρά μιλώντας, αδερφέ μην αγχώνεσε για μαλακίες. Έχεις ή θα έπρεπε να έχεις πιο σοβαρά ζητήματα να σε αγχώσουν. Αν παρόλα αυτά έχεις ζήτημα πάνε σε κάπιο ξενοδοχείο όποτε μπορείς prive και στο εντομεταξύ με μωρομάντιλα. Το ξέρω ακούγεται ανώμαλο, και είναι αλλά αν έχεις χοντρό ζήτημα το φτωχό μου μυαλό δεν μπορεί να σκεφτεί κάτι άλλο. Αν δεν έχεις μεγάλο πρόβλημα μην ασχολείσαι :p


Τι ακριβώς εννοείς γιατί δεν κατάλαβα;



οκ πιο ξερά, αν δεν ντρέπεσαι για τον εαυτό σου δεν έχεις λόγο να αγχώνεσαι. Θα είσαι προσεκτικός και εντάξει και αν σκατολάχει διπλά, δηλαδή και να σε δει κάποιος γυμνό και να είναι αρκετά κάφρος που να σε αρχίσει στις μαλακίες γράψε τον και συνέχισε την ζωή σου.

Αν για κάποιο λόγο δεν θες να υπάρχει ούτε 0.00000001% πιθανότητα πάρε μωρομάντηλα, ξέπλενε τον εαυτό σου στα βασικά σημεία και όποτε έχεις άδεια νοίκιαζε ένα δωμάτιο μόνος σου ή και με κάποια σειρά σου και κάνε ένα μπανάκι prive εκεί. Ένα φιλαράκι μου επειδή ζορίστηκε πολύ με το μπάνιο αλλά για άλλους λόγους το έκανε έτσι. Δεν θα μπω σε λεπτομέριες όμως για την δικιά του ατυχία γιατί θα αγχωθείς διπλά άδικα.
ΥΠΔΕΝΕΑΣ

Γυμνοί στο στρατό

Δημοσίευση από ΥΠΔΕΝΕΑΣ »

Οσοι την εχουν μικρη εχουν προβλημα, λογικο ειναι. Τι να κανεις ομως, πρεπει να πας στα ντουζ, πρεπει να αλλαξεις εσωρουχο, επομενο ειναι καποιοι να σε δουν. Καποιο πραγματικα ντρεπονται, ισως δεν εχουν παει στα αποδυτηρια γυμναστηριου, στα μπανια της ομαδας, οποτε δεν εχουν συνιθησει. Πιστευω οτι δεν ειναι προβλημα και τι εγινε καποιοι καποιοι θα σε δουν. Καποιος ***** ισως να κοροιδεψει εαν ισως μικροτσουτσουνος, αλλα στην πραγματικοτητα αυτος να εχει μικροτερη #@^&@! Απο εσενα και δεν κανει συχνα μπανιο ή όταν κανει ειναι τυλιγμενος να μην τον δει κανεις.
fotis89
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 11
Εγγραφή: Πέμ Μάιος 09, 2013 2:48 am
Επικοινωνία:

Γυμνοί στο στρατό

Δημοσίευση από fotis89 »

Καλησπέρα παιδιά, διάβασα όσα έχει γράψει το παλικάρι πιο πάνω και μου φάνηκαν κάπως υπερβολικά. Βέβαια υπάρχουν τα πειραχτήρια παντού (στο σχολείο, στην ομάδα κτλ).

Το θέμα είναι ότι είμαι και εγώ αρκετά τριχωτός και όλο κάποιος θα βρεθεί να το σχολιάσει. Γενικότερα δεν μου αρέσει να σχολιάζω την "ιδιαιτερότητα" κάθε ανθρώπου (μεγάλα αυτιά, παχύσαρκος κτλ). Δεν κάνω αυτό που δεν μου αρέσει να μου κάνουν. Μάλιστα έχω "μαλώσει" αρκετές φορές με φίλους επειδή σχολίαζαν την ιδιαιτερότητα κάποιου.

Στην περίπτωση που συμβεί κάποιο περιστατικό κατά την διάρκεια της θητείας, τι με συμβουλεύετε να κάνω;

Κόβω τον αέρα/τσαμπουκά στο πειραχτήρι (αν και κάποιοι δεν παίρνουν χαμπάρι!) ή κάνω τον μαλ*** και το αφήνω να περάσει;

Με συγχωρείτε αν σας φαίνεται χαζή η ερώτηση, αλλά έχω ένα μικρό άγχος με το θέμα.

Άβαταρ μέλους
Apache
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 278
Εγγραφή: Παρ Αύγ 19, 2011 10:01 pm
Επικοινωνία:

Γυμνοί στο στρατό

Δημοσίευση από Apache »

fotis89 έγραψε:Καλησπέρα παιδιά, διάβασα όσα έχει γράψει το παλικάρι πιο πάνω και μου φάνηκαν κάπως υπερβολικά. Βέβαια υπάρχουν τα πειραχτήρια παντού (στο σχολείο, στην ομάδα κτλ).

Το θέμα είναι ότι είμαι και εγώ αρκετά τριχωτός και όλο κάποιος θα βρεθεί να το σχολιάσει. Γενικότερα δεν μου αρέσει να σχολιάζω την "ιδιαιτερότητα" κάθε ανθρώπου (μεγάλα αυτιά, παχύσαρκος κτλ). Δεν κάνω αυτό που δεν μου αρέσει να μου κάνουν. Μάλιστα έχω "μαλώσει" αρκετές φορές με φίλους επειδή σχολίαζαν την ιδιαιτερότητα κάποιου.

Στην περίπτωση που συμβεί κάποιο περιστατικό κατά την διάρκεια της θητείας, τι με συμβουλεύετε να κάνω;

Κόβω τον αέρα/τσαμπουκά στο πειραχτήρι (αν και κάποιοι δεν παίρνουν χαμπάρι!) ή κάνω τον μαλ*** και το αφήνω να περάσει;

Με συγχωρείτε αν σας φαίνεται χαζή η ερώτηση, αλλά έχω ένα μικρό άγχος με το θέμα.



Οταν καταλαβετε οτι ο στρατος ειναι μια μεγαλη κατασκηνωση, τοτε θα περασετε καλα...
(αν και δεν εχω παει ποτε σε κατασκηνωση, φανταζομαι πως καπως ετσι θα ειναι Εικόνα)
fotis89
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 11
Εγγραφή: Πέμ Μάιος 09, 2013 2:48 am
Επικοινωνία:

Γυμνοί στο στρατό

Δημοσίευση από fotis89 »

Το δέχομαι ότι είναι κατασκήνωση και με αυτή την νοοτροπία προσπαθώ να μπω για να περάσω όσο γίνεται καλύτερα.Ωστόσο, ακόμα και στις "κατασκηνώσεις" υπάρχουν άτομα που "ψάχνονται".

Άβαταρ μέλους
Apache
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 278
Εγγραφή: Παρ Αύγ 19, 2011 10:01 pm
Επικοινωνία:

Γυμνοί στο στρατό

Δημοσίευση από Apache »

fotis89 έγραψε:Το δέχομαι ότι είναι κατασκήνωση και με αυτή την νοοτροπία προσπαθώ να μπω για να περάσω όσο γίνεται καλύτερα.Ωστόσο, ακόμα και στις "κατασκηνώσεις" υπάρχουν άτομα που "ψάχνονται".



Το 89 ειναι η ημερομηνια γεννησης;
γιατι αν ειναι θες να μου πεις οτι δεν εχεις μεχρι τωρα συνταντησει στη ζωη σου ατομα που προσπαθησαν να σε μειωσουν για να κρυψουν τα δικα τους τα ελλατωματα;
που ζουσες; Σε γυαλα;
μια μικρογραφια της κοινωνιας μας ειναι ο στρατος, για αυτο και πρεπει να πηγαινουν ολοι στα 18...
τεσπα, βγηκα εκτος θεματος.
απλα μην τρελαινεστε τοσο πολυ με τις "ιδιαιτεροτητες" σας, κανεις δεν ειναι τελειος.

Vakinho
Λοχίας
Λοχίας
Δημοσιεύσεις: 98
Εγγραφή: Δευ Φεβ 11, 2013 9:12 pm
Επικοινωνία:

Γυμνοί στο στρατό

Δημοσίευση από Vakinho »

Ρε κομπλεξικοί :P
δεν έκανα θητεία ακόμα αλλα εντάξει δεν είναι κάτι το τρομερό για ολόκληρο θέμα δεν έχετε μπει σε αποδυτήρια ανδρών; Εικόνα

Άβαταρ μέλους
_KOURSAROS_
Αντισυνταγματάρχης
Αντισυνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 982
Εγγραφή: Τρί Μάιος 04, 2010 2:23 am
Επικοινωνία:

Γυμνοί στο στρατό

Δημοσίευση από _KOURSAROS_ »

Καλά το θέμα είναι ότι να ναι... Που νομίζεται ότι πάτε ρε; Τι να πω ρε... Μερικοί είστε για τρελό καψόνι,9 μήνες καψόνι θέλετε για να μπει το μυαλό ξανά στο κεφάλι σας...
Είς οιωνός άριστος αμύνεσθαι περί πάτρης.
Άβαταρ μέλους
thanos123
Λοχαγός
Λοχαγός
Δημοσιεύσεις: 432
Εγγραφή: Δευ Οκτ 22, 2012 12:25 am
Επικοινωνία:

Γυμνοί στο στρατό

Δημοσίευση από thanos123 »

PrinCePanoSS έγραψε:Καλά το θέμα είναι ότι να ναι... Που νομίζεται ότι πάτε ρε; Τι να πω ρε... Μερικοί είστε για τρελό καψόνι,9 μήνες καψόνι θέλετε για να μπει το μυαλό ξανά στο κεφάλι σας...


Συμφωνώ. Τύφλα να χει Κούρκουλος- Λάσκαρη. Γυμνοί στο Δρόμο...

diam

Γυμνοί στο στρατό

Δημοσίευση από diam »

Το θεωρώ γελοίο να ασχολείστε με τέτοια θέματα... Βέβαια αν δεν έχετε πάει ακόμα σας καταλαβαίνω. Να σας Διαβεβαιώσω Λοιπόν πως ο στρατός είναι σαν την κατασκήνωση/προσκόπους.

Επίσης, δεν θα έχετε χρόνο να ασχοληθείτε με τέτοια θέματα άλλωστε, αν κάνετε υπηρεσίες, εκπαίδευση... Μην ξεχνάτε πως στην πορεία θα Συνηθίσετε Οπότε δεν θα σας φαίνεται τίποτα περίεργο. Πιστέψτε με, είναι το τελευταίο που θα σας απασχολήσει με όλα αυτά που θα δείτε και θα γνωρίσετε εκεί.

Προσωπικά εμπειρία: Κανένας δεν τσιτσιδώνεται μπροστά σας, άντε το καλοκαίρι να κυκλοφορούν με το εσώρουχο κάποιοι ή να κοιμούνται με το εσώρουχο λόγω ζέστης. Στο μπάνιο με πετσέτα βγαίνουν όλοι οπότε μην φοβάστε (έλεος δλδ.) ωστόσο εξαρτάται αν πέσετε σε μεγάλη μονάδα ή αν υπάρχει κάποιος ανάμεσα σας που να μην τον ενδιαφέρει αν τον δουν γυμνό (δλδ δεν έχει κόμπλεξ). Εσείς μπορείτε άνετα να αλλάξετε μέσα στις ντουζιέρες χωρίς να σας δει κανένας (αυτό για όσους ανησυχούν!)

Είπε κάποιος ότι φοβάται μην το κοροιδέψουν επειδή είναι τριχωτός.Εικόνα Τι άλλο θα ακούσουμε! Από πότε είναι κακό να είναι κάποιος τριχωτός; Στον στρατό θα δείτε άτριχους τριχωτούς χοντρούς αδύνατος κτλπ γιατί να έχει κόμπλεξ για κάτι; Δεν πάτε σε διαγωνισμό καλλιστείων.

για να ηρεμήσετε!

Καλό κουράγιο.

ΣΚΥΛΟΣ

Γυμνοί στο στρατό

Δημοσίευση από ΣΚΥΛΟΣ »

Τώρα εδώ που τα λέμε δεν είναι εύκολο να ξεγυμνωθείς μπροστά σε άλλους. Αν σκεφτείς όμως ότι σε όλα τα αποδυτήρια των ομάδων, γυμναστήρια, όλοι είναι γυμνοί και το έχουν ξεπεράσει, οπότε συνήθεια είναι και το ξεπερνάς.-
Κωνσταντίνος

Γυμνοί στο στρατό

Δημοσίευση από Κωνσταντίνος »

Καλησπέρα, να είσαι σίγουρος οτι δεν υπάρχει πρόβλημα. Ακόμα και αν υπάρχει το λεγόμενο "πειραχτήρι" να είσαι σιγουρος οτι όσο χειρότερη συμπεριφορά δείχνει τόσο απομονομένος θα είναι... Δεν είσαι ούτε λύκειο ούτε σε ομάδα. Είναι στρατός και έχεις μια ηλικία, δεν είσαι πλέον 15, αν υπάρξει έστω και μια πιθανοτητα κάποιος να σε κοροιδέψει μάλλον δεν έχει μυαλό, απλά αγνόησέ τον. Επίσης αν βρεις παρέα (σχεδόν αδύνατον να μην βρεις) τότε δεν θα υπάρξουν προβλήματα. Γενικώς τα "πειραχτήρια" είναι θρασύδειλοι που κάνουν καψώνια στους "ντροπαλούς"... Και στους forever alone του στρατού... Αν από την άλλη τύχει να σε δει ο κολιτός σου τότε πίστεψε με έχεις να περάσεις πολλά μαζί του, αυτό απλά θα είναι μια "αμήχανη" αρχή :)
Γρηγορης

Γυμνοί στο στρατό

Δημοσίευση από Γρηγορης »

Στον στρατο κανουν μπανιο ολη μαζι γυμνη
D.Y.K
Α/ΓΕΝ
Α/ΓΕΝ
Δημοσιεύσεις: 11314
Εγγραφή: Τρί Φεβ 03, 2009 11:02 pm
Επικοινωνία:

Γυμνοί στο στρατό

Δημοσίευση από D.Y.K »

Όχι, οι ντουζιέρες χωρίζονται μεταξύ τους.
Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες