Παρελάσεις

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Άβαταρ μέλους
ΝΙΚΟΛΑΣ ΣΤΡΑΤΟΣ
Ανθυπασπιστής
Ανθυπασπιστής
Δημοσιεύσεις: 210
Εγγραφή: Δευ Μαρ 14, 2011 12:13 am
Επάγγελμα: ΜΑΘΗΤΗΣ ΣΕ ΛΙΓΟ ΛΟΧΙΑΣ ΑΣΤΥΦΥΛΑΚΑΣ
Επικοινωνία:

Παρελάσεις

Δημοσίευση από ΝΙΚΟΛΑΣ ΣΤΡΑΤΟΣ »

Γιατι ρε μαγκες καποιο θελουν να αμυαρονουν την ιστορικη μερα της χωρας μας για τους μλκ πολιτικους; εγω προκαλω ολους να κανουν ηχυρη παρελαση. Απλα να μην γυρισουν κεφαλι και χερι στους πολιτικους

καποια κομματα που ολοι ξερουμε βαζουνε σπι8ες. Ντροπη ελληνες. Αυτοι θελουν πολυ ξυλο. Το παιζουν εληνες και κατασρεφουν την εικονα τηςχωρας μας

35M.K 310 lele
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 261
Εγγραφή: Παρ Σεπ 23, 2011 6:49 pm
Επικοινωνία:

Παρελάσεις

Δημοσίευση από 35M.K 310 lele »

ΝΙΚΟΛΑΣ ΣΤΡΑΤΟΣ έγραψε:Γιατι ρε μαγκες καποιο θελουν να αμυαρονουν την ιστορικη μερα της χωρας μας για τους μλκ πολιτικους;εγω προκαλω ολους να κανουν ηχυρη παρελαση. Απλα να μην γυρισουν κεφαλι και χερι στους πολιτικους

καποια κομματα που ολοι ξερουμε βαζουνε σπι8ες. Ντροπη ελληνες. Αυτοι θελουν πολυ ξυλο. Το παιζουν εληνες και κατασρεφουν την εικονα τηςχωρας μας

αδερφε εχω τον αδερφο μου στην Β'μ. Κ και εκανε παρελαση (ηθελε μαλλον) στην θεσσαλονικη... Αλλα καποιοι δν τους αφησαν... Αυτο για μενα ηταν μεγαλη προσβολη... Να μην αφησουν τους καταδρομεις να παρελασουν απιστευτο... Εγω υπηρετησα την ΕΛΛΑΔΑ στην κυπρο και με ποναει που δν αφησαν τον αδερφο μου να παρελασει... ! ΝΤΡΟΠΗ τους...
Θα σε ελευθερωσουμε πενταδαχτηλε η θα μας παρει ο ΧΑΡΟΣ... ΕΛΛΑΔΑ εισαι ΜΙΑ στον κοσμο αλλη καμια η ΚΥΠΡΟΣ ειναι ΕΛΛΗΝΙΚΗ και η ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ..
35M.K 310 lele
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 261
Εγγραφή: Παρ Σεπ 23, 2011 6:49 pm
Επικοινωνία:

Παρελάσεις

Δημοσίευση από 35M.K 310 lele »

ILIAS KRITI έγραψε:Παιδια ολα καλα με τις παρελασεις. Αλλα οι προβες στα στρατοπαιδα ειναι μανικι.Εικόνα
και λιγα ειπες ΛΟΧΑΓΕ... Ασε ασε μου θυμηζεις παρελασεις στην κυπρο μαζι με κυπριους... Αααααχχχχχχχχχχχχ
Θα σε ελευθερωσουμε πενταδαχτηλε η θα μας παρει ο ΧΑΡΟΣ... ΕΛΛΑΔΑ εισαι ΜΙΑ στον κοσμο αλλη καμια η ΚΥΠΡΟΣ ειναι ΕΛΛΗΝΙΚΗ και η ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ..
Άβαταρ μέλους
mixanikara
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δημοσιεύσεις: 186
Εγγραφή: Κυρ Οκτ 23, 2011 11:05 pm
Τοποθεσία: Σουηδία
Ενδιαφέροντα: UAV
Επάγγελμα: Μηχανικος
Επικοινωνία:

Παρελάσεις

Δημοσίευση από mixanikara »

Επειδή μερικά πολιτικα-ορφανα αριστεροειδη χωρίς λόγο ύπαρξης, που αγωνίζονται να βρούν αιτία για να δικαιολογήσουν την παρουσία τους (αφου η ένωση της αριστεράς δέν είναι δυνατή) ασχολουνται υστερικά με το άν πρέπει να κάνουμε παρελάσεις ή όχι. Λές και δεν έχουμε πιο σημαντικά προβλήματα να ασχοληθούμε σαν Εθνος-με τον ψευτοπροοδευτισμο και τα αριστερα τσιτάτα πρέπει να ασχοληθουμε. Εχουμε αναγει τις παρελάσεις σε σημαντικο δίλημμα. Στη Γαλλία και Ρωσία που κάνουν παρελάσεις δηλαδή με αυτη την έγνοια πάνε για ύπνο; Αν πρέπει να καταργήσουν τις παρελάσεις;

Εχουμε καταντησει το πιο ηλίθιο κράτος της Ευρώπης εκτός της χρεωκοπίας. Ενα κράτος που επειδή το 6% είναι για τα μπάζα και χαραμοφάηδες, ΌΛΗ Η ΕΛΛΑΔΑ πρεπει να είναι για τα μπάζα για συμπαράσταση και ενίσχυση της Ελληνικής Δημοκρατίας! Στο Ισραήλ κάνουν παρελάσεις; Δεν ξέρω άν κάνουν αλλα άν οι παρελάσεις είναι τοσο σημαντικές σαν συμβολισμοί κάθε μέρα σημειωτον και μάρς θα έπρεπε να είναι οι Εβραίοι. Για να σοβαρευτούμε λέω εγω.
Άβαταρ μέλους
yandr
Στρατάρχης
Στρατάρχης
Δημοσιεύσεις: 11238
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 02, 2003 6:55 am
Επικοινωνία:

Παρελάσεις

Δημοσίευση από yandr »

Επεισόδια σημειώθηκαν την Τετάρτη στην παρέλαση για την Ενσωμάτωση της Δωδεκανήσου, στη Ρόδο, όπου παραβρέθηκαν ο γγ Νησιωτικής Πολιτικής Δ. Χαλκιώτης, ως εκπρόσωπος της κυβέρνησης, ο βουλευτής της ΝΔ Κ. Καραγκούνης και οι ανεξάρτητοι βουλευτές Μ. Ιατρίδη και Γ. Κασσάρας.

Τα μέλη ομάδας «αγανακτισμένων» πολιτών, αφού επί αρκετή ώρα αποδοκίμαζαν τους πολιτικούς με υβριστικά συνθήματα, έσπασαν τον κλοιό της αστυνομίας και εκσφενδόνισαν προς την εξέδρα των επισήμων γιαούρτια και μπουκάλια με νερό, με αποτέλεσμα να διακοπεί η παρέλαση.

Οι πολιτικοί αποχώρησαν και οι «αγανακτισμένοι» πολίτες παρέμειναν στο σημείο πολιορκώντας την εξέδρα, όπου βρίσκονταν οι εκπρόσωποι της στρατιωτικής ηγεσίας.

πηγή

Φασίστες...
Nassos
Α/ΓΕΣ
Α/ΓΕΣ
Δημοσιεύσεις: 11203
Εγγραφή: Σάβ Νοέμ 12, 2005 1:20 am
Επικοινωνία:

Παρελάσεις

Δημοσίευση από Nassos »

Όχι που νόμιζαν ότι θα είναι στο απυρόβλητο. Στη δε Κώ δεν πήγε κανένας.

Η 25η Μάρτιου δεν είναι μακριά. Εκεί θα δούμε αν θα γίνει κάτι πολύ χειρότερο από τη παρέλαση της 28ης Οκτώβρη.

Τι να κάνουμε, αυτά έχει η "δημοκρατία", ή καλύτερα "τραπεζοκρατία"...
Άβαταρ μέλους
yandr
Στρατάρχης
Στρατάρχης
Δημοσιεύσεις: 11238
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 02, 2003 6:55 am
Επικοινωνία:

Παρελάσεις

Δημοσίευση από yandr »

Ή ακόμη καλύτερα η χούντα της μειοψηφίας...
cristina
Ανθυπασπιστής
Ανθυπασπιστής
Δημοσιεύσεις: 209
Εγγραφή: Τρί Μάιος 11, 2010 1:46 pm
Επικοινωνία:

Παρελάσεις

Δημοσίευση από cristina »

Εκτός των θρησκευτικών και στρατιωτικών αρχών, κανένας άλλος δεν έχει θέση στην εξέδρα των επισήμων. Ας κάτσουν σπίτια τους και ας αναλογισθούν που φτάσανε τη χώρα τα τελευταία 35 χρόνια. Στην επανάσταση του 1821 τους προδότες δεν τους πετουσαν γιαούρτια. Τους εσφαζαν στο γόνατο.

Rafale!!!
Άβαταρ μέλους
GreekSoldier1
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δημοσιεύσεις: 196
Εγγραφή: Πέμ Ιαν 05, 2012 4:27 am
Επικοινωνία:

Παρελάσεις

Δημοσίευση από GreekSoldier1 »

cristina έγραψε:Εκτός των θρησκευτικών και στρατιωτικών αρχών, κανένας άλλος δεν έχει θέση στην εξέδρα των επισήμων.



Συμφωνώ,110%
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Παρελάσεις

Δημοσίευση από Greek_Army »

Ναι τώρα θα αλλάξουμε την ιεραρχία... Εικόνα
Νικολέτα
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δημοσιεύσεις: 181
Εγγραφή: Τετ Φεβ 16, 2011 10:47 pm
Επικοινωνία:

Παρελάσεις

Δημοσίευση από Νικολέτα »

Το σχολείο μου βρίσκεται υπό κατάληψη, γνωρίζετε αν σε αυτήν την περίπτωση θα ανοίξει για να κάνουμε παρέλαση; Εννοώ υπάρχει κάποιος νόμος ή κάτι σχετικό;

Διψάς χρυσάφι. Πάρε, ψάξε, μέτρα. Εδώ κοντά σου χρόνια αθάνατος να μένω, ως να μου γίνεις Μοίρα, Θάνατος και Πέτρα
Νικολέτα
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δημοσιεύσεις: 181
Εγγραφή: Τετ Φεβ 16, 2011 10:47 pm
Επικοινωνία:

Παρελάσεις

Δημοσίευση από Νικολέτα »

Εγω λεω για το τι θα γίνει αν συνεχιστεί η κατάληψη μέχρι και τις 25/3. Από εμάς θα εξαρτηθεί αν θα κάνουμε παρελαση ή όχι; Μάθημα δεν το κόβω να γίνεται αν σπάσει η κατάληψη, γιατί πέφτει ΣΚ η παρελαση
Διψάς χρυσάφι. Πάρε, ψάξε, μέτρα. Εδώ κοντά σου χρόνια αθάνατος να μένω, ως να μου γίνεις Μοίρα, Θάνατος και Πέτρα
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Παρελάσεις

Δημοσίευση από Greek_Army »

Η δεν το διάβασες η δεν ξέρεις να διαβάζεις...

Δεν θα συμμετάσχουν εφέτος στις μαθητικές παρελάσεις της 28ης Οκτωβρίου όσα σχολεία βρίσκονταν σε καταλήψεις για περισσότερες από τέσσερις ημέρες.

Αυτό αναφέρεται σε εγκύκλιο του υπουργείου Παιδείας, που διαβιβάστηκε σήμερα σε όσα σχολεία τελούσαν υπό κατάληψη, όχι ως τιμωρία των απείθαρχων μαθητών, όπως φαίνεται εκ πρώτης όψεως, αλλά για να αναπληρωθούν τα μαθήματα που χάθηκαν το τελευταίο διάστημα στις ώρες που θα δίνονταν, σε διαφορετική περίπτωση, σε πρόβες.

Το υπουργείο Παιδείας διευκρινίζει πάντως ότι τα συγκεκριμένα σχολεία μπορούν να συμμετάσχουν στις μαθητικές παρελάσεις, μόνο εφόσον αυτό κρίνεται απαραίτητο για την ομαλή διεξαγωγή της παρέλασης και έπειτα από απόφαση του οικείου Περιφερειακού Διευθυντή Εκπαίδευσης.

Συμπέρασμα: Αν ισχύσει αυτό που έγινε και πέρσι παρέλαση δεν θα κάνετε επειδή η κατάληψη έχει διάρκεια πάνω από 4 ημέρες εκτός και ο περιφερειακός διευθυντής εκπαίδευσης κρίνει ότι πρέπει το σχολείο σου να κάνει παρέλαση

Νικολέτα
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δημοσιεύσεις: 181
Εγγραφή: Τετ Φεβ 16, 2011 10:47 pm
Επικοινωνία:

Παρελάσεις

Δημοσίευση από Νικολέτα »

Το διάβασα αλλά άλλο ρώτησα. Τέλος πάντων. Ευχαριστώ και για αυτό.
Διψάς χρυσάφι. Πάρε, ψάξε, μέτρα. Εδώ κοντά σου χρόνια αθάνατος να μένω, ως να μου γίνεις Μοίρα, Θάνατος και Πέτρα
Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες