Η ζωή στο Εμπορικό Ναυτικό

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Nightmare
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας
Δημοσιεύσεις: 20
Εγγραφή: Σάβ Απρ 24, 2010 6:56 pm
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Η ζωή στο Εμπορικό Ναυτικό

Δημοσίευση από Nightmare »

Να ρωτήσω κάτι άλλο... Την κιθάρα μου θα μπορώ να την παρω στην σχολή και στο πλοίο αργότερα; Γιατι ειναι η ζωή μου...
Άβαταρ μέλους
greko_27
Υποστράτηγος
Υποστράτηγος
Δημοσιεύσεις: 2243
Εγγραφή: Κυρ Φεβ 01, 2009 1:30 am
Τοποθεσία: Schweiz
Επικοινωνία:

Η ζωή στο Εμπορικό Ναυτικό

Δημοσίευση από greko_27 »

Nightmare έγραψε:Να ρωτήσω κάτι άλλο... Την κιθάρα μου θα μπορώ να την παρω στην σχολή και στο πλοίο αργότερα; Γιατι ειναι η ζωή μου...


Αν εχεις ορεξη και κουραγιο να τη κουβαλας αλλαζοντας μεχρι και 3 αεροδρομια!Εικόνα... ΚΟΥΒΑΛΑ ΤΗΝ. Ασφαλως και μπορεις να την παρεις αλλα καλυτερα να μην παιζεις την κιθαρα στην καμπινα σου γιατι θα κοιμουντε ορισμενοι... Οποτε καλυτερα να παιζεις στο καπνιστηριο εαν δε θελεις να ακουσεις μπινελικιαΕικόνα. Στη σχολη παντως δε θα εχεις και ιδιαιτερο προβλημα... Για το πλοιο στ' ανεφερα πιο πανω
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος greko_27 την Τετ Μάιος 12, 2010 2:42 am, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Nightmare
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας
Δημοσιεύσεις: 20
Εγγραφή: Σάβ Απρ 24, 2010 6:56 pm
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Η ζωή στο Εμπορικό Ναυτικό

Δημοσίευση από Nightmare »

Ώχ είναι και ηλεκτρική οπότε καταλαβαίνεις Εικόνα
tourlidas
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 40
Εγγραφή: Τετ Φεβ 10, 2010 3:10 am
Επικοινωνία:

Η ζωή στο Εμπορικό Ναυτικό

Δημοσίευση από tourlidas »

Nightmare έγραψε:Ώχ είναι και ηλεκτρική οπότε καταλαβαίνεις Εικόνα


Ε, καλυτερα. Αμα εισαι τοσο κολλημενος, να παιζεις χωρις ενισχυτη. Η' βαλε ακουστικα.
Τωρα αμα το "Ωχ" το λες για το βαρος... Τον ψιλοηπιεςΕικόνα... Αραξε. Θα κανεις και μπρατσα.Εικόνα
Άβαταρ μέλους
greko_27
Υποστράτηγος
Υποστράτηγος
Δημοσιεύσεις: 2243
Εγγραφή: Κυρ Φεβ 01, 2009 1:30 am
Τοποθεσία: Schweiz
Επικοινωνία:

Η ζωή στο Εμπορικό Ναυτικό

Δημοσίευση από greko_27 »

Nightmare έγραψε:Ώχ είναι και ηλεκτρική οπότε καταλαβαίνεις Εικόνα


ΠΑΡΕ ΦΛΟΓΕΡΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΚΑΝΕΙ ΚΑΙ ΘΟΡΥΒΟΕικόναΕικόναΕικόναΕικόνα
ΕικόναΕικόνα
alien hunter

Η ζωή στο Εμπορικό Ναυτικό

Δημοσίευση από alien hunter »

kai επιτρεπονται ζωα στο πλοιο?(ξερω οτι κατα 99% οχι)θελω να το επιβεβεωσω γιατι ηθελα να παρω ενα ντομπερμαν αλλα με 2 τρεις μηνες να το βλεπω τον χρονο δεν λεει!
Άβαταρ μέλους
greko_27
Υποστράτηγος
Υποστράτηγος
Δημοσιεύσεις: 2243
Εγγραφή: Κυρ Φεβ 01, 2009 1:30 am
Τοποθεσία: Schweiz
Επικοινωνία:

Η ζωή στο Εμπορικό Ναυτικό

Δημοσίευση από greko_27 »

alien hunter έγραψε:kai επιτρεπονται ζωα στο πλοιο;(ξερω οτι κατα 99% οχι) θελω να το επιβεβεωσω γιατι ηθελα να παρω ενα ντομπερμαν αλλα με 2 τρεις μηνες να το βλεπω τον χρονο δεν λεει!


Απαγορευεται να εχεις ζωα μεσα στο πλοιο.
Άβαταρ μέλους
Commander
Δεκανέας - ΕΠΟΠ
Δεκανέας - ΕΠΟΠ
Δημοσιεύσεις: 60
Εγγραφή: Δευ Οκτ 03, 2011 2:16 pm
Επικοινωνία:

Η ζωή στο Εμπορικό Ναυτικό

Δημοσίευση από Commander »

Ρε παιδια μπορειτε να μου πειτε αν ξερετε τι μπορει καποιος να παρει μαζι του στο πλοιο (οχι επιβατηγο), πχ εγω ασχολουμε με την μουσικη... Μπορω να παρω την κιθαρα μαζι μου;
antonis

Η ζωή στο Εμπορικό Ναυτικό

Δημοσίευση από antonis »

ΕικόναΝαι μπορεις να μα παρεις οτι θελεις μαζι σου

Xαμπος

Η ζωή στο Εμπορικό Ναυτικό

Δημοσίευση από Xαμπος »

Καλησπερα σας... Εχω ψηθει πολυ με το εμπορικο ναυτικο, δεν εχω προβλημα για τα μεγαλα ταξιδια και μου αρεσει πολυ σαν ιδεα. Ειμαι γ λυκειου και μαλλον προς τα εκει το κοβω οχι τοσο για τα λεφτα αλλα για το οτι μου αρεσει το επαγγελμα (βεβαια αν δεν το ζησω δεν μπορω να λεω κατι τετοιο). Αυτο που θα ηθελα να ρωτησω ειναι πως ειναι η ζωη πανω στο πλοιο. Αν θα μπορουσε να μου περιγραψει καποιος την καθημερινη ρουτινα θα με βοηθουσε παρα παρα πολυ. Και οσο χαζο και αν ακουγεται επειδη ειμαι τελειος ασχετος θα ηθελα να ρωτησω αν εχει γυμναστηριο πανω στο πλοιο. Ευχαριστω εκ των πρωτερων
ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ_93
Λοχαγός
Λοχαγός
Δημοσιεύσεις: 491
Εγγραφή: Τετ Μάιος 26, 2010 8:43 pm
Τοποθεσία: υψηλη :P
Ενδιαφέροντα: - free running -
Επάγγελμα: kommanto junior
Επικοινωνία:

Η ζωή στο Εμπορικό Ναυτικό

Δημοσίευση από ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ_93 »

Τα ποντοπορα πλοια... Συνηθως εχουν! Για Επιβατηγα ουτε λογος. Ιδιως αυτα που υπαρχουν στην Ελλαδα...
αλλα και παλι ειναι αναλογα την εταιρεια που θα πας Εικόνα
Την ΠΟΛΗ που μου πήρανε εγώ την θέλω πίσω να μπω μεσ'την ΑΓΙΑ ΣΟΦΙΑ και να την λειτουργήσω και μονο τότε ο ΘΕΟΣ την ΠΟΛΗ θα φωτίσει και ο ΥΜΝΟΣ Ο ΕΛΛΗΝΙΚΟΣ παντου θα απειχήσει!!!
Anonymous

Η ζωή στο Εμπορικό Ναυτικό

Δημοσίευση από Anonymous »

Να ρωτισω και εγω κατι ρε παιδια... Ολα τα καραβια εχουν ιντερνετ; Και αν ναι πιανει σε ολο τον ωκαιανο;
Άβαταρ μέλους
greko_27
Υποστράτηγος
Υποστράτηγος
Δημοσιεύσεις: 2243
Εγγραφή: Κυρ Φεβ 01, 2009 1:30 am
Τοποθεσία: Schweiz
Επικοινωνία:

Η ζωή στο Εμπορικό Ναυτικό

Δημοσίευση από greko_27 »

έγραψε:Να ρωτισω και εγω κατι ρε παιδια... Ολα τα καραβια εχουν ιντερνετ; Και αν ναι πιανει σε ολο τον ωκαιανο;


Ιντερνετ Για προσωπικη χρηση δεν υπαρχει στα ποντοπορα πλοια. Μονο στα κρουαζιεροπλοια και στα μεσογειακα επιβατηγα πλοια οπως και στα οχηματαγωγα επιβατηγα του αιγαιου.

Tasos

Η ζωή στο Εμπορικό Ναυτικό

Δημοσίευση από Tasos »

Καλησπερα μπορει καποιος να μου πει τα ΥΠΕΡ ΚΑΙ ΤΑ ΚΑΤΑ της ΑΕΝ και γενικα του επαγγελματος διωτι θελω να παω αλλα μου λενε δεν θα βρεις δουλεια και αν εισα καιι πολυ καλος στην σχολη... Να ξερω να διαλεξω κατι αλλο πειτε μου ευχαριστω!
Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες