Τι να πάρω μαζί μου στην κατάταξη (2011)

Απαντήσεις σε όλες τις απορίες των νεοσυλλέκτων για την κατάταξή τους
Κλειδωμένο
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
egweimai
Επιλοχίας
Επιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 117
Εγγραφή: Τετ Σεπ 28, 2011 5:16 am
Επικοινωνία:

Τι να πάρω μαζί μου στην κατάταξη (2011)

Δημοσίευση από egweimai »

Απ' τη Γερμανία να τα πάρω αυτά; Μέχρι να έρθουν θα έχω απολυθεί. Εικόνα Απ' ό, τι έχω δει οι ισοθερμικές έχουν γύρω στα 10 ευρώ οι πιο φθηνές, ε; Το πολύ να πάρω 2 ζευγάρια. Εξάλλου δεν έχω μεγάλο πρόβλημα με το κρύο. Πήγα σήμερα πήρα πάτους σιλικόνης 22 ευρώ. Καλά δεν είναι;
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Τι να πάρω μαζί μου στην κατάταξη (2011)

Δημοσίευση από Greek_Army »

egweimai έγραψε:Απ' τη Γερμανία να τα πάρω αυτά; Μέχρι να έρθουν θα έχω απολυθεί.Εικόνα Απ' ό, τι έχω δει οι ισοθερμικές έχουν γύρω στα 10 ευρώ οι πιο φθηνές, ε; Το πολύ να πάρω 2 ζευγάρια. Εξάλλου δεν έχω μεγάλο πρόβλημα με το κρύο. Πήγα σήμερα πήρα πάτους σιλικόνης 22 ευρώ. Καλά δεν είναι;


Πάτους σιλικόνης είχα πάει με 7 ευρώ

Ισοθερμικές είχα πάρει με 6 ευρώ

Πρέπει να ξέρεις να κάνεις και παζάρια Εικόνα

Nassos
Α/ΓΕΣ
Α/ΓΕΣ
Δημοσιεύσεις: 11203
Εγγραφή: Σάβ Νοέμ 12, 2005 1:20 am
Επικοινωνία:

Τι να πάρω μαζί μου στην κατάταξη (2011)

Δημοσίευση από Nassos »

Λιγάκι ακριβούτσικα πλήρωσες τον πάτο σιλικόνης, τέλος πάντων.

Ναι οι φθηνές κάνουν τόσο, υπάρχουν και η μάρκας που είναι φυσικά ακριβότερες.

Στα φαρμακεία υπάρχουν και οι θερμαντικές κρέμες ποδιών.
egweimai
Επιλοχίας
Επιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 117
Εγγραφή: Τετ Σεπ 28, 2011 5:16 am
Επικοινωνία:

Τι να πάρω μαζί μου στην κατάταξη (2011)

Δημοσίευση από egweimai »

Καλά εδώ που είμαι μη φανταστείς πως έχω και πολλές επιλογές. Τεσπα. Ευχαριστωωω
Δημήτρης

Τι να πάρω μαζί μου στην κατάταξη (2011)

Δημοσίευση από Δημήτρης »

Παιδιά τα φανελάκια που θα φοράμε από μέσα, οι πιτζάμες, το σεντόνι Και τα γάντια Πρέπει να είναι συγκεκριμένου χρώματος; Δε λέω να είναι ροζ, αλλά έχει σημασία αν το χρώμα θα είναι μαυρο, χακί, άσπρο κ. Λπ.
marikos
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 5
Εγγραφή: Παρ Σεπ 30, 2011 5:13 am
Επικοινωνία:

Τι να πάρω μαζί μου στην κατάταξη (2011)

Δημοσίευση από marikos »

Εγώ που μπαίνω τώρα Νοέμβριο να πάρω κοντομάνικα ή μακριμάνικα παραλλαγής; Μπορώ να φοράω από μέσα άσπρο φανελάκι και από έξω μακριμάνικο παραλλαγή;
Ευχαριστώ
Nassos
Α/ΓΕΣ
Α/ΓΕΣ
Δημοσιεύσεις: 11203
Εγγραφή: Σάβ Νοέμ 12, 2005 1:20 am
Επικοινωνία:

Τι να πάρω μαζί μου στην κατάταξη (2011)

Δημοσίευση από Nassos »

Και μακρυμάνικα και κοντομάνικα. Ναι μπορείς να φορέσεις άσπρο φανελάκι και απ'έξω μακρυμάνικο.
αλεξης

Τι να πάρω μαζί μου στην κατάταξη (2011)

Δημοσίευση από αλεξης »

Το ταλκ γιατι λετε να το παρουμε; Για τα ποδια; Πως κ που ακριβως το βαζω στα ποδια; Τι καλο κανει;
ενας γνωστος μου ειπε να παρω spray για τους μυκητες για το ποδια και να παρω κ spray για τους κοριους. Να παρω κ τετοια η ειανι υπερβολη;
Nassos
Α/ΓΕΣ
Α/ΓΕΣ
Δημοσιεύσεις: 11203
Εγγραφή: Σάβ Νοέμ 12, 2005 1:20 am
Επικοινωνία:

Τι να πάρω μαζί μου στην κατάταξη (2011)

Δημοσίευση από Nassos »

Το τάλκ είναι για να σκοτωνει τους μήκυτες των ποδιών, αλλά και για να μην προκαλεί δυσάρεστη οσμή επειδή θα φοράς για πολλές ώρες κάλτσες. Ρίχνεις πάνω στο πόδι και στα δάχτυλα και κάνεις λίγο τρίψιμο. Εκτός και αν θέλεις αντί για τάλκ να πάρεις spray.

Τα 2 spray που ανέφερες δεν είναι υπερβολή. Αν και προσωπικά είχα spray για τα άρβυλα και όχι για τα πόδια.
makaros

Τι να πάρω μαζί μου στην κατάταξη (2011)

Δημοσίευση από makaros »

Γεια, ηθελα να ρωτησω τι γινεται με το μπουφαν, οσο περιεργη κι αν φαινεται η απορια μου.Επειδη οταν φυγουμε απο το κεντρο θα κανει κρυο πια, λεω να παω με χοντρο μπουφαν το οποιο με τιποτα δε χωραει στον σακο μου. Χρησιμοποιειται καποια κρεμαστρα για αυτα η δε θα μπορω να το χωρεσω πουθενα; Ευχαριστω ρε παιδια.

Nassos
Α/ΓΕΣ
Α/ΓΕΣ
Δημοσιεύσεις: 11203
Εγγραφή: Σάβ Νοέμ 12, 2005 1:20 am
Επικοινωνία:

Τι να πάρω μαζί μου στην κατάταξη (2011)

Δημοσίευση από Nassos »

Σου δίνουν κρεμάστρα αλλά για τη στολή εξόδου και μόνο. Έχε μια "εφεδρική" για το μπουφάν σου. Συνθετικό ή πουπουλένιο είναι;
Βασίλης

Τι να πάρω μαζί μου στην κατάταξη (2011)

Δημοσίευση από Βασίλης »

Παιδιά, μια ερώτηση.

Πήρα ένα σλίπινγκ μπαγκ, που είναι αρκετά μεγάλο όταν το διπλώνω (σε μέγεθος καρπουζιού).

Στον πολιτικό μου σάκο δεν χωράει με τίποτα (μια που θα έχω μέσα άλλα πράγματα, φανέλες, κάλτσες κτλ).

Μπορώ κάθε πρωί να αποθηκέυω τον υπνόσακο μέσα στο λουκάνικο;

(Όπως επίσης και το μπουφάν, όπως ρώτησε και ο φίλος πριν. Μπορώ να το βάζω στο λουκάνικο;)

Nassos
Α/ΓΕΣ
Α/ΓΕΣ
Δημοσιεύσεις: 11203
Εγγραφή: Σάβ Νοέμ 12, 2005 1:20 am
Επικοινωνία:

Τι να πάρω μαζί μου στην κατάταξη (2011)

Δημοσίευση από Nassos »

Εγώ τον υπνόσακο τον έβαζα μέσα στον φοριαμό. Στη χειρότερη (αν γινόταν επιθεώρηση θαλάμου δηλαδη) τονέχωνα κάτω από το κρεβάτι κρυμμένο πίσω από το στρατιωτικό σάκο.

Edit: Το πολιτικο μπουφάν μπορείς να το αφήσεις μέσα στο φοριαμό.Εικόνα
Βασίλης

Τι να πάρω μαζί μου στην κατάταξη (2011)

Δημοσίευση από Βασίλης »

Ευχαριστώ φίλε!Γιατί ο σάκος που έχω δεν είναι ιδιαίτερα μεγάλος ώστε να τα χωρέσει όλα (στολές, πολιτικά, υπνόσκακο, κάλτσες κτλ), και τώρα που κόψανε τους στρατιωτικούς σάκους, είναι κρίμα να δίνω 50άρικα να αγοράζω μεγάλο σάκο.

Δημητρης

Τι να πάρω μαζί μου στην κατάταξη (2011)

Δημοσίευση από Δημητρης »

Παιδιά εκεί που πήγα να πάρω τα πράγματα, μου είπαν ότι πολλές φορές στις μονάδες είναι υποχρεωτικό ο σάκος που θα έχουμε να είναι παραλλαγής. Ισχύει αυτό; Γιατί εγώ ήξερα ότι και πολιτικός να είναι ο σάκος δεν πειράζει.
Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Κλειδωμένο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες