ΣΜΥ: Η ζωή στη Σχολή

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ_93
Λοχαγός
Λοχαγός
Δημοσιεύσεις: 491
Εγγραφή: Τετ Μάιος 26, 2010 8:43 pm
Τοποθεσία: υψηλη :P
Ενδιαφέροντα: - free running -
Επάγγελμα: kommanto junior
Επικοινωνία:

ΣΜΥ: Η ζωή στη Σχολή

Δημοσίευση από ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ_93 »

http://www.smy.gr/ver2/images/NeoKtirio2008/DSC_0093.jpg Στο νεο κτηριο κοιμουνται 4! Σαν τη σσε... Τωρα τα αλλα ειναι παλιων προδιαγραφων http://www.smy.gr/ver2/images/Egkatastaseis2006/SMY_Egkatastaseis_2006_034.jpg

αυτα...

Φλωρα

ΣΜΥ: Η ζωή στη Σχολή

Δημοσίευση από Φλωρα »

Γεια σας ενδιαφερομαι να δηλωσω τη ΣΜΥ, φετος θα δωσω. Ας μου διευκρινησει καποιος που γνωριζει, μενεις μεσα στη σχολη ή ειναι υποχρωτικο να νοικιασεις σπιτι;
19adonis92
Ανθυπασπιστής
Ανθυπασπιστής
Δημοσιεύσεις: 214
Εγγραφή: Σάβ Ιαν 03, 2009 7:58 pm
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

ΣΜΥ: Η ζωή στη Σχολή

Δημοσίευση από 19adonis92 »

Μενεις μεσα στη σχολη και μπορεις να βγεις μονο τεταρτη απογευμα και παρασκευη-κυριακη
Άβαταρ μέλους
karabill
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 264
Εγγραφή: Παρ Μάιος 21, 2010 1:53 am
Επικοινωνία:

ΣΜΥ: Η ζωή στη Σχολή

Δημοσίευση από karabill »

Φλώρα και εγώ φέτος δίνω για Σ. Μ. Υ.(βασικά γενικότερα για στρατ. Σχολές) ειναι ο αδερφός μου φέτος στην δευτέρα ταξη. Έχεις εξόδους κάθε τετάρτη παρασκευή σάββατο κυριακή (Π-Σ-Κ) αυτό βέβαια εξαρτάται λόγο των υπηρεσιών που θα έχεις... Πρέπει να νοικιάσεις σπίτι γιατι όποτε έχεις έξοδο θα χρειάζεσαι λίγη ξεκούραση αλλα να έχεις και τα πολιτικά σου ρουχα, αντικείμενα κτλπ
~ΑΡΧΕΣΘΑΙ ΜΑΘΩΝ ΑΡΧΕΙΝ ΕΠΙΣΤΗΣΕΙ~ "Αν μάθεις να διοικείσαι θα γνωρίζεις να διοικείς"
γιαννης

ΣΜΥ: Η ζωή στη Σχολή

Δημοσίευση από γιαννης »

Παιδες εγω περασα φετος σμυ. Εχω να σας πω οτι τα πραγματα ειναι πιο χαλαρα σε σχεση με αλλες χρονιεσ. Ωστοσο και παλι ειναι λοθκι. Εχει πιεση απο τους δευτεροετεις, φωνες, κακο, ολη μερα εισαι στο ποδι... Δηλαδη αν θελετε να περασετε καλα μην το σκεφτεστε καν. Βεβαια το μετα ειναι που μας κρατα ολους εκει μεσα... Οποιος θελει ας μπει αλλα να ξερει πως τα πραγματα δεν ειναι ροδινα... Τουλαχιστον φετος εχουν καταργησει τα καψωνια για αυτο το θεμα μην αγχωνεστε. Τωρα για του χρονου δεν ξερω. Παντως εγω προσωπικα δεν υπαρχει περιπτωση να κανω καψωνι.
aggeliki93
Αρχιλοχίας
Αρχιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 144
Εγγραφή: Πέμ Σεπ 09, 2010 5:22 pm
Επικοινωνία:

ΣΜΥ: Η ζωή στη Σχολή

Δημοσίευση από aggeliki93 »

Δεν ειναι δυνατον να ειναι στρατιωτικη σχολη και να μην εχει τις δυσκολιες της! Σε καμια στρατιωτικη σχολη δεν πας με την προυποθεση να περασεις καλα! Κι οπως εχει χιλιοειπωθει στο φορουμ στο στρατο παει κανεις επειδη γουσταρει να το κανει... Γιαννη ς ευχαριστουμε πολυ για τις πληροφοριες που μας εδωσες! Ειναι ωραιο μεσα απο εσας που τ εχετε δει απο κοντα να παιρνουμε μια γευση! Και θα ηταν πολυ ευχαριστω αν παρεμενες να μας προσφερεις πληροφοριες για οσα συμβαινουν μεσα στη σχολη και να λυνεις τις αποριες μας! Οσον αφορα τους "συναδελφους" μου... Το 4ο πεδιο απο περυσι ειναι το πεδιο των στρατιωτικων σχολων μιλοντας για στρατο ξηρας κυριως... Ναυτικες αστυνομικες και ικαρων αν δεν κανω λαθος ειναι στο 5ο και σσας οικονομικο... Η ΣΜΥ ειναι 4ο! Και μην ξεχαντε κυριως οτι σε οποιο πεδιο και να ειναι χωρις διαβασμα δεν γινετε τιποτα! Τα αγαθα κοποις κτωνται!
19adonis92
Ανθυπασπιστής
Ανθυπασπιστής
Δημοσιεύσεις: 214
Εγγραφή: Σάβ Ιαν 03, 2009 7:58 pm
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

ΣΜΥ: Η ζωή στη Σχολή

Δημοσίευση από 19adonis92 »

Ειχα καιρω να γραψω λογο των υποχρεωσεων μου στη σχολη... Μεσα απ τη σχολη πλεων σας λεω οτι υπαρχουν πολλα κακα που σε ξενερονουν αλλα αν γουσταρεις τον στρατο τα πραγματα που σε πορονουν και σε κανουν να τον αγαπας ειναι πολυ περισσοτερα. Γιαυτο οποιος γουσταρει τον στρατο να μην το σκευτεται. Να παει κατευθειαν
Panos_92
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 7
Εγγραφή: Κυρ Αύγ 15, 2010 6:40 pm
Επικοινωνία:

ΣΜΥ: Η ζωή στη Σχολή

Δημοσίευση από Panos_92 »

19adonis92 έγραψε:Ειχα καιρω να γραψω λογο των υποχρεωσεων μου στη σχολη... Μεσα απ τη σχολη πλεων σας λεω οτι υπαρχουν πολλα κακα που σε ξενερονουν αλλα αν γουσταρεις τον στρατο τα πραγματα που σε πορονουν και σε κανουν να τον αγαπας ειναι πολυ περισσοτερα. Γιαυτο οποιος γουσταρει τον στρατο να μην το σκευτεται. Να παει κατευθειαν


19adonis92 θα σε κανονισω μεσα εγω... Που δινεις και πληροφοριες :P

ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ_93
Λοχαγός
Λοχαγός
Δημοσιεύσεις: 491
Εγγραφή: Τετ Μάιος 26, 2010 8:43 pm
Τοποθεσία: υψηλη :P
Ενδιαφέροντα: - free running -
Επάγγελμα: kommanto junior
Επικοινωνία:

ΣΜΥ: Η ζωή στη Σχολή

Δημοσίευση από ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ_93 »

Αχ. Ποτε θα ρθει κ η σειρα μας...24 βδομαδες ακομαΕικόνα
Την ΠΟΛΗ που μου πήρανε εγώ την θέλω πίσω να μπω μεσ'την ΑΓΙΑ ΣΟΦΙΑ και να την λειτουργήσω και μονο τότε ο ΘΕΟΣ την ΠΟΛΗ θα φωτίσει και ο ΥΜΝΟΣ Ο ΕΛΛΗΝΙΚΟΣ παντου θα απειχήσει!!!
patriotis21
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 7
Εγγραφή: Σάβ Ιαν 29, 2011 1:46 pm
Επικοινωνία:

ΣΜΥ: Η ζωή στη Σχολή

Δημοσίευση από patriotis21 »

Δινω φετος πανελληνιες και σκεφτομαι σοβαρα για ΣΜΥ. Ετυχε να διαβασω σε ενα αλλο φορουμ οτι μεσα στη σχολη σε γδυνουν και αλλα τετοια παρεμφερει. Οντως ισχυει αυτο; Ή απλα μπορει να το κανουν σε καποιον που το παιζει σκληρος?
fistikisfiction
Λοχίας - Έφεδρος
Λοχίας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 77
Εγγραφή: Τετ Ιούλ 14, 2010 3:36 am
Επικοινωνία:

ΣΜΥ: Η ζωή στη Σχολή

Δημοσίευση από fistikisfiction »

Μην ακουω βλακειες... Φυσικα και δεν ισχυει... Μια φορα σε γδυνουν στις προκαταρκτικες εξετασεις και συγκεκριμενα στις υγειονομικες. Μην ακουτε τι λεει ο καθενας. Το μονο σιγουρο ειναι οτι τα πραγματα στην σμυ εχουν αλλαξει κατα πολυ και με τους δευτεροετεις που θα εχουν οι ασσοι του χρονου που θα μπουν δεν θα υπαρξουν προβληματα... Οι περισσοτεροι ειναι καλα παιδια. Ωστοσο καποιοι θα ειναι πιο τυχεροι απο καποιους αλλους σε αυτο το θεμα... Αλλα μην περιμενετε να περασετε χαλαρα η καλα... Η σχολη εχει κουραση... Περισσοτερο ψυχολογικη, λιγοτερο σωματικη... Θα καταλαβετε οταν μπειτε με το καλο... Αυτα ειχα να πω... Μην ακουτε τι λεει ο καθενας... Καντε υπομονη και δειτε μονοι σας...
19adonis92
Ανθυπασπιστής
Ανθυπασπιστής
Δημοσιεύσεις: 214
Εγγραφή: Σάβ Ιαν 03, 2009 7:58 pm
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

ΣΜΥ: Η ζωή στη Σχολή

Δημοσίευση από 19adonis92 »

Που σε ρε φιστικι; Παιδια καλα τα λεει. Τα πραγματα δν ειναι ετσι οπως τα λεει ο καθενας... Εχει δυσκολιες αλλα δν ειναι τοσο ασχημα οσο λενε καποιοι. Μπητε και θα καταλαβετε
ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ_93
Λοχαγός
Λοχαγός
Δημοσιεύσεις: 491
Εγγραφή: Τετ Μάιος 26, 2010 8:43 pm
Τοποθεσία: υψηλη :P
Ενδιαφέροντα: - free running -
Επάγγελμα: kommanto junior
Επικοινωνία:

ΣΜΥ: Η ζωή στη Σχολή

Δημοσίευση από ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ_93 »

D.Y.K έγραψε:
ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ_93 έγραψε:
19adonis92 έγραψε:Που σε ρε φιστικι; Παιδια καλα τα λεει. Τα πραγματα δν ειναι ετσι οπως τα λεει ο καθενας... Εχει δυσκολιες αλλα δν ειναι τοσο ασχημα οσο λενε καποιοι. Μπητε και θα καταλαβετε


Εικόνα Ας μπουμε με το καλο να δουμε μονοι μας. Τι σημασια εχει να ξερεις που υποτιθεται θα πας.

δε θα εχει σασπενς βρε παιδι μουΕικόνα



Μου θές και σασπένς μικρούλα.Εικόνα Θα πήξεις Α (λφα) Στην σχολή, Θέλω στάξιμο απο τους Β (άδες) μέχρι αηδίας στην ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ_93, παραγγελιά απο εμένα!ΝΕΟ ετοιμάσου Εικόνα Εικόνα



χμμμ... Πως φαινεται ο καλοπροαιρετος ο ανθρωποςΕικόνα

Την ΠΟΛΗ που μου πήρανε εγώ την θέλω πίσω να μπω μεσ'την ΑΓΙΑ ΣΟΦΙΑ και να την λειτουργήσω και μονο τότε ο ΘΕΟΣ την ΠΟΛΗ θα φωτίσει και ο ΥΜΝΟΣ Ο ΕΛΛΗΝΙΚΟΣ παντου θα απειχήσει!!!
fistikisfiction
Λοχίας - Έφεδρος
Λοχίας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 77
Εγγραφή: Τετ Ιούλ 14, 2010 3:36 am
Επικοινωνία:

ΣΜΥ: Η ζωή στη Σχολή

Δημοσίευση από fistikisfiction »

Ευαγγελια να ξερεις παντως οτι τα πραγματα σαν ασσος δεν ειναι καθολου ροδινα. Θα ιδρωσεις, θα τρεξεις, θα βλασφημισεις την ωρα και την στιγμη που διαλεξες να μπεις στρατο... Ολα ειναι μεσα στο προγραμμα... Θα αδικηθεις και στις υπηρεσιες... Ξερεις τι σημαινει να εισαι 3 μερες συνεχομενα υπηρεσια 4-6 το βραδυ και 6 να ξεκιναει το προγραμμα της ημερας; Και μετα να σου λενε κιολας να μην σε παιρνει ο υπνος στα τμηματα;3 μερες 10 ωρες υπνο συνολικα... Για αυπνιες ρωτα τον αντωνη κατι ξερει παραπανω απο μενα... ΕικόναΕικόνα γενικως ειναι πρηξιμο η σχολη και ειμαι περιεργος να δω σε ποια βητουλινα θα πεσεις... Υπαρχουν και στριγγλες και καλες... Σου ευχομαι σε καλη γιατι αλλιως... Μαυρο φιδι... Εικόνα
ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ_93
Λοχαγός
Λοχαγός
Δημοσιεύσεις: 491
Εγγραφή: Τετ Μάιος 26, 2010 8:43 pm
Τοποθεσία: υψηλη :P
Ενδιαφέροντα: - free running -
Επάγγελμα: kommanto junior
Επικοινωνία:

ΣΜΥ: Η ζωή στη Σχολή

Δημοσίευση από ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ_93 »



fistikisfiction έγραψε:Ευαγγελια να ξερεις παντως οτι τα πραγματα σαν ασσος δεν ειναι καθολου ροδινα. Θα ιδρωσεις, θα τρεξεις, θα βλασφημισεις την ωρα και την στιγμη που διαλεξες να μπεις στρατο... Ολα ειναι μεσα στο προγραμμα... Θα αδικηθεις και στις υπηρεσιες... Ξερεις τι σημαινει να εισαι 3 μερες συνεχομενα υπηρεσια 4-6 το βραδυ και 6 να ξεκιναει το προγραμμα της ημερας; Και μετα να σου λενε κιολας να μην σε παιρνει ο υπνος στα τμηματα;3 μερες 10 ωρες υπνο συνολικα... Για αυπνιες ρωτα τον αντωνη κατι ξερει παραπανω απο μενα... ΕικόναΕικόνα γενικως ειναι πρηξιμο η σχολη και ειμαι περιεργος να δω σε ποια βητουλινα θα πεσεις... Υπαρχουν και στριγγλες και καλες... Σου ευχομαι σε καλη γιατι αλλιως... Μαυρο φιδι... Εικόνα


σιγα μωρε Εικόνα Ειμαι προπονημενο παιδι. Κοιμαμαι 10 ξυπναω 5 καθε μερα. Το να ξυπνησω 4 δε μου λεει κατιΕικόνα Φυσικα για να το λες ξερεις πολλα παραπανω. Αλλα δε τα φοβαμαι αυτα εγωΕικόνα Θα τρεξω ακουω κ μ αρεσει. Δεν ειμαι παιδι του καναπε και της τηλεορασης. Ισως φετος λιγο ασχοληθηκα με το forum και το you tube παραπανω απο οσο επρεπεΕικόνα Αλλα μ αρεσει να μαι ολη την ωρα στο ποδιΕικόνα Ηρεμηστε! Μαζι σας θα μαι του χρονουΕικόνα Δε θα Με δειτε να παραπονιεμαι σας το εγγυομαιΕικόνααν ηθελα να καθομαι δε θα πηγαινα στρατο αλλα σε καμια σχολη εδω στο απθ να πηγαινω για καφε και βολτεςΕικόνα

Την ΠΟΛΗ που μου πήρανε εγώ την θέλω πίσω να μπω μεσ'την ΑΓΙΑ ΣΟΦΙΑ και να την λειτουργήσω και μονο τότε ο ΘΕΟΣ την ΠΟΛΗ θα φωτίσει και ο ΥΜΝΟΣ Ο ΕΛΛΗΝΙΚΟΣ παντου θα απειχήσει!!!
Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες