Πότε παρουσιάζομαι στο στρατό (2009);

Απαντήσεις σε όλες τις απορίες των νεοσυλλέκτων για την κατάταξή τους
Κλειδωμένο
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Anonymous

Πότε παρουσιάζομαι στο στρατό (2009);

Δημοσίευση από Anonymous »

Πάντως από άλλες δημοσιεύσεις που διάβασα εδώ, συμπέρανα ότι ο Νοέμβριος είναι χαλαρός μήνας, από άποψη πληρότητας μονάδων. Λογικά, δηλαδή, έπρεπε να σε πάρουν τώρα. Αλλά μάλλον η απάντηση βρίσκεται σε ένα άρθρο που βρήκα στο Πρώτο Θέμα: http://www.protothema.gr/content.php?id=42074

Εκεί λέει ότι η ΕΣΣΟ του Αυγούστου από εκεί που άλλες χρονιές ήταν η ολιγοπληθέστερη, φέτος με το εννιάμηνο πήρε τα πάνω της, αφού, όπως λέει το άρθρο, πολλοί έσπευσαν να επωφεληθούν της μείωσης της θητείας, ενώ ακόμη και όσοι είχαν πάρει αναβολή λόγω σπουδών δελεάστηκαν και τη διέκοψαν για να καταταγούν.

Άρα, λογικά, πήρε αμπάριζα και την ΕΣΣΟ του Νοεμβρίου αυτή η αύξηση του αριθμού καταταγέντων. Με άλλα λόγια, έπεσες σε κακή φάση.

Συμπεραίνω επίσης από άλλες δημοσιεύσεις εδώ ότι ο Φεβρουάριος έχει την περισσότερη κίνηση, οπότε... Μήπως πρέπει να το πάρω απόφαση ότι θα είμαι 7 μήνες στο περίμενε, μέχρι να με πάρουν;
ioannis91
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δημοσιεύσεις: 156
Εγγραφή: Παρ Μάιος 08, 2009 1:22 am
Επικοινωνία:

Πότε παρουσιάζομαι στο στρατό (2009);

Δημοσίευση από ioannis91 »

Γ. Κ. έγραψε:Πάντως από άλλες δημοσιεύσεις που διάβασα εδώ, συμπέρανα ότι ο Νοέμβριος είναι χαλαρός μήνας, από άποψη πληρότητας μονάδων. Λογικά, δηλαδή, έπρεπε να σε πάρουν τώρα. Αλλά μάλλον η απάντηση βρίσκεται σε ένα άρθρο που βρήκα στο Πρώτο Θέμα: http://www.protothema.gr/content.php?id=42074

Εκεί λέει ότι η ΕΣΣΟ του Αυγούστου από εκεί που άλλες χρονιές ήταν η ολιγοπληθέστερη, φέτος με το εννιάμηνο πήρε τα πάνω της, αφού, όπως λέει το άρθρο, πολλοί έσπευσαν να επωφεληθούν της μείωσης της θητείας, ενώ ακόμη και όσοι είχαν πάρει αναβολή λόγω σπουδών δελεάστηκαν και τη διέκοψαν για να καταταγούν.

Άρα, λογικά, πήρε αμπάριζα και την ΕΣΣΟ του Νοεμβρίου αυτή η αύξηση του αριθμού καταταγέντων. Με άλλα λόγια, έπεσες σε κακή φάση.

Συμπεραίνω επίσης από άλλες δημοσιεύσεις εδώ ότι ο Φεβρουάριος έχει την περισσότερη κίνηση, οπότε... Μήπως πρέπει να το πάρω απόφαση ότι θα είμαι 7 μήνες στο περίμενε, μέχρι να με πάρουν;


η ΕΣΣΟ Νοεμβριου ειναι Φουλαρισμενοι παιδια Της πουτανας Γινεται στα νοσοκομεια Με Νεοσυλεκτους Για ακτιονογραφια
Anonymous

Πότε παρουσιάζομαι στο στρατό (2009);

Δημοσίευση από Anonymous »

Τις κάνουν τουλάχιστον αμέσως ή σου λένε, "ραντεβού μετά από ενάμιση μήνα";
ioannis91
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δημοσιεύσεις: 156
Εγγραφή: Παρ Μάιος 08, 2009 1:22 am
Επικοινωνία:

Πότε παρουσιάζομαι στο στρατό (2009);

Δημοσίευση από ioannis91 »

Γ. Κ. έγραψε:Τις κάνουν τουλάχιστον αμέσως ή σου λένε, "ραντεβού μετά από ενάμιση μήνα";


λιπον Επειδη Ειμουν σημερα Για αυτο το πραγμα Πιγα νοσοκομειο Τους Ειπα Θελω Μια ακτινογραφια Θωρακος Με Εγραψε στην λιστα και περιμενα Κανενα 40λεπτο Με Κατι Αλβανους, αναρχικους, Πακιστανους, γυφτους, τραυματισμενους, μισοπεθαμενους γερους μπηκα Μεσα Στο τσακ μπαμ Εγινε η ακτινογραφια και περιμενα Αλλα 40 λεπτα Μεχρι να μου την δωσουν
Anonymous

Πότε παρουσιάζομαι στο στρατό (2009);

Δημοσίευση από Anonymous »

Παιδιά το ίδιο πρόβλημα έχω κ εγώ κ τρελαίνομαι! Θέλω να πάω τον Φεβρουάριο, αλλά με βλέπω κ εμένα για Μάιο... Η φάση είναι ότι έχω φίλους που κόψανε αργά την αναβολή τους (Σεπτέμβριο) κ τους πήρανε κανονικά τώρα το Νοέμβριο... Μακάρι να είμαι κ εγώ τόσο τυχερός. Παίζει κανένα ρόλο μήπως η περιοχή του καθενός;
Anonymous

Πότε παρουσιάζομαι στο στρατό (2009);

Δημοσίευση από Anonymous »

Σίγουρα παίζει ρόλο το ΚΕΝ που θα πας, όπως και η περίοδος. Από άλλες δημοσιεύσεις εδώ, έχω καταλάβει ότι οι πιο πολλοί μπαίνουν Φεβρουάριο, ενώ οι πιο λίγοι στις ΕΣΣΟ Αυγούστου και Νοεμβρίου.

Με άλλα λόγια, το ότι κάποιος έκοψε την αναβολή το Σεπτέμβριο και μπήκε 2 μήνες μετά, το Νοέμβριο, δε σημαίνει ότι αν εσύ κόψεις τώρα την αναβολή μπαίνεις Φεβρουάριο, γιατί εξαρτάται από το πόση πολυκοσμία θα υπάρχει. Αν υπάρχουν κενές θέσεις το Φεβρουάριο, θα κοιτάξουν να πάρουν εσένα και εμένα που κανονικά μπαίνουμε Μάιο αλλά θέλουμε την Α' ΕΣΣΟ. Πράγμα όμως από ό, τι αντιλαμβάνομαι μάλλον χλωμό...
Anonymous

Πότε παρουσιάζομαι στο στρατό (2009);

Δημοσίευση από Anonymous »

Πω, πω... Κι εγω αυτό φοβάμαι φίλε μου...
fantaros84
Δεκανέας - ΕΠΟΠ
Δεκανέας - ΕΠΟΠ
Δημοσιεύσεις: 68
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 15, 2009 11:05 pm
Επικοινωνία:

Πότε παρουσιάζομαι στο στρατό (2009);

Δημοσίευση από fantaros84 »

Γ. Κ. έγραψε:Σίγουρα παίζει ρόλο το ΚΕΝ που θα πας, όπως και η περίοδος. Από άλλες δημοσιεύσεις εδώ, έχω καταλάβει ότι οι πιο πολλοί μπαίνουν Φεβρουάριο, ενώ οι πιο λίγοι στις ΕΣΣΟ Αυγούστου και Νοεμβρίου.

Με άλλα λόγια, το ότι κάποιος έκοψε την αναβολή το Σεπτέμβριο και μπήκε 2 μήνες μετά, το Νοέμβριο, δε σημαίνει ότι αν εσύ κόψεις τώρα την αναβολή μπαίνεις Φεβρουάριο, γιατί εξαρτάται από το πόση πολυκοσμία θα υπάρχει. Αν υπάρχουν κενές θέσεις το Φεβρουάριο, θα κοιτάξουν να πάρουν εσένα και εμένα που κανονικά μπαίνουμε Μάιο αλλά θέλουμε την Α' ΕΣΣΟ. Πράγμα όμως από ό, τι αντιλαμβάνομαι μάλλον χλωμό...
Εγώ που την έκοψα 30 Οκτώβρη (εντός προθεσμίας) λέτε να έχω πρόβλημα και να μη με πάει Φλεβάρη;

Anonymous

Πότε παρουσιάζομαι στο στρατό (2009);

Δημοσίευση από Anonymous »

Από αυτά που διαβάζω από άλλους, είναι μια πιθανότητα. Έχει αναφερθεί ξανά ενώ είναι κάποιος Α' ΕΣΣΟ να μπαίνει εντέλει, λόγω υπερπληρότητας, στη Β', του Μαΐου. Ωστόσο, έχω την αίσθηση ότι μια τέτοια πιθανότητα δεν είναι πολύ μεγάλη.
Anonymous

Πότε παρουσιάζομαι στο στρατό (2009);

Δημοσίευση από Anonymous »

ποτε παω φανταρος;

Nassos
Α/ΓΕΣ
Α/ΓΕΣ
Δημοσιεύσεις: 11203
Εγγραφή: Σάβ Νοέμ 12, 2005 1:20 am
Επικοινωνία:

Πότε παρουσιάζομαι στο στρατό (2009);

Δημοσίευση από Nassos »

Δώσε μας μερικά στοιχεία. Τι είμαστε, Μαντείο των Δελφών;
Anonymous

Πότε παρουσιάζομαι στο στρατό (2009);

Δημοσίευση από Anonymous »

Πριν λίγες εβδομάδες διέκοψα την αναβολή στράτευσης και θα παρουσιαστώ στον στρατό με την Α' ΕΣΣΟ του 2010 (Φεβρουάριος 2010). Τα προηγούμενα χρόνια η κατάταξη γινόταν την δεύτερη εβδομάδα του Φεβρουαρίου οπότε υποθέτω οτι και φέτος η κατάταξη θα γίνει από 8 έως 12 Φεβρουαρίου (Δευτέρα-Παρασκευή).

Στις 10 Φεβρουαρίου (Τετάρτη) δίνω το τελευταίο μάθημα πριν το πτυχίο. Αν το χαρτί αναφέρει ως ημερομηνία κατάταξης 8 ή 9 ή 10 Φεβρουαρίου, εγώ μπορώ να παρουσιαστώ την Πέμπτη 11 Φεβρουαρίου; Τι επιπτώσεις θα έχω;
Anonymous

Πότε παρουσιάζομαι στο στρατό (2009);

Δημοσίευση από Anonymous »

Vasili, πότε ακριβώς διέκοψες την αναβολή σου; Και πως γνωρίζεις σίγουρα ότι θα παρουσιαστείς τον Φεβρουάριο; Εικόνα
Anonymous

Πότε παρουσιάζομαι στο στρατό (2009);

Δημοσίευση από Anonymous »

Διέκοψα την αναβολή μου στις αρχές Οκτωβρίου. Στην στρατολογία μου είπαν με απόλυτη βεβαιότητα ότι θα καταταγώ τον Φεβρουάριο. Τελικά η κατάταξη τα προηγούμενα χρόνια γινόταν την δεύτερη εβδομάδα του Φεβρουαρίου για 4 μέρες (όχι 5).
Επομένως η κατάταξη υποθέτω πως θα γίνει 8,9,10,11 Φεβρουαρίου.
Anonymous

Πότε παρουσιάζομαι στο στρατό (2009);

Δημοσίευση από Anonymous »

Παιδια διεκοψα τν αναβολι μ στις 4 νοεμβρι και οταν τς ειπα οτι θελω να παρουσιαστω φεβρουαριο μ ειπαν οτι επειδη η Προθεσμια περασε να συμπληρωσω μια αιτηση για να μπω φεβρουαριο και μαλιστα τν μιση τν συμπληρωσαν αυτοι 3ερει κανεις τι παιζει;
Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Κλειδωμένο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες