Αθλήματα για ειδικές δυνάμεις (2008)

Κλειδωμένο
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Hλυσιακός-Ι ΜΑΚ

Αθλήματα για ειδικές δυνάμεις (2008)

Δημοσίευση από Hλυσιακός-Ι ΜΑΚ »

Καμία σχέση με την πραγματικότητα αυτό που σου είπανε. Ότι θα σας χρονομετρήσουνε πιθανότατα ναι, αλλά δεν κόβουνε κανένα λόγω χρόνου ή αν δεν περάσει ένα εμπόδιο. Στις ειδικές δυνάμεις κόβεσαι λόγω ιατρικού προβλήματος, λόγω ανεπάλληλων πειθαρχικών παραπτωμάτων και έχεις πολλές φυλακές ή αν είσαι αδιάφορος και το παίζεις ιστορία. Αν κόβανε γαι τον στίβο μάχης τότε σε κάθε μοίρα θα έπρεπε να υπηρετούν 10-15 άτομα.
imakgr
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δημοσιεύσεις: 33
Εγγραφή: Παρ Ιούλ 11, 2008 6:42 pm
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Αθλήματα για ειδικές δυνάμεις (2008)

Δημοσίευση από imakgr »

Σχετικά με τη χρονομέτρηση στο στίβο μάχης , στο Μεγάλο Πεύκο δε θυμάμαι να το κάνανε. Στις Μοίρες όμως , εξαρτάται απο τον Διοικητή και κατα πόσο θέλει να χει τη Μοίρα του σε καλή φυσική κατάσταση. Εμείς πάντως, στην ΙΜΑΚ , κάναμε πολύ συχνά αγώνες στίβου μάχης μεταξύ των λόχων, Ωραία φάση , ήταν. Εκεί που μας χρονομέτρησαν όμως σίγουρα και είδαν γενικά τι ψάρια πιάνουμε (σε κάμψεις, κοιλιακούς, έλξεις, αντοχές, πορείες, προσαντολισμός κ. α) ήταν στη Ρεντίνα , αλλά αυτό αφορά μόνο του ΔΕΑ.
mikeGR
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας
Δημοσιεύσεις: 21
Εγγραφή: Παρ Αύγ 08, 2008 5:56 pm
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Αθλήματα για ειδικές δυνάμεις (2008)

Δημοσίευση από mikeGR »

βασικα ΠΙΣΤΕΥΩ ΑΤΗΛΙΜΑΤΑ ΤΙΝ ΠΑΛΕΥΩ(ΕΧΩ ΛΙΩΣΕΙ) ΑΛΛΑ ΓΙΑ ΕΝΑ ΠΡΑΓΜΑ ΕΧΩ ΧΕΣΤΕΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ, (ΜΝ ΓΕΛΑΣΕΤΕ ΡΕ) ΓΙΑ ΤΟ ΣΤΡωΣΙΜΟ ΤΩΝ ΚΡΕΒΑΤΙΩΝ.Εικόνα. ΚΑΙ ΣΤΑ ΚΣΕΣΤΡΩΝΟΥΝ ΣΙΝΕΧωΣ ΟΙ ΠΑΛΙΟΙ απο παΝΩ. ΠΙΚΡΑ
patriwtikos
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 3
Εγγραφή: Τετ Σεπ 10, 2008 9:36 am
Επικοινωνία:

Αθλήματα για ειδικές δυνάμεις (2008)

Δημοσίευση από patriwtikos »

Οι επιδόσεις που απαιτούνται για τη συμμετοχή στο σχολείο είναι οι εξής:

  • Τρέξιμο 1 μίλι ξηράς (1642 μέτρα) σε λιγότερο από 7 λεπτά
  • Κολύμβηση 300 μέτρα σε πισίνα σε λιγότερο από 7 λεπτά
  • 6 έλξεις στο μονόζυγο
  • 20 κάμψεις (push ups)
  • 20 κοιλιακοί
  • Κατακόρυφο ανέβασμα σχοινιού 4 μέτρων μόνο με τα χέρια
η μόνη αναφορά που βρήκα σε αθλήματα αλλά αφορά τις προυποθέσεις συμμετοχής στα ΟΥΚ. Κατά πόσο διαφέρουν αυτά στα ΛΟΚ;
Konstadin
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 5
Εγγραφή: Παρ Οκτ 17, 2008 3:38 am
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Αθλήματα για ειδικές δυνάμεις (2008)

Δημοσίευση από Konstadin »

Καλισπερα καλημερα θα Ηθελα παρακαλω να μαθω τα τεστ που χριαζετε καπιοιος για να μπει ορεινος καταδρομεας. Ευχαρηστω
John RAMBO
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δημοσιεύσεις: 37
Εγγραφή: Παρ Οκτ 17, 2008 6:39 pm
Επικοινωνία:

Αθλήματα για ειδικές δυνάμεις (2008)

Δημοσίευση από John RAMBO »

Αν το εχεις δηλωσει σαν πρωτη σου προτίμηση τότε δεν χρειάζονται τεστ. Αν δηλωσες πεζικο πχ και τελικα θες να πας ΛΟΚ ενας τροπος ειναι οταν θα ερθουν απο Ε. Δ. θα ζητησουν ποιοι θελουν να πανε Ε. Δ. τα τεστ ειναι 20 καμψεις 20 κοιλιακοι 5 ελξεις και 1000μ τρεξιμο αν θυμαμαι καλα
tzovana18
Ταγματάρχης
Ταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 646
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 30, 2008 8:14 pm
Επικοινωνία:

Αθλήματα για ειδικές δυνάμεις (2008)

Δημοσίευση από tzovana18 »

Εγω ξερω πως για εναν αντρα τα αθληματα ειναι μια χαρα για ειδικες δυναμεις για τα κοριτρσια ειναι μανικη ρωτηστε και εμενα τι τραβαω στον στιβο που παω και κανω προπονυσεις απο το μεσημερι μεχρι το βραδυ, αλλα το θελω ετσι δν παω με το ζορι γουσταρω και κανω αυτα που κανω και το χαιρομαι γιατη προσπαθω παρα πολυ, και να πω και κατι που παρατηρησα; Ειναι μερικες κοπελες που δν εχουν καταλεβει που πανε, πχ διαλεγουν ειδικοτητα για ειδικες δυναμεις και δν πανε καθολου για προετοιμασια δν προπονουνται καθολου και απο τι καταλαβα δν ξερουν που πανε, και να πεις οτι ειναι αθλητριες απο μικρες να παει στο δ... Ο δν ξερω τι να πω, η αλλα ερχεται με μια γλωσσα απο δω μεχρι την ξανθη αντιμιλανε παρα πολυ... κοριτσια ο στρατος αυτα δν τα θελει εκει θα σε βρισουν και θα τους πεις και ευχαριστω δν θελουν ατομα εξυπνακιδες να το παιζουν ετσι, εχω αδικο;
Hλυσιακός-Ι ΜΑΚ
Λοχίας - ΕΠΟΠ
Λοχίας - ΕΠΟΠ
Δημοσιεύσεις: 83
Εγγραφή: Κυρ Ιούλ 27, 2008 7:27 am
Επικοινωνία:

Αθλήματα για ειδικές δυνάμεις (2008)

Δημοσίευση από Hλυσιακός-Ι ΜΑΚ »

Δίκιο έχεις. Απλά εσείς οι γυναίκες το βλέπετε περισσότερο σαν δουλειά και μόνο και έχετε και λίγο περισσότερο εγωισμό από ότι χρειάζετε. Πολλές μπορεί να νομίζουν στο στρατό ότι έχουν μόνο δικαιώματα και όχι υποχρεώσεις για αυτό και αντιμιλάνε. Από την άλλη παίζουν και τα βύσματα που πολλές φορές υπερπροστατεύουν. Ένα είναι όμως το σίγουρο και το είδα και με τα μάτια μου. Ο καλός φαντάρος, εποπ, αξιωματικός κλπ αργά η γρήγορα αναγνωρίζεται και ανταμοίβεται κυρίως ψυχολογικά από τους συναδελφούς του, ενώ ο αδιάφορος, ο παρτάκιας, το βύσμα και ο γιωτάς θα δέχεται συνέχεια την απόριψη από όλους.
ΚΑΝΕΙς ΔΕΝ ΞΕΧΝΑ. ΤΙΠΟΤΑ ΔΕΝ ΞΕΧΝΙΕΤΑΙ. Ι-ΜΑΚ
tzovana18
Ταγματάρχης
Ταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 646
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 30, 2008 8:14 pm
Επικοινωνία:

Αθλήματα για ειδικές δυνάμεις (2008)

Δημοσίευση από tzovana18 »

Eχεις απολυτο δικιο ηλισιακε- ι ΜΑΚ ο καλος φανταρος, εποπ, αξιωματικος ανταμοιβεται ενω ο αδιαφορος ειναι παρτακιας και θα ειναι δαχτυλοδιχτουμενος και θα τρωει μεγαλη αποριψη απο ολους εγω παντως σαν κοπελα ουτε γλωσσα βγαζω ουτε το παιζω εξυπνη προσπαθω να πηγαινω καλυτερα στης προπονυσει να εχω μεγαλη αντοχη και να ακουω της συμβουλες απο ανθρωπους που ξρω οτι πραγματικα θελουν να με βοηθησουν μπορει να ειναι λιγοι αλλα πραγματικα νοιαζονται, γιατη οπως ειπα και σε αλλη σελιδα για τα βισματα ειναι οτι και ο καλυτερος να εισαι αμα δν εχεις καποιον να σε βοηθησει δν πας πουθενα, θα περιμενω απαντησει μου αρεσει ο τροπος που μιλας και που τα εξηγεις με ωραιο τροπο. Εικόνα
Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Κλειδωμένο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 4 επισκέπτες