Γιατί θέλουμε να γίνουμε Πυροσβέστες;

Κλειδωμένο

Για ποιο λόγο κάνετε αίτηση στην Πυροσβεστική;

Το δημοψήφισμα λήγει την Πέμ Σεπ 05, 2013 8:49 pm

Είμαι άνεργος δεν βρίσκω δουλειά
3
3%
Δουλεύω κάπου, αλλά θέλω κάτι σίγουρο
4
5%
Μου αρέσει η Πυροσβεστική;
65
74%
Νομίζω ότι είναι σαν το δημόσιο
7
8%
Λόγω Οικονομικής κρίσης
3
3%
Άλλος λόγος (να τον αναφέρετε)
6
7%
 
Σύνολο ψήφων: 88

Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Γιατί θέλουμε να γίνουμε Πυροσβέστες;

Δημοσίευση από Greek_Army »

solar έγραψε:Παιδιά μετα την τελευταια ανακοινωση των πινακων, Συνειδητοποιησα οτι εχω σοβαρες πιθανοτητες να περασω. Η κατηγορια μου ειναι ηλεκτρολογοι μηχανικοι. Επειδη θελω να ειμαι ειλικρινης, την καταθεση αιτησης για την ποροκυρηξη την εκανα με μιση καρδια, χωρις να ειμαι απολυτα σιγουρος αν το θελω. Ξεχασα να πω οτι αυτη την στιγμη εργαζομαι. Επειδη παρατηρω στο forum πολλα παιδια που το θελουν πραγματικα θα ηθελα να ρωτησω τι ειναι αυτο που ελκυει καποιον νεο να μπει αξιωματικος στην πυροσβεστικη. Επισης, ολη η φαση προυποθετει και 2 χρονια εκαπιδευσης στην αθηνα. Τι ειναι λοιπον, αυτο που συγκινει καποιον;Ειναι ο σιγουρος μισθος των 900?;

ευχαριστω για την καθε απαντηση



Εγώ πιστεύω ότι δεν έχεις καταλάβει σε τι διαγωνισμό έχεις κάνει τα χαρτιά σου, η πυροσβεστική έβγαλε τον διαγωνισμό γιατί θέλει να εκπαιδεύσει ανθρώπους οι οποίοι έχουνε κάποια σχετική γνώση με το που μπαίνουν, εσύ μου μιλάς για μισή καρδιά και σίγουρο μισθό και θα ήθελα μου απαντήσεις σε μια απορία μου, όταν θα είσαι στο πύρινο τοπίο η μισή σου καρδούλα και οι 2 τσέπες του παντελονιού σου με ποιο ακριβώς σκεπτικό θα λειτουργήσουν μου λες;

Pavlos K.
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δημοσιεύσεις: 169
Εγγραφή: Δευ Δεκ 05, 2011 8:48 pm
Επικοινωνία:

Γιατί θέλουμε να γίνουμε Πυροσβέστες;

Δημοσίευση από Pavlos K. »

Πάντα ήθελα να βάλω αυτό το τραγούδι στο πυροσβεστικό όχημα :



υστ : Ναι ναι τρολάρω αυτή τη στιγμή αλλά ήθελα να το βγάλω από μέσα μου Εικόνα
ΤΑΣΟΣ

Γιατί θέλουμε να γίνουμε Πυροσβέστες;

Δημοσίευση από ΤΑΣΟΣ »

MΟυ αρέσει να γίνω Πυροσβέστης γιατί η αγάπη και η φροντίδα για το συνάνθρωπο βρίσκεται σε πρώτο πλάνο στη ζωή μου! Φυσικά εξασφαλίζω ένα κομάτι ψωμί ς'αυτή τη ζωή! Το τερπνόν μετά του ωφελίμου!

Άβαταρ μέλους
samloxias
Υπολοχαγός
Υπολοχαγός
Δημοσιεύσεις: 374
Εγγραφή: Τρί Φεβ 12, 2013 8:29 pm
Επικοινωνία:

Γιατί θέλουμε να γίνουμε Πυροσβέστες;

Δημοσίευση από samloxias »

Να πάνε να γίνουνε πυροφύλακες, να απλοθούνε σε όλα τα βουνά και να τα φυλάνε. Και να μήν πάνε εκ τών υστέρων για να σβήσουνε την φωτιά, που για κάποιο λόγο την βάζει το κάθε χονδρο'ι'δές κα... Κι
Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Κλειδωμένο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες