Κατάταξη στις Ειδικές Δυνάμεις

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
ΧΑΟΣ ΓΕΝΕΤΟ

Κατάταξη στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από ΧΑΟΣ ΓΕΝΕΤΟ »

Neos έγραψε:Τα κλιμάκια των Ε. Δ. Δεν θα περάσουν από το ΣΥΠΟ, αλλά από τις μονάδες που θα κάνετε την βασική σας εκπαίδευση. Σε εμάς επικράτησε ένα μπάχαλο με αυτό πάντως. Έβαλαν το χλμ να γίνει με τις αρβύλες και έκοψαν αρκετούς που έπιασαν όλα τα όρια και πήραν κάποιους που έπιασαν τα μισά με το ζόρι.


Επίσης, τα κλιμάκια Ειδικών Δυνάμεων έρχονται στα ΣΥΠΟ ή μετά στις μονάδες ρε παιδιά έχουμε μπερδευτεί;

Σε ένα άρθρο που διάβασα λέει οτι ΣΥΠΟ μένεις μόνο 3 μέρες :

Στα Σημεία Υποδοχής Οπλιτών, σύμφωνα με την εφημερίδα «Δημοκρατία», οι νεοσύλλεκτοι θα παραμένουν ως 3 ημέρες για τις απαραίτητες ιατρικές εξετάσεις και για να παραλάβουν ιματισμό και στη συνέχεια θα προωθούνται στις μονάδες για την εκπαίδευσή τους σε όπλα και ειδικότητα και το υπόλοιπο της θητείας τους.

Άβαταρ μέλους
Panosss
Λοχίας - Έφεδρος
Λοχίας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 71
Εγγραφή: Δευ Απρ 04, 2016 10:28 am
Τοποθεσία: Εμπροσθοφυλακή
Ενδιαφέροντα: Μπάσκετ
Επάγγελμα: Φοιτητής
Επικοινωνία:

Κατάταξη στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Panosss »

Καλησπέρα στην ομάδα. Θα ήθελα να κανω μια ερώτηση και παρακαλώ όποιος ξερει να μου απαντήσει. Στο περιοδεύων δηλωσα πεζικό και τώρα θέλω να πάω αλεξιπτωτα. Υπάρχει δυνατότητα κατα την παρουσίασή μου στο πεζικό να κανω κάποια αίτηση κάτι και να το αλλαξω αυτό;Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Ω ξειν', αγγέλλειν Λακεδαιμονίοις ότι τήδε κείμεθα τοις κείνων ρήμασι πειθόμενοι.
Άβαταρ μέλους
liakosgr
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 3
Εγγραφή: Κυρ Ιαν 27, 2019 6:58 pm
Επικοινωνία:

Κατάταξη στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από liakosgr »

Καλησπερα ηθελα να ρωτησω αν γινεται την πρωτη μερα που παρουσιαζομαι να διαλεξω ειδικες δυναμεις ενω ειμαι στρατο ξηρας?
Άβαταρ μέλους
liakosgr
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 3
Εγγραφή: Κυρ Ιαν 27, 2019 6:58 pm
Επικοινωνία:

Κατάταξη στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από liakosgr »

Τελεια σας ευαχριστω πολυ! Με το κινητο τι μπορω να κανω για να μην μου το παρουν; Επισης ειδικες δυναμεις μπορω να το εχω?
Άβαταρ μέλους
ChrisGreekArmy
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 6
Εγγραφή: Τρί Μαρ 19, 2019 6:50 pm
Επικοινωνία:

Κατάταξη στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από ChrisGreekArmy »

Γεια σας θέλω να κάνω μια ερώτηση ειδικές δυνάμεις ΛΟΚ πόσο διαρκεί η θητεία;
firm

Κατάταξη στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από firm »

Σε ολο τον στρατό ξηράς ειναι 9 μήνες.
Άβαταρ μέλους
ChrisGreekArmy
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 6
Εγγραφή: Τρί Μαρ 19, 2019 6:50 pm
Επικοινωνία:

Κατάταξη στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από ChrisGreekArmy »

Ευχαριστώ πολύ!!! Για να μπω μεγάλο πεύκο τον Αύγουστο πρέπει να κόψω την αναβολή τρεις μήνες νωρίτερα;
Γκεστ

Κατάταξη στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Γκεστ »

Έχω κατανεμηθεί στο Πολ. Ναυτικό και μπαίνω με την Β ΕΣΣΟ αυτό το Μάιο.Ξερει κανείς αν περνουν κλιμάκια των ΕΔ απο το κέντρο όπως γίνεται στο Πεζικό; Και αν γενικά μπορώ να υπηρετήσεις Ειδικές Δυνάμεις.

Firm

Κατάταξη στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Firm »

ChrisGreekArmy έγραψε:Ευχαριστώ πολύ!!! Για να μπω μεγάλο πεύκο τον Αύγουστο πρέπει να κόψω την αναβολή τρεις μήνες νωρίτερα;
Μέχρι 30 απριλιου.

Guru77

Κατάταξη στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Guru77 »

Καλησπερα. Ειμαι υποχρεος με τη Β εσσο για ειδικες δυναμεις. Γνωριζει καποιος επειδη παιρνω ενα χαπι καθημερινα καθε πρωι λογω θυροειδους(υποκλινικος υποθυροειδισμος) αν υπαρχει περιπτωση να κοπω οτι και καλα δεν ειμαι Ι1 που δεχονται οι Ε. Δ ;
fsafa

Κατάταξη στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από fsafa »

Με το χάπι βγαίνεις εκτός Ειδικών Δυνάμεων.
Guru77

Κατάταξη στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Guru77 »

fsafa έγραψε:Με το χάπι βγαίνεις εκτός Ειδικών Δυνάμεων.


Επειδη ειδα στο φεκ στη κατηγοριοποιηση σωματικης ικανοτητας οτι γραφει υπολειτουργιες η υπερλειτουργιες ενδοκρινολογικων ορμονων ειναι απο Ι1 εως Ι3 δεν υπαρχει πιθανοτητα εγω που απλα ειμαι οριακα πιο πανω απο το οριο και παιρνω το χαπι για να μαι μεσα στα ορια να μπορω να βγω Ι1 ;

fsafas

Κατάταξη στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από fsafas »

Guru77 έγραψε:
fsafa έγραψε:Με το χάπι βγαίνεις εκτός Ειδικών Δυνάμεων.


Επειδη ειδα στο φεκ στη κατηγοριοποιηση σωματικης ικανοτητας οτι γραφει υπολειτουργιες η υπερλειτουργιες ενδοκρινολογικων ορμονων ειναι απο Ι1 εως Ι3 δεν υπαρχει πιθανοτητα εγω που απλα ειμαι οριακα πιο πανω απο το οριο και παιρνω το χαπι για να μαι μεσα στα ορια να μπορω να βγω Ι1 ;



Πάμε πάλι. Στις Ειδικές Δυνάμεις με χάπι δεν υπηρετείς αυτό ισχύει τόσα χρόνια.

Βασίλης

Κατάταξη στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Βασίλης »

Καλησπερα σας ,9 μαιου παρουσιαζομαι πεζικο στο σουφλι , κυπρο θελω να παω γνωριζω τις διαδικασιες και ολα απλως εχω προτιμηση 35μκ απο ελδυκ , θελω να ρωτησω σε πιο απο τα 2 θα βρεθω πιο γρηγορα , αν δηλωσω ειδικες δυναμεις για 35 μκ θα με παν κεεδ, η ορκωμοσια στο κεεδ θα αργησει περισσοτερο απο οτι εκει που θα παρουσιαστω ; Επισης η θητεια ειδικες δυναμεις διαρκει περισσοτερο λογω μετεκπαιδευσης η δεν ισχυει αυτο?
Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 9 επισκέπτες